Licznik rowerowy – Ranking 2024

Rowerowe przejażdżki powinny być przyjemnością. Zdarza się jednak, że chcemy na bieżąco monitorować swoje postępy. Wówczas właśnie przyda się licznik rowerowy. Czym się kierować przy wyborze takiego? Jaki licznik rowerowy wybrać to pytanie często pojawiające się na forach internetowych. Okazuje się, że wybór wcale nie jest oczywisty, bo producenci oferują zarówno modele mierzące wyłącznie prędkość i pokonaną odległość, jak i urządzenia wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Pierwszym krokiem jest zatem określenie swoich potrzeb: czy chcesz po prostu wiedzieć, ile kilometrów pokonałeś danego dnia, czy może interesuje cię również większa pula informacji, np. średnia i maksymalna prędkość, z jaką się poruszałeś. Trudno odpowiedzieć na pytanie, jaki licznik rowerowy będzie najlepszy. Wiele zależy od twoich potrzeb. Jeżeli jednak zapoznasz się z poniższym artykułem, to będziesz miał wiedzę na temat tego, na które parametry zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego produktu.

Jaki licznik rowerowy kupić – przewodowy czy bezprzewodowy?

Dostępne w sklepach liczniki rowerowe można podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Każdy ma swoje zalety i wady. O ile licznik przewodowy nie jest podatny na zakłócenia, to jednak dodatkowy kabel może utrudniać jazdę na rowerze wówczas, gdy urządzenie zostanie nieprawidłowo zamontowane. Jeżeli chodzi o liczniki bezprzewodowe, to największym problemem jest ich niestabilność – są podatne na zakłócenia, gdy komunikacja przebiega bezprzewodowo. Jeżeli zdecydowałeś się nabyć licznik bezprzewodowy, to powinieneś zminimalizować sytuację, że zakupisz taki, który nie będzie prawidłowo działał. Sprawdź choćby ranking liczników rowerowych, by dowiedzieć się, które modele polecają rowerzyści. Jeżeli interesuje Cię wybór dobrego roweru, to warto zapoznać się z naszym rankingiem rowerów 2022.

Nowoczesny licznik rowerowy.
Nowoczesny licznik rowerowy z dużym wyświetlaczem.

Funkcje podstawowych modeli

Licznik rowerowy jest przydatnym urządzeniem zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych rowerzystów. Dzięki wyświetleniu podstawowych parametrów doskonale sprawdzi się podczas regularnych treningów i rekreacyjnych wycieczek.

Każdy dobry model licznika musi posiadać takie funkcje jak:

  • prędkość – aktualna, średnia, maksymalna
  • dystans – jednodniowy oraz globalny
  • zegar – data i godzina
  • czas jazdy – ile czasu spędziliśmy na rowerze

Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy licznik rowerowy posiada funkcję automatycznego startu i zatrzymywania. Jest to ważne, jeśli chcemy otrzymać wiarygodne wyniki i zależy nam, by postoje nie były wliczane w czas jazdy.

Modele dla zaawansowanych

Przed zakupem dobrego licznika rowerowego warto upewnić się, że spełnia on nasze wszystkie wymagania. Szeroka oferta modeli na rynku pozwala na wybór takiego urządzenia, które umożliwi nam realizowanie treningów lub naszej pasji w każdych warunkach.

Cechy charakterystyczne droższych liczników:

  • wodoodporność – gwarancja bezawaryjnej pracy w każdych warunkach
  • temperatura – bezawaryjne działanie podczas upałów lub mrozu
  • podświetlanie – kontrola parametrów bez zatrzymywania się na poboczu nawet po zmroku
  • ilość spalonych kalorii – ważna rzecz dla osób na diecie
  • pulsometr – przydatny dla fanów górskich wycieczek

Jeśli korzystamy z licznika regularnie, to warto rozważyć zakup modelu wyposażonego dodatkowo w wbudowany GPS. Licznik zarejestruje przebytą trasę, a następnie wyśle te informacje bezpośrednio do naszego komputera lub smartfona. Nowoczesne liczniki można bez problemu połączyć z telefonem. Dzięki temu żadna rozmowa nas nie ominie, jeśli zdecydujemy się na dłuższą trasę niż zazwyczaj.

Funkcjonalność ma znaczenie

Wybór odpowiedniego licznika rowerowego to więcej niż tylko podjęcie decyzji, czy będzie on bezprzewodowy czy przewodowy. Istotne jest również to, by sprawdzić funkcjonalność poszczególnych urządzeń. Te najprostsze są zaprojektowane tak, by dokonać pomiaru prędkości czy całkowitego przebiegu. Jeżeli oczekujesz takich funkcji, jak np. termometr, stan baterii czy pamięć dla dwóch rowerów, to musisz wiedzieć, że będziesz zmuszony zakupić bardziej rozbudowany, droższy model licznika rowerowego.

Licznik rowerowy – opinie i cena

Jeżeli zdecydowałeś się na konkretny model licznika rowerowego, to – jeszcze przed zakupem – pamiętaj, by sprawdzić opinie o nim. By opinia była wiarygodna, zwróć uwagę na to, gdzie została zamieszczona. Ile kosztuje licznik rowerowy? Najprostsze modele można zakupić już za ok. 30 zł. Bardziej rozbudowane, czyli wyposażone w liczne funkcje, kosztują od 100 do nawet 800 zł.

Licznik rowerowy – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Liczniki rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

9 komentarzy do “Licznik rowerowy – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  1. Przewodowe liczniki idą już do lamusa. Po co komu dodatkowe kabelki pętające się wokół kierownicy. Ja kupiłem sobie fajny licznik za rozsądne pieniądze – trafiło na Sigma BC 14.16 STS CAD – jest oczywiście bezprzewodowy. Dla każdego rowerzysty myślę, że wystarczający… ma parę dodatkowych funkcji takich jak pomiar wysokości. Wodoodporny z podświetleniem – bardzo przyjemna zabawka. No i sigma – czyli lider w tego typu sprzęcie.

  2. Ja kupiłem ostatnio licznik z GPS z tego rankingu.
    Najlepsza rzecz jaką ktokolwiek wymyślił, nie trzeba wieszać telefonu na kierownicy bo licznik ma swój gps, można do niego wgrywać nowe mapy a do tego planować trasę. Świetny zakup!

  3. Odkąd kupiłem rower, używam licznik rowerowy kross i szczerze mogę polecić. Sprzęt sam w sobie banalny, każdy poradzi sobie z obsługą i konkretnym wyborem funkcji, która nas interesuje. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak wszystko od krossa – na wysokim poziomie.

  4. Mi udało się kupić licznik rowerowy z gps. Bardzo ciekawa kombinacja. Dodatkowo możemy włączyć gps i jest to całkiem przydatne w wyprawach. Polecam każdemu, kto jeździ w dalsze trasy i jest ciekaw ile faktycznie zrobił kilometrów 😉

  5. W zeszłym miesiącu kupiłem bezprzewodowy licznik rowerowy sigma. Czy był to dobry wybór? Jak najbardziej! Świetny sprzęt, od samego początku spisuje się doskonale i nie ma z nim żadnego problemu. Dodatkowo nie był drogi, a to było akurat dla mnie ważne.

  6. Ja natomiast preferuję liczniki z dużą ilością różnych funkcji. Interesują mnie różne statystyki, bardzo lubię śledzić takie rzeczy jak np. spalone kalorie 🙂 Szukałem licznika z funkcją, która przelicza przewidywany czas przybycia i pozostałą odległość i chyba zdecyduję się na Sigmę. Dużo ludzi też poleca tą firmę, więc chyba jeszcze dziś zamówię 🙂 Dzięki za ten ranking, dobra robota!

  7. Po ostatnim wypadku stłukł mi się licznik, który już miał swoje lata i nie działał do końca tak jak powinien. Czas kupić coś nowego, co mi polecicie? Zależy mi przede wszystkim na czytelnym widoku, nie potrzebuję więcej niż 5-7 podstawowych opcji. Może coś z tego rankingu się nada? hmm? 🙂

    • Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest licznik przewodowy. Ja ostatnio kupiłem sobie bezprzewodowy i strasznie słabo mierzył odległość, co chwilę się wyłączał i ogólnie masakra z takim sprzętem. Szkoda nerwów… Skoro szukasz takiego licznika co ma tylko 5-7 opcji to powinieneś zmieścić się w 50zł. W rankingu jest kilka takich liczników, także zamawiaj śmiało 🙂

  8. Ja mam licznik Sigmy, kupiłem na promocji za 69zł. Ma mnóstwo opcji i jest bardzo czytelny. Nie wyobrażam sobie jazdy bez licznika, muszę wiedzieć ile przejechałem i w jakim tempie 😛

Dodaj komentarz