Komputer sportowy – krokomierz – Ranking 2024

Osoby zainteresowane regularnym treningiem fizycznym, koniecznie powinny zdecydować się na zakup odpowiedniego sprzętu dla sportowców. Idealnym wyborem może okazać się krokomierz. Poszczególne modele różnią się między sobą pod względem udostępnianych funkcji, co oczywiście wpływa także na cenę. Warto zastanowić się, jaki krokomierz kupić, biorąc pod uwagę swoje najważniejsze oczekiwania.

Opinie o krokomierzach

Na stronach internetowych o tematyce sportowej na pewno szybko odnajdziemy odpowiedź na pytanie, jaki krokomierz jest obecnie najlepszy. Możemy zadać internautom pytanie – jaki krokomierz polecacie, zapoznając się z ich wskazówkami. Na pewno pomocny okaże się także krokomierz – ranking, szczególnie jeśli nie wiemy, jakie warianty są dostępne na rynku.

Jak działa krokomierz?

Jeśli zależy nam na wygodnym urządzeniu, na pewno odpowiednim rozwiązaniem okaże się zegarek z krokomierzem. Należy jednak upewnić się, czy wybrany produkt posiada wystarczająco dużo funkcji – takich jak chociażby pomiar kalorii czy pomiar tętna. Zazwyczaj poszczególne funkcje krokomierza są dostępne za pomocą wybranych przycisków, a sama obsługa nie jest zbyt kłopotliwa. Warto zaznaczyć, że profesjonalny produkt powinien być wyposażony między innymi w pulsometr oraz zegarek.

→ Jaki stoper sportowy wybrać? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz odpowiedni stoper!

Jak działa krokomierz? Jak widać, nie jest to skomplikowane, ponieważ współcześni producenci starają się zapewnić nam produkt o komfortowej obsłudze. Warto pamiętać o własnej wygodzie, wybierając model, który nie okaże się zbyt skomplikowany. Należy także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak pomiar ciśnienia, kompas czy wysokościomierz.

Omron Jog Style - krokomierz do paska
Omron Jog Style – krokomierz do paska

Jak krokomierz liczy kroki?

Działanie krokomierza jest bardzo intuicyjne. Producenci umieszczają w środku tego urządzenia wahadło na sprężynie, które reaguje na ruch nóg i bioder. Gdy nasze ciało porusza się, to wahadło zmienia pozycję. Jako, że jest ono wykonane z materiału przewodzącego, to powstające impulsy elektryczne umożliwiają zliczanie kroków. Działanie bardziej zaawansowanych technologiczne modeli opiera się już na wykorzystaniu akcelerometru. Pozwala on na wykrywanie nie tylko ruchu, ale także drgań, wstrząsów i wychylenia od pionu. Będzie działać prawidłowo nawet jeśli zostanie przypięty do paska, plecaka lub będzie wrzucony do kieszeni.

Zdecydowałeś się już na zakup. Ale jaki krokomierz kupić?

 • Krokomierz naręczny z zegarkiem – te krokomierze to nic innego jak zegarki wyposażone w funkcje liczenia kroków. Są zdecydowanie droższe niż krokomierze noszone przy pasku. Krokomierze naręczne mają dużo funkcji, takich jak: pomiar międzyczasów, stoper, timer, podświetlany cyferblat umożliwiający odczytanie wyniku po zmierzchu, a niekiedy nawet pulsometr.
 • Naręczny, sportowy krokomierz – te krokomierze wyglądają jak zwykły zegarek, ale pomiar czasu nie jest ich główna funkcją. Poza liczeniem kroków i dystansu mają wbudowany kompas. Takie krokomierze wybierają osoby, dla których chodzenie jest pasją.
 • Krokomierz do paska – posiadają najmniej opcji, ale można je nosić do każdego stroju. Najtańsze i najbardziej żywotne.

Aby wybrać właściwy krokomierz dla Ciebie, najłatwiej będzie spisać wszystkie ważne dla Ciebie funkcje i kupić taki, który posiada je wszystkie.

Funkcje dodatkowe krokomierzy i komputerów sportowych

Większość krokomierzy, które na ten moment pojawiają się na rynku, oprócz ich podstawowej funkcji, jaką jest liczenie wykonanych przez nas kroków, posiadają, także wiele innych, dodatkowych możliwości. Często właśnie ten aspekt wpływa na nasze wybory konsumenckie, ponieważ zyskujemy jedno urządzenie, które pełni kilka funkcji. Do najczęściej spotykanych zaliczamy:

 • Mierzenie dystansu, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, w jaki sposób ilość wykonanych kroków przekłada się na odległość, jaką pokonaliśmy. Miara podawana jest najczęściej w kilometrach, a pomaga ją nam określić podany wcześniej wzrost i długość kroku, którą możemy również ustawić automatycznie.
 • Liczenie spalonych kalorii, jeśli przywiązujemy dużą wagę do ilości spożywanej energii, to funkcja ta pomoże nam w oszacowaniu ilości kalorii, które zostały spalone w trakcie wykonywanego przez nas ruchu. Są one liczone na podstawie podanej przez nas wagi. W ten sposób będziemy mogli poprawnie dobrać współczynnik dziennej aktywności spontanicznej i prawidłowo skomponować nasz jadłospis.
 • Wskazywanie czasu spędzonego na wykonywaniu kroków, czyli czasu marszu. Otrzymujemy dzięki temu informację jaką część dnia zajęło nam chodzenie.
 • Motywowanie do działania przez generowanie rankingów osiągniętych planów kroków. Każdego dnia możemy pokonywać swoje dotychczasowe rekordy lub po prostu trzymać się wyznaczonej granicy aktywności w ciągu doby,
 • Funkcja uśpienia urządzenia pozwala nam w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii, a przez to wydłużyć czas jego użytkowania na jednym naładowaniu. Nie musimy również martwić się, że kroki nie zostaną naliczone. Po ponownej aktywacji na krokomierzu zobaczymy rzeczywistą liczbę naszych kroków.
 • Dzięki możliwości automatycznego kasowania wyników, nie musimy pamiętać o tym, by co rano zerować nasz licznik. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu korzystanie z krokomierza jest jeszcze prostsze.
 • W przypadku, gdy nie chcemy momencie odmierzać naszych kroków, wystarczy wyłączyć krokomierz i w odpowiedniej dla nas chwili włączyć z powrotem, by kontynuował swoje zadanie.
 • Prędkość zostaje nam pokazana na podstawie naszego tempa i przebytego dystansu. Dzięki tej funkcji wiemy z jaką prędkością poruszamy się w danym momencie.
 • Możliwość połączenia krokomierza z telefonem daje nam wgląd do wszystkich naszych statystyk i osiągnięć, dzięki czemu w każdej chwili mamy do nich dostęp. Wystarczy tylko zainstalować odpowiednią aplikację i połączyć z nią krokomierz przy pomocy bluetooth.

Ile kosztuje krokomierz?

Nie da się ukryć, że funkcjonalność krokomierza jest uzależniona od jego ceny. Jeśli zależy nam na bardziej profesjonalnym produkcie, musimy liczyć się z tym, że krokomierz będzie odpowiednio droższy. Jaki krokomierz wybrać, aby był on atrakcyjny także pod względem ceny? Możemy zdecydować się na model mniej znanej marki, upewniając się wcześniej, że posiada ona pozytywne opinie konsumentów. Wersja ekonomiczna to aplikacja z krokomierzem na smartphone’a.

→ Zobacz również: Jakie kije do nordic walking kupić? Przeczytaj nasz poradnik!

Dlaczego warto kupić krokomierz?

Jeśli dopiero rozpoczynamy pracę nad kondycją fizyczną lub chcemy powrócić do aktywności fizycznej, na przykład po wypadku, to krokomierz jest optymalnym rozwiązaniem. Połączenie funkcjonalności, prostoty oraz przystępnej ceny sprawiają, że ten sprzęt jest niezastąpiony dla różnych osób bez względu na wiek i płeć. Warto zainwestować w krokomierzy, gdyż:

 • Szybko zweryfikuje aktywność naszego trybu życia,
 • zmotywuje do zmian i ułatwi monitorowanie postępów,
 • posiada niską cenę (podstawowy krokomierz można kupić już poniżej 50zł),
 • niektóre modele mogą zastąpić zegarek,
 • ułatwi zaplanowanie wysiłku fizycznego dostosowanego do liczby spożywanych kalorii,
 • jest wielofunkcyjny (może łączyć funkcje pulsometru, licznika kalorii, budzika),
 • zaawansowane modele są wyposażone nawet radio lub port USB,
 • na rynku można znaleźć nawet mówiące krokomierze dla osób niewidomych.

→ Osoby zainteresowane kupnem dobrego pulsometru odsyłamy to naszego poradnika dotyczącego właśnie tego sprzętu.

Komputer sportowy / Krokomierz – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Komputer sportowy / Krokomierz. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

5 komentarzy do “Komputer sportowy – krokomierz – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. U mnie świetnie sprawdza się krokomierz z pulsometrem. Bardzo fajne połączenie, bo mamy wszelkiego rodzaju funkcje życiowe, jak puls, oraz ilość spalanych kalorii, a krokomierz daje nam fakt pokonanego dystansu i jest to fajnie razem zestawione 😉

 2. Do takiego sprzętu, świetnie spisuje się aplikacja z krokomierzem. Nie wyobrażam sobie innego kontrolowania tego, niż odczyt na smartfonie, który jest bardzo przejrzysty. Mamy bardzo dokładne statystyki kroków, dystansu, oraz chociażby celów, które sobie wyznaczymy 😉

 3. W bieganiu taki zegarek krokomierz na rękę to świetna sprawa! Bardzo dobrze spisuje się podczas treningu i zdecydowanie warto go mieć. Można fajnie kontrolować dystans i inne funkcje, jakie tylko chcemy, żeby takowy sprzęt śledził 😉

 4. Taki krokomierz to ciekawa sprawa. Można zobaczyć ile się zrobiło kroków w zwykłym dniu pracy lub na spacerze 😀 . Ja mam krokomierz Silvy – polecam 🙂

 5. Avatar

  Posiadam krokomierz przyczepiany do paska i powiem wam, że zdziwiłem się, ile przechodzę podczas „niby” siedzącej pracy.

  Polecam każdemu.

Dodaj komentarz