Najlepszy rower spinningowy – Ranking na 2024 rok!

Dobry rower spinningowy umożliwia wykonanie intensywnego treningu, angażując te najgłębsze partie mięśniowe bez ryzyka obciążenia stawów. Poszukujesz najlepszego roweru, który wspomoże błyskawiczne zrzucanie kalorii z zauważalnym efektem już po 7 dniach? Sprawdź, porównaj i wybierz polecany produkt z naszego najnowszego rankingu rowerów spinningowy na Lipiec 2024 roku! Razem z ekspertem z ćwiczwdomu.info zestawiamy te wybrane, najlepsze rowery! Na dodatek w poradniku podpowiadamy jaki rower spinningowy wybrać – ten marki HMS, Spokey czy Hertz Fitness? Z kołem zamachowym 5, 10 czy 15 kg? Sprawdźmy!

Najlepsze rowery spinningowe do domu – Ranking Lipiec 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking rowerów spinningowych?

Zestawiając każdy sprzęt w naszym rankingu najlepszych rowerów spinningowych, mieliśmy na celu zaprezentowanie modeli, które umożliwiają wykonanie intensywnego treningu, a przy tym mają bardzo dobrą cenę. Co więcej, w trakcie przyznawania każdego z miejsc wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry ze specyfikacji produktu, czyli wagę koła zamachowego, ergonomię, rodzaj oporu, maksymalną wagę, do jakiej został przystosowany sprzęt, jak również przeznaczenie.

Poza tym duży wpływ wywarły opinie zadowolonych użytkowników, którzy mieli styczność z wybranym rowerem spinningowym. Dodajmy, że tworząc powyższy ranking 2024, chcemy zaprezentować rowery, które osobiście polecamy! Naszym celem jest zaprezentowanie najlepszych rowerów spinningowych przy maksymalnym ograniczeniu Twojego czasu, który musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie idealnego produktu!

Jaki rower spinningowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Rozmyślasz nad zakupem dobrego roweru spinningowego, który z wspomoże zrucanie tkanki tłuszczowej, jednak nie wiesz, na jaki się zdecydować? Aby rozwiać Twoje wątpliwości, poniżej w kilku prostych krokach radzimy, jaki wybrać – magnetyczny czy mechaniczny? Z pomiarem pulsu czy bez? Na dodatek podpowiadamy jak dopasować wagę koła zamachowego, regulację siodełka, jak również podpowiadamy, na jakie funkcje się zdecydować! Zobacz, jaki rower spiningowy wybrać w 2024 roku!

Jaka waga koła zamachowego w rowerze spinningowym?

W trakcie zakupu roweru treningowego spinningowego w pierwszym kroku dopasuj wagę koła zamachowego, które stanowi obciążenie dla użytkownika w trakcie jazdy. Im większa waga koła zamachowego, tym trening jest bardziej intensywny, co z kolei przekłada się na większą liczbę spalonych kalorii, jak również zaangażowanie mięśni głębokich. W ofertach sklepów spotkasz się z rowerami do spinningu, które wyposażone są w koło zamachowe o wadze od 4 do 25 kg.

Jednak na jaką wartość obciążenia się zdecydować kupując dobry rower spinningowy? Najlepiej zdecydować się na zakup roweru, którego waga koła zamachowego jest większa niż 10 kg. Dzięki temu jazda na rowerze nie tylko zaangażuje wszystkie partie mięśni łydek, ud czy pośladków, ale również wpłynie na szybkie modelowanie sylwetki, w trakcie budowania formy oraz na zrzucanie zbędnych kalorii. Z kolei ciężkie koło zamachowe z obciążeniem powyżej 15 kg doskonale sprawdzi się dla osób, które chcą zwiększyć siłę swojego ciała, wydolność oraz rozbudować masę mięśniową w krótkim czasie.

Rower spiningowy magnetyczny, mechaniczny czy dociskowy?

W następnym kroku ustal jaki system oporu będzie dla Ciebie najlepszy. Warto dodać, że w zależności od wybranego rodzaju różni się sposób regulacji obciążenia, rozmiar roweru, jak również jego głośność w trakcie jazdy. Obecnie dostępne są w sprzedaży rowery treningowe spinningowe z systemem oporu magnetycznym, mechanicznym, elektromagnetycznym, jak również powietrznym.

Porównując je wszystkie najwygodniejszym i dającym najwięcej możliwości jest rower spinningowy z systemem elektromagnetycznym – posiada on wiele poziomów oporu, dodatkowo sterowany jest przez wbudowany wyświetlacz z panelem sterowania.

Rodzaj oporu w rowerze spinningowym Opis
mechaniczny sterowany jest przez wbudowane pokrętło; często ten system oporu nazywany jest dociskowym; na kole zamachowym znajduje się hamulec, który wraz z przekręcaniem pokrętła w prawo zwiększa zakres obciążenia, dzięki czemu pedała ciężej się poruszają, tym samym zapewnia intensywną aktywność fizyczną
magnetyczny wyposażony jest w hamulec magnetyczny, który regulowany jest przez wbudowane pokrętło lub w sposób elektroniczny; hamulec w zależności od ustawionego poziomu obciążenia, napiera na koło zamachowe, tym samym mechanizm w urządzeniu znacznie ciężej się porusza
elektromagnetyczny posiada wbudowany hamulec magnetyczny, który sterowany jest przez mikroprocesor; w tym stacjonarnym rowerze spinningowym regulacja oporu odbywa się przez wbudowany komputer, który znajduje się na uchwycie; jest to najwygodniejsze rozwiązanie spośród wszystkich dostępnych
powietrzny wyposażony jest w wiatrak, który wraz ze wzrostem prędkości zwiększa opór przez wytwarzane powietrze; tego typu sprzęt jest zazwyczaj nieco większej budowy niż pozostałe modele

Zwróć uwagę na maksymalną wagę użytkownika!

Wybierając dobry rower treningowy spinningowy, dopasuj maksymalną wagę użytkownika. Miej na uwadze, że wraz ze wzrostem docelowej wagi użytkownika, do której został przystosowany rower, zwiększa się wytrzymałość oraz jakość zastosowanych części. Na rynku możesz kupić rowery spinningowe, dla których maksymalna waga użytkownika wynosi od 100 do 150 kg. Przy czym warto wybrać rower, dla którego parametr ten wynosi powyżej 120 kg lub wartość tego atrybutu jest o 20 kg większa niż docelowa waga użytkownika. Dlaczego? Decydując się na zakup takiego urządzenia, otrzymujesz produkt, który będzie trwały i posłuży przez wiele lat bez ryzyka zepsucia.

Dopasuj przeznaczenie roweru!

W trakcie zakupu roweru stacjonarnego spinningowego spotkasz się z urządzeniami o różnym przeznaczeniu. Co to oznacza? Mianowicie w zależności od wybranego modelu różni się jego budowa oraz użyte elementy, których jakość i trwałość wpływa na żywotność urządzenia oraz na proces przyznawania gwarancji. Tym samym przeznaczenie roweru stacjonarnego należy dopasować do częstotliwości użytkowania, jak również do celów treningowych. Dlatego producenci oferują m.in. rowery spinningowe z przeznaczeniem do:

 • jazdy rekreacyjnej,
 • jazdy intensywnej,
 • do budowania formy.

Wybór konkretnego modelu zależny jest od Twoich celów treningowych – od ilości dni w tygodniu, podczas których planujesz korzystać z rowerka. Dla ułatwienia poniżej prezentujemy tabelę, w której przedstawiamy, dla kogo sprawdzi się każdy z zaprezentowanych modeli.

Rodzaj przeznaczenia roweru Częstotliwość użytkowania
jazda rekreacyjna urządzenie z podstawowymi parametrami przystosowane do domowego użytku rekreacyjnego od 1 do 2 treningów w tygodniu (maksymalnie 2 godziny na dzień)
budowanie masy rower spinningowy przystosowany do użytku od 3 do 4 razy w tygodniu, sprawdzi się dla osób, które szukają urządzenia do budowania formy
jazda intensywna jest to urządzenie wyróżniające się najlepszymi parametrami, dzięki czemu przystosowane jest do regularnego użytku bez ograniczeń, stacjonarny rower spinningowy przystosowany do jazdy intensywnej sprawdzi się do domu, jak i komercyjnie

Jakie dodatkowe funkcje i akcesoria są przydatne w rowerze spinningowym?

W trakcie zakupu warto wybrać dobry rower treningowy spinningowy, który wyposażony jest w dodatkowe udogodnienia. Tym samym wpływa to na komfort i większą efektywność w trakcie wykonywania treningu cardio. W związku z tym zdecyduj się na zakup spinningowego roweru, który posiada:

 • możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy;
 • wiele programów treningowych;
 • uchwyt na telefon;
 • konstrukcję z uchwytem na bidon;
 • czytelny wyświetlacz LCD do monitorowania danych treningowych, takich jak tempo, spalone kalorie czy dystans;
 • pedały z regulowanymi paskami,
 • wbudowane kółka transportowe,
 • pomiar tętna,
 • możliwość połączenia się z aplikacją mobilną,
 • regulację siedziska w pionie oraz poziomie,
 • regulowany kąt kierownicy,
 • wbudowane Bluetooth,
 • kadencję.

Ile kosztuje dobry rowerek spinningowy?

W ofercie sklepów sportowych spotkasz się z tanimi, jak i drogimi rowerami spinningowymi. Pamiętaj, że kwota rośnie wraz z lepszymi parametrami urządzenia. W związku z tym cena zależna jest od rodzaju oporu, wagi koła zamachowego, konstrukcji, jak również wbudowanych funkcji, technologii oraz akcesoriów w zestawie. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego roweru spinningowego, wynosi od 850 do 9500 zł. Jeśli szukasz modelu w konkurencyjnej cenie, to sprawdź nasz ranking najlepszych rowerów spinningowych na Lipiec 2024 roku, w którym zestawiamy sprawdzone i polecane produkty w cenach niższych nawet do 20% niż stacjonarnie!

Hertz Fitness, Spokey czy HMS – jaki treningowy rower spinningowy kupić?

Decydując się na zakup najlepszego roweru do spinningu, zdecyduj, z jakiej marki chcesz kupić urządzenie. Obecnie spotkasz się z kilkoma topowymi markami, które oferują wysokiej jakości rowery w bardzo dobrej cenie. Do jednych z polecanych producentów można zaliczyć rower spinningowy:

 • Schwinn, np. model Schwinn Ic7;
 • Spokey, no. Spokey Katana;
 • Hertz Fitness, np. Hertz Fitness  XR-330;
 • Hop Sport, np. Hop Sport Hs 045Ic Bravo;
 • Nordictrack, np. Nordictrack S10I.

Podsumowanie

 • Rower spinningowy to doskonała propozycja dla osób, które poszukują urządzenia do wykonywania intensywnych treningów cardio, chcą w efektywny sposób schudnąć, jak również poszukują roweru do poprawienia swojej wydolności.
 • Do polecanych produktów można zaliczyć rower spinningowy Schwinn IC7, Spokey Katana, Nordictrack S10I, Hertz Fitness XR-330, jak również Hop Sport Hs 045Ic Bravo.
 • Cena, którą należy zainwestować w tego rodzaju sprzęt do ćwiczeń, wynosi od 850 do 9500 zł.
 • W trakcie zakupu najlepszego roweru zwróć uwagę na wagę koła zamachowego, rodzaj oporu, budowę, konstrukcję, przeznaczenie, jak również na zastosowane technologie i udogodnienia.
 • Warto zdecydować się na zakup roweru spinningowego, w którym maksymalne obciążenie użytkownika wynosi powyżej 120 kg. Dzięki temu zakupisz produkt z trwałymi elementami, co przełoży się na dłuższą żywotność.
 • Przydatnym rozwiązaniem jest regulacja siodełka w pionie oraz poziomie, dzięki temu wygodnie dopasujesz rower do własnej sylwetki.
 • Dumasz nad rowerem spinningowym, jednak nie wiesz, na jaki się zdecydować? Poznaj najlepsze rowery spinningowe w naszym rankingu 2024, w którym znajdziesz produkty nawet do 15% tańsze niż w sklepach stacjonarnie!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym jest rower spinningowy?

Konstrukcja stacjonarnego roweru spinningowego przypomina rower szosowy. Tym samym ma on kierownicę ułożoną w poziomie niż w pionie. Zapewnia zaangażowanie większości partii mięśni zlokalizowanych na łydkach, pośladkach, udach oraz brzuchu. Co więcej, rower spinningowy dedykowany jest szczególnie dla osób, które pragną budować formę lub zwiększyć intensywność treningów kardio.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry rower spinningowy?

Podczas wyboru najlepszego roweru do spinningu zwróć uwagę na rodzaj oporu w urządzeniu. Spotkasz się z rowerami magnetycznymi, mechanicznymi, powietrznymi, jak również elektromagnetycznymi. Oprócz tego dopasuj wagę koła zamachowego, która odpowiada za regulację oporu, tym samym za zwiększenie i zmniejszenie intensywności wykonywanych treningów. Bardzo ważne jest również prawidłowe dopasowanie przeznaczenia. W tym przypadku masz do wyboru rowery spinningowe do użytku rekreacyjnego, budowania masy lub do intensywnych treningów. Na końcu sprawdź wszelkie udogodnienia, które producent zastosował w wybranym przez Ciebie modelu.

Czym się różni rower spinningowy od stacjonarnego?

Rower stacjonarny oraz spinningowy różnią się od siebie budową. Ten pierwszy wymusza na użytkowniku pozycję pionową, przy czym spinningowy rower angażuje ciało do pracy w pozycji poziomej. Dzięki temu urządzenie wymusza pracę zupełnie innych mięśni – tych zlokalizowanych w głębszych partiach. Tym samym rower spinningowy to doskonała propozycja dla osób, które poszukują sprzętu do wykonywania intensywnych treningów wytrzymałościowych, jak również dla tych, który chcą w szybki sposób spalić zbędne kalorie czy rozbudować swoją formę.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

Dodaj komentarz