Jaki rower stacjonarny kupić? Ranking na Czerwiec 2024

Rozważasz zakup rowerka treningowego do swojego domu, jednak nie wiesz, który wybrać? Zastanawiasz się jaki sprzęt kupić – ten elektromagnetyczny, mechaniczny czy magnetyczny? Z kołem zamachowym o wadze 5 czy 10 kg? Zobacz poniżej, jaki rower stacjonarny kupić! W artykule podpowiadamy, w jaki sposób dopasować najważniejsze parametry, takie jak rodzaj, maksymalna waga czy klasa urządzenia! Poza tym sprawdź najnowszy ranking rowerów stacjonarnych na Czerwiec 2024 roku. Zestawiamy polecane modele, które skutecznie spalają kalorie i aktywują pracę nie tylko mięśni nóg!

Najlepsze rowery stacjonarne do domu – Ranking Czerwiec 2024

Ranking 10 najlepszych rowerów stacjonarnych wg cwiczwdomu.info

★ ★ ★
1
miejsce

Rower stacjonarny GYMTEK XB4000

Jeśli poszukujesz dobrego roweru treningowego to zobacz Gymtek Xb4000, który zaliczany jest do wysokiej jakości rowerów elektromagnetycznych. Sprzęt wyróżnia się trwałością, funkcjonalnością oraz świetnym wykonaniem. Posiada magnetyczny system oporu, który gwarantuje cichą pracę urządzenia. Co więcej, opór regulowany jest elektronicznie z pozycji wbudowanego komputera. Wybierając ten rower stacjonarny dla siebie, otrzymujesz produkt, który oddaje do dyspozycji wiele możliwości, co przekłada się na wykonanie intensywnego treningu, jak również szybsze spalenie tkanki tłuszczowej. W swojej konstrukcji posiada antypoślizgowe pedały ze stopkami poziomującymi. Poza tym prezentowany trenażer został zaopatrzony w koło zamachowe o wadze 10 kg. Co za tym idzie? Urządzenie daje możliwość wykonania wymagających sesji treningowych, jak również tych mniej angażujących mięśnie. Nie można zapomnieć, że prezentowany model posiada aż 18 programów treningowych, jak również sensory dotykowe, które to odpowiadają za dokładny pomiar pulsu. Kolejnym udogodnieniem w tym modelu jest łączność Bluetooth, dzięki czemu możesz wygodnie korzystać z wbudowanej aplikacji iConsole. Do innych świetnych udogodnień tego modelu można zaliczyć horyzontalną regulację siodełka, rolki transportowe, duży i czytelny wyświetlacz z podświetleniem, jak również takie funkcje jak pomiar czasu, prędkości, kalorii, pokonanego dystansu, tętna, SCAN, ODO, RPM. Dokładny rozmiar tego urządzenia to 95 x 52 x 130 cm, z kolei maksymalna waga użytkownika wynosi 150 kg.

Specyfikacja
Marka: Gymtek
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Elektromagnetyczny
Waga koła zamachowego: 10 kg
Regulacja oporu: Przez komputer (16-stopniowa)
Wymiary: 95 x 52 x 130 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (horyzontalna)
Zalety
wiele wbudowanych funkcji
waga koła zamachowego 10 kg
elektromagnetyczna regulacja oporu
18 programów treningowych do wyboru
maksymalna waga użytkownika 150 kg
wbudowany wyświetlacz z komputerem
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Rower stacjonarny YORK FITNESS C415

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje topowy rowerek stacjonarny marki York Fitness C415. Jest to magnetyczny rower treningowy pionowy, który sprawdzi się szczególnie dla osób w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej, jak również dla tych, który chcą zwiększyć swoją kondycję. Waga koła zamachowego w tym urządzeniu wynosi aż 10 kg, tym samym daje możliwość wykonania intensywnego treningu, co przełoży się na jeszcze piękniejszą sylwetkę ciała i skuteczne zrzucanie zbędnych kalorii. Dodajmy, że urządzenie wyposażone jest w aż 32-poziomy regulacji obciążenia, dzięki czemu dopasujesz działanie tego sprzętu treningowego do własnej kondycji oraz swoich potrzeb. Rower stacjonarny York Fitness C415 o wymiarach 96 x 48 x 140 cm uzupełniony został w magnetyczny system hamowania. Co więcej, posiada regulowane siodełko i kierownicę wyposażoną w sensory, które precyzyjnie mierzą puls w trakcie wysiłku. Świetnym udogodnieniem w tym modelu są wbudowane rolki transportowe, dzięki którym błyskawicznie przetransportujesz ten pionowy rower stacjonarny w dogodne dla Ciebie miejsce. Dodajmy, że został wyposażony w wyświetlacz LCD, który oddaje do dyspozycji aż 4 profile użytkowników. Na dodatek komputer wskazuje takie parametry jak czas, prędkość, liczbę spalonych kalorii, prędkość obrotową, tętno, wydatek energetyczny, jak również moc. Na dodatek genialnym rozwiązaniem jest aż 12 programów, dzięki którym urozmaicisz każdą sesję treningową. Maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi 150 kg.

Specyfikacja
Marka: York Fitness
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 10 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (32-stopniowa)
Wymiary: 96 x 48 x 140 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa, pozioma)
Zalety
waga koła zamachowego 10 kg
32-poziomy regulacji obciążenia
pomiar najważniejszych parametrów
regulacja pionowa i pozioma siodełka
maksymalna waga użytkownika 150 kg
wbudowany wyświetlacz z komputerem
Wady
brak możliwości złożenia
cena mogłaby być nieco niższa
3
miejsce

Rower stacjonarny FINNLO Exum III

W naszym zestawieniu najlepszych rowerków stacjonarnych nie mogło zabraknąć Finnlo Exum III. Rower został wyposażony w elektromagnetyczny opór. Na początku warto wspomnieć o kole zamachowym, którego waga wynosi 10 kg. Tym samym jest to świetna propozycja dla osób, którym zależy na wykonaniu intensywnych treningów cardio. Dodajmy, że rower treningowy Finnlo Exum III ma regulowaną kierownicę, którą dopasujesz do swojego wzrostu, co z kolei przełoży się na poprawną postawę oraz wygodę w trakcie treningu. Poza tym producent wyposażył ten model roweru stacjonarnego w przejrzysty wyświetlacz elektroniczny z komputerem. Dzięki temu możesz komfortowo ustawić dogodny dla Ciebie opór, jak również kontrolować najważniejsze parametry w trakcie treningu, m.in. czas, dystans, prędkość, kalorie czy liczbę obrotów na minutę. Świetnym udogodnieniem jest możliwość mierzenia pulsu przez dołączony klips do ucha lub poprzez zintegrowany pas telemetryczny. Kolejną zaletą tego produktu jest 12 programów treningowych, jak również 4 programy HRC. Jest to wysokiej jakości pionowy rower stacjonarny wyposażony 24-stopniową regulacje oporu. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 55 x 129 x 110 cm.

Specyfikacja
Marka: Finnlo
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Elektromagnetyczny
Waga koła zamachowego: 10 kg
Regulacja oporu: Przez komputer
Wymiary: 110 x 55 x 129 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak (przez pas telemetryczny)
Regulacja siodełka: Tak (pozioma)
Zalety
4 programy HRC
regulowana kierownica
rower elektromagnetyczny 
24-stopniowa regulacja oporu
waga koła zamachowego 10 kg
możliwość pomiaru pulsu przez klips lub pas telemetryczny
Wady
cena mogłaby być niższa
brak możliwości złożenia
4
miejsce

Rower stacjonarny SCHWINN Ic7

W naszym porównaniu nie mogło zabraknąć roweru treningowego Schwinn Ic7. Jest to model spinningowy, który został wyposażony w magnetyczną regulację oporu. Co więcej, urządzenie wyróżnia wysokiej jakości wykonanie, trwała konstrukcja oraz funkcjonalność. Prezentowany sprzęt sportowy został przygotowany szczególnie dla osób, którym zależy na wykonywaniu intensywnego wysiłku. Ten dobrej jakości rower stacjonarny o wymiarach 124 x 78 x 132 cm posiada 4 nóżki poziomujące, wyświetlacz LCD, jak również system, który zapewnia cichą pracę mechanizmu w trakcie treningu. Poza tym produkt posiada wyprofilowaną kierownicę, jak również siodełko, które możesz wygodnie dopasować w pionie oraz poziomie. Kolejnym udogodnieniem są wbudowane rolki, dzięki którym wygodnie przetransportujesz rower w wygodne dla Ciebie miejsce. Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć wyprofilowane pedały z regulowanymi paskami, siodełko pokryte miękkim materiałem, jak również uchwyt na bidon. Poza tym ten rower stacjonarny oddaje do dyspozycji przejrzysty wyświetlacz, który monitoruje czas, tętno, dystans, jak również liczbę spalonych kalorii, ale to nie wszystko! Świetnym rozwiązaniem jest łączność z różnymi aplikacjami, które oddają do dyspozycji personalizowane treningi. Na dodatek rower stacjonarny Schwinn Ic7 uzupełniony został o regulację konta nachylenia kierownicy, hamulec bezpieczeństwa, jak i o uchwyt na akcesoria.

Specyfikacja
Marka: Schwinn
Rodzaj: Spinningowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 18 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (8-stopni)
Wymiary: 124 x 78 x 132 cm
Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak (za pomocą pasa telemetrycznego)
Regulacja siodełka: Tak (pionowa)
Zalety
rolki transportowe
łączność z aplikacjami
wysokiej jakości wykonanie
wielostopniowa regulacja oporu
waga koła zamachowego 18 kg
komputer z wyświetlaczem LCD
pomiar najważniejszych parametrów
Wady
nieco wysoka cena
raczej nie jest polecany dla osób początkujących
5
miejsce

Rower stacjonarny SCHWINN 570U

Następne miejsce zajmuje rower stacjonarny Schwinn 570U z kołem zamachowym o wadze 10 kg. Wyposażony został w magnetyczny system oporu, który regulowany jest w 25 poziomach przez wbudowane klawisze. Warto podkreślić, że ten sprzęt treningowy został zaprojektowany z myślą o wykonaniu intensywnego treningu, a przy tym zapewnieniu wysokiego komfortu w trakcie wysiłku fizycznego. Urządzenie posiada przejrzysty wyświetlacz z komputerem, dzięki któremu możesz nie tylko kontrolować najistotniejsze parametry, ale również wybierać jeden z 29 dostępnych programów treningowych. Rower stacjonarny Schwinn 570U udostępnia takie parametry jak czas, prędkość, dystans, kalorie, puls, jak również opór. Genialnym rozwiązaniem są aż 4 profile użytkowników, dzięki czemu z tego sprzętu sportowego może korzystać cała rodzina. Dodajmy, że pełne wymiary urządzenia wynoszą 104,9 x 54,4 x 141,2 cm, z kolei maksymalna waga użytkownika to 136 kg. Następnym udogodnieniem tego roweru stacjonarnego jest regulacja siodełka w zakresie od 70 do 100 cm. Poza tym urządzenie możesz wygodnie połączyć ze smartfonem, wykorzystując w tym celu Bluetooth. Na zakończenie podkreślmy, że to tylko część udogodnień, jakie oddaje dla użytkownika ten produkt!

Specyfikacja
Marka: Schwinn
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 10 kg
Regulacja oporu: Komputer (25-stopni)
Wymiary: 104,9 x 54,4 x 141,2 cm
Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa)
Zalety
łączność Bluetooth
29 programów treningowych
waga koła zamachowego 10 kg
duży wyświetlacz z komputerem
pomiar najważniejszych parametrów
specjalne miejsce na telefon lub tablet
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
6
miejsce

Rower stacjonarny HOP-SPORT HS-2080

Rower Hop-Sport HS-2080 to urządzenie wyposażone w opór magnetyczny. Produkt wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem oraz trwałą, wzmocnioną konstrukcją. W swojej budowie posiada komputer, który daje możliwość kontrolowania czasu, dystansu, tętna, spalonych kalorii, jak również prędkości. Warto na wstępie wskazać wymiary tego rowerku stacjonarnego, które wynoszą 97 x 48 x 132 cm. Z kolei regulacja oporu w postaci manualnego pokrętła, daje możliwość dopasowania rowerka do swojej kondycji, jak również celów treningowych. Nie można zapomnieć, że urządzenie wyposażone zostało w regulowane siodełko w pionie i poziomie, dzięki czemu dopasujesz sprzęt, tak aby trening był komfortowy. Świetnym dodatkiem są rolki transportowe, dzięki którym możesz prosto przemieścić sprzęt w dowolne miejsce w domu lub mieszkaniu, np. przed telewizor. Tymczasem wbudowane sensory dotykowe, które znajdują się na wyprofilowanej kierownicy, dają możliwość pomiaru tętna. Kolejnym przydatnym zastosowaniem jest regulowany kąt nachylenia kierownicy, jak również antypoślizgowe pedały wyposażone w paski blokujące. Jedną z największych zalet jest koło zamachowe o wadze 9 kg, dzięki czemu możesz wykonać intensywny trening i zaangażować głębokie partie mięśniowe. Tym samym produkt dedykowany jest dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak również dla sportowców, którzy szukają sprzętu do wykonania wzmożonego treningu.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 9 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (8-stopniowa)
Wymiary: 97 x 48 x 132 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa)
Zalety
opór magnetyczny
rolki transportowe
podstawka mobilna
waga koła zamachowego 9 kg
pomiar pulsu przez sensory dotykowe
regulacja siodełka w pionie i poziomie
Wady
manualna regulacja oporu
7
miejsce

Rower stacjonarny SAPPHIRE Flash SG440B

Rowerek stacjonarny Sapphire Flash SG440B zajmuje następne miejsce w naszym rankingu 2024. Urządzenie z obciążeniem 7 kg doskonale sprawdzi się do poprawy kondycji oraz zrzucania zbędnych kilogramów w zaciszu domowym. Dodajmy, że jest to sprzęt treningowy z oporem magnetycznym, który to regulowany jest z użyciem pokrętła. Co więcej, pełne wymiary tego modelu wynoszą 127 x 85 x 52 cm. Dodatkowo producent wyposażył ten rower stacjonarny w regulacje kąta nachylenia kierownicy, dzięki czemu dopasujesz ją do własnych preferencji. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w wygodne siodełko z regulacją w pionie oraz poziomie. Rower posiada sensory pomiaru pulsu, komputer treningowy, jak również antypoślizgowe pedały. Przydatnym rozwiązaniem jest uchwyt na bidon, jak również obudowa, która wycisza pracę sprzętu. Maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi 130 kg. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć kółka transportowe, jak również pomiar czasu, dystansu, tętna, spalonych kalorii, prędkości.

Specyfikacja
Marka: Sapphire
Rodzaj: pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 7 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (8-stopniowa)
Wymiary: 127 x 85 x 52 cm.
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa, pozioma)
Zalety
wyświetlacz z komputerem
maksymalna waga użytkownika 13 kg
regulacja siodełka w pionie i poziomie
pomiar tętna przez wbudowane sensory
Wady
manualna regulacja oporu
nieco niska waga koła zamachowego
8
miejsce

Rower stacjonarny ZIPRO Drift

Jeśli szukasz idealnego roweru stacjonarnego w celu szybkiego zrzucenia kilogramów lub poprawienia swojej wytrzymałości, to zobacz naszą kolejną propozycję w rankingu na Czerwiec 2024 roku! Rowerek stacjonarny Zipro Drift to następny godny polecania trenażer, który został wyposażony w koło zamachowe o obciążeniu 6 kg. Jest to sprzęt, który doskonale sprawdzi się dla osób początkujących, jak również średniozaawansowanych. Dodajmy, że prezentowany sprzęt sportowy wyróżnia się całkiem niską ceną, a przy tym jest funkcjonalny. Wyposażony został w magnetyczny system oporu, który możesz regulować manualnie. Rower posiada 8-stopniową regulację obciążenia. Dodajmy, że maksymalna waga użytkownika w tym urządzeniu wynosi 120 kg. Dodatkowo wyróżnia się bardzo ładnym wyglądem i wysokiej jakości wykonaniem. Co więcej, w budowie tego roweru stacjonarnego znajduje się wyświetlacz LCD, dzięki któremu możesz kontrolować takie parametry jak czas, dystans, ilość spalonych kalorii, jak również puls. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 76 x 49 x 115 cm. Dodatkowo producent wyposażył ten model w rolki, dzięki którym możesz wygodnie przetransportować rowerek w wybrane miejsce. Do innych udogodnień można zaliczyć regulację wysokości siodełka w zakresie 63-85 cm od ziemi, antypoślizgowe pedały z paskami, jak również szerokie stabilizatory.

Specyfikacja
Marka: Zipro
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 6 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (8-stopni)
Wymiary: 76 x 49 x 115 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa i pozioma)
Zalety
niska cena
pomiar tętna
wyświetlacz elektroniczny
rodzaj oporu magnetyczny
regulacja siodełka od 63 do 85 cm
Wady
manualna regulacja oporu
waga koła zamachowego 6 kg
9
miejsce

Rower stacjonarny HOP-SPORT HS-2070 Onyx

Następnym godnym polecenia rowerem stacjonarnym jest Hop-Sport HS-2070 Onyx. Jest to wielofunkcyjny trenażer wyposażony w koło zamachowe o wadze 7 kg. Dodajmy, że posiada 8-stopniową magnetyczną regulację oporu. Co więcej, ten rowerek treningowy został wyposażony w regulowaną kierownicę, która została pokryta miękką pianką dla zapewnienia jeszcze większej wygody w trakcie wysiłku fizycznego. Poza tym rower stacjonarny do ćwiczeń Hop-Sport HS-2070 Onyx wyposażony został w regulowane siodełko w pionie i poziomie. Genialnym wyposażeniem jest komputer treningowy z wyświetlaczem LCD, który prezentuje prędkość, dystans, czas treningu, liczbę spalonych kalorii. Co więcej, posiada manualną regulację oporu, dzięki czemu dopasujesz rower stacjonarny do własnej kondycji oraz planu treningowego. Następnym udogodnieniem, które zastosował producent w tym urządzeniu, są wbudowane sensory, które precyzyjnie liczą puls w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów. Z kolei rolki transportowe umożliwią przestawienie tego sprzętu treningowego w wygodne dla Ciebie miejsce. Dodajmy również, że dla większego bezpieczeństwa pedały w tym rowerze zostały wyścielone antypoślizgowym materiałem i wyposażone w paski. Dokładne wymiary urządzenia wynoszą 90 x 41 x 120 cm. Tymczasem maksymalna waga użytkownika to 120 kg.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 7 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (8-stopniowa)
Wymiary: 90 x 41 x 120 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa i pozioma)
Zalety
opór magnetyczny
rolki transportowe
8-stopniowa regulacja oporu
komputer treningowy z wyświetlaczem
regulacja siodełka w pionie i poziomie
Wady
manualna regulacja oporu
10
miejsce

Rower stacjonarny ZIPRO One S

Szukasz wytrzymałego roweru stacjonarnego, który umożliwi zrzucenie zbędnych kalorii czy wykonanie treningu wytrzymałościowego? Zobacz sprzęt Zipro One S! Jest to rower magnetyczny wykonany z wysokiej jakości i trwałych elementów. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 89,7 x 43,5 x 110 cm. Co więcej, sprzęt został wyposażony w koło zamachowe o wadze 4,5 kg, które regulowane jest z użyciem pokrętła. Prezentowany rowerek stacjonarny Zipro One S wyróżnia się funkcjonalnością. Wyposażony został w innowacyjny komputer, dzięki któremu ustawisz najważniejsze funkcje, jak również skontrolujesz takie parametry jak czas, prędkość, dystans, spalone kalorie, jak również puls. Co więcej,  to doskonały sprzęt sportowy, który oddaje do dyspozycji wiele programów treningowych do wyboru. Dodajmy, że urządzenie posiada bardzo ładny design i wyróżnia się wysokiej jakości wykonaniem. Na dodatek wyposażone zostało w 5-stopniową regulację siodełka, dzięki czemu możesz dopasować rower do swoich potrzeb. Oprócz tego sprzęt został zaopatrzony w kierownicę wyposażoną w sensory pulsu, rolki transportowe, jak również wyprofilowane i antypoślizgowe pedały samopoziomujące. Ekstra dodatkiem jest półeczka na smartfona lub tablet, funkcja Pulse Rate, jak również tryb oszczędzania energii.

Specyfikacja
Marka: Zipro
Rodzaj: Pionowy
Typ oporu: Magnetyczny
Waga koła zamachowego: 4,5 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (8-stopniowa)
Wymiary: 89,7 x 43,5 x 110 cm
Maksymalna waga użytkownika: 110 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Regulacja siodełka: Tak (pionowa, pozioma)
Zalety
wbudowany komputer
antypoślizgowe pedały
magnetyczna regulacja oporu
5-stopniowa regulacja siodełka
pomiar najważniejszych parametrów
wiele programów treningowych do wyboru
Wady
regulacja z użyciem pokrętła
waga koła zamachowego 4,5 kg
maksymalna waga użytkownika 110 kg

Jak powstał nasz ranking rowerów treningowych?

Zestawiając produkty w naszym rankingu rowerów stacjonarnych na Czerwiec 2024, w pierwszej kolejności wzięliśmy pod uwagę rodzaj każdego z wybranych modeli. Oprócz tego bardzo ważnym kryterium oceny są regulację, rodzaj oporu, jak również sama cena. Staraliśmy się zaprezentować tylko takie rowery, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Poza tym istotnym elementem w trakcie plasowania pozycji były opinie użytkowników, którzy mają bezpośredni kontakt ze sprzętem. Warto podkreślić, że bierzemy pod uwagę te pozytywne, jak i negatywne oceny, które są zweryfikowane, czyli pochodzą od realnych klientów. Tworząc powyższy ranking, chcemy zaprezentować najlepsze, polecane rowery stacjonarne, które cieszą się popularnością. W dodatku naszym celem jest maksymalne skrócenie Twojego czasu, który musiałbyś przeznaczyć na poszukiwanie istotnych informacji o produkcie!

Jaki rower stacjonarny wybrać? Poradnik zakupowy

Nie wiesz, jak wybrać najlepszy rower stacjonarny? W poniższym poradniku zakupowym prezentujemy krok po kroku, w jaki sposób wybrać ten najlepszy model z wieloma programami treningowymi, które przyczynią się do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej! Przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego rowerku do domu! Sprawdź jaki rower stacjonarny wybrać i kupić w 2024 roku!

Rower spinningowy. Budowa wymusza na ćwiczącym maksymalnie pochyloną sylwetkę. Idealny dla zawodowych kolarzy.
Rower spinningowy. Budowa wymusza na ćwiczącym maksymalnie pochyloną sylwetkę. Idealny dla zawodowych kolarzy.

Rower pionowy, poziomy czy  spinningowy – jaki rodzaj wybrać?

Rowery stacjonarne dzielą się na kilka rodzajów pod względem budowy, jak również zaangażowania wybranych partii mięśni. Można wyróżnić rower:

 • poziomy,
 • pionowy,
 •  spinningowy.

Rower pionowy to najczęściej spotykany model, który wyposażony jest w siodełko, pedała oraz uchwyty (kierownicę). Pozycja użytkownika przypomina jazdę na klasycznym rowerze. Natomiast rowery poziome to urządzenia, które w swojej budowie posiadają pedała wraz z kołem zamachowym wysuniętym do przodu, przed siedziskiem, który często wyposażony jest w dodatkowe uchwyty. Pozycja osoby ćwiczącej jest zazwyczaj półsiedząca z nogami wysuniętymi do przodu. Tymczasem rowery spinningowe mają maksymalnie przypominać jazdę na rowerze szosowym. Modele te stworzone są dla osób, którym zależy na treningu wytrzymałościowym, poprawieniu kondycji czy na zwiększeniu intensywności codziennych ćwiczeń.

Jednak jaki rower stacjonarny wybrać? Dobór odpowiedniego rodzaju roweru stacjonarnego zależny jest od Twoich własnych oczekiwań. Najczęściej wybierane i polecane są modele pionowe. Rowery poziome dedykowane są dla osób mających problem z kręgosłupem, w trakcie rekonwalescencji czy osób otyłych. Często nazywane są one rowerami stacjonarnymi do rehabilitacji. Ostatnie, czyli rowery spinningowe to modele dedykowane dla osób, którym zależy na intensywnym treningu wytrzymałościowym.

Jaki rodzaj oporu w rowerze stacjonarnym jest najlepszy?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie oporu hamowania w rowerze stacjonarnym. W zależności od rodzaju oporu zależy działanie roweru stacjonarnego, głośność urządzenia, jak również sama regulacja. Spotkasz się z rowerami stacjonarnymi:

 • magnetycznym,
 • mechanicznym,
 • elektromagnetycznym (indukcyjnym),
 • powietrznymi.

Działanie każdego z wyżej wymienionych typów oporów w rowerach stacjonarnych znajdziesz poniżej w tabeli.

Rodzaj oporu Regulacja oporu Opis
rower mechaniczny pokrętło najprostszy mechanizm hamowania; regulacja oporu odbywa się z użyciem pokrętła
rower magnetyczny hamulec magnetyczny wyposażony w specjalny hamulec magnetyczny, który regulowany jest manualnie lub przez wbudowany programator; opór jest znacznie wyższy niż w rowerze mechanicznym
rower elektromagnetyczny hamulec magnetyczny i mikroprocesor bardzo cicho pracuje; opór ustawia się przez wbudowany mikroprocesor (komputer treningowy); z reguły modele te mają większy opór niż modele magnetyczne
rower powietrznymi wiatrak (opór powietrzny) wyposażone są w wiatrak, który wraz ze wzrostem intensywności pedałowania zwiększa opór powietrza.

Najlepsze suplementy na ochronę stawów.

Jaka regulacja siodełka w rowerku stacjonarnym będzie odpowiednia?

Aby jazda na rowerze stacjonarnym była wygodna, powinien posiadać on regulację siodełka. Dzięki temu możesz wygodnie dopasować rowerek treningowy do własnego wzrostu oraz postury ciała. W związku z tym warto wybierać rower stacjonarny, który daje możliwość regulacji siodełka w pionie, jak i poziomie. Decydując się na taki ergonomiczny rower treningowy stacjonarny, możesz dopasować go do wzrostu użytkownika czy rodzaju treningu.

Jaka waga koła zamachowego w stacjonarnym rowerze treningowym?

Planując zakup roweru stacjonarnego do własnego domu, sprawdź na wagę koła zamachowego. Im większy jego ciężar, tym większy opór w trakcie pedałowania, co z kolei wpływa na zwiększenie intensywności treningu (poziomu zaawansowania), co z kolei przyczynia się do większej liczby spalonych kalorii. Do wyboru masz rowery stacjonarne z kołem zamachowym o wadze od 1,8 do 22 kg. Jednak jaki rower treningowy wybrać? W sytuacji, gdy jesteś osobą początkującą, to zdecyduj się na rower stacjonarny wyposażony w koło zamachowe o wadze do 9 kg. Tymczasem dla osób, którym zależy na intensywnej pracy mięśni, to najlepiej kupić rower stacjonarny z kołem zamachowym o wadze od 10 do 20 kg.

Rower pionowy elektromagnetyczny firmy Kettler. Najwyższa półka jeśli chodzi o ten typ urządzeń.
Rower pionowy magnetyczny firmy Kettler. Najwyższa półka jeśli chodzi o ten typ urządzeń.

Maksymalna waga użytkownika też jest ważna!

Wybierając najlepszy rower stacjonarny, zwróć uwagę na zalecaną, maksymalną wagę użytkownika. Im jest ona większa, tym urządzenie jest wykonane z lepszej jakości materiałów. Co więcej, prawidłowe dopasowanie tego parametru ma kluczowy wpływ na amortyzację sprzętu treningowego. Innymi słowy, jeśli waga osoby trenującej będzie większa niż zalecana przez producenta, wtedy większe prawdopodobieństwo o uszkodzenie mechanizmu. Wybierając rower treningowy do domu, spotkasz się z modelami, dla których maksymalna waga użytkownika wynosi od 90 do 180 kg. Przy czym najlepiej wybrać rower, dla którego maksymalna waga użytkownika wynosi 130 kg lub jest ona o przynajmniej 20 kg większa niż docelowa masa ciała osoby korzystającej ze sprzętu.

Dobry rower stacjonarny z pomiarem pulsu czy bez?

W przypadku rowerów stacjonarnych spotkasz się z modelami, które wyposażone są w możliwość pomiaru tętna. Warto dodać, że do wyboru masz sprzęt, który bezpośrednio informuje na wbudowanym wyświetlaczu o poziomie pulsu, jak również egzemplarze wyposażone w pomiar HRC. Dzięki tej funkcji wybierasz zalecane tętno, które chcesz utrzymać w czasie treningu, po czym urządzenie mierzy puls oraz automatycznie dopasowuje obciążenie do ustawionej strefy tętna. Jednak czy warto wybierać rower stacjonarny z pomiarem pulsu? Tak! Zwłaszcza jeśli zależy Ci na precyzyjnym treningu a szczególnie w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. Oprócz tego pomiar tętna sprawdzi się doskonale przy rowerze stacjonarnym dla seniora.

Na jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie się skusić?

Świetny rower stacjonarny do wykonywania treningu bez wychodzenia z domu wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji. Usprawniają one działanie urządzenia, jak również wpływają na zapewnienie wygody dla użytkownika czy umożliwiają wykonanie treningu, angażując dodatkowe partie mięśnie, np. mięśnie brzucha. Do najistotniejszych funkcji można zaliczyć:

 • wbudowany komputer treningowy;
 • Bluetooth;
 • pomiar pulsu, spalonych kalorii, dystansu oraz czasu;
 • możliwość złożenia sprzętu;
 • rolki transportowe;
 • uchwyt na smartfon lub książkę;
 • miejsce na bidon;
 • regulację wysokości;
 • określenie oraz pomiar prędkości obrotowej (RPM);
 • wyprofilowane uchwyty.

Z jaką klasą wybrać rower stacjonarny do treningu w domu?

W przypadku rowerów stacjonarnych masz do wyboru różnego rodzaju sprzęt, który selekcjonowany jest pod kątem klasy zastosowania oraz klasy dokładności. Dla rowerków stacjonarnych można wyróżnić klasy zastosowania, które opisujemy poniżej.

Klasa zastosowania Opis
S urządzenie do użytku profesjonalnego lub komercyjnego
I wskazuje na sprzęt do użytku domowego
H informuje o sprzęcie, który dedykowany jest do użytku profesjonalnego, jak również przeznaczony dla osób specjalnych potrzeb

Kolejną klasyfikacją jest klasa dokładności. W tym przypadku można wyróżnić 3 klas: A, B i C, które opisujemy poniżej.

Klasa dokładności Poziom dokładności
A wysoki
B średni
C niski

Dla przykładu kupując rower stacjonarny z klasą HA, wybierasz sprzęt, który przeznaczony jest do użytku domowego i posiada dużą dokładność pomiarów. Z kolei decydując się na model SC, nabywasz urządzenie, które dedykowane jest do użytku profesjonalnego, z tym że ma niską dokładność pomiarów.

Jaki orbitrek kupić w 2024?

Ile kosztuje dobry rowerek stacjonarny do odchudzania?

Na zakup roweru stacjonarnego do domu należy przeznaczyć od 300 do 25000 zł. Oczywiście cena zależna jest od rodzaju urządzenia, zastosowanych funkcji, jak również od najważniejszych parametrów. Zazwyczaj te rozbudowane modele kosztują znacznie więcej niż proste rowery treningowe. Co więcej, cena znacznie różni się ze względu na rodzaj oporu. Modele mechaniczne kosztują od 300 do 500 zł. Z kolei kwota za rowery treningowe magnetyczne oscyluje od 400 do 10000 zł. Tymczasem za modele elektromagnetyczne należy zapłacić od 2500 do 22000 zł. Ostatnie, czyli rowery powietrzne to wydatek rzędu od 2500 do 3500 zł.

Rodzaj roweru stacjonarnego Kwota
mechaniczny od 300 do 500 zł
magnetyczny od 400 do 10000 zł
elektromagnetyczny od 2500 do 22000 zł
powietrzny od 2500 do 3500 zł

→ Posiadając rower treningowy warto także pomyśleć nad zakupem dobrej bieżni do biegania, która urozmaici nasz trening.

Z jakiej firmy treningowy rower stacjonarny kupić?

W trakcie zakupu warto wybierać tylko rowerki stacjonarne, które są polecane przez innych użytkowników. Oprócz tego liczy się marka sprzętu. Do jednych z polecanych można zaliczyć rowery marki Spokey. Producent oferuje przeróżne modele – te prostsze, jak również rozbudowane. Co więcej, produkty z tej firmy mają różne wbudowane funkcje, poza tym polecane są przez innych użytkowników. Kolejną sprawdzoną firmą są rowerki stacjonarne marki York, która oferuje modele bardzo przystępne cenowo. Z kolei, jeśli zależy Ci na znacznie rozbudowanym sprzęcie, to dobrym wyborem będą rowery stacjonarne od producenta Kettler lub Hertz Fitness. Obie firmy oferują wysokiej jakości sprzęt, który charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, jak również daje możliwość dopasowania treningu do własnych potrzeb.

Podsumowanie

 • W trakcie zakupu warto dobrać rower stacjonarny do własnego wzrostu oraz postury ciała.
 • Do najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu roweru stacjonarnego na odchudzanie lub do wykonywania regularnych treningów, jest rodzaj urządzenia, waga koła zamachowego, rodzaj oporu, jak również klasa urządzenia.
 • Koniecznie zwróć uwagę na zastosowane funkcje w rowerku.
 • Cena, jaką należy przeznaczyć na zakup sprzętu, wynosi od 300 do 25000 zł.
 • Wielkość rowerka powinna być dopasowana nie tylko do użytkownika, ale również miejsca w domu, którym dysponujesz.
 • Przydatnym rozwiązaniem jest regulacja siodełka, która umożliwia dopasowanie sprzętu do wzrostu innych domowników.
 • Do jednych z polecanych marek, które produkują wysokiej jakości rowery stacjonarne, zaliczamy: Kettler, Hertz, Spokey, Zipro Eas,  jak również HMS.
 • Zastanawiasz się jaki rower wybrać? Zobacz powyżej nasz ranking 2024, w którym prezentujemy sprawdzone modele od najlepszych producentów w atrakcyjnej cenie online!

Najczęściej zadawane pytania o rowery stacjonarne – FAQ

Jaki rower stacjonarny wybrać – magnetyczny czy mechaniczny?

Rowery mechaniczne są to najprostsze w budowie urządzenia, u których opór regulowany jest manualnie przez pokrętło. Natomiast stacjonarne rowery magnetyczne są to zazwyczaj rozbudowane egzemplarze, które dają dużo więcej możliwości treningu. Posiadają one opór w postaci hamulca magnetycznego, który regulowany jest najczęściej przez wbudowany komputer. Co więcej, są one trwalsze. Reasumując, lepszym wyborem będzie zakup roweru stacjonarnego magnetycznego.

Z jakiej marki kupić rowerek stacjonarny?

Do polecanych marek, które produkują wysokiej jakości sprzęt stacjonarny, m.in. rowery treningowe to: Hertz Fitness, Kettler, Spokey, jak również HMS. Oprócz tego do polecanych marek przez innych użytkowników można zaliczyć urządzenia marki York, Zipro. Hop Sport.

Czym jest rower spinningowy?

Rower spinningowy jest to urządzenie, na którym użytkownik przybiera pozycję maksymalnie zbliżoną do roweru szosowego. Modele te dedykowane są dla osób, które zależy na intensywnym treningu, polepszeniu kondycji i poprawie wytrzymałości.

Na co zwrócić uwagę wybierając rower stacjonarny do domu?

W trakcie wyboru roweru stacjonarnego koniecznie zwróć uwagę na rodzaj oporu. Na dodatek ważny jest sam rodzaj urządzenia – masz do wyboru modele poziome, pionowe oraz spinningowe. Co więcej, sprawdź maksymalną wagę użytkownika, wagę koła zamachowego, jak również wszystkie regulacje. Poza tym bardzo ważna jest konstrukcja, jak również zastosowane funkcje w sprzęcie.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

24 komentarze do “Jaki rower stacjonarny kupić? Ranking na Czerwiec 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Mam rower poziomy ketler. Zaletą jest dość solidne wykonanie. Do wad zaliczyć trzeba zbyt jasny wyświetlacz, męcząca regulacja siodełko – śruba. Brak podstawki do napójow. Nie kupiłbym go ponownie

 2. Witam, od dłuższego czasu szukam jakiegoś pionowego roweru stacjonarnego magnetycznego lub elektromagnetycznego. Docelowo dla osób 158 i 180 cm. Zależy mi na jakimś solidnym sprzęcie bez zbędnych bajerów. Licze na solidne wykonanie, cicha pracę. Zrobiłem rekonesans w sieci ale nadal nie jestem w stanie nic wybrać. Budzet do 2 tys. Jeśli znalazłaby się osoba znającą temat z chęcią doradzenia modelu będę niezmiernie wdzięczny 😉

 3. Teraz jest tak duży wybór rowerów treningowych, że chyba nie jedna osoba ma problem z wyborem, dlatego dobrze jest przeglądać takie rankingi jak ten.

 4. Avatar

  „Rower spinningowy – przeznaczony do treningu wyczynowego dla kolaży” – dobre 🙂
  Kolaży, czy kolarzy oto jest pytanie….

  • Martyna Tarnowska

   Dziękujemy za poprawienie błędu, czasami wkradnie się jakiś chochlik.

 5. Ja od dawna mam rowerek stacjonarny F37B HC-3048 Magnetic zamówiony z internetu i muszę przyznać, że jak na taką cenę sprawdza się super, jest wytrzymały i funkcjonalny 😉

 6. Jest jeszcze coś takiego jak stacjonarny mini rower do domu i ja właśnie mam taki sprzęt. Zajmuje mało miejsca i jest fajnie zrobiony. Ja akurat kupiłam używany na forum sportowym od kogoś. Ale jest też pewnie dużo lepszych. Polecam zasięgnąć opinie od użytkowników 🙂

 7. Ja mam treningowy rower poziomy kettler – bardzo dobre wykonanie, wysoka jakość, 0 luzów, można sobie regulować obciążenie. Dosyć drogi, ale warto kupić raz a porządnie. Przerabiałem już kilka innych firm ale Kettler przypadł mi do gustu najbardziej.

 8. Słyszałem opinie że rower treningowy magnetyczny jest najlepszy do domu. Korzystacie właśnie z rowerka magnetycznego w treningu w domu? Dajcie znać jaki najlepiej kupić.

  • Wszystko zależy jaki masz budżet, ja mam HS-100 Solid Hop SPortu, kupiłam z tego rankingu dość drogi jak na rower ok 1500 zł , ale i najtańsza oferta w necie. Dużo programów, bardzo stabilny, wygląda też super..

 9. Przydatny artykuł; dużo teorii, ale na temat. Z uwagi, że pogoda już nie dopisuje to postanowiłem kupić rowerek stacjonarny, po przeczytaniu artykułu postawiłem na elektromagnetyczny marki Sapphire. Jestem bardzo zadowolony, solidny produkt. Ćwicząc na nim mam pełne poczucie stabilności, a dla osób w moim wieku bezpieczeństwo jest najważniejsze. Fajnie sobie w domu poćwiczyć, nie musząc ubierać się w dresy i kurtki, i marznąć na zewnątrz 😉

 10. Jaki by rower nie był i ile nie kosztował, najważniejsze byś nanim dużo i systematycznie trenował. 🙂
  Ja na swój rower chciałam wydać max 1500 zł Nie jest to dla mnie mało, wiec przed zakupem wolałam podpytać co i jak. W miare dobrze można pogadać w otosport. Wybór padł na HMS PREMIUM M1820-i jeszcze poznaje wszystkie funkcje ale już w pierwszym kontakcie mogę powiedzieć, że jest wygodny i statabilny. Jestem zadowolona.
  Teraz tylko życzcie mi wytrwałości.

 11. W takiej cenie spokojnie dostaniesz dobry rowerek spinningowy. Ja mam model z tego co pamietam za 1100zł i daję radę. Co do trenażerów to jeszcze nigdy z nich nie korzystałem, ale może tej zimy spróbuję. Każdy ma swoje upodobania więc ciężko powiedzieć co będzie dla Ciebie lepsze. Ja wolę rower spinningowy 😉

 12. Pogoda niestety nie rozpieszcza i już od października zacznie się kręcenie w domu… tylko jeszcze nie wiem na czym. Myślę o rowerze spinningowym. Spodobało mi się po tym, jak kilka razy ćwiczyłem na nim na siłowni. Czy jest szansa, żeby dostać solidny rower spinningowy do 1500zł? Taki mam mniej więcej budżet. A może lepszą opcją jest trenażer?

 13. co sadzicie o Rowerze elektromagnetycznym RX700 Elitum. Wiem że nie ma go tu w rankingu ale może ktoś coś …. Dodam że jestem niskiego wzrostu (160cm) i obawiam się bym nie wybrał roweru w którym nie będę sięgał kierownicy

 14. To wszystko zależy od człowieka. Ja zaczęłam widać efekty jak oprócz diety zaczęłam ćwiczyć, ale nie dużo. Kupiłam rowerek stacjonarny i jeżdzę codziennie po pół godziny.

 15. A ja mam rowerek treningowy od Hop-sport i jestem z niego zadowolona. Kilogramy spadły szybciutko. Polecam.

 16. Kupiłam sobie ostatnio rower stacjonarny przez internet na stronie bikemia. Rowery w różnych przedziałach cenowych a ja kpiłam ten za 500zł. Jest bardzo wygodny i przyjemnie się na nim ćwiczy 🙂

 17. Polecam rowery marki Hammer – w Łodzi mają fajny salon przy Inflanckiej

 18. Jaki polecacie rower dla ludzi po 60?

 19. Jaki polecicie rowerek do 3000zł? Dla starszej osoby.

 20. Moja babcia używa takiego Insportline Rapid Rmb Rehabilitacyjny

Dodaj komentarz