Dysk i twister do ćwiczeń – Ranking 2024

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoją kondycję fizyczną. Jeśli uważamy, że nie jest ona odpowiednia, koniecznie powinniśmy zdecydować się na ćwiczenia. Strzałem w dziesiątkę może okazać się dla nas dysk do ćwiczeń, który obecnie można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Również twister do ćwiczeń jest doskonałym pomysłem. Warto nadmienić, że posiada on wiele atutów, jednakże dość trudno jest podjąć odpowiednią decyzję odnośnie tego, jaki twister będzie dla nas najlepszy. Jakie zalety posiada twister? Cena na pewno jest jedną z nich.

Ćwiczenia na twisterze

Ćwiczenia, które możemy wykonać za pomocą twistera dzielimy na ćwiczenia na talię i brzuch oraz ćwiczenia na ręce. Ćwiczenia na ręce polegają na podciąganiu linek za pomocą rąk do poziomu klatki piersiowej. Wzmacniamy tym samym mięśnie dwugłowe ramion oraz mięśnie przedramion. Podczas wykonywania ćwiczenia istotnym jest, aby ramiona były blisko ciała i nie poruszały się. Linki twistera należy także podciągać aż na wysokość głowy. Wtedy ćwiczymy także mięśnie trójgłowy ramienia.  Zaleca się wykonanie po 10 do 15 podciągnięć w 3 do 4 seriach ćwiczeń.

Ćwiczenia na talię i brzuch polegają natomiast na obracaniu się na twisterze w prawo i w lewo, w czasie gdy klatka piersiowa jest nieruchoma, tak więc poruszają się tylko dolne partie ciała. Zaleca się wykonywanie tego ćwiczenia przez 6-9 minut.

Twister obrotowy z wyświetlaczem
Twister obrotowy z wyświetlaczem

Dysk do ćwiczeń – efekty

Zarówno dysk, jak i twister do ćwiczeń, zapewniają nam dość szybkie efekty w postaci poprawy naszej dotychczasowej kondycji fizycznej. To samo dotyczy urządzenia, jakim jest twister do ćwiczeń – efekty są widoczne między innymi w poprawieniu równowagi oraz ogólnym wzmocnieniu całego ciała. Warto zdecydować się na taki dysk fitness, który zapewni nam regulację wysokości. Dzięki temu bez problemów dostosujemy go do swoich aktualnych oczekiwań. Jeśli zaś chodzi o twister fitness, z jego pomocą naprawdę szybko uda nam się wymodelować linię talii czy ud – w zależności od indywidualnych oczekiwań.

Ćwiczenia na twisterze niwelują bóle głowy, wpływają na reumatyzm oraz łagodzą objawy wywołane stresem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru twistera?

W trakcie zakupu twistera, bądź też dysku do ćwiczeń ważne są kwestie, takie jak:

 • materiał, z którego są wykonane;
 • cena;
 • opinie;
 • maksymalne obciążenie.

Warto więc zapoznać się z nimi, aby mieć jasność i pewność dobrego wyboru. Na pytanie jednak dotyczącego tego, jaki dysk do ćwiczeń wybrać, bądź też jaki twister będzie właściwy dla naszej kondycji należy odpowiedzieć samodzielnie.

⇒ Zobacz również: Witaminy i minerały dla sportowców – jakie wybrać?

Materiał wykonania

Na szczególną uwagę w trakcie wyboru twistera, bądź dysku zasługuje materiał ich wykończenia. Powinien być on bowiem bezpieczny w użytkowaniu, nie powodować uczuleń alergicznych, a także cechować się powłoką antypoślizgową. Dzięki temu, istnieje gwarancja komfortowego użytkowania.

Cena twistera

Ceny zarówno twisterów, jak i dysków do ćwiczeń są bardzo zróżnicowane. Na urządzenia tego typu można wydać od kilkunastu i kilkudziesięciu nawet aż do kilkuset złotych. Kwestia ta jest jednak uzależniona między innymi od ich maksymalnego obciążenia, materiału, z jakiego są produkowane, a także opinii innych użytkowników czy też samego producenta.

Kwestia ceny jednak nie jest aż tak ważna, bowiem nawet najtańsze twistery i dyski świetnie spełniają się w swojej roli.

Maksymalne obciążenie

Twistery i dyski posiadają różne maksymalne obciążenia. Mimo to jednak, są one podane na opakowaniach przez producenta, a co za tym idzie – należy zwrócić na ów kwestię w trakcie wyboru urządzenia. Co ważne, warto dobrać również twister lub dysk z zapasem, tak aby urządzenie uwzględniało wagę najcięższego użytkownika, który będzie z niego korzystał.

Twister – cena

Urządzenia do ćwiczeń fitness są zróżnicowane pod względem cenowym. Nie należy jednak kierować się tylko tą kwestią, ponieważ ważny powinien być dla nas także inny aspekt, a mianowicie opinie na temat wybranych urządzeń dostępne w Internecie.

 • Twister do ćwiczeń – opinie zazwyczaj skupiają się na efektach związanych z wyrzeźbieniem sylwetki. Internauci często polecają urządzenia magnetyczne.
 • Dysk do ćwiczeń – opinie na ogół dotyczą tworzywa, z jakiego został on wykonany, które bezpośrednio wpływa na wytrzymałość produktu.

Jaki dysk do ćwiczeń okaże się dla nas najodpowiedniejszy? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę swoją aktualną kondycję fizyczną oraz rezultaty, które chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki twister będzie dla nas najlepszy, również powinniśmy mieć na uwadze powyższe kwestie.

⇒ Chcesz trenować w domu? Zobacz trening Killer Ewy Chodakowskiej i zacznij ćwiczyć już teraz!

Do czego stosować twister?

Twister to inaczej przyrząd, który stosuje się do ćwiczeń mięśni brzucha, ud, pośladków oraz talii. Składa się on z tak zwanego obrotowego talerza i obraca się pod wpływem ruchu mięśni. Warto wspomnieć, że niektóre twister posiadają wbudowany mechanizm obracający.

Twister ma działanie masujące – jego wypustki pozwalają zniwelować bóle głowy, kości, stawów, a także zapobiegają osteoporozie, artretyzmie, reumatyzmie i tym podobne. Co ważne, ćwiczenia na twisterze pozwalają również stymulować przemianę materii i zwalczać stres, a nawet choroby układu pokarmowego. Dzięki niemu, można zachować idealną sylwetkę i poprawić samopoczucie.

Idealnym uzupełnieniem treningu na twisterze może być piłka do ćwiczeń i wykonywane z jej pomocą ćwiczenia.

Twister to doskonały sprzęt, który świetnie sprawdzi się w domowej siłowni. Istnieje wiele ćwiczeń, które pozwalają wykorzystać twister do szybkiego uzyskania założonych celów i efektów związanych m.in. z własną sylwetką, bądź też samopoczuciem.

Dyski i Twistery – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Dyski i Twistery. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

6 komentarzy do “Dysk i twister do ćwiczeń – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Przy problemach ze stawami, kolanami, czy po prostu stabilności nie ma nic lepszego jak twister do ćwiczeń balansowych. W swojej prostocie zawiera wszystko to, co potrzebne i do tego jest to kwestia kilkudziesięciu złotych, więc każdy może sobie na to pozwolić 😉

 2. Jeżeli ktoś pracuje nad równowagą, to warto kupić właśnie taki dysk do ćwiczeń równoważnych. Bardzo poprawia nasza stabilność. Sama miałam z tym problem i w pół roku regularnych ćwiczeń, takie urządzenie dało bardzo dobre efekty – śmiało mogę polecić.

 3. Kupiłam dzięki Wam twister do ćwiczeń mięśni brzucha i muszę przyznać, że dawno nie byłam tak zadowolona z jakiegokolwiek zakupu. Daje nieźle popalić mięśniom brzucha, ciekawe po jakim czasie będzie widać pierwsze efekty ;D

 4. Szczerze mówiąc to nigdy wcześniej nawet nie słyszałem o takim urządzeniu jak obrotowy twister. Po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się czy sobie takiego nie kupić, skoro ma tyle zalet 🙂 Z tego co tutaj wyczytałem to jest to bardzo wszechstronne urządzenie, no naprawdę przyznam, że jestem pod wrażeniem 🙂

 5. Ludzie lekceważą te urządzenia a one są rewelacyjne. Ja uwielbiam ćwiczyć szczególnie na twisterze. Bardzo wzmacnia mieśnie, naprawdę warto.

 6. Bardzo przydatny po kontuzjach stawu skokowego w przypadku braku całkowitej stabilności stawu. Polecam wszystkim moim pacjentom.

Dodaj komentarz