Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega? Ćwiczenia, opinie i efekty [poradnik video]

Ćwiczenia wykonywane w mieszkaniu zdobyły popularność przede wszystkim przez wygodę ich stosowania. Możliwy do wykonania w domowym zaciszu trening stał się docenianą alternatywą dla klasycznej siłowni. Jednym z najpopularniejszych programów treningowych stał się Killer od Ewy Chodakowskiej, który został stworzony do intensywnego spalania tłuszczu. Co ma do zaoferowania?

Killer Ewy Chodakowskiej — na czym polega?

Szybkie tempo i ilość powtórzeń sprawiają, że jest to program przeznaczony raczej dla osób, które mają nieco doświadczenia w sporcie. Cały materiał został podzielony na trzy bloki intensywnych ćwiczeń, a pomiędzy nimi umieszczono przerwy na ćwiczenia kardio oraz ustabilizowanie oddechu. Każdy blok posiada serię zadań do wykonania, które następnie należy trzykrotnie powtórzyć. Po 10 minutach nieustannych powtórzeń następuje 5-minutowa przerwa na ćwiczenia kardio. To sprawia, że organizm trenowany wraz z Killerem pracuje nieprzerwanie.

Opinie o treningu Killer są zgodne —  pierwsza próba zwykle kończy się porażką lub przynajmniej rozczarowaniem. Zmęczone mięśnie dają o sobie znać na drugi dzień, a wykończone ciało traci motywację do dalszych ćwiczeń. Nie należy się jednak zniechęcać, gdyż regularne wykorzystywanie programu szybko doprowadzi nas do oczekiwanej sprawności fizycznej. Kiedy już nauczymy się poprawnie wykonywać Killera, zrozumiemy, że uzyskany efekt był warty wszelkich wysiłków.

Killer Ewy Chodakowskiej
źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ISzEqgFekDE

Ćwiczenia — jak dokładnie wygląda trening Killer?

W treningu Killer Ewy Chodakowskiej znajdują się przede wszystkim ćwiczenia interwałowe. Angażują one różne mięśnie, dzięki czemu podczas sesji pracuje cało ciało. Główna uwaga skupia się jednak na brzuchu i nogach i to właśnie w tych częściach ciała możemy liczyć na najlepsze efekty. Zasady są proste — 10 minut intensywnego treningu przeplata się z 5-minutowymi przerwami na kardio. Takie rozwiązanie pozwoliło zwiększyć wydajność podczas treningu i poprawić ogólną kondycję. Podczas przerw pojawiają się przede wszystkim takie ćwiczenia jak pajacyki, bieg w miejscu lub podskoki.

Bloki siłowe są skupione na spinaniu mięśni brzucha, lecz także oddziałują na pracę pośladków oraz ud. Aby osiągnąć wymarzone rezultaty, w przypadku treningu Killer regularność jest niezbędna. Zaleca się, by wykonywać ćwiczenia 2-3 w tygodniu aż do wyrzeźbienia zadowalającej sylwetki.

Killer Ewy Chodakowskiej — jakie efekty przynosi?

Ewa Chodakowska zachęca do trenowania razem z nią za pomocą szerokiego spektrum efektów. Elementy kardio zawarte w Killerze wzmacniają wytrzymałość i poprawiają kondycję, dzięki czemu możemy cieszyć się lepszą sprawnością fizyczną. Dodatkowo świetnie sprawdzają się przy spalaniu tłuszczu i pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Regularne stosowanie Killera pozwoli na:

  • dotlenienie ciała
  • poprawienie wydolność organizmu
  • efektywnie schudnięcie i spalenie tłuszczu
  • polepszenie krążenia dzięki zastosowaniu ćwiczeń kardio
  • wyrzeźbienie mięśni nóg, szczególnie w okolicach ud oraz łydek
  • umięśnienie obszaru brzucha oraz polepszenie jędrności pośladków

Sam wysiłek fizyczny to także doskonały sposób na poprawienie swojego samopoczucia. Przede wszystkim, podczas intensywnych ćwiczeń wzrasta poziom serotoniny, zwanej hormonem szczęścia. Dodatkowo mamy świadomość, że poprawiamy wygląd swojej sylwetki i to także pozytywnie wpływa na naszą podświadomość. Trenowanie Killera od Ewy Chodakowskiej jest zatem przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą skutecznie zmienić wygląd swojego ciała i przeprowadzać ćwiczenia we własnym domu.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz