Kółka do ćwiczeń mięśni brzucha (ab wheel) – Ranking 2024

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha (ab wheel), pozwala na urozmaicenie treningu i wywarcie dodatkowej presji na praktycznie wszystkie partie mięśniowe w ciele. Na początku trening z wykorzystaniem tego przyrządu może wydawać się trudny. Jednak zainwestowany wysiłek opłaci się, ponieważ kółko do ćwiczeń pozwala na uzyskanie w krótkim czasie bardzo dobrych rezultatów.

Ćwiczenia z kółkiem – jakie mięśnie pracują?

Regularne treningi z wykorzystaniem kółka do ćwiczeń wzmacniają nie tylko mięśnie brzucha, grzbietu, rąk i ud. Sprawiają także, że ciało nabiera smuklejszego wyglądu. Dzieje się tak za sprawą mięśni głębokich, które nadają kształt rejonowi korpusu i brzucha. Jeżeli są silne i elastyczne, automatycznie zostaje ściągnięty brzuch i uwypuklona talia. Dodatkowo mięśnie posturalne (głębokie) odpowiadają za stabilizację ciała oraz chronią kręgosłup przed urazami.

Efekty ćwiczeń z kółkiem do ćwiczeń

Kółko do ćwiczeń to niewielki przyrząd o bardzo dużych możliwościach.

 • Stanowi bardzo dobre uzupełnienie takich ćwiczeń jak pompki lub brzuszki.
 • Dzięki pobudzaniu dodatkowych partii mięśniowych, pozwala na przyśpieszenie i utrwalenie postępów.
 • Oddziaływanie na mięśnie głębokie wspomaga zrównoważony rozwój tkanki mięśniowej oraz zapobiega urazom podczas ćwiczeń siłowych.
 • Rozciąga mięśnie i ścięgna, wzmacnia stawy.
 • Ułatwia osiągniecie wymarzonej sylwetki i rzeźby ciała.

→ Nie wiesz jak ćwiczyć brzuch w domu? Zobacz jakie ćwiczenia na brzuch możesz wykonywać w domu!

Jakie kółka do ćwiczeń kupić?

Wyróżnia się kilka rodzajów kółek do ćwiczeń mięśni brzucha.

 • Kółko pojedyncze – najprostsza i najpopularniejsza wersja przyrządu.
 • Kółko podwójne – zapewnia dodatkową stabilizację.
 • Kółko szerokie – podobnie jak kółko podwójne, pozwala na łatwiejsze zachowanie równowagi.
 • Kółko z możliwością regulacji oporu – posiada mechanizm pozwalający regulować potrzebną do poruszenia kółkiem siłę.
 • Kółko do nóg – ten rodzaj kółka należy poruszać za pomocą stóp, a nie dłoni. Ćwiczenie z jego wykorzystaniem angażuje w większym stopniu dolny odcinek mięśni brzucha i grzbietu oraz mięśnie nóg.

Vibro Shaper – co to jest? Efekty i opinie

Zaletą kółek do ćwiczeń jest ich stosunkowo niewielki rozmiar. Łatwo można je rozłożyć na części składowe i spakować do torby lub plecaka.

Gdzie kupić kółko do ćwiczeń mięśni brzucha?

Kółko do ćwiczeń to niewielki przyrząd o bardzo dużych możliwościach. Dla większości osób najbardziej odpowiednie do ćwiczenia mięśni brzucha będzie kółko pojedyncze. Początkujący mogą także zainteresować się kółkami szerokimi lub podwójnymi, dzięki czemu łatwiej będzie im utrzymać równowagę. Osoby nieco bardziej zaawansowane mogą sięgnąć po kółko do ćwiczenia nóg, które pozwoli im urozmaicić trening i pobudzić dodatkowe partie mięśniowe. Warto zainteresować się także innym sprzętem, takim jak na przykład dobra ławeczka do ćwiczeń.

Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha AB WHEEL – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Kółka do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

3 komentarze do “Kółka do ćwiczeń mięśni brzucha (ab wheel) – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Myślę, że każdy kto trenuje w domu powinien miec kółko do ćwiczeń mięśni brzucha. Nie zajmuje praktycznie w ogóle przestrzeni, jest bardzo proste w użyciu – a przede wszystkim mega skuteczne. Polecam, bo daje świetne efekty.

 2. Nie wiedziałam, jakie są zalety kółek do ćwiczeń, dopóki go faktycznie nie zobaczyłam pierwszy raz na siłowni. W swojej prostocie bije na głowe wszystkie przyrządy, a to jak daje popalić mięśniom brzucha jest zaskakujące 😉

 3. Koleżanka poleciła mi, aby kupić kółko do ćwiczeń gimnastycznych. Jest to świetna sprawa, dużo daje i można zrobić świetną formę dzięki takiemu małemu kółku – niesamowite. Cena bardzo niska, więc myślę, że każdy powinien coś takiego mieć.

Dodaj komentarz