Step do ćwiczeń fitness – Ranking 2024

Istnieje wiele sposób na odchudzanie, podobnie jak i na kształtowanie własnej sylwetki. Do wyboru jest mnóstwo przyrządów do ćwiczeń i różnego rodzaju urządzeń, z których możemy skorzystać nie tylko na siłowni. Większość z profesjonalnych sprzętów maści wszelakiej dostępnych jest dla każdego kto chce ćwiczyć przede wszystkim w domu. Siłownie i oblegane fitness wyposażone są w urządzenia przeważnie najbardziej profesjonalne i niekiedy najdroższe z dostępnych na rynku. Jednakże za przystępne ceny można zakupić wiele z tych urządzeń, usytuować je na wolnej domowej przestrzeni i pozostaje rozpocząć wdrażanie w życie swojego planu treningowego. Jednym z tych akcesoriów do ćwiczeń, które nie wiążą się z ogromnym wydatkiem są stepy.

Step – Ranking stepów – TOP 10 w 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Stepy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stepu?

 • Powierzchnia – powinna być pokryta antypoślizgowym materiałem.
 • Stabilność – step nie może przesuwać się pod wpływem ciężaru ciała. Grozi to kontuzjami.
 • Regulacja – najpopularniejsze obecnie są stepy dwu i trzy stopniowe. Jeśli step nie posiada regulacji będzie mniej uniwersalny.
 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie – należy dobrać odpowiednią wytrzymałość do masy swojego ciała.

  Step Reebok Magneta z regulacją wysokości. Górna półka wśród stepów.
  Step Reebok Magneta z regulacją wysokości. Górna półka wśród stepów.

Step umożliwia wykonywanie pokaźnej liczby ćwiczeń. Wykorzystywanie jest podczas różnego rodzaju zajęć, które kształtują sylwetkę oddziałując na wiele partii mięśniowych. Step ułatwia ćwiczenia różnego rodzaju, które pozwalają zredukować tkankę tłuszczową. Ponadto kształtują pośladki, uda, łydki, biodra oraz brzuch. To wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, ale zyskać można świetne efekty. Zapisując się na fitness, można skorzystać z zajęć typu step aerobik, który dają dość szybko znaczące efekty dla naszej sylwetki.

→ Szukasz innego sprzętu do ćwiczeń? Sprawdź nasze propozycje najlepszych wioślarzy do ćwiczeń!

Bardzo często spotykane są również zajęcia, które łączą ćwiczenia wykonywane na stepach z tańcem. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, bowiem kto nie lubi tańca? Ćwiczenia wykonywane na stepach to znaczne spalanie i duża efektywność. Zakupić je można również do domu i korzystając z dostępnych programów treningowych, ćwiczyć na własną rękę. Step to najprostsza wersja steppera.

Jest nieodzownym sprzętem w klubach fitness, ale z powodzeniem może stać się elementem domowej siłowni.

Jaki step będzie najlepszy dla początkujących a jaki dla użytkowników zaawansowanych? Nie ma to znaczenia, bowiem każdy ma taką samą konstrukcję i spełnia te same funkcje. Można jedynie wybierać pomiędzy stepami w zależności od tego ile posiadają stopni regulacji wysokości. Kwestią bezsporną pozostaje jednak fakt, że pozwalają one bezpiecznie i komfortowo wykonywać wiele rodzajów ćwiczeń zarówno wzmacniających jak i kształtujących sylwetkę.

Trening cardio na stepie

Przykładowy trening cardio to taki, który jest dostosowany do możliwości oraz umiejętności człowieka. Początkujący człowiek, który chce zacząć pracę nad sobą, powinien wybierać proste aktywności fizyczne, takie jak bieganie, czy jazda na rowerze, a to wszystko w rozsądnych ilościach, aby nie przeforsować organizmu już na początku. Nasze pierwsze wybiegi, czy też wycieczki rowerowe powinny być nie dłuższe niż 40 minut, aby organizm powoli przyzwyczajał się do aktywności fizycznych, a przy tym oczywiście, nie możemy forsować wysokiego tempa.

→ Przeczytaj również: Jaki roller wybrać? Polecane modele rollerów piankowych w 2019!

Trening na stepie dla zaawansowanych

Jeśli jesteśmy już obeznani w temacie i posiadamy wystarczające doświadczenie w ćwiczeniach typu cardio, z pewnością możemy zwiększyć długość naszych ćwiczeń, oraz dodać do tego wszystkiego tzw. ćwiczenia aerobowe, które pozwolą nam szybciej spalić tkankę tłuszczową. Ćwiczenia aerobowe, zwane również tlenowymi – to ćwiczenia, które dzięki swojej wysokiej intensywności pomagają nam szybciej spalić zbędny tłuszcz. W internecie można znaleźć szereg ćwiczeń aerobowych, oraz ich zestawów, które skutecznie pomogą w walce z zbędnymi kilogramami.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

11 komentarzy do “Step do ćwiczeń fitness – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Żeby kupić step do fitness nie trzeba wydać majątku. Jest to sprzęt, który można kupić za kilkadziesiąt złotych. Warto zwrócić uwagę na to, żeby miał antypoślizgowe nóżki, bo to zdecydowanie dużo daje w praktyce.

  • Avatar

   To prawda, można znaleźć niedrogie, dobre, wytrzymałe stepy z elementami antypoślizgowymi. Obecnie używam stepów do Zumba – okrągłych, o niewielkich rozmiarach. Czuję wzmocnienie mięśni nóg.

 2. Na siłowni miałam do wyboru właśnie step do aerobiku i sprzęt jest stworzony dla mnie zdecydowanie. Bardzo fajnie służy do rozgrzewki, ale też jako fakt do dobrego cardio i ćwiczenia pośladków oraz nóg.

 3. Dostałam od męża na urodziny step do ćwiczeń i od tego czasu jestem w tym sprzęcie po prostu zakochana. Można zrobić tyle różnych ćwiczeń i kombinacji, że jest to po prostu niesamowite, a przy tym bardzo się zmęczyć. Satysfakcja gwarantowana!

 4. Bardzo fajny materiał 😉 Potrzebuje zasięgnąć waszej opinii. Chcę kupić step, budżet to około 150 złotych. Nie chodzi mi o rozmiar, a raczej o to by był stabilny i długo posłużył. Może mi ktoś coś polecić? Z góry dziękuje i pozdrawiam 😉

  • Polecam stepy marki Insportline. W takiej kwocie spokojnie kupisz dobry produkt. Zwróć uwagę by był duży, co zwiększy zakres ćwiczeń. Ważne jest także by miał stopki antypoślizgowe, dzięki czemu stabilność będzie bardzo dobra 🙂 Warto iść do sklepu i zobaczyć taki step fizycznie i zobaczyć czy jest on na tyle wytrzymały, by wytrzymał nasze ćwiczenia 🙂

 5. Jestem w trakcie kupowania sprzętu do mojej domowej salki do crossfitu 🙂 Taki step jest obowiązkowym przyrządem w takiej salce. Wolę zamówić wszystko z neta, bo gdybym miał jeździć po sklepach i to wszystko wozić i szukać to by trochę czasu minęło. Myślę, że wezmę sobie kilka stepów od reeboka, skoro tak polecacie 🙂 Wygląda solidnie.

 6. Pamiętajcie, aby step był stabilny. Wykonywałam skipy przez step z dociążaniem nogi i skręciłam kostkę gdy step się przesunął.

  • jakiej firmy step?

   • Martyna Tarnowska

    Polecam Reebok (ze względu na jakość) albo Hop-Sport (ze względu na cenę).

  • Avatar

   Dobre przyleganie stepu do podłoża jest bardzo ważne. Gdy używam stepów o niewielkiej powierzchni, to używam tych z nóżkami antypoślizgowymi lub zakładam nóżki antypoślizgowe (wsuwane).

Dodaj komentarz