Stepper – Ranking 2024

Każdy kto w swoje życie wpisał aktywność fizyczną, poszukuje sposobów na spalanie kalorii, które będzie można wykorzystać w domu. Siłownia to niemały wydatek, a i nie każdy może poświęcić na ną czas. Idealne w tej sytuacji stają się przyrządy możliwe do  wykorzystania w domu, w dowolnej chwili. Tak jest w przypadku urządzenia znanego jako stepper. Jednego z najpopularniejszych, wykorzystywanych w domu, dającego zdumiewające efekty. Zajmuje mało miejsca, jest znacznie tańszy na przykład od rowerka stacjonarnego, a do tego umożliwia wykonywanie treningów cardio.

Stepper – Ranking najlepszych stepperów w 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Stepper. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Stepper fitness – co to takiego?

Stepper fitness oferuje kilka ćwiczeń jakie można na nim wykonywać. Podstawowe ruchy przypominają wchodzenie po schodach, tudzież pod górę wraz z wysoko uniesionymi kolanami. Zakupić można także rodzaje stepperów skrętnych, na których wykonywane ruchy przypominają nieco te jakie wykonuje się podczas jazdy na rolkach czy też nartach biegowych. Największym atutem stepperów poza ich rozmiarem oraz możliwością łatwego przenoszenia, jest ich cena, zaczynająca się już od 200 zł.

Stepper skrętny. Do kompleksowego treningu zalecamy właśnie ten typ stepperów.
Stepper skrętny. Do kompleksowego treningu zalecamy właśnie ten typ stepperów.

Rodzaje stepperów

  • Stepper prosty – bardziej popularny pod nazwą step. Więcej o nim przeczytasz rankingu stepów fitness.
  • Stepper skrętny – Ruchy wykonywane na tym rodzaju steppera przypominają ruchy, które wykonujemy podczas jazdy na łyżwach. Angażuje do pracy wiele partii mięśni.
  • Stepper ze słupkiem – Cechuje go wysoka stabilność. Podczas ćwiczenia na tym stepperze nie wykonujemy praktycznie żadnych skrętów tułowia, inaczej niż przy stepperze skrętnym.
  • Ministepper oraz stepper z linkami – opcje dla osób, które nie mają zbyt dużo przestrzeni do ćwiczenia.

Do wyboru jest kilka rodzajów tego magicznego urządzenia. Jeśli nie wiemy, jaki stepper wybrać, można zajrzeć na fora internetowe gdzie znajdziemy opinie zadowolonych użytkowników, którzy mają już za sobą pierwsze kroki na domowych schodkach. Stepper może być mechaniczny lub magnetyczny. Najbardziej popularne są te mechaniczne, rzadziej spotyka się magnetyczne. Różnica polega na systemie dozującym opór. W urządzeniu mechanicznym, oba systemy oporu jakie można wyróżnić to siłowniki oraz tłoki hydrauliczne. Te korzystające z tłoków hydraulicznych są bardziej komfortowe i nie wymagają konserwacji. Montowane są jednak w droższych stepperach. Z kolei w tych drugich, wykorzystywany jest opór dozowany za pomocą pola elektromagnetycznego lub magnetycznego. Są one zdecydowanie cichsze i bardziej wytrzymałe, ale i wraz z jakością wzrasta ich cena, więc najczęściej wykorzystywane są na siłowniach czy w klubach fitness. Z kolei w stepperach skrętnych pracuje więcej mięśni.

Ministepper z linkami. Opcja dla osób, które nie mają w domu miejsca na duży sprzęt
Ministepper z linkami. Opcja dla osób, które nie mają w domu miejsca na duży sprzęt.

Zalety stepperów

Stepper to bardzo popularny przyrząd do ćwiczeń oferujący szeroką gamę zalet. Możliwość ćwiczenia w każdych warunkach, łatwa dostępność i duża skuteczność ćwiczeń powodują, że wiele osób decyduje się na jego wybór. W tym artykule poruszymy kwestie typu urządzenia i odpowiemy na pytanie: czym się różni ćwiczenie na stepperze z kolumną od ćwiczeń na stepperze bez kolumny ?

→ Przeczytaj także nasz artykuł o bieżni. Polecane modele i najnowszy ranking bieżni do biegania w domu znajdziesz na naszej stronie w dziale fitness.

Stepper sam w sobie jest prostą i niezwykle wydajną konstrukcją. Zajmuje mało miejsca, a nieskomplikowany mechanizm pozwala ćwiczyć na nim nawet osobom, które zaczynają dopiero profesjonalne treningi. Stepper bez kolumny to urządzenie ze stopniami gdzie staje osoba ćwicząca i wykonuje ruchy imitujące bieg. Ćwiczenia takie wzmacniają mięśnie bioder, pośladków, ud i mięśnie brzucha. To bardzo efektywny sposób na spalanie kalorii oraz jednoczesną budowę mięśni.

Czym wyróżniają się ćwiczenia na stepperze z kolumną?

Ćwiczenia takie zawierają wszystkie wyżej wymienione korzyści. Korzystanie z kolumny podczas treningu pozwala osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Steper z kolumną to zwykły steper, wyposażony w specjalną podporę z uchwytem na górze — podobnym do tych z rowerów stacjonarnych. Na kolumnie można też zainstalować stoper czy smartfon z aplikacją do ćwiczeń. Pomoc w utrzymaniu równowagi powoduje zwiększenie komfortu ćwiczeń. Co za tym idzie – osoby ćwiczące, mogą skupić się bardziej na samych ruchach i technice. Dzięki przytrzymywaniu się kolumny osoba ćwicząca wykonuje ćwiczenia dokładniej i osiąga większą wydajność.

Ćwiczenia na steperze z kolumną lub bez są polecane wszystkim ćwiczącym – niezależnie od płci i wieku. Bardzo szeroka gama korzyści i łatwość ćwiczenia powodują, że to jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń.

→ Przeczytaj również: Jaki roller wybrać? Polecane rollery w aktualnym rankingu!

Popularność stepperów rośnie, bowiem są sprzymierzeńcami w walce z tkanką tłuszczową, korzystnie wpływają na wytrzymałość mięśni kończyn dolnych oraz obręczy biodrowej, a co najważniejsze są na każdą kieszeń.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

12 komentarzy do “Stepper – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  1. Wahałam się, czy kupić stepper do ćwiczeń w domu, ale koleżanka namawiała mnie i miała rację. Zdecydowanie mogę polecić, bo jest to świetna rzecz, która serio potrafi zmęczyć, a nie wydawałoby się 😉 Cena nie jest duża, do około 100 złotych można kupić coś konkretnego 😉

  2. Jeżeli, nie wiecie jak zacząć, to polecam kupić jakikolwiek najtańszy stepper fitness i oglądać filmy, albo programy, w których jest masa porad i ćwiczeń. Każdy zaczynał kiedyś od najprostszych, więc bez obaw, wszystkie dacie rade. Ważne, żeby był dosyć porządnie wykonany, a przede wszystkim nie ślizgał się, bo to może utrudniać ćwiczenia.

  3. Nie miałam u siebie w pokoju na tyle miejsca, więc wybrałam mini stepper – bardzo fajna i funkcjonalna rzecz. Na początku sprawdziłam opinie na temat steppera takich gabarytów i wszyscy pisali, że warto. Teraz mogę powiedzieć to samo – polecam!

  4. Zazwyczaj na stepperze ćwiczyłem tylko na siłowni, ale w najbliższym czasie kupię sobie taki do domu. Uwielbiam na nim ćwiczyć, a ten artykuł przekonał mnie chyba do tego żeby kupić ten sprzęt. Myślę o kettlerze, słyszę o nim same pozytywne komentarze.

  5. Fajny wpis

  6. Ja mam steper Insportline EasyStep. Fajna rzecz, chociaż w tym artykule o nim nie piszecie. Kupiłam go w centrali insportlin w Polsce.

    • Martyna Tarnowska

      Rankingi na stronie są generowane na podstawie popularności danego przedmiotu. Co nie oznacza, że inny sprzęt jest zły czy niezbyt funkcjonalny.

  7. Moja przygoda ze steperem zaczela sie ok 4lat temu.Faktycznie efekty sa fantastyczne przy codziennym treningu od min.30 min. do 50min.ale nie o tym pragne napisac. Mam nadzieje ze ktos na forum mi odpowie jaki steper kupic aby dzialal dluzej niz 3miesiace lub jak w przypadku stepera kettlera 6miesiecy. Steper kettlera jest drogi ale ma gwarancje 5lat. Coz z tego w ciagu 2 lat 4razy go oddawalam do naprawy, w koncu wymienili mi go na nowy ale po kolejnym pol roku i nowy sie popsul. Waze 58 kg czyli no nie jest to jakis ogromny ciezar. Kiedy oddawalam steper do naprawy uslyszalam ciekawa opinie. Firama kettler oddala mi pieniadze z adnotacja ze zle uzytkuje steper , bo kobiety ktore go kupuja to po tygodniu cwiczen wsowaja go pod lozko i wtedy one sie nie psuja ,a ja uzywam go za czesto . Niech ktos mi doradzi jaki steper kupic ale dobry steper a nie na 6 miesiecy.

    • mi kiedyś w sklepie kettlera poradziła pani że wszystkie mini steppery muszą się szybko psuć bo te siłowniki są malutkie, porządny stepper ma większe siłowniki. Polecam szukać steppera o budowie Kettler MONTANA, można takie dostać już za 400 złoty.

  8. Kupiłem stepper kettler z mini komputerem i jestem mega zadowolony, oczywiście z efektów widocznych u żony 😀

    • Też taki posiadam, jest fantastyczny… Każdemu go polecam!

Dodaj komentarz