Reduktory tłuszczu. Jakie wybrać i kupić? Ranking fat burnerów 2021, efekty i opinie

To, czy tyjemy, czy chudniemy zależy wyłącznie od bilansu energetycznego. Jeżeli masz niewiele czasu na aktywność fizyczną, to powinieneś zainteresować się reduktorami tłuszczu. Jak działają takie preparaty? Co warto o nich wiedzieć? „Jakie reduktory tłuszczu wybrać?” – to pytanie bardzo często zadają osoby wypowiadające się na forach sportowych. By jednak udzielić odpowiedzi, dobrze mieć świadomość, czym jest reduktor tłuszczu i jak działa.

Potocznie reduktory tłuszczu to tzw. „fat burnery”. Ich głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. By były niezawodne, muszą mieć konkretny skład. By zatem poznać odpowiedź na pytanie, jakie reduktory tłuszczu wybrać, niezbędne jest przeanalizowanie składu wybranego produktu. Konsument powinien zwrócić uwagę również na renomę producenta. W branży suplementów diety działa wiele firm. Nie oznacza to jednak, że wszyscy producenci oferują produkty tej samej jakości. Ponieważ jednak wybór odpowiednich reduktorów tłuszczu jest kluczowy dla efektów, warto poświęcić czas i sprawdzić, jak powinien działać dobry preparat.

Otyłość jest coraz większym problemem, także Europejczyków. Ten artykuł pomoże Ci stawić czoło zbędnemu tłuszczykowi.
Otyłość jest coraz większym problemem, także Europejczyków. Reduktory tłuszczu pomogą Ci stawić czoło zbędnemu tłuszczykowi.

Jakie reduktory tłuszczu kupić, czyli jak powinien działać ten produkt

Po reduktory tłuszczu sięgają dwie grupy konsumentów: osoby chcące bez większego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy i sportowcy, którym zależy na tym, by w czasie treningu pozbyć się możliwie największej ilości kilogramów. Niezależnie jednak od grupy, do której się zaliczasz, powinieneś wiedzieć, jak działa reduktor tłuszczuSkład każdego dostępnego na rynku reduktora tłuszczu jest tak opracowany, by zwiększyć szybkość przemiany materii. Jednocześnie zawarte składniki powinny również podwyższać temperaturę ciała. Odpowiadając zatem na pytanie, jakie reduktory tłuszczu będą najlepsze, należy wskazać na te, które w swoim składzie będą posiadały właśnie tak działające substancje (np. kofeinę). Warto też sprawdzić neoprenowy pas wyszczuplający.

Działanie reduktorów tłuszczu – termogeneza i lipoliza

Termogeneza to proces, który polega na wytarzaniu ciepła przez spalanie kalorii. Celem termogenezy jest utrzymanie stałej temperatury ciała. Preparaty, których działanie polega na intensyfikowaniu tego procesu, to tak zwane termogeniki. Wywołują między innymi termogenezę drżeniową, która opiera się na pobudzaniu mięśni do pracy nawet w czasie odpoczynku i zwiększaniu rozpadu tkanki tłuszczowej.

Lipoliza to proces, który polega na rozpadzie tłuszczu na kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które następnie transportowane są do wątroby. W wątrobie glicerol zmieniany jest w glukozę. Proces ten nasila się między innymi w czasie ćwiczeń, kiedy mięśnie mają zwiększone zapotrzebowanie na substancje energetyczne. Większość energii uzyskiwanej w procesie lipolizy zostaje jednak uwalniana w postaci ciepła. Substancje termogeniczne wspomagają proces rozpadu tłuszczu, a tym samym przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej.

Naturalne spalacze tłuszczu

Wiele produktów spożywczych ma właściwości, które przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Do skutecznych naturalnych spalaczy tłuszczu zalicza się:

 • imbir,
 • kurkuma,
 • cynamon,
 • ocet jabłkowy,
 • witamina C,
 • czerwona herbata,
 • zielona herbata,
 • czosnek,
 • czarna kawa,
 • pieprz kajeński.

Naturalne spalacze tłuszczu często stosowane są jako składnik preparatów wspomagających odchudzanie.

Przeciwwskazania do zażywania spalaczy tłuszczu

Stosowanie spalaczy tłuszczu może powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, dlatego przyjmowanie takich preparatów nie jest wskazane w przypadku osób, które cierpią na nadciśnienie, przeszły zawał lub udar. Ostrożność powinni zachować cukrzycy, ponieważ niektóre substancje dodawane do spalaczy mogą zaburzać gospodarkę insulinową i glukozową w organizmie, a także wpływać na działanie leków. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zażywania spalaczy tłuszczu jest ciąża oraz karmienie piersią. Osoby cierpiące na zaburzenia neurologiczne powinny skonsultować się z lekarzem przed sięgnięciem po takie preparaty.

Ranking reduktorów tłuszczu. Czy będzie pomocny?

Gdy sklepowe półki uginają się pod ciężarem m.in. takich suplementów diety jak reduktory tłuszczu, pojawia się pytanie, czy wyboru nie można sobie ułatwić, sprawdzając aktualny ranking. Rzeczywiście, zestawienie reduktorów tłuszczu różnych producentów może pomóc, ale każdy kupujący musi też pamiętać, że osiąganie efektów jest sprawą indywidualną. Może się zatem okazać, że produkty znajdujące się w ścisłej czołówce zestawienia wcale nie przynoszą spektakularnych efektów.

Poza opiniami osób regularnie sięgających po reduktory tłuszczu, nie można zapomnieć o cenie tych produktów. Te są bardzo zróżnicowane. Na rynku bez trudu można znaleźć preparaty kosztujące ok. 30 zł. Są i takie, za które trzeba zapłacić więcej niż 80–100 zł. Wydając sporą kwotę na zakup suplementu diety, dobrze mieć pewność, że będzie on skuteczny.

Reduktor tłuszczu – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Reduktory tłuszczu. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Opinie i komentarze na forum na temat: “Reduktory tłuszczu. Jakie wybrać i kupić? Ranking fat burnerów 2021, efekty i opinie

 • 9 maja 2019 o 08:43
  Permalink

  Ja polecam modify reduktor, korzystałem przez ponad 2 miesiące, spełnił swoją role jako spalacz tłuszczu i mogę go polecić! Ale pamiętajcie, że jest to suplement do diety 😀

  Odpowiedz
 • 28 września 2018 o 08:07
  Permalink

  Kochani, liczę, że znajdę tutaj słówko jakie porady na temat spalaczy tłuszczu. Co sądzicie o Reducer Thermo Extreme? Siedzę sobie i czytam w tym internecie, i raz, drugi, trzeci trafiłam na wiele, naprawdę zaskakująco wiele dobrych recenzji. Mimo wszystko, trzeba do takich pozytywnych opinii podchodzić z dystansem, co nie? Może niech ktoś sam to oceni. Dlatego pytam się Was, bo do Was mam większe zaufanie – co o nim sądzicie? Używaliście go?

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 20:21
  Permalink

  Skuteczny spalacz tłuszczu nie musi być drogi, ale wystarczy kupić produkt, który jest skierowany do naszych potrzeb i tego jaki tryb życia prowadzimy. Oczywiście ważna jest dieta, oraz wysiłek fizyczny, bo bez niego taki spalacz nie da żadnych efektów.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 20:01
  Permalink

  Zastanawiam się, czy spalacz tłuszczu dla kobiet jest taki sam jak dla mężczyzn? Zastanawiam się nad kupnem takiego produktu, bo troche ciężko mi zrzucić zbędne kilogramy. Czytałam, że panie kupują takie same produkty, ale niektóre mają zastrzeżenia co do tego, że działanie jest zbyt mocne, chyba że tutaj kwestia dawkowania ma większą wagę.

  Odpowiedz
 • 5 lipca 2018 o 20:00
  Permalink

  Dla mnie najlepszy okazał się reduktor tłuszczu olimp. Działa bardzo skutecznie, byłam pod wrażeniem tego, że efekty dał już po kilku tygodniach. Cena dosyć niska, a względem konkurencji wypadł chyba najlepiej, bo próbowałam dużo różnych rzeczy tego typu.

  Odpowiedz
 • 24 września 2017 o 19:46
  Permalink

  Najlepszym reduktorem tłuszczu jest sport i aktywność fizyczna 😉 No, ale jeśli ktoś musi się wspomagać to niech to robi. Kiedyś też korzystałem z takich reduktorów i ciężko powiedzieć czy one coś dały. Myślę, że jakieś minimalne efekty były, także można spróbować…aczkolwiek raczej nie polecam. Na pewno nie będzie efektów, jeśli ktoś nic ze sobą nie robi – to chyba jasne (chociaż niektórzy chyba tego nie wiedzą :P).

  Odpowiedz
 • 19 września 2017 o 11:05
  Permalink

  Co prawda lekarzem nie jestem, ale jestem pewny, że takie spalacze nie wpływają jakoś bardzo negatywnie na organizm. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał jakieś efekty uboczne po fat-burnach. Ja przez ostatni rok korzystałem z takich spalaczy i nie zaobserwowałem żadnych negatywnych zmian, ani nigdy o takich nie słyszałem wśród moich znajomych. Nie ma się czego bać, tylko trzeba dawkować z głową! Pozdro 😉

  Odpowiedz
 • 19 września 2017 o 10:33
  Permalink

  A czy takie reduktory tłuszczu są zdrowe? Mi by się chyba taki przydał, bo ćwiczę i ćwiczę, dietę też staram się trzymać, a większych rezultatów nie widać. Tylko obawiam się, że po spożywaniu takich reduktorów potem będą jakieś efekty uboczne. Nie wiem, może te obawy są zbędne… jeśli już się zdecyduję to najlepiej jaki spalacz wybrać?

  Odpowiedz
 • 19 czerwca 2017 o 21:34
  Permalink

  Sam reduktor wiele nie da, trzeba jednak trzymać jakąś dietę i się ruszać. Ja brałem ten od treca i chyba trochę pomogło. Na pewno nie zaszkodziło 😛

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2016 o 17:16
  Permalink

  wszystkim odżywianie powinno być prmzeyślane, tak, aby naszemu organizmowi nie brakowało witamin i aby nie był odwodniony. Latem nie mamy chęci, aby spożywać tłuste, wręcz ogromne porcje, a zimą się napychamy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest