Reduktory tłuszczu. Jakie wybrać i kupić? Ranking fat burnerów 2022, efekty i opinie

To, czy tyjemy, czy chudniemy zależy wyłącznie od bilansu energetycznego. Jeżeli masz niewiele czasu na aktywność fizyczną, to powinieneś zainteresować się reduktorami tłuszczu. Jak działają takie preparaty? Co warto o nich wiedzieć? „Jakie reduktory tłuszczu wybrać?” – to pytanie bardzo często zadają osoby wypowiadające się na forach sportowych. By jednak udzielić odpowiedzi, dobrze mieć świadomość, czym jest reduktor tłuszczu i jak działa.

Reduktor tłuszczu, tabletki odchudzające, fat burner – co to?

Potocznie reduktory tłuszczu to tzw. „fat burnery”. Ich głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej. By były niezawodne, muszą mieć konkretny skład. By zatem poznać odpowiedź na pytanie, jakie reduktory tłuszczu wybrać, niezbędne jest przeanalizowanie składu wybranego produktu. Konsument powinien zwrócić uwagę również na renomę producenta. W branży suplementów diety działa wiele firm. Nie oznacza to jednak, że wszyscy producenci oferują produkty tej samej jakości. Ponieważ jednak wybór odpowiednich reduktorów tłuszczu jest kluczowy dla efektów, warto poświęcić czas i sprawdzić, jak powinien działać dobry preparat.

Otyłość jest coraz większym problemem, także Europejczyków. Ten artykuł pomoże Ci stawić czoło zbędnemu tłuszczykowi.
Otyłość jest coraz większym problemem, także Europejczyków. Reduktory tłuszczu pomogą Ci stawić czoło zbędnemu tłuszczykowi.

Jakie reduktory tłuszczu kupić? Jak powinien działać ten produkt?

Po reduktory tłuszczu sięgają dwie grupy konsumentów: osoby chcące bez większego wysiłku zrzucić zbędne kilogramy i sportowcy, którym zależy na tym, by w czasie treningu pozbyć się możliwie największej ilości kilogramów. Niezależnie jednak od grupy, do której się zaliczasz, powinieneś wiedzieć, jak działa reduktor tłuszczuSkład każdego dostępnego na rynku reduktora tłuszczu jest tak opracowany, by zwiększyć szybkość przemiany materii. Jednocześnie zawarte składniki powinny również podwyższać temperaturę ciała. Odpowiadając zatem na pytanie, jakie reduktory tłuszczu będą najlepsze, należy wskazać na te, które w swoim składzie będą posiadały właśnie tak działające substancje (np. kofeinę). Warto też sprawdzić neoprenowy pas wyszczuplający.

Działanie reduktorów tłuszczu – termogeneza i lipoliza

Termogeneza to proces, który polega na wytarzaniu ciepła przez spalanie kalorii. Celem termogenezy jest utrzymanie stałej temperatury ciała. Preparaty, których działanie polega na intensyfikowaniu tego procesu, to tak zwane termogeniki. Wywołują między innymi termogenezę drżeniową, która opiera się na pobudzaniu mięśni do pracy nawet w czasie odpoczynku i zwiększaniu rozpadu tkanki tłuszczowej.

Lipoliza to proces, który polega na rozpadzie tłuszczu na kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które następnie transportowane są do wątroby. W wątrobie glicerol zmieniany jest w glukozę. Proces ten nasila się między innymi w czasie ćwiczeń, kiedy mięśnie mają zwiększone zapotrzebowanie na substancje energetyczne. Większość energii uzyskiwanej w procesie lipolizy zostaje jednak uwalniana w postaci ciepła. Substancje termogeniczne wspomagają proces rozpadu tłuszczu, a tym samym przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej.

Naturalne spalacze tłuszczu

Wiele produktów spożywczych ma właściwości, które przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Do skutecznych naturalnych spalaczy tłuszczu zalicza się:

 • imbir,
 • kurkuma,
 • cynamon,
 • ocet jabłkowy,
 • witamina C,
 • czerwona herbata,
 • zielona herbata,
 • czosnek,
 • czarna kawa,
 • pieprz kajeński.

Naturalne spalacze tłuszczu często stosowane są jako składnik preparatów wspomagających odchudzanie.

Przeciwwskazania do zażywania spalaczy tłuszczu

Stosowanie spalaczy tłuszczu może powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, dlatego przyjmowanie takich preparatów nie jest wskazane w przypadku osób, które cierpią na nadciśnienie, przeszły zawał lub udar. Ostrożność powinni zachować cukrzycy, ponieważ niektóre substancje dodawane do spalaczy mogą zaburzać gospodarkę insulinową i glukozową w organizmie, a także wpływać na działanie leków. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zażywania spalaczy tłuszczu jest ciąża oraz karmienie piersią. Osoby cierpiące na zaburzenia neurologiczne powinny skonsultować się z lekarzem przed sięgnięciem po takie preparaty.

Ranking reduktorów tłuszczu. Czy będzie pomocny?

Gdy sklepowe półki uginają się pod ciężarem m.in. takich suplementów diety jak reduktory tłuszczu, pojawia się pytanie, czy wyboru nie można sobie ułatwić, sprawdzając aktualny ranking. Rzeczywiście, zestawienie reduktorów tłuszczu różnych producentów może pomóc, ale każdy kupujący musi też pamiętać, że osiąganie efektów jest sprawą indywidualną. Może się zatem okazać, że produkty znajdujące się w ścisłej czołówce zestawienia wcale nie przynoszą spektakularnych efektów.

Poza opiniami osób regularnie sięgających po reduktory tłuszczu, nie można zapomnieć o cenie tych produktów. Te są bardzo zróżnicowane. Na rynku bez trudu można znaleźć preparaty kosztujące ok. 30 zł. Są i takie, za które trzeba zapłacić więcej niż 80–100 zł. Wydając sporą kwotę na zakup suplementu diety, dobrze mieć pewność, że będzie on skuteczny.

Reduktor tłuszczu – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Reduktory tłuszczu. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Skład ciała a spalacze tłuszczu

Analiza składu ciała to bardzo cenne źródło informacji. Analiza ta pozwala na określenie:

 • Poziomu tkanki tłuszczowej,
 • Masy beztłuszczowej – w tym mięśni, wody czy kości,
 • Wieku metabolicznego,
 • Stopnia otłuszczenia narządów wewnętrznych.

Jest to niezwykle ważne ze względu na to, iż pomaga w dobraniu najlepszego spalacza tłuszczu, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom naszego organizmu. Pomaga to również w szybszym pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wiedza na ten temat pozwala również na dopasowanie odpowiedniej diety oraz ułożenie najbardziej optymalnego dla ciała jadłospisu. Należy jednak pamiętać, że stosowanie spalacza tłuszczu powinno zostać przerwane w momencie, gdy poziom zawartość tkanki tłuszczowej spadnie poniżej dopuszczalnej normy. U kobiet wskaźnik ten wynosi 16% objętości całego ciała, a u mężczyzn 15%.

Odpowiednia dieta przy stosowaniu tabletek odchudzających

Nawet najlepsze spalacze tłuszczu, dla uzyskania lepszych efektów wymagają zastosowania odpowiednio dopasowanej diety oraz programu ćwiczeń. Stosowanie samych tabletek może przynieść widoczne zmiany, jednak nie będę one w pełni satysfakcjonujące. W połączeniu z odpowiednią dietą, wysiłkiem fizycznym oraz treningami cardio, efekty stosowania suplementów diety będą jednak o wiele szybciej zauważalne. Dieta pomoże również w ich ustabilizowaniu, co jest równoznaczne z brakiem efektu jo-jo. Sięgając po spalacz tłuszczu, należy pamiętać, że jego stosowanie nie jest równoznaczne z jedzeniem tego, na co się ma ochotę. Jedząc nieregularnie i byle co można bowiem wyrazić sobie ogromną krzywdę. Brak zbilansowanych i regularnych posiłków może doprowadzić do pogorszenia wyglądu sylwetki. Dlatego też przestrzeganie deficytu kalorycznego  w trakcie stosowania spalaczy tłuszczu jest tak bardzo ważne. W przeciwnym wypadku redukcja tkanki tłuszczowej w organizmie może się znacznie bardziej wydłużyć. Deficyt ten powinien jednak nie przekraczać 200-400 kalorii dziennie. Większy deficyt może bowiem wpłynąć na spowolnienie metabolizmu, w efekcie czego zapasy tłuszczu zostaną w organizmie zablokowane.

Ważne aby ograniczyć węglowodany

Poza kaloriami, niezmiernie ważne jest również to, jakich składników dostarczamy naszemu organizmowi. W trakcie redukcji tkanki tłuszczowej należy pamiętać o tym, by zmniejszyć ilość węglowodanów w posiłkach. Nie można jednak zapominać o tym, że zbyt drastyczne odstawienie węglowodanów może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego  —  węglowodany są bowiem potrzebne do redukcji tłuszczu. Jak twierdzi wielu dietetyków — tłuszcze spalają się wyłącznie w ogniu węglowodanów. Ich zbyt niski poziom może wpłynąć na brak utleniania kwasów tłuszczowych. Całkowite wyeliminowanie węglowodanów w diecie może mieć również bardzo negatywny wpływ sprawność organizmu oraz Twoje samopoczucie. To z kolei przełoży się na jakość treningów — będą one mniej intensywne, co wpłynie na Twoją sylwetkę. Wieloletnie badania dowiodły bowiem, że bez dostępu do węglowodanów niestety nie da się stale mocno ćwiczyć. Dlatego dobrze jest zadbać o rotację węglowodanami. Ich zawartość w posiłkach warto zwiększać w dni planowanego treningu, a zmniejszać w dni nietreningowe.

Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

To, czy suplement diety na odchudzanie będzie działał, czy nie, zależy tylko i wyłącznie od tego, co znajduje się w jego składzie. Dlatego przed rozpoczęciem suplementacji, warto przyjrzeć się składnikom danego preparatu oraz zapoznać się z ich właściwościami. W trakcie redukcji wszystkie zasoby energii są niezwykle ważne, dlatego warto sięgać po tabletki na odchudzanie, które będą zawierać naturalne substancje pobudzające. W tej roli świetnie sprawdzają się te, które zawierają wyciąg z guarany lub zielonej herbaty. Ogromne znaczenie ma także to, kto wyprodukował dany preparat. Na rynku nie brakuje bowiem wielu specyfików wątpliwego pochodzenia.

Należy więc pamiętać o tym, by stosować te spalacze tłuszczów, które pochodzą od zaufanych i renomowanych producentów.

Jak długo można stosować spalacze tłuszczu?

Długość stosowania spalaczy tłuszczy to sprawa wysoce indywidualna. Działanie części z nich z czasem przestaje bowiem być zauważane. Nasz organizm przyzwyczaja się do substancji w nich zawartych, dlatego też zaczynamy słabiej się czuć. Dlatego też pod koniec stosowania danego preparatu na odchudzanie, warto pomyśleć o zmianie reduktora lub o zrobieniu sobie krótkiej przerwy w jego stosowaniu. W tym okresie warto jednak zadbać o to, by dostarczać organizmowi starannie wyliczonej ilości kalorii, które jesteśmy w stanie spalić.

Czy po stosowaniu tabletek odchudzających grozi nam efekt jo-jo?

Niestety stosując spalacze tłuszczu, czy inne preparaty na odchudzanie, bez diety i wysiłku fizycznego – zawsze może wiązać się z ryzykiem powstawania efektu jo-jo. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń dietetyka i opracowanej przez niego, zbilansowanej diety. Razem w połączeniu z aktywnością fizyczną można uzyskać idealną sylwetkę – i to bez ryzyka przybrania na wadze.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

10 komentarzy do “Reduktory tłuszczu. Jakie wybrać i kupić? Ranking fat burnerów 2022, efekty i opinie”

 1. Ja polecam modify reduktor, korzystałem przez ponad 2 miesiące, spełnił swoją role jako spalacz tłuszczu i mogę go polecić! Ale pamiętajcie, że jest to suplement do diety 😀

 2. Kochani, liczę, że znajdę tutaj słówko jakie porady na temat spalaczy tłuszczu. Co sądzicie o Reducer Thermo Extreme? Siedzę sobie i czytam w tym internecie, i raz, drugi, trzeci trafiłam na wiele, naprawdę zaskakująco wiele dobrych recenzji. Mimo wszystko, trzeba do takich pozytywnych opinii podchodzić z dystansem, co nie? Może niech ktoś sam to oceni. Dlatego pytam się Was, bo do Was mam większe zaufanie – co o nim sądzicie? Używaliście go?

 3. Skuteczny spalacz tłuszczu nie musi być drogi, ale wystarczy kupić produkt, który jest skierowany do naszych potrzeb i tego jaki tryb życia prowadzimy. Oczywiście ważna jest dieta, oraz wysiłek fizyczny, bo bez niego taki spalacz nie da żadnych efektów.

 4. Zastanawiam się, czy spalacz tłuszczu dla kobiet jest taki sam jak dla mężczyzn? Zastanawiam się nad kupnem takiego produktu, bo troche ciężko mi zrzucić zbędne kilogramy. Czytałam, że panie kupują takie same produkty, ale niektóre mają zastrzeżenia co do tego, że działanie jest zbyt mocne, chyba że tutaj kwestia dawkowania ma większą wagę.

 5. Dla mnie najlepszy okazał się reduktor tłuszczu olimp. Działa bardzo skutecznie, byłam pod wrażeniem tego, że efekty dał już po kilku tygodniach. Cena dosyć niska, a względem konkurencji wypadł chyba najlepiej, bo próbowałam dużo różnych rzeczy tego typu.

 6. Najlepszym reduktorem tłuszczu jest sport i aktywność fizyczna 😉 No, ale jeśli ktoś musi się wspomagać to niech to robi. Kiedyś też korzystałem z takich reduktorów i ciężko powiedzieć czy one coś dały. Myślę, że jakieś minimalne efekty były, także można spróbować…aczkolwiek raczej nie polecam. Na pewno nie będzie efektów, jeśli ktoś nic ze sobą nie robi – to chyba jasne (chociaż niektórzy chyba tego nie wiedzą :P).

 7. Co prawda lekarzem nie jestem, ale jestem pewny, że takie spalacze nie wpływają jakoś bardzo negatywnie na organizm. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał jakieś efekty uboczne po fat-burnach. Ja przez ostatni rok korzystałem z takich spalaczy i nie zaobserwowałem żadnych negatywnych zmian, ani nigdy o takich nie słyszałem wśród moich znajomych. Nie ma się czego bać, tylko trzeba dawkować z głową! Pozdro 😉

 8. A czy takie reduktory tłuszczu są zdrowe? Mi by się chyba taki przydał, bo ćwiczę i ćwiczę, dietę też staram się trzymać, a większych rezultatów nie widać. Tylko obawiam się, że po spożywaniu takich reduktorów potem będą jakieś efekty uboczne. Nie wiem, może te obawy są zbędne… jeśli już się zdecyduję to najlepiej jaki spalacz wybrać?

 9. Sam reduktor wiele nie da, trzeba jednak trzymać jakąś dietę i się ruszać. Ja brałem ten od treca i chyba trochę pomogło. Na pewno nie zaszkodziło 😛

 10. wszystkim odżywianie powinno być prmzeyślane, tak, aby naszemu organizmowi nie brakowało witamin i aby nie był odwodniony. Latem nie mamy chęci, aby spożywać tłuste, wręcz ogromne porcje, a zimą się napychamy.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Ćwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.