Najlepszy spalacz tłuszczu – Ranking Październik 2023

Myślisz nad zakupem najskuteczniejszego spalacza tłuszczu, który wspomoże proces odchudzania i modelowania sylwetki? Nie wiesz jaki preparat wybrać, aby nie tylko szybko wspomagał zrzucanie zbędnych kilogramów, ale również był bezpieczny dla organizmu? Sprawdź nasz ranking najlepszych spalaczy tłuszczu na Październik 2023 roku, w którym zestawiamy sprawdzone produkty polecane przez sportowców oraz kulturystów. Na dodatek podpowiadamy, jaki spalacz tłuszczu wybrać – ze stymulantami czy bez? Wskazujemy jaki skład powinien mieć najlepszy suplement! Przeczytaj, jaki spalacz tłuszczu wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ranking najlepszych spalaczy tłuszczu na Październik 2023 roku

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking suplementów spalających tkankę tłuszczową 2023?

W trakcie tworzenia naszego rankingu najlepszych spalaczy tłuszczu wzięliśmy pod uwagę tylko produkty, które wyróżniają się dobrym składem. Co więcej, na plasowanie się miejsca w powyższym porównaniu mają również opinie użytkowników, które są zweryfikowane. Każdy spalacz tłuszczu w zestawieniu posiada przemyślany skład, który ma przyczyniać się do wspomagania zrzucenia zbędnych kilogramów tkanki tłuszczowej. Na dodatek prezentując powyższy ranking mamy na celu maksymalnie skrócić Twój czas przeznaczony na poszukiwanie tego najlepszego preparatu, który da najlepsze efekty!

Otyłość jest coraz większym problemem, także Europejczyków. Ten artykuł pomoże Ci stawić czoło zbędnemu tłuszczykowi.
Otyłość jest coraz większym problemem, także Europejczyków. Reduktory tłuszczu pomogą Ci stawić czoło zbędnemu tłuszczykowi.

Jak wybrać najlepszy spalacz tłuszczu? Na co zwrócić uwagę?

Najlepszy spalacz tłuszczu wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, gdzie efekty widać już po 2 miesiącach stosowania. Jednak, aby to miało miejsce, w pierwszej kolejności należy wybrać preparat z przemyślanym składem dopasowany do Twojego planu treningowego oraz organizmu. Nie wiesz, na jaki spalacz tłuszczu się zdecydować? Poniżej krok po kroku wskazujemy jak dopasować preparat, który skutecznie zwiększa metabolizm! Sprawdź jak wybrać najlepszy spalacz tłuszczu, który daje zauważalne efekty, a przy tym hamuje apetyt oraz zwiększa spoczynkową przemianę materii!

Termogeniki czy lipotropowe – jakie spalacze tłuszczu kupić?

Pierwszym krokiem w trakcie wyboru najlepszego spalacza tłuszczu jest dopasowanie preparatu do swojego organizmu. Wśród spalaczy tłuszczów dostępnych na rynku spotkasz się z:

 • termogenikami (spalacze tłuszczu ze stymulantami),
 • spalaczami lipotropowymi (spalacze tłuszczu bez stymulantów).

Spalacze tłuszczu ze stymulantami mają w swoim składzie substancje aktywne, które przyczyniają się do zwiększenia procesów termogenicznych (termogenezy) w organizmie. Z kolei spalacze tłuszczu bez stymulantów odpowiadają za zwiększenie procesów lipolizy. Jednak, który preparat do spalania tłuszczu wybrać? Przyjmuje się, że najbardziej efektywne są termogeniki. Zawierają one substancje aktywne, które stymulują organizm, tym samym podnoszą temperaturę ciała, poziom energii, jak również zwiększają metabolizm. To z kolei przekłada się na szybsze spalanie kalorii.

Jednak nie są one przeznaczone dla osób, które mają problemy z układem krwionośnym, układem nerwowym, mają podwyższone ciśnienie czy problemy z sercem. Dla takich sportowców lepszym rozwiązaniem będą najwyższej jakości spalacze lipotropowe, które mają skład oparty na naturalnych składnikach. Przyczyniają się one do zwiększenia procesów lipolizy, tym samym do redukcji tłuszczu. 

Rodzaj spalaczy tłuszczu Rodzaj substancji aktywnych Dla kogo?
spalacze termogeniczne stymulujące osoby zdrowe, bez problemów kardiologicznych oraz neurologicznych
spalacze lipotropowe niestymulujące dla osób z chorobami układu krążenia lub układu neurologicznego; osoby z nadciśnieniem tętniczym, kardiomiopatią, osoby z zaburzeniami pracy tarczycy

Ranking odżywek węglowodanowych – Październik 2023

Jaki skład powinien mieć najlepszy spalacz tłuszczu?

Podczas wyboru dobrego produktu zwróć uwagę na skład spalacza tłuszczu, jaki producent podaje na etykiecie. Wśród składników aktywnych znajdziesz te stymulujące, czyli pobudzające termogenezę w organizmie, jak również suplementy diety bez stymulantów, które z kolei mają przyczyniać się do zwiększenia lipolizy, czyli redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Do jednych z najlepszych składników, które wspierają proces redukcji zbędnych kilogramów i występują w polecanych spalaczach tłuszczu, zaliczamy m.in.: L-karnitynę, chrom, kofeinę, zieloną herbatę, guaranę, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, piperynę, ekstrakt z ostrej papryki, CLA, yerba-mate. Poniżej znajdziesz opis każdego z wyżej wymienionych substancji razem z klasyfikacją czy jest to substancja stymulująca.

Składnik spalacza tłuszczu Opis Działanie
L-karnityna zwiększa wykorzystanie tkanki tłuszczowej jako głównego źródła energii, dzięki czemu kwasy tłuszczowe szybciej się spalają niestymulujące
kofeina wykazuje działanie termogeniczne, zwiększa ciepłotę ciała, tym samym zwiększa rozpad komórek tłuszczowych stymulujące
guarana w nasionach zawiera kofeinę, która stymuluje procesy termogeniczne, przyspiesza spalanie zbędnego tłuszczu stymulujące
zielona herbata przyspiesza metabolizm; posiada w swoim składzie katechiny, które usprawniają metabolizm i hamują wchłanianie tłuszczów w organizmie stymulujące
chrom reguluje poziom cukru we krwi, zapewnia kontrolę apetytu, reguluje skoki glukozy niestymulujące
ekstrakt z gorzkiej pomarańczy suplementacja gorzką pomarańczą podnosi temperaturę ciała, nasila spalanie tkanki tłuszczowej; przyczynia się do efektywniejszego zrzucania zbędnych kalorii stymulujące
piperyna przyspiesza metabolizm, przyczynia się do zwiększenia procesów termogenezy w organizmie stymulujące
CLA sprzężony kwas linolowy zmniejsza ilość tłuszczu w organizmie, zwiększa wrażliwość na insulinę, obniża poziom glukozy we krwi niestymulujące
yerba-mate w swoim składzie ma mateinę, która przyspiesza przemianę materii, zwiększa wydatek energetyczny stymulujące
ekstrakt z ostrej papryki zawiera kapsaicynę, która rozszerza naczynia krwionośne, przyspiesza przemianę materii, zwiększa spalanie tłuszczu niestymulujące

W kapsułkach czy tabletkach – jaki rodzaj suplementu będzie najlepszy?

Wśród spalaczy tłuszczów dostępnych na polskim rynku spotkasz się z preparatami najczęściej w postaci tabletek lub kapsułek. Może się wydawać, że wybór formy przyjmowania nie jest istotny. Nic bardziej mylnego! Porównując obie możliwości, lepszym wyborem będzie zakup preparatu w tabletkach. Dlaczego? Najlepszy spalacz tłuszczu powinien być suplementem wspomagającym odchudzanie, który ma maksymalnie naturalną postać. 

Tabletki to forma sprasowanego proszku, który szybciej się wchłania. Z kolei kapsułki mają otoczkę, w której zamknięty jest proszek. Na uwagę zasługuje osłonka, która często w swoim składzie ma barwniki, wypełniacze, sztuczne substancje aromatyczne, które nie są przyjazne dla organizmu. W związku z tym, jeśli chcesz kupić suplement w kapsułkach, to zwróć uwagę na skład. Możesz również przyjmować sam proszek wysypany na łyżkę bezpośrednio z kapsułki.

Jakie dodatkowe właściwości wykazuje dobry spalacz tkanki tłuszczowej?

Idealny spalacz tłuszczu nie tylko przyczynia się do zwiększenia termogenezy oraz lipolizy w organizmie. Oprócz tego najlepsze suplementy:

 • usuwają nadmiar wody podskórnej z organizmu,
 • regulują poziom cukrów we krwi,
 • zmniejszają apetyt,
 • zwiększają poziom energii,
 • są w pełni bezpieczne dla organizmu.

Substancje podnoszące proces termogenezy oraz lipolizy – ile kosztują?

Obecnie na polskim rynku suplementów spotkasz się ze spalaczami tłuszczu w przeróżnej cenie, która zależna jest m.in. od wielkości opakowania, ilości produktu, marki, rodzaju preparatu, jak również od składników aktywnych. Tanie suplementy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej kosztują już od 20 zł. Z kolei spalacze z wyższej półki mogą kosztować nawet 150 zł lub więcej. W trakcie wyboru odpowiedniego spalacza tłuszczu wybieraj tylko taki, który pochodzi od sprawdzonego i polecanego producenta. Na rynku spotkasz się z produktami w niskiej cenie, które często mają źle dopasowany skład i nie są wysokiej jakości produktami, które gwarantują bezpieczeństwo w trakcie przyjmowania!

Ranking neoprenowych pasów wyszczuplających – Październik 2023

Z jakiej marki wybrać najlepsze spalacze tłuszczu?

Wybierając spalacz tłuszczu, warto zdecydować się na taki, który polecany jest przez innych zadowolonych klientów, jak również posiada wiele pozytywnych i zweryfikowanych opinii. Jedną z najlepszych marek, która produkuje efektywne spalacze tłuszczu ze stymulantami to: Trec np. Clenburexin, Olimp Thermo Speed Extreme czy Activlab Thermo Shape 2.0.

Tymczasem do najlepszych preparatów spalających tkankę tłuszczową bez stymulantów zaliczamy Trec L-Carnitine + Green Tea, Swanson Fat Burner, Ostrovit czy Activita L-Carnitine Plus Hca.

Podsumowanie

 • Spalacz tłuszczu jest to środek, który wspiera proces odchudzania. Wpływa on na stymulowanie termogenezy w organizmie, dzięki czemu tkanka tłuszczowa wykorzystywana jest w trakcie aktywności fizycznej jako jedno z głównych źródeł energii.
 • Wśród spalaczy tłuszczu na rynku można wyróżnić te pobudzające procesy termogeniczne, jak również naturalne spalacze tłuszczu sprzyjające proces lipolizy.
 • Termogeniki to substancje stymulujące. Z kolei składniki lipotropowe nie zawierają stymulantów.
 • Miej na uwadze, że nawet najlepszy spalacz tłuszczu nie zastąpi odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej.
 • Spalacze tłuszczu są bezpieczne tylko wtedy, gdy przyjmowane są zgodnie z zaleceniami na etykiecie, są dopasowane do organizmu, jak również do diety. Nieprawidłowe przyjmowanie spalaczy może prowadzić do powikłań.
 • W trakcie wyboru danego produktu wspomagającego odchudzanie zwróć uwagę na jego skład, rodzaj, markę, jak również ilość.
 • Osoby, które mają zaburzenia funkcjonowania układu krążenia lub układu nerwowego powinny unikać spalaczy termogenicznych, a kupować te lipotropowe.
 • Dobre spalacze tłuszczu wykazują dodatkowe działanie, m.in. usuwają nadmiar wody z organizmu, regulują poziom cukru we krwi, jak również zmniejszają apetyt.
 • Warto wybierać fat burner, który w swoim składzie ma ekstrakty roślinne, naturalne składniki oraz l-karnitynę.
 • Nie wiesz, jaki spalacz tłuszczu kupić? Sprawdź i wybierz najlepszy produkt z naszego rankingu spalaczy tłuszczu na Październik 2023 roku!

Najczęściej zadawane pytania o fat burnery – FAQ

Jak działają spalacze tłuszczu na organizm?

Spalacze tłuszczu najczęściej stymulują proces termogenezy w organizmie, w wyniku czego następuje wzrost temperatury ciała, zwiększenie metabolizmu, co prowadzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej zwłaszcza w trakcie treningu.

Czym jest termogeneza?

Termogeneza jest to proces polegający na wydzielaniu ciepła przez organizm ludzki. Najczęściej następuje ona w wyniku zażycia składnika stymulującego, np. kofeiny. Termogeneza przyśpiesza metabolizm ciała, a tym samym spalanie tłuszczów, dzięki czemu wspiera odchudzanie.

Czym jest lipoliza?

Lipoliza jest to proces, który ma za zadanie rozkład trójglicerydów. Występuje ona w trakcie zapotrzebowania na energię przez organizm w podczas wysiłku fizycznego. Jest to naturalny proces zachodzący w organizmie człowieka. Oprócz tego można wyróżnić lipolizę iniekcyjną, którą stosuje się w kosmetologi.

Jak prawidłowo stosować spalacze tłuszczu?

Aby uzyskać najlepsze efekty w trakcie zażywania spalacza tłuszczu, należy dawkować preparat zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Co więcej, efekty w postaci mniejszej ilości tkanki tłuszczowej przychodzą tylko podczas połączenia zażywania suplementu z aktywnością fizyczną. Samo przyjmowanie spalacza tłuszczu nie da pożądanych rezultatów w trakcie odchudzania. Miej również na uwadze, że spalacz tłuszczu można przedawkować, gdy nie stosuje się do zaleceń producenta lub lekarza. Niepożądanym zjawiskiem może być ból głowy, wymioty, ból brzucha, bezsenność, mrowienie, problemy z układem krążenia, problemy z układem nerwowym.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

10 komentarzy do “Najlepszy spalacz tłuszczu – Ranking Październik 2023”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Ja polecam modify reduktor, korzystałem przez ponad 2 miesiące, spełnił swoją role jako spalacz tłuszczu i mogę go polecić! Ale pamiętajcie, że jest to suplement do diety 😀

 2. Kochani, liczę, że znajdę tutaj słówko jakie porady na temat spalaczy tłuszczu. Co sądzicie o Reducer Thermo Extreme? Siedzę sobie i czytam w tym internecie, i raz, drugi, trzeci trafiłam na wiele, naprawdę zaskakująco wiele dobrych recenzji. Mimo wszystko, trzeba do takich pozytywnych opinii podchodzić z dystansem, co nie? Może niech ktoś sam to oceni. Dlatego pytam się Was, bo do Was mam większe zaufanie – co o nim sądzicie? Używaliście go?

 3. Skuteczny spalacz tłuszczu nie musi być drogi, ale wystarczy kupić produkt, który jest skierowany do naszych potrzeb i tego jaki tryb życia prowadzimy. Oczywiście ważna jest dieta, oraz wysiłek fizyczny, bo bez niego taki spalacz nie da żadnych efektów.

 4. Zastanawiam się, czy spalacz tłuszczu dla kobiet jest taki sam jak dla mężczyzn? Zastanawiam się nad kupnem takiego produktu, bo troche ciężko mi zrzucić zbędne kilogramy. Czytałam, że panie kupują takie same produkty, ale niektóre mają zastrzeżenia co do tego, że działanie jest zbyt mocne, chyba że tutaj kwestia dawkowania ma większą wagę.

 5. Dla mnie najlepszy okazał się reduktor tłuszczu olimp. Działa bardzo skutecznie, byłam pod wrażeniem tego, że efekty dał już po kilku tygodniach. Cena dosyć niska, a względem konkurencji wypadł chyba najlepiej, bo próbowałam dużo różnych rzeczy tego typu.

 6. Najlepszym reduktorem tłuszczu jest sport i aktywność fizyczna 😉 No, ale jeśli ktoś musi się wspomagać to niech to robi. Kiedyś też korzystałem z takich reduktorów i ciężko powiedzieć czy one coś dały. Myślę, że jakieś minimalne efekty były, także można spróbować…aczkolwiek raczej nie polecam. Na pewno nie będzie efektów, jeśli ktoś nic ze sobą nie robi – to chyba jasne (chociaż niektórzy chyba tego nie wiedzą :P).

 7. Co prawda lekarzem nie jestem, ale jestem pewny, że takie spalacze nie wpływają jakoś bardzo negatywnie na organizm. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał jakieś efekty uboczne po fat-burnach. Ja przez ostatni rok korzystałem z takich spalaczy i nie zaobserwowałem żadnych negatywnych zmian, ani nigdy o takich nie słyszałem wśród moich znajomych. Nie ma się czego bać, tylko trzeba dawkować z głową! Pozdro 😉

 8. A czy takie reduktory tłuszczu są zdrowe? Mi by się chyba taki przydał, bo ćwiczę i ćwiczę, dietę też staram się trzymać, a większych rezultatów nie widać. Tylko obawiam się, że po spożywaniu takich reduktorów potem będą jakieś efekty uboczne. Nie wiem, może te obawy są zbędne… jeśli już się zdecyduję to najlepiej jaki spalacz wybrać?

 9. Sam reduktor wiele nie da, trzeba jednak trzymać jakąś dietę i się ruszać. Ja brałem ten od treca i chyba trochę pomogło. Na pewno nie zaszkodziło 😛

 10. wszystkim odżywianie powinno być prmzeyślane, tak, aby naszemu organizmowi nie brakowało witamin i aby nie był odwodniony. Latem nie mamy chęci, aby spożywać tłuste, wręcz ogromne porcje, a zimą się napychamy.

Dodaj komentarz