Przedtreningówka – odżywki przedtreningowe. Jakie wybrać i kupić? Ranking 2021

Przedtreningówka jest odżywką, którą stosuje się przed treningiem siłowym. Zasadnicza rola sprowadza się tutaj do zapewnienia potrzebnej energii oraz pobudzenia mięśni do wykonania wytężonej pracy. Wybór odpowiedniej przedtreningówki wcale nie jest łatwym zadaniem. Jaka przedtreningówka jest najlepsza?

Co daje stosowanie przedtreningówki?

Jest to odżywka przedtreningowa, która ma w swoim składzie substancje pobudzające układ nerwowy człowieka, a ponadto aminokwasy zwiększających wytrzymałość organizmu. Pozwala ona na ograniczanie oznak zmęczenia. Stają się one coraz powszechniej wykorzystywane, gdyż wyróżniają się dużą skutecznością. Gdy sportowiec odpowiednio dobierze i dostosuje suplementy, wówczas będą one rewelacyjnie wspierać organizm przed podejmowanym wysiłkiem fizycznym. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane dla osób, które podejmują regularny wysiłek fizyczny. Zauważyć należy fakt, że stosowanie wskazanych preparatów wymaga od sportowca spożywania dobrze zbilansowanej diety. Tylko takie działanie pozwoli na uzyskanie oczekiwanego rezultatu. Pamiętać należy o tym, że preparaty te powinny być przyjmowane z zachowanie ostrożności. Mogą one bowiem wywołać pewne skutki uboczne.

Jaką przedtreningówkę kupić?

Zastanawiając się nad kwestią, jaką przedtreningówkę wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Na rynku jest bardzo bogaty wybór określonych preparatów. Najlepsza przedtreningówka powinna działać wielopłaszczyznowo. Dobrze jest, gdy poprawia wydolność organizmu, doprowadza do skutecznej regeneracji, a także wykazuje aktywność prozdrowotną. Dobry preparat powinien zwiększać koncentrację i poprawiać wytrzymałość. Formuła produktu musi być tak opracowana zwiększać wydajność mięśni, dotleniać je oraz ograniczać uczucie zmęczenia. Skład odzywki powinien być w miarę natrualny. Dobrze, gdy nie zawiera stymulantów, takich jak kofeina, czy guarana.

Czym powinna się wyróżniać dobra przedtreningówka?

Dobra przedtreningówka powinna przynosić oczekiwane rezultaty, a więc powinna być skuteczna. Jednakże nie tylko to stanowi istotny aspekt. Bardzo ważnym elementem są składniki preparatu. Istne jest to, aby nie miała zbyt wielu elementów pełniących zadanie pustych wypełniaczy, na przykład węglowodany oraz cukry. Podejmując decyzję o zakupie, powinniśmy dowiedzieć się jak działa wybrany przez nas środek. Zależy nam bowiem na konkretnych rezultatach, dlatego też na ich osiągnięciu trzeba się skupić, wybierając określony produkt. Dobra przedtreningówka powinna przybliżać nas do uzyskania zamierzonego rezultatu.

Dla kogo przedtreningówka bez kofeiny?

Preparat niezawierający w swoim składzie kofeiny zalecany jest dla osób, które pragną zwiększyć wydolność swojego organizmu, a nie ważne jest dla nich stymulujące działanie. Taki rodzaj przedtreningówek ma swoim składzie żeń-szeń, a także inne ekstrakty ziołowe. Kiedy brać przedtreningówkę bez kofeiny? Najlepiej jest, gdy jest ona przyjmowana wieczorem. Ten rodzaj środka dostępny jest najczęściej pod postacią proszku. Może wystąpić także w formie pojedynczych buteleczek bądź ampułek (przedtreningówka shot).

⇒ Przeczytaj także: Jaki gainer kupić z aktualnego rankingu gainerów!

Jaka przedtreningówka dla początkujących?

Osoby, które rozpoczynają przygodę ze stosowaniem określonych preparatów, powinny przede wszystkim wybierać środki charakteryzujące się okrojonym składem. Po pewnym czasie taki sportowiec będzie wiedział jakie preparaty najlepiej na niego działają i który kierunek należy obrać. Przy wyborze przedtreningówki dla początkujących należy mieć na względzie rodzaj podejmowanej aktywności. Niejednokrotnie pojawia się potrzeba ich stosowania w przypadku zmęczenia organizmu, potrzeby zwiększenia koncentracji sportowca, a ponadto lepszego przyswajania informacji. Stosowane as również po wykonywaniu trudnej i ciężkiej pracy fizycznej i późniejszego podjęcia treningu sportowego.

Przedtreningówka dla dziewczyn

Nowoczesna kobieta ma bardzo dużo spraw na głowie. Jest bardzo aktywna. Musi zająć się domem, pracą oraz rodziną. Próbuje także znaleźć czas dla siebie, podejmując dietę oraz ćwiczenia. Jednakże ze względu na nadmiar obowiązków motywacja bardzo szybko znika. Warto zatem sięgnąć po suplementy poprawiające wydolność organizmu. Jakie składniki powinna zawierać dobra przedtreningówka dla dziewczyn? Dobrze, gdy znajdują się w niej następujące elementy:

 • arginina – jeden z ważniejszych aminokwasów endogennych występujący w organizmie, zastosowanie znajduje w wielu procesach fizjologicznych ludzkiego metabolizmu, na przykład usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii,
 • azotany – związki chemiczne mające duże znaczenia dla właściwego funkcjonowania wielu narządów oraz układów, przede wszystkim układu krążenia,
 • agmatyna – stanowi ona metabolit argininy, uczestniczy w wielu reakcjach o charakterze metabolicznym. Co więcej, przyczynia się do wytwarzania tlenku azotu. Zmniejsza ona opór naczyniowy, ciśnienie tętnicze i zwiększa rezultat pompy mięśniowej.

Czy warto stosować naturalną przedtreningówkę?

Nie wszyscy sportowcy polecają przyjmowanie gotowych preparatów odżywkowych. Bardzo dużo osób stosuje naturalne przedterningówki. Produkty naturalnie pobudzające i wzmacniające organizm to na przykład: kawa, cynamon, sok z buraka, soda oczyszczona.

W jakich proporcjach i ile przed treningiem należy stosować przedtreningówkę naturalną?

 • sok z buraka – 300 ml do posiłku spożywanego przed treningiem,
 • soda oczyszczona – początkowo pół łyżeczki na 30 minut przed podjęciem aktywności fizycznej, następnie zwiększając stopniowo ilość, aż do 3 łyżeczek,
 • kawa – kawa zaparzona z około 3 łyżeczek w ilości 250 ml przed wysiłkiem fizycznym,
 • cynamon – jedna łyżeczka produktu wsypana do kawy.

Przedtreningówka – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Odżywki przedtreningowe.

Jakie skutki uboczne mogą pojawić się przy stosowaniu przedtreningówek?

Stosowanie przedtreningówek może doprowadzić do wystąpienia pewnych skutków ubocznych, wśród których wymienia się następujące:

 • mdłości,
 • bóle głowy,
 • senność,
 • skurcze,
 • mrowienie w ciele,
 • drżenie kończyn,
 • zawroty głowy.

W przypadku, gdy dojdzie do określonych przypadłości, to jest to znak, że określona osoba uczulana jest na jeden ze składników preparatu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dobór właściwych składników środka, tak aby ich aktywność nie kolidowała ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.