Ranking przedtreningówek na Kwiecień 2024 – jaką wybrać?

Poszukujesz najlepszej przedtreningówki, która dostarczy zastrzyk energii, polepszy koncentrację, wyeliminuje zmęczenie i wywoła pompę mięśniową podczas treningu? Zastanawiasz się jaki skuteczny preparat wybrać – z kofeiną, kreatyną, beta-alaniną czy jabłczanem cytruliny? Zobacz aktualny ranking przedtreningówek, w którym znajdziesz najlepsze preparaty na Kwiecień 2024! Zestawiamy odżywki przedtreningowe, które dają kopa energetycznego, pobudzają, poprawiają koncentrację i pomagają wykonać 100% planu treningowego! Poza tym w poradniku podpowiadamy, jaką przedtreningówkę wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie!

Ranking przedtreningówek na Kwiecień 2024 wg popularności

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking najlepszych odżywek przedtreningowych 2024?

Powyższy ranking odżywek przedtreningowych zawiera polecane oraz sprawdzone produkty przez sportowców czynnie uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe oraz siłowe. Warto podkreślić, że tworząc zestawienie mamy na celu zaprezentowanie przedtreningówek, które dają dużego kopa energetycznego, co z kolei przyczynia się do wykonania 100% planu treningowego bez konieczności wykonywania długich przerw. Na dodatek dobierając produkty w rankingu, kierowaliśmy się nie tylko zweryfikowanymi opiniami klientów, ale również składem produktu. Staraliśmy się wybierać tylko takie boostery, które mają najlepszą formułę bez zbędnych konserwantów, enzymów czy dodatków smakowych.

Jaki suplement przedtreningowy wybrać?

Rozmyślasz nad zakupem przedtreningówki, jednak nie wiesz, jaka będzie najlepsza? Aby przyśpieszyć Twoje poszukiwania, poniżej przygotowaliśmy poradnik, w którym objaśniamy, jak wybrać ten najlepszy preparat! Zobacz, jak dopasować idealną odżywkę przedtreningową! Wskazujemy jaki skład wybrać. Podpowiadamy, jakie działanie wykazuje najlepszy booster. Sprawdź, jaką przedtreningówkę wybrać i kupić!

Jaki skład ma najlepsza przedtreningówka?

Dostępne na rynku są dwa rodzaje przedtreningówek (z ang. pre workout) – te stosowane w trakcie budowania masy mięśniowej, jak również suplementy dedykowane dla osób w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. W związku z tym bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie składników aktywnych. Do jednych z najczęściej spotykanych można zaliczyć: kofeinę, taurynę, guaranę, beta-alaninę, L-argininę, L-tyrozynę, witaminę C, jak również L-karnitynę. Aby nieco objaśnić działanie każdego ze składników odżywczych w dobrych przedtreningówkach, poniżej przygotowaliśmy zestawienie tych najważniejszych wraz z opisem ich działania.

Składnik przedtreningówki Opis
kofeina stymuluje układ nerwowy, dzięki czemu zwiększa ilość energii; na dodatek kofeina poprawia koncentrację i wytrzymałość
arginina arginina w przedtreningówkach przyczynia się do wzmożonej produkcji tlenku azotu, dzięki czemu dochodzi do lepszego ukrwienia mięśni; poza tym światła naczyń krwionośnych się poszerzają, co prowadzi do szybszego transportu krwi, tlenu oraz innych składników odżywczych, w wyniku czego następuje pompa mięśniowa
guarana przedtreningówki w swoim składzie mają również guaranę, która odpowiada za pobudzenie ciała i wzmożenie koncentracji
beta-alanina zwiększa ilość karnozyny, która odpowiada za poprawę wydolności; redukuje uczucie zmęczenia po treningu siłowym, jak również poprawia parametry wysiłkowe
L-karnityna występuje w suplementach przedtreningowych dedykowanych dla osób w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej; odpowiada za transport tłuszczu; wspomaga regenerację mięśni w trakcie oraz po wysiłku fizycznym
witamina C zmniejsza stres oksydacyjny; jest silnym przeciwutleniaczem; poza tym kwas askorbinowy wspomaga układ odpornościowy
tauryna zatrzymuje proces rozpadu komórek mięśniowych; transportuje azot, tym samym przyczynia się do powstania pompy
witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego; po ich spożyciu przed treningiem poprawia się koncentracja oraz skupienie
ekstrakt żeń-szenia łagodzi stres; usprawnia koncentrację w trakcie aktywności fizycznej; wspomaga układ immunologiczny
kreatyna dawka kreatyny przed treningiem sportowym wspomaga regenerację mięśni, odżywia, zwiększa wytrzymałość, jak również dodaje siły; wykazuje działanie antykataboliczne; najczęściej stosowana jest w formie monohydratu kreatyny
jabłczan cytruliny cytrulina jest to aminokwas, który redukuje zmęczenie mięśni, dzięki czemu zwiększają się parametry wytrzymałościowe w trakcie uprawiania sportu czy pompowania na siłowni

Jakich składników unikać w przedtreningówce?

Przedtreningówki są bezpieczne tylko wtedy, gdy mają odpowiednio dopasowany skład, który jest maksymalnie naturalny. Wśród boosterów można spotkać się z preparatami, które wzbogacone są o składniki niepożądane. Do jednych z substancji, które należy unikać w odżywkach przedtreningowych, można zaliczyć:

 • wypełniacze,
 • barwniki,
 • substancje przeciwzbrylające,
 • sztuczne aromaty smakowe,
 • enzymy trawienne.

→ Przeczytaj także: Jaki gainer kupić z aktualnego rankingu gainerów!

Pompa mięśniowa, pobudzenie czy wytrzymałość – jakie działanie daje dobra odżywka?

Dobra przedtreningówka nie tylko daje kopa energetycznego, ale również sprzyja poprawie koncentracji, poprawia wydolność, parametry siłowe, jak również przyczynia się do wzmożonej produkcji tlenku azotu, w wyniku czego światła naczyń krwionośnych się rozszerzają. To z kolei prowadzi do szybszego przepływu krwi, a tym samym do dostarczania tlenu oraz pozostałych związków odżywczych do tkanek mięśniowych, w wyniku czego następuje pożądana przez każdego sportowca pompa mięśniowa. Oprócz tego spożycie przedtreningówki wspomaga procesy regeneracyjne uszkodzonych mięśni w trakcie ćwiczeń. Warto również dodać, że mocne przedtreningówki nie tylko działają w trakcie treningu, zwiększenie poziomu energii w organizmie może utrzymywać się nawet do 8 godzin po spożyciu.

Booster smakowy czy bezsmakowy – jaka przedtreningówka będzie lepsza?

Przedtreningówki mogą występować w wielu wariantach smakowych, jak również w opcji naturalnej. Spotkasz się z preparatami o smaku coli, kawy, limonki, oranżady, gumy balonowej i wielu innych. Oprócz tego występują również boostery, które mają naturalny smak wynikający ze składników, które zawierają. Jednak, które wybrać? Najlepiej zdecydować się na przedtreningówkę, która ma naturalny smak. Takie preparaty nie mają w swoim składzie sztucznych aromatów smakowych. Co więcej, często smakowy pre-workout wyposażony jest w cukry oraz barwniki, które negatywnie wpływają na organizm.

W kapsułkach, płynie czy proszku – jaką formę odżywki przedtreningowej wybrać?

Suplementy przedtreningowe występują w różnej postaci. Najczęściej można spotkać się z boosterami w formie:

 • proszku do rozpuszczania,
 • kapsułek,
 • tabletek,
 • jednorazowych saszetek typu instant,
 • płynnych substancji typu shot.

Porównując wszystkie formy preparatów do stosowania przed treningiem, najlepszym wyborem będzie zakup przedtreningówki w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie, który zamknięty jest w szczelnym i wodoodpornym opakowaniu. Tego typu produkty zachowują dłuższą przydatność do spożycia. Z kolei kapsułki czy tabletki znacznie dłużej się trawią. Poza tym suplementy w postaci kapsułek często mają otoczkę, w której składzie są sztuczne składniki, takie jak barwniki, konserwanty czy aromaty smakowe.

Dobra przedtreningówka – ile kosztuje?

Podczas zakupu najlepszej przedtreningówki spotkasz się z preparatami w różnej cenie. Najtańsze odżywki kosztują już od 5 zł za jednorazową saszetkę typu instant lub shota. Z kolei te najdroższe przedtreningówki mogą kosztować nawet 250 zł lub więcej. Warto mieć na uwadzę, że kwota w dużym stopniu zależna jest od wielkości opakowania, wagi, dawkowania, składników odżywczych, jak również od właściwości preparatu.

Z jakiej marki są najlepsze przedtreningówki?

Suplementy przedtreningowe stają się coraz częściej stosowanymi preparatami wśród sportowców, zwłaszcza dyscyplin siłowych, wytrzymałościowych, jak również wśród kulturystów. W związku z tym można spotkać się w przedtreningówkami z przeróżnych marek. Jednak jaką wybrać, aby dawała najlepszego kopa energetycznego? Do najlepszych przedtreningówek, można zaliczyć te marki:

 • Trec,
 • 6Pack,
 • KFD,
 • Gymbeam,
 • FA,
 • Olimp.

Podsumowanie

 • Przedtreningówka jest to preparat, który ma zwiększyć poziom energii, polepszyć koncentrację, wytrzymałość, dodać siły, lepiej ukrwić mięśnie, zwiększyć zapasy ATP, jak również przyczynić się do pompy mięśniowej. Stosowana jest najczęściej przed treningiem.
 • W trakcie wyboru warto porównać skład dobrej przedtreningówki. Do najlepszych substancji zalicza się kofeinę, argininę, taurynę, beta-alaninę, kreatynę, jabłczan cytruliny, guaranę, jak również witaminę C.
 • Przedtreningówki to popularne suplementy stosowane najczęściej przez osoby regularnie trenujące sporty siłowe.
 • Warto pamiętać, że preparat przedtreningowy należy stosować tylko w słabsze dni – wysoki poziom stresu, brak energii do wykonywania ćwiczeń. 
 • Mocna przedtreningówka działa nawet do 8 godzin po spożyciu suplementu.
 • Regularne stosowanie przedtreningówki może negatywnie wpływać na pracę organizmu, w wyniku czego może pojawić się bezsenność, bóle głowy, bóle brzucha czy mrowienie na ciele.
 • Pamiętaj, aby dawkować wybrany preparat zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub po konsultacji z lekarzem i dietetykiem.
 • Średnia kwota za dobrą przedtreningówkę wynosi od 50 do 80 zł za 500 g.
 • Przedtreningówkę należy dopasować do własnego ciała. Wybrany preparat może doskonale działać na jednym organizmie, z kolei na drugim niekoniecznie.
 • Nie wiesz, na jaki pre workout się zdecydować? Sprawdź nasz ranking najlepszych przedtreningówek 2024, w którym znajdziesz sprawdzone i polecane preparaty, które znacznie zwiększają poziom energii, poprawiają koncentrację, usprawniają działanie układu nerwowego, jak również poprawiają wydolność.

Najczęściej zadawane pytania o przedtreningówki – FAQ

Czym są przedtreningówki?

Przedtreningówki są rodzajem suplementu, który stosowany jest przez sportowców zazwyczaj 30 minut przed treningiem. W składzie boostera znajdziemy substancje, które zwiększają ilość energii, wpływają na większą produkcję ATP, jak i zwiększają przepływ krwi do mięśni, w wyniku czego dochodzi do tzw. pompy.

Co powinien mieć w składzie suplement przedtreningowy?

Najlepsza przedtreningówka posiada w swoim składzie m.in. kofeinę. Oprócz tego w formule powinna znaleźć się arginina, guarana, tauryna czy witaminy z grupy B, które wpływają na lepszą koncentrację. Poza tym warto wybierać substancje z zawartością kreatyny, ekstraktu żeń-szenia oraz z witaminą C.

Jak działa przedtreningówka?

Preparat przedtreningowy spożyty przed treningiem daje dużego kopa energetycznego. Dzięki czemu zwiększa się wydolność, polepsza metabolizm, jak również poprawiają się parametry wytrzymałościowe. Oprócz tego dobra przedtreningówka prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu tlen oraz substancje odżywcze szybciej docierają do mięśni. Poza tym polecane preparaty zwiększają zapasy ATP, poprawiają koncentrację, jak również wpływają na szybszą regenerację mięśni.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

Dodaj komentarz