Ranking najlepszych bieżni na Marzec 2024 – jaką wybrać? TOP 18 modeli!

Myślisz nad zakupem dobrej bieżni do domu? Zastanawiasz się, jaką kupić, aby nie tylko była funkcjonalna, ale miała wiele programów treningowych i była w dobrej cenie? Na jaką się zdecydować – magnetyczną czy elektryczną? Z pomiarem pulsu czy bez tej opcji? Sprawdź poniżej, jaka bieżnia do domu będzie najlepsza! Podpowiadamy jak dopasować moc silnika, kąt nachylenia czy pas biegowy. Zobacz nasz najnowszy ranking bieżni do domu na Marzec 2024, w którym znajdziesz produkty od najlepszych producentów w konkurencyjnych cenach online!

Najlepsze bieżnie do domu – Ranking Marzec 2024

Ranking najlepszych 18 bieżni według eksperta z cwiczwdomu.info

★ ★ ★
1
miejsce

Bieżnia ZIPRO Pacto

Ranking najlepszych bieżni do domu rozpoczyna Zipro Pacto. Ta kompaktowych wymiarów bieżnia dedykowana jest dla każdej osoby, której zależy na regularnym treningu ciała. Wyposażona została w stabilną konstrukcję, którą dodatkowo możesz złożyć i przechować w dogodnym dla Ciebie miejscu. Na dodatek urządzenie umożliwia bieganie w zakresie od 0,8 do 12,0 km/h. Dzięki czemu dopasujesz poziom trudności do własnej kondycji. Świetnym rozwiązaniem jest wbudowane Bluetooth, które daje możliwość połączenia się z dedykowaną aplikacją iConsole+ Training. Jednak to jeszcze nie wszystko! Bieżnia do domu pro Pacto wyposażona została w regulacje zmiany prędkości poruszania się pasa biegowego, które znajdują się na rękojeści. Poza tym na uchwytach są sensory, które w czasie rzeczywistym mierzą Twoje tętno. Pas biegowy o wymiarach 124,5 x 44,5 cm został pokryty antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu kilkukrotnie zwiększa się bezpieczeństwo w trakcie biegania. Świetnym gadżetem jest magnetyczny klucz bezpieczeństwa, jak również dwie półeczki na telefon lub tablet. Warto również dodać, że bieżnia do domowego zaciszu została uzupełniona o elegancki, ale przejrzysty wyświetlacz, który wskazuje takie parametry jak dystans, czas, ilość spalonych kalorii czy puls. Dokładne wymiary tego urządzenia po rozłożeniu wynoszą 150 x 76 x 108 cm.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 150 x76 x 21 cm
Wymiary po złożeniu: 150 x 76 x 21 cm
Moc silnika: 1,77 KM
Wymiar pasa biegowego: 124,5 x 44,5 cm
Kąt nachylenia: Nie
Prędkość: 0,8 - 16 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Rolki transportowe: Nie
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
Bluetooth
kompaktowy rozmiar
system składania bieżni
kompatybilność z aplikacją mobilną
doskonale sprawdzi się do domowej siłowni
regulacja prędkości w zakresie od 0,8 do 12,0 km/h
Wady
nieco mały pas biegowy
brak regulacji kąta nachylenia
★ ★
2
miejsce

Bieżnia PROFORM SPORT 3.0

Bieżnia ProForm Sport 3.0 to zasilane sieciowo urządzenie, które doskonale sprawdzi się jako sprzęt do domowych ćwiczeń fitness. Jest to kompaktowy sprzęt wyposażony w trwałą konstrukcję. Dodajmy, że bieżnia sprawdzi się nawet do niedużego pomieszczenia. Co więcej, sprzęt umożliwia bieganie nawet z prędkością 16 km/h. Świetnym udogodnieniem jest regulację kąta nachylenia rampy do 10%, dzięki czemu możesz zwiększyć poziom trudności i zaangażować głębsze partie mięśniowe. Na dodatek posiada przejrzysty wyświetlacz, który prezentuje działanie urządzenia, jak również pomiar dystansu, czasu, spalonych kalorii. Na dodatek możesz skorzystać z 16 000 treningów wideo, które prezentują instruktaż ćwiczeń z profesjonalnym trenerem. Na dodatek bieżnia domowa ProForm Sport 3.0 została wyposażona w specjalne miejsce na akcesoria, przycisk błyskawicznego dostępu, jak również klucz bezpieczeństwa. Maksymalna waga użytkownika w tym urządzeniu wynosi 125 kg. Wymiary tej bieżni wynoszą 164 x 75 x 140 cm, z kolei rozmiar pasa biegowego to 41 x 127 cm.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 150 x76 x 21 cm
Wymiary po złożeniu: 150 x 76 x 21 cm
Moc silnika: 1,77 KM
Wymiar pasa biegowego: 124,5 x 44,5 cm
Kąt nachylenia: Nie
Prędkość: 0,8 - 16 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Rolki transportowe: Nie
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
Bluetooth
kompaktowy rozmiar
system składania bieżni
kompatybilność z aplikacją mobilną
doskonale sprawdzi się do domowej siłowni
regulacja prędkości w zakresie od 0,8 do 12,0 km/h
Wady
nieco mały pas biegowy
brak regulacji kąta nachylenia
3
miejsce

Bieżnia ZIPRO Notus

Kolejne miejsce w naszym rankingu najlepszych bieżni do domu zajmuje Zipro Notus. Jest to urządzenie o wymiarach 177 x 78 x 134 cm. Doskonale sprawdzi się dla osób zaawansowanych, jak również tych początkujących. Została wyposażona w pas biegowy o wymiarach 137 x 47 cm. Warto również dodać, że producent wyposażył prezentowany model w możliwość zmiany kąta nachylenia pasa od 0 do 15 stopni, dzięki czemu możesz wygodnie zwiększyć trudność treningu, tym samym zaangażować głębokie partie mięśniowe. Poza tym bieżnia domowa Zipro Notus sterowana jest przez wbudowany komputer z wyświetlaczem. Prezentowany sprzęt treningowy oddaje do dyspozycji aż 12 programów automatycznych, jak również 3 programy do ustawienia manualnego. Maksymalna waga, do jakiej została przystosowana prezentowana bieżnia zasilana elektronicznie, to 150 kg. Jednak to jeszcze nie wszystko! Urządzenie posiada zakres regulacji prędkości od 3 do 12 km/h, 8 wbudowanych amortyzatorów, możliwość ustawienia najważniejszych parametrów takich jak czas, prędkość czy dystans. Na dodatek producent zaopatrzył bieżnie Zipro Notus w sensor pulsu, funkcję Pulse Rate, system odliczania, Body Fat Rate. Na zakończenie dodajmy, że prezentowany model posiada wbudowaną aplikację mobilną, Bluetooth, gniazdo USB, jak również wejście na słuchawki.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 177 x 78 x 134 cm
Wymiary po złożeniu: 96 x 78 x 154 cm
Moc silnika: 2,53 KM
Wymiar pasa biegowego: 137 x 47 cm
Kąt nachylenia: 0-15 stopni
Prędkość: 0,8-18 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
aplikacja mobilna 12 programów automatycznych
regulacja kąta nachylenia 0-15 stopni
8 amortyzatorów AIR CUSHION PRO
Wady
brak informacji o mocy urządzenia
4
miejsce

Bieżnia HERTZ Vario Pro

Nasz ranking 2024 zawiera również bieżnię Hertz Vario Pro, która doskonale sprawdzi się dla wyższych osób. Dokładne wymiary urządzenia po rozłożeniu wynoszą 197 x 89 x 140 cm. Warto dodać, że posiada system, który umożliwia wygodne złożenie tego sprzętu sportowego. Oprócz tego rozmiary pasa biegowego w tym modelu wynoszą 50,5 x 142 cm. Co więcej, producent wyposażył ten model w wytrzymały silnik prądu stałego DC o mocy 3 KM. Zakres regulacji prędkości pasa biegowego w tej bieżni treningowej wynosi od 0,8 do 22 km/h, tym samym jest do idealny sprzęt dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem, jak również dla zawodowców. Świetnym rozwiązaniem jest aż 10 rozmieszczonych punktów amortyzacji, które redukują siłę nacisku na stawy. Warto również wspomnieć, że producent wyposażył ten model w opcję regulacji prędkości oraz kąta nachylenia, która znajduje się w rączkach urządzenia. Poza tym bieżnia do domu Hertz Vario Pro posiada przejrzysty wyświetlacz, dzięki któremu możesz wygodnie ustawiać programy treningowe, kontrolować tętno, dystans, czas czy liczbę spalonych kalorii. Do innych udogodnień można zaliczyć magnetyczny klucz bezpieczeństwa, 10 programów treningowych, program FAT, tryb odliczania czasu, dystansu czy też spalonych kalorii. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość połączenia pasa telemetrycznego z bieżnią w celu uzyskania dokładnych pomiarów pulsu. Na zakończenie dodajmy, że sprzęt zasilany jest sieciowo.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 197 x 89 x 140 cm
Wymiary po złożeniu: 125 x 89 x 153,5 cm
Moc silnika: 3 KM
Wymiar pasa biegowego: 50,5 x 142 cm
Kąt nachylenia: 0-20 stopni
Prędkość: 0,8-22 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 155 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
moc silnika 3 KM
kilka poziomów prędkości
10 programów treningowych
wbudowany komputer z wyświetlaczem
Wady
brak
5
miejsce

Bieżnia ZIPRO Tekno

Zipro Tekno to kolejna polecana bieżnia, która świetnie sprawdzi się w domowej siłowni. Wyposażona została w pas biegowy o rozmiarach 120 x 40 cm, który rozpędza się nawet do 14 km/h. Co więcej, dokładne wymiary urządzenia to 155 x 68 x 132 cm, dzięki czemu sprzęt doskonale sprawdzi się do średniej wielkości pomieszczenia. Poza tym zaopatrzona została w system regulacji kąta nachylenia pasa biegowego w 3 stopniach, dzięki czemu możesz zwiększyć poziom trudności. Na dodatek producent wyposażył ten sprzęt treningowy w system szybkiego składania, dzięki czemu możesz wygodnie przechowywać bieżnie w schowku lub pokoju. Genialnym udogodnieniem jest 8-punktowy system amortyzacji Comfort Protect, który chroni stawy przed nadmiernym obciążeniem, co z kolei ma duże znaczenie zwłaszcza u osób, które rozpoczynają odchudzanie. Bieżnia Zipro Tekno zasilana jest sieciowo, a za napędzanie pasa odpowiada silnik, którego moc wynosi 1,52 KM. Tymczasem maksymalna waga użytkownika to 120 kg. Urządzenie posiada w swojej konstrukcji przejrzysty wyświetlacz LCD, który wskazuje spalone kalorie, czas, dystans, jak również Twój puls. Na dodatek producent wyposażył bieżnie do domu marki Zipro w uchwyt na bidon, wejście na słuchawki, funkcję Pulse Rate, jak i sensor pulsu.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 155 x 68 x 132 cm
Wymiary po złożeniu: 78 x 68 x 144 cm
Moc silnika: 1,52 KM
Wymiar pasa biegowego: 120 x 40 cm
Kąt nachylenia: Tak (3 poziomy)
Prędkość: 0,8-14 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
nieduży rozmiar
przejrzysty wyświetlacz
łącznie 13 programów treningowych
doskonała do małego mieszkania
Wady
niska moc 1,52 KM
brak Bluetooth i USB
sprawdzi się dla osób, które trenują amatorsko
6
miejsce

Bieżnia BOWFLEX BXT 128

Jeśli szukasz topowej bieżni do domu, która wyróżnia się doskonałym wykonaniem, funkcjonalnością, a przy tym umożliwia wykonanie nawet najbardziej intensywnego treningu, to zobacz Bowflex BXT 128! Urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach, które chcą skutecznie i szybko poprawić swoją kondycję, upiększyć sylwetkę czy poprawić wyniki wytrzymałościowe. Bieżnia do domu Bowflex BXT 128 została wyposażona w mocny silnik. Na dodatek posiada innowacyjny wyświetlacz, dzięki któremu ustawisz jeden z 9 dostępnych programów biegowych. Warto wspomnieć, że producent wyposażył prezentowany sprzęt treningowy w 4 profile użytkowników, Bluetooth z aplikacją mobilną, jak również wirtualne ścieżki, co niezwykle urozmaica sesję treningową! Jednak to jeszcze nie wszystko! Ta nowoczesna bieżnia marki Bowflex posiada system amortyzacji ComfortTech, jak również możliwość zmiany kąta nachylenia pasa biegowego w zakresie od 0 do 15 stopni. Urządzenie oddaje do dyspozycji kilka poziomów prędkości w zakresie od 0 do 19,3 km/h. Genialnym udogodnieniem jest duży pas biegowy o wymiarach 152,4 x 50,8 cm. Na dodatek ma funkcję mierzenia pulsu, port USB, jak również dostęp do instruktażowych filmów wideo z trenerem.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 214,6 x 92,2 x 140,2 cm
Wymiary po złożeniu: brak informacji
Moc silnika: 3,53 KM
Wymiar pasa biegowego: 152,4 x 50,8 cm
Kąt nachylenia: 0-15 stopni
Prędkość: 0-19,3 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 135 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
mocny silnik
system składania bieżni
prędkość maksymalna 19,3 km/h
system amortyzacji ComfortTech
regulacja kąta nachylenia od 0 do 15%
Wady
cena mogłaby być niższa
7
miejsce

Bieżnia HMS BE3601

Następne miejsce w naszym porównaniu najlepszych bieżni do domu zajmuje HMS BE3601 o mocy 4,46 KM. Warto dodać, bieżnia wyróżnia się solidną konstrukcją, co przekłada się nie tylko na wykonanie skutecznego treningu, ale również wygodę w trakcie biegania. Świetnym udogodnieniem tego modelu jest aż 18 programów biegowych, które ustawisz z pomocą wbudowanego wyświetlacza z panelem sterowania. Na dodatek bieżnia do domu HMS BE3601 mierzy oraz udostępnia takie pomiary jak: dystans, czas, liczba spalonych kalorii, jak również puls. Co więcej, pas biegowy o szerokości 51,5 cm rozpędza się nawet do 20 km/h. Poza tym producent wyposażył ten model w 15-stopniową regulację nachylenia kąta. Maksymalna waga użytkownika dla tego modelu bieżni do użytku domowego wynosi 130 kg. Poza tym produkt został zaopatrzony w Bluetooth, miejsce na bidon, system składania bieżni do pozycji pionowej, jak również możliwość obsługi urządzenia przez jedną z wybranych aplikacji mobilnych.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 184 x 90 x 134,5 cm
Wymiary po złożeniu: 141 x 90 x 141,5 cm
Moc silnika: 1,77 KM
Wymiar pasa biegowego: 140 x 51,5 cm
Kąt nachylenia: 0-15 stopni
Prędkość: 1-20 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
wysoka moc 4,46 KM
system składania bieżni
18 programów treningowych
Bluetooth z aplikacją mobilną
maksymalna prędkość 20 km/h
Wady
może nie sprawdzić się do małego pomieszczenia
8
miejsce

Bieżnia URBOGYM V800S

Kolejną pozycję w naszym rankingu najlepszych bieżni do domu zajmuje Urbogym V800S o mocy 3,0 KM. To innowacyjne urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach, które chcą efektywnie zrzucić zbędne kilogramy lub skutecznie poprawić swoją kondycję. Bieżnia została wyposażona w antypoślizgowy pas biegowy o wymiarach 140 x 52 cm, dzięki czemu zapewnia wygodne wykonywanie treningów. Co więcej, oddaje do dyspozycji regulację prędkości w zakresie od 1 do 20 km/h. W swojej konstrukcji posiada przejrzysty wyświetlacz, dzięki któremu w czasie rzeczywistym możesz kontrolować proces spalania kalorii, dystans, czas, jak również swoje tętno. Bieżnia do domu Urbogym V800S ma sensory dotykowe, które precyzyjnie mierzą puls w trakcie aktywności fizycznej. Na dodatek producent zaopatrzył ten model w wejście USB oraz AUX. Dla osób, którym zależy na intensywnym treningu, urządzenie oddaje do dyspozycji regulację kąta nachylenia, który ustawisz z panelu głównego. Do pozostałych udogodnień tej bieżni można zaliczyć klucz magnetyczny, 12 programów treningowych, sprężynowy system amortyzacji, kółka transportowe, jak również teleskopowy system rozkładania bieżni.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 190 x 82 x 149 cm
Wymiary po złożeniu: 83 x 82 x 151 cm
Moc silnika: 3 KM
Wymiar pasa biegowego: 140 x 52 cm
Kąt nachylenia: 0-15 stopni
Prędkość: 1 – 20 km/h
Maksymalna waga użytkownika:
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
duży pas biegowy
silnik o mocy 3,0 KM
maksymalna prędkość 20 km/h
regulacja kąta nachylenia pasa
12 programów treningowych
Wady
brak
9
miejsce

Bieżnia HMS BE5856

W naszym porównaniu nie mogło zabraknąć topowej bieżni do domu HMS BE5856. Jest to urządzenie zasilane elektrycznie, które wyróżnia się funkcjonalnością, solidnym wykonaniem oraz prostą obsługą. Dodajmy, że bieżnia wyposażona została w pas biegowy o wymiarach 140 x 48 cm, dzięki czemu urządzenie umożliwia wykonanie nawet tego najbardziej angażującego treningu. Na dodatek ten sprzęt treningowy został wyposażony w regulację prędkości w zakresie od 1 do 18 km/h, tym samym możesz komfortowo dostosować poruszanie się pasa bieżnego do Twojej kondycji oraz możliwości fizycznych. To jeszcze nie wszystko! Bieżnia do domu HMS BE5856 posiada przejrzysty wyświetlacz, dzięki któremu możesz kontrolować dystans, czas, ilość spalonych kalorii, jak i swoje tętno. Świetnym udogodnieniem jest możliwość zmiany zakresu nachylenia pasa biegowego do 15 stopni. Innym przydatnym rozwiązaniem jest silnik o mocy ciągłej 2,02 KM. Na dodatek producent wyposażył ten sprzęt w pomiar HRC, pomiar body fat, sensory do pomiaru tętna, jak również w kółka transportowe. Na zakończenie dodajmy, że bieżnia HMS BE5856 ma możliwość składania. Maksymalna waga użytkownika dla tego urządzenia wynosi 130 kg.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 183 x 83 x 144 cm
Wymiary po złożeniu: 127 x 83 x 145 cm
Moc silnika: 2,02 KM
Wymiar pasa biegowego: 140 x 48 cm
Kąt nachylenia: 0-15 stopni
Prędkość: 1-18 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
system składania
przejrzysty wyświetlacz
36 programów treningowych
duży pas biegowy 140 x 48 cm
regulacja kąta nachylenia 0-15 stopni
regulacja prędkości w zakresie od 1 do 18 km/h
Wady
nieco niska moc silnika
może być zbyt duża do małego pomieszczenia
10
miejsce

Bieżnia KETTLER Alpha Run 200

Zależy Ci na zakupie najlepszej bieżni do domu, jednak nie wiesz, który model wybrać? Zobacz Kettler Alpha Run 200! Jest to innowacyjna bieżnia, która dedykowana jest zwłaszcza do domowej siłowni. Prezentowany sprzęt treningowy doskonale sprawdzi się dla osób początkujących, jak i tych zaawansowanych. Co więcej, w swojej budowie posiada komputer wyposażony w intuicyjne menu, dzięki któremu ustawisz prędkość czy też kąt nachylenia pasa biegowego. Co więcej, bieżnia Kettler Alpha Run 200 oddaje do dyspozycji aż 32 programów treningowych. Na dodatek posiada regulację prędkości w zakresie od 1 do 18 km/h. Została wyposażona w możliwość zmiany kąta nachylenia od 0 do 12%. Dodatkowo producent zaopatrzył ten sprzęt w sensory dotykowe, które dokładnie mierzą tętno w trakcie wysiłku fizycznego. Warto podkreślić, że bieganie na bieżni Kettler Alpha Run 200 jest niezwykle przyjemne! Wszystko dzięki zastosowaniu pasa biegowego o wymiarach 135 x 47 cm, który został uzupełniony o system amortyzacji ENERGY DECK. Jaki tego efekt? Intensywny trening bez ryzyka obciążenia stawów! Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć wbudowane głośniki, wentylator, moc silnika 2,45 KM, składaną konstrukcję, jak również wbudowane Bluetooth.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 189,5 × 87 × 143,5 cm
Wymiary po złożeniu: 126 × 87 × 153 cm
Moc silnika: 3 KM
Wymiar pasa biegowego: 143 x 50 cm
Kąt nachylenia: 0-12 stopni
Prędkość: 1-20 km
Maksymalna waga użytkownika: 140 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
Bluetooth
przestronny pas biegowy
antypoślizgowy pas biegowy
regulacja kąta nachylenia pasa
regulacja prędkości od 1 do 20 km/h
system amortyzacji ENERGY DECK
maksymalna waga użytkownika 140 kg
Wady
cena mogłaby być niższa
nie sprawdzi się do małych pomieszczeń
11
miejsce

Bieżnia URBOGYM V720S

Jeśli poszukujesz nowoczesnej bieżni do domu w przystępnej cenie, to zobacz sprzęt na kolejnym miejscu w naszym rankingu! Bieżnia Urbogym V720S to innowacyjny sprzęt treningowy, który został wyposażony aż w 15 poziomów kąta nachylenia pasa biegowego. Na dodatek maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi aż 150 kg, tym samym urządzenie zostało wykonane z trwałych i solidnych części. Moc silnika w tym modelu wynosi 3 KM. Prezentowana bieżnia do domu posiada również regulację prędkości w zakresie od 1 do 20 km/h. Tym samym jest to doskonały sprzęt dla sportowców, którzy poszukują urządzenia, które to da im możliwość poprawy kondycji, wytrzymałości czy wykonywania interwałów. Urządzenie zostało wyposażone w antypoślizgowy pas biegowy o wymiarach 135 x 48 cm. Dodajmy, że bieżnia do domu Urbogym V720S posiada również przejrzysty pulpit, który prezentuje pomiar czasu, dystansu, spalonych kalorii, jak również pulsu. Świetnym udogodnieniem są regulacje kąta oraz prędkości, które zmienisz na rączkach lub bezpośrednio przez panel sterowania na pulpicie. Na dodatek urządzenie ma 12 programów treningowych, wejście USB i AUX, 8-punktowy system amortyzacji, kółka transportowe, jak również teleskopowy system rozkładania i składania.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 198 x 77 x 138 cm
Wymiary po złożeniu: 105 x 77 x 155 cm
Moc silnika: 3 KM
Wymiar pasa biegowego: 135 x 48 cm
Kąt nachylenia: 0-15 stopni
Prędkość: 1-20 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
moc silnika 3 KM
antypoślizgowy pas biegowy
regulacja prędkości od 1 do 20 km/h
doskonała propozycja dla sportowców
waga maksymalna użytkownika 150 kg
regulacja kąta nachylenia od 0 do 15 stopni
Wady
może zajmować więcej miejsca
12
miejsce

Bieżnia HMS Premium BE8510-i

Bieżnia HMS Premium BE8510-i to innowacyjny sprzęt sportowy, który doskonale sprawdzi się dla osób początkujących, jak również dla zawodowych biegaczy. Oddaje do dyspozycji regulację kąta nachylenia w zakresie od 0 do 22 stopni. Oprócz tego producent wyposażył to urządzenie w możliwość wygodnej zmiany prędkości, u której wartość maksymalna wynosi aż 22 km/h. Jednak to jeszcze nie wszystko! Bieżnia do domu HMS Premium BE8510-i posiada w swojej budowie przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania, dzięki któremu wygodnie ustawisz parametry treningu, jak również skontrolujesz dystans, czas, ilość spalonych kalorii, jak również puls. Dodajmy, że urządzenie ma dokładne wymiary 86 x 146 x 198 cm. Świetnym udogodnieniem jest wbudowany system składania, dzięki czemu możesz komfortowo przechowywać bieżnie w dowolnym miejscu. Na dodatek sprzęt został wyposażony w kółka transportowe dla jeszcze większej wygody. Kolejnym udogodnieniem bieżni do warunków domowych HMS Premium BE8510-i jest wbudowany komputer, który oddaje do dyspozycji takie funkcje jak: pomiar tkanki tłuszczowej Body Fat, kontrolę pracy serca, funkcję iRunning+, jak również Recovery. Kolejnym udogodnieniem jest pas biegowy o wymiarach 52 x 138 cm. Na dodatek urządzenie zostało wyposażone w 99 programów treningowych, 3 programy użytkownika, jak i Bluetooth. Maksymalna waga dla tego urządzenia wynosi aż 180 kg. Z kolei moc silnika to 3,5 KM.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 198 x 86 x 146 cm
Moc silnika: 3,54 KM
Wymiar pasa biegowego: 138 x 53 cm
Kąt nachylenia: 0-22 stopni
Prędkość: 1-22 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 180 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
mocny silnik 3,5 KM
przestronny pas biegowy
regulacja prędkości do 22 km/h
regulacja kąta nachylenia 0-22%
maksymalna waga użytkownika 180 kg
system składania wyposażony w rolki transportowe
Wady
bieżnia zajmuje więcej miejsca
nie sprawdzi się do małej, domowej siłowni
13
miejsce

Bieżnia HMS Loop 12

Bieżnia HMS Loop 12 Multi to stylowo i przede wszystkim ergonomicznie zaprojektowana bieżnia elektryczna. Sprzęt ten doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu w domu, nawet podczas bardzo intensywnych treningów. Stworzono go z myślą o zachowaniu dobrej kondycji fizycznej oraz dbałości o swoje zdrowie. Bez obaw może być wykorzystywana przez kilku domowników. Atutem bieżni elektrycznej jest możliwość odbywania treningów w domu, nawet podczas złej pogody na zewnątrz.

W bieżni wykorzystano silnik o mocy 2,5 HP. Moc ta pozwala użytkownikom na osiągniecie do 12 km/h w trakcie biegu. Jeżeli postawicie na model z wbudowaną półką pod laptopa, to maksymalna prędkość biegu podczas treningu to 6 km/h. Dodatkowy stolik może być wykorzystywany jako podkład pod laptopa w trakcie pracy zdalnej.

Użytkownicy mogą w szybki sposób ustawić parametry bieżni, w tym nachylenie pasa, dzięki czemu model ten można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W bieżni uwzględniono również czytelny monitor LCD, gdzie można kontrolować parametry treningu, w tym pomiar pulsu za pomocą dotykowych sensorów. Bieżnia się składa, dlatego podczas treningu zajmie mniej miejsca, a w transporcie pomagają rolki transportowe. Dodatkowo w projekcie uwzględniono takie moduły jak Bluetooth, odtwarzacz MP3, głośniki i możliwość połączenia z aplikacją mobilną Fit Show. Sprzęt waży 43 kg i jest przystosowany do użytkowania przez użytkowników o wadze do 120 kilogramów.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 151,5 x 77 x 101 cm
Wymiary po złożeniu: 158,1 x 77 x 13,8 cm
Moc silnika: 1,26 KM
Wymiar pasa biegowego: 125 x 45 cm
Kąt nachylenia: Brak
Prędkość: 1-12 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Nie
Zalety
sprawdzi się do chodzenia i biegania
kompaktowy rozmiar
regulacja prędkości od 1 do 12 km/h
pomiar czasu, prędkości, tętna i spalonych kalorii
Wady
moc silnika mogłaby być wyższa
nie sprawdzi się dla zawodowych sportowców
nieco niska maksymalna waga użytkownika
14
miejsce

Bieżnia ABARQS BZ-42.M

Elektryczna bieżnia treningowa BZ-42.M to kolejna propozycja od jednego z najbardziej znanych i renomowanych producentów sprzętu treningowego do domu. Model pochodzi z kolekcji AbarQs i cechuje się wysoką jakością oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W bieżni zamontowano wydajny silnik o mocy 3 KM, dzięki czemu pozwala on użytkownikom na osiągnięcie prędkości biegu 17 km/h podczas treningu.

Dodatkowo bieżnia posiada 12 gotowych programów treningowych oraz opcję tworzenia programu manualnie, dzięki czemu każdy dopasuje parametry treningu bezpośrednio do swoich potrzeb i możliwości. Funkcjonalny ekran LCD jest wytrzymały, a za jego pomocą można śledzić kluczowe parametry treningu. Są to między innymi: prędkość biegu, pokonany dystans, czas treningu, spalone kalorie oraz tętno, które mierzy się za pomocą specjalnych czujników. Trzystopniowa regulacja kąta nachylenia pasa biegowego sprawia, że można modyfikować również trudność biegu.

W projekcie wykorzystano specjalne wkładki, które redukują hałas i wstrząsy podczas treningu. Doceniają to zarówno użytkownicy oraz pozostali domownicy. Ponadto bieżnia bardzo szybko składa się do pionu, dzięki czemu łatwiej jest ją przechowywać. Model przystosowany jest do użytkowania go przez osoby o maksymalnej wadze do 130 kilogramów, a waga urządzenia to 55 kilogramów.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 147,5 x 65,5 x 127 cm
Wymiary po złożeniu: 67 x 65,5 x 131 cm
Moc silnika: 3 KM
Wymiar pasa biegowego: 115 x 42 cm
Kąt nachylenia: Brak
Prędkość: 1-17 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
moc silnika 3 KM
system amortyzacji
wbudowany wyświetlacz
12 programów treningowych
Wady
niedokładny pomiar pulsu
może niepoprawnie działać przy masie większej niż 100 kg
15
miejsce

Bieżnia ABARQS BZ-42

Bieżnia elektryczna AbarQs BZ-42 to sprzęt treningowy o przeznaczeniu do domowego użytku. To sprawdzony i wysokiej jakości partner w treningu, który pozwala na przeprowadzenie jednostki treningowej nawet podczas złej pogody na zewnątrz. Wytrzymałość sprzętu sprawia, że z powodzeniem mogą z niego zamiennie korzystać wszyscy domownicy.

W bieżni zamontowano silnik o mocy 3 KM, który pozwala na osiągnięcie prędkości biegu na poziomie 17 km/h. Ponadto bieżnia posiada manualną regulację kąta nachylenia pasa biegowego, który można ustawić w trzech poziomach. Kolejny atut tego modelu to możliwość manualnego ustawienia programu treningowego lub skorzystania z 12 gotowych wzorów. Dzięki temu każdy trening może być idealnie dopasowany do potrzeb i możliwości danego użytkownika, co wpłynie na efektywność biegu raz satysfakcję ćwiczącego. Na czytelnym ekranie LCD można sprawdzać parametry treningu, w tym przebyty dystans, czas biegu, prędkość, spalone kalorie oraz tętno, które mierzą specjalne sensory.

W projekcie bieżni uwzględniono również dedykowane gniazdo USB i możliwość podłączenia słuchawek. Zredukowano również hałas i wstrząsy podczas biegu, dzięki czemu treningi nie są uciążliwe dla domowników. Można ją również złożyć do pionu, co ułatwia przechowywanie nieużywanego sprzętu w szafie lub pod łóżkiem. W transporcie pomogą również rolki transportowe. Model przeznaczony jest do użytkowania przez osoby o wadze do 130 kilogramów, a sama bieżnia waży 46 kilogramów.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 147,5 x 65,5 x 127 cm
Wymiary po złożeniu: 67 x 65,5 x 131 cm
Moc silnika: 3 KM
Wymiar pasa biegowego: 115 x 42 cm
Kąt nachylenia: Tak (brak zakresu)
Prędkość: 0,5- 17 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 140 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
moc silnika 3 KM
12 programów treningowych
maksymalna prędkość 17 km/h
pomiar dystansu, pulsu, czasu i prędkości
Wady
wykonanie
nieduży pas biegowy
tylko 3 stopnie ustawienia kąta nachylenia
16
miejsce

Bieżnia HITON POLSKA 3004

Bieżnia treningowa 3004 od producenta Hiton Polska to model elektryczny. Jej największym atutem jest funkcjonalność oraz cicha praca podczas treningu, dzięki czemu jest on przyjemniejszy i nie jest uciążliwy dla innych domowników. W projekcie uwzględniono silnik o małej pomocy 1 KM, który pozwala użytkownikom na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 8 km/h. Bieżnia sprawdzi się podczas domowego treningu lub rehabilitacji.

W projekcie uwzględniono podświetlany wyświetlacz LCD, na którym można kontrolować takie parametry treningu jak prędkość biegu, przebyty dystans, spalone kalorie oraz czas treningu. Dzięki temu z łatwością można ustawić program treningowy, a następnie kontrolować jego realizację we własnym zakresie. W bieżni wbudowano 8 gotowych programów. Dodatkowo model wyposażono w rolki transportowe oraz funkcję składania, które pomagają w transporcie i podczas przechowywania nieużywanej bieżni.

Bieżnia elektryczna Hiton Polska przeznaczona jest do użytkowania przez osoby o maksymalnej wadze do 100 kilogramów, a sam sprzęt waży 18 kilogramów. Małe rozmiary bieżni pomagają w jej użytkowaniu również w ograniczonych przestrzennie pomieszczeniach.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 113 x 52 x 110 cm
Moc silnika: 1 KM
Wymiar pasa biegowego: 80 x 27 cm
Kąt nachylenia: Brak
Prędkość: 1- 8 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
wbudowany wyświetlacz
8 programów treningowych
sprawdzi się do bardzo małego mieszkania
Wady
maksymalna prędkość 8 km/h
maksymalna waga użytkownika 100 kg
raczej nie sprawdzi się do intensywnych treningów
17
miejsce

Bieżnia HITON POLSKA T2

Bieżnia treningowa Hiton Polska T2 to bardzo prosty i funkcjonalny projekt. To mechaniczny model, który doskonale sprawdzi się w domowym użytkowaniu podczas treningów. Posiadanie bieżni jest sporym ułatwieniem w treningu podczas złych warunków atmosferycznych na zewnątrz. Ten sprzęt do treningu jest polskiej produkcji.

Bieżnia posiada manualną regulację kąta nachylenia pasa bieżnego. Można go ustawić na trzech poziomach. Sprzęt dostosowany jest do użytkowania przez osoby o maksymalnej wadze do 100 kilogramów. Sprawdzi się nie tylko podczas intensywnych treningów, ale również w trakcie domowej rehabilitacji po urazach. Bieżnia posiada mały wyświetlacz LCD, gdzie osoba ćwicząca może sprawdzać parametry treningu, w tym przebiegnięty dystans, czas treningu oraz spalone kalorie.

Atutem tego modelu jest możliwość szybkiego złożenia bieżni, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i łatwiej ją przechowywać. Dodatkowo bieżnia wyposażona jest w rolki transportowe, regulację wysokości kolumny i stopki poziomujące. Sprzęt waży 14 kilogramów.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 110 x 56 x 110 cm
Moc silnika: Brak
Wymiar pasa biegowego: 100 x 35 cm
Kąt nachylenia: Tak (3 stopnie)
Prędkość: Manualna
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
zajmuje niedużo miejsca
wbudowany komputer
prosty w obsłudze sprzęt
Wady
mały pas biegowy
maksymalna waga użytkownika 100 kg
nie sprawdzi się do intensywnych treningów
18
miejsce

Bieżnia ABARQS BZ-462.M

Bieżnia elektryczna AbarQs BZ-462.M to sprawdzony i wytrzymały sprzęt do domowego treningu. W projekcie zadbano o dopasowanie jego parametrów oraz elementów do potrzeb użytkowników. Możliwość regulacji ustawień bieżni pomaga w zindywidualizowaniu treningu i dopasowaniu go do oczekiwań klienta. Dzięki temu z bieżni bez trudu może korzystać zamiennie nawet kilka osób.

Cechą charakterystyczną tego sprzętu jest wydajny silnik o mocy 3 KM, dzięki czemu prędkość biegu może dochodzić nawet do 19 km/h. Dodatkowo użytkownicy mają do dyspozycji funkcjonalny ekran LCD. Tam widoczne są parametry treningu, w tym przebyty dystans, prędkość biegu, spalone kalorie oraz czas treningu. Bieżnia ma 12 programów treningowych. Dodatkowo wbudowano w niej funkcję FAT, dzięki której użytkownicy mogą wpisać swoje indywidualne parametry takie jak wzrost, wagę, płeć oraz wiek, co pomaga wyliczyć prawidłowy współczynnik BMI.

Dodatkowo bieżnia posiada takie udogodnienia jak port USB, gniazdo AUX z możliwością podłączenia mp3 lub telefonu i gniazdo na słuchawki. Dla wielu osób korzystanie z takich funkcji wpływa na komfort codziennego treningu. Bieżnia dodatkowo ma wbudowany masażer, który pomoże zadbać o zdrowie po treningu. Maksymalna waga użytkownika bieżni do 130 kilogramów, a sprzęt waży 59 kilogramów. Sprzęt posiada również prosty system składania i kółka transportowe.

Specyfikacja
Wymiar po rozłożeniu: 162 x 63 x 128 cm
Wymiary po złożeniu: 67 x 73 x 128 cm
Moc silnika: 3,5 KM
Wymiar pasa biegowego: 46 x 120 cm
Kąt nachylenia: Tak (3 stopnie)
Prędkość: 0,8-18 km/h
Maksymalna waga użytkownika: 140 kg
Rolki transportowe: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Wyświetlacz z panelem sterowania: Tak
Zalety
niska cena
moc silnika 3 KM
solidna konstrukcja
maksymalna prędkości do 19 km/h
maksymalna waga użytkownika 140 kg
pomiar spalonych kalorii, dystansu, czasu, prędkości
Wady
słaba dostępność
tylko 3 stopnie kąta nachylenia

Jak powstał ranking bieżni do domu 2024?

Tworząc nasz ranking najlepszych bieżni do domu mamy na celu zaprezentowanie najlepszych urządzeń, które polecane są przez osoby regularnie trenujących. Podczas doboru produktów wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry, takie jak rodzaj bieżni, typ silnika, prędkość maksymalna, rozmiar pasa biegowego, jak również zastosowane funkcje w urządzeniu. Warto podkreślić, że duży wpływ na kształtowanie się miejsca w rankingu mają zweryfikowane opinie użytkowników, którzy mają bezpośrednią styczność z wybranym produktem. Co więcej, tworząc powyższy ranking mamy na celu zaprezentować bieżnie, które dają najwięcej korzyści dla użytkownika przy zachowaniu bardzo dobrej ceny!

Jaką bieżnię do domu wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem dobrej bieżni do domu warto dokładnie przestudiować jej specyfikację i prawidłowo dopasować najistotniejsze parametry. Zastanawiasz się, jaką bieżnię do domu wybrać? Poniżej specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, w którym krok po kroku wskazujemy, jak prawidłowo dopasować urządzenie do swoich oczekiwań! Przeczytaj, w jaki sposób wybrać najlepszą bieżnię do swojego domu! Podpowiadamy!

Bieżnia elektryczna czy mechaniczna – jaką wybrać?

Kupując bieżnię do ćwiczeń w domu, w pierwszej kolejności zastanów się, jaki rodzaj urządzenia chcesz nabyć. W zależności od wybranego typu, bieżnie różnią się działaniem, dostępnymi funkcjami, jak również ceną. Do wyboru masz bieżnię:

  • elektryczną,
  • magnetyczną,
  • antygrawitacyjną,
  • ciśnieniową.

→ Zobacz także: dobry orbitrek. Najnowszy ranking orbitreków przybliży Ci informacje na temat tego urządzenia.

Bieżnia mechaniczna (magnetyczna) posiada pas biegowy, który napędzany jest nie przez silnik, ale przez siłę mięśni biegacza. Poza tym wyposażona jest ona w specjalne magnesy, które mają zapewniać opór. Z reguły jest ona dużo tańsza niż modele sieciowe. Z kolei bieżnia elektryczna to urządzenie, w którym pas do biegania napędzany jest przez silnik. Oprócz tego występują również bieżnie ciśnieniowe oraz antygrawitacyjne, z którymi spotkasz się głównie w ośrodkach kosmetycznych lub rehabilitacyjnych.

Jednak jaką bieżnię wybrać? Najlepszym wyborem będzie zakup bieżni elektrycznej do domu. Dlaczego? Daje ona dużo więcej możliwości ćwiczeń, jak również z jej wykorzystaniem ustawisz dogodne tempo biegu. Poza tym udostępnia ona wiele pomocnych funkcji, takich jak pomiar pulsu czy wskaźnik ilości spalonych kalorii. Na dodatek zapewnia ona lepszą amortyzację w trakcie biegania, truchtu lub chodzenia.

Jaki kąt nachylenia pasa bieżnego wybrać?

Regulacja kąt nachylenia w bieżni do biegania daje możliwość zwiększenia stopnia trudności treningu. Im większy kąt nachylenia, tym większa aktywność różnych partii mięśni, m.in. łydek, mięśni czworogłowych ud czy pośladków. Obecnie dostępne na rynku są bieżnie, dla których kąt nachylenia wynosi od 0 do maksymalnie 22%. Oczywiście dobór konkretnej wartości zależny jest od Twojej kondycji, jak również sprawności Twoich mięśni. Dla początkujących zaleca się wybierać model, w którym regulacja nachylenia wynosi od 0 do 4%. Z kolei dla osób regularnie ćwiczących oraz chcących zwiększyć stopień trudności treningu biegowego zaleca się wybierać stopień nachylenia powyżej 5%. Pamiętaj, że dopasowanie tego parametru musi być dostosowane nie tylko do kondycji, ale do stanu Twojego zdrowia, sprawności mięśni, jak również stawów!

→ Do uzupełnienia treningu na bieżni warto zastanowić się nad zakupem wioślarza do ćwiczeń. Zobacz jaki wioślarz do ćwiczeń kupić w naszym rankingu.

Jaki rozmiar pasa do biegania będzie odpowiedni?

Kolejnym krokiem jest zwrócenie uwagi na wymiary pasa bieżnego w urządzeniu. Odpowiednio dopasowany rozmiar tego elementu zapewnia komfortowy trening. Spotkasz się z małymi bieżniami treningowymi, które wyposażone są w nieduży pas biegowy o wymiarach 40 x 115 cm, jak również tymi większymi, które mają 55 cm szerokości i 155 cm długości. Oczywiście dopasowanie wielkości zależne jest od pomieszczenia, w którym planujesz ćwiczyć, jak również od Twojego wzrostu. Przyjmuje się, że najlepiej wybierać pas biegowy, dla którego szerokość wynosi przynajmniej 45 cm, z kolei długość to 140 cm.

Wzrost użytkownika Szerokość pasa biegowego Długość pasa biegowego
do 160 cm do 40 cm do 135 cm
od 161 do 170 cm od 41 do 45 cm od 136 do 140 cm
powyżej 170 cm powyżej 45 cm powyżej 141 cm

Ranking dobrych butów do biegania – Marzec 2024

Jaka prędkość maksymalna bieżni będzie odpowiednia?

Wybierając bieżnię do domu, zwróć uwagę na maksymalną prędkość w urządzeniu. Im większa wartość tego parametru, tym będziesz w stanie zwiększyć intensywność treningu – innymi słowy szybciej biegać na bieżni, co z kolei wpłynie na zwiększenie stopnia spalania kalorii oraz poprawi Twoją wydolność. W ofertach sklepów spotkasz się z bieżniami do biegania w domu, dla których prędkość maksymalna wynosi od 6 do 24 km/h. Jednak jaką bieżnię kupić? Prędkość maksymalna zależna jest od Twojego planu treningowego. Najlepiej wybierać zakres od 0 do 20 km/h – wtedy możesz dopasować prędkość poruszania się pasa do swoich własnych oczekiwań.

Silnik szczotkowy czy bezszczotkowy w bieżni do domu?

Każda bieżnia posiada w swojej budowie silnik, który odpowiada za pracę całego mechanizmu. Spotkasz się z modelami wyposażonymi w silnik szczotkowy lub bezszczotkowy. Ten pierwszy w swojej budowie posiada szczotki grafitowe. Z kolei w silniku bezszczotkowym nie występują wcześniej wspomniane szczotki. Za to wyposażony jest m.in. w magnesy neodymowe, elektrycznie sterowany komutator oraz nieruchome cewki. Jednak jaka bieżnia będzie najlepsza? Jeśli zależy Ci na bardzo dobrym sprzęcie, to zdecyduj się na bieżnię wyposażoną w silnik bezszczotkowy – zapewnia ona cichą pracę, ma dłuższą żywotność, mniej się psuje, a w dodatku jest bardziej wydajna.

Jaka moc silnika bieżni będzie wystarczająca?

Istotnym parametrem w trakcie zakupu bieżni do użytku domowego jest moc. Obecnie producenci podają dwa parametry:

  • moc ciągłą,
  • moc maksymalną.

Moc ciągła informuje użytkownika, z jaką mocą jest w stanie działać urządzenie w trakcie pracy ciągłej. Z kolei moc maksymalna wskazuje, jaką moc urządzenie jest w stanie wytworzyć przy maksymalnych obrotach (maksymalnej prędkości pasa bieżnego). Parametry te często podawane są w watach (W), koniach mechanicznych (KM) lub w koniach parowych HP*. Warto również dodać, że im większa wartość mocy, tym urządzenie jest w stanie wytworzyć większą prędkość obrotową, co z kolei wpływa na większy zakres prędkości maksymalnej poruszania się pasa biegowego.

Jednak na który parametr zwrócić szczególną uwagę? Przy wyborze własnej bieżni do domu większe znaczenie ma moc ciągła (moc znamionowa), która powinna wynosić przynajmniej 2 KM – taka wartość daje możliwość biegania z prędkością do 15 km/h. Z kolei, jeśli zależy Ci na mocniejszym urządzeniu, które wytworzy prędkość powyżej 20 km/h, to zdecyduj się na bieżnię o dużej mocy powyżej 2 KM.

*Koń parowy w przeliczeniu na konie mechaniczne wynosi 1,01 KM (0,74 kW).

Dopasuj maksymalną wagę użytkownika!

Podczas wyboru konkretnego modelu koniecznie sprawdź maksymalną wagę użytkownika. Im większa wartość tego parametru w specyfikacji, tym urządzenie jest wykonane z trwalszych materiałów. Warto mieć na uwadze, że w zależności od wybranego modelu oraz wartości maksymalnej wagi zależne są zastosowane elastomery w bieżni, które odpowiadają za amortyzację. Oprócz tego w sytuacji, gdy waga osoby trenującej na bieżni w domowych warunkach przekracza zalecaną wartość producenta, wtedy urządzenie szybciej się zużywa. W związku z tym warto kupić bieżnię do domu, której maksymalna waga jest większa od wagi osoby trenującej o 20 kg lub więcej. 

Dodatkowe funkcje oraz wyposażenie bieżni do domu

Praktycznie każda bieżnia dedykowana do domowego zaciszu posiada wbudowane funkcje, technologie oraz dodatki, które nie tylko usprawniają działanie urządzenia, ale dają dużo więcej możliwości ćwiczeń. Do jednych z przydatnych zastosowań zaliczamy:

  • przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania;
  • możliwość połączenia ze smartfonem przez aplikację mobilną;
  • Bluetooth, dzięki któremu połączysz bieżnię bezprzewodowo z urządzeniem mobilnym;
  • składaną konstrukcję bieżni, co umożliwia jej wygodne przechowywanie;
  • pomiar pulsu;
  • system eliminowania drgań;
  • regulację kąta nachylenia;
  • regulację prędkości;
  • rolki transportowe;
  • przeróżne programy treningowe;
  • odliczanie czasu;
  • pomiar spalonych kalorii;
  • HRC;
  • pomiar przebytego dystansu;
  • głośniki.

Ile kosztuje bieżnia domowa?

Podczas wyboru bieżni do domu spotkasz się z urządzeniami w przeróżnej cenie. Kwota w dużym stopniu zależna jest od marki, mocy silnika, wielkości bieżni, zastosowanych funkcji, jak również od klasy sprzętu. Cena za tanie modele wynosi już od 800 zł. Z kolei te duże bieżnie, które mają wiele przeróżnych zastosowań, mogą kosztować nawet ponad 13000 zł. Z reguły średnia cena za bardzo dobrej jakości sprzęt z mocnym silnikiem bezszczotkowym wynosi powyżej 3000 zł.

Z jakiej marki wybrać bieżnię treningową?

Warto wybrać bieżnię do domu, która jest od sprawdzonego producenta. Jedną z polecanych firm jest bieżnia marki Hertz Fitness. Oferuje ona wiele modeli – od tych tanich do droższych bieżni, które wyposażone są w wiele programów treningowych oraz funkcji. Oprócz tego znanym i cenionym producentem jest również Spokey. Tutaj znajdziemy urządzenia przystępne cenowo z rozbudowanym systemem. Z oferty możesz wybierać egzemplarze, które sprawdzą się dla początkującego biegacza, jak również profesjonalisty. Do innych polecanych firm produkujących bardzo dobre bieżnie można zaliczyć:

  • AbarQs,
  • Hiton Polska,
  • Kettler,
  • HMS,
  • Kingsmith.

Podsumowanie

  • Decydując się na zakup bieżni do domu, przemyśl jaki model chcesz nabyć. Spotkasz się z prostymi bieżniami do chodzenia w domu oraz takimi, u których pas rozwija prędkość nawet do 24 km/h.
  • Rozmiar bieżni nie tylko dopasuj do miejsca w domu, w którym ma ona się znajdować, ale również do własnego wzrostu.
  • Masz do wyboru bieżnie elektryczne oraz mechaniczne.
  • Typowa bieżnia wyposażona jest w kilka programów treningowych.
  • Warto, aby bieżnia miała w swojej budowie silnik bezszczotkowy, dzięki temu będzie dużo ciszej pracowała oraz rzadziej się psuła.
  • Kupując dobrą bieżnię, należy przeznaczyć za nią przynajmniej 3000 zł. Występują również tańsze modele, jednak nie są one tak rozbudowane, jak te droższe.
  • Do polecanych marek możemy zaliczyć, m.in. bieżnię Spokey, HMS, Hertz, AbarQs.

Najczęściej zadawane pytania o bieżnie – FAQ

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie bieżni do domu?

W trakcie zakupu dobrej bieżni koniecznie zwróć uwagę na rozmiar pasa. Oprócz tego sprawdź maksymalną wagę użytkownika, rodzaj bieżni, prędkość maksymalną, jak również rodzaj silnika. Ważna jest również moc ciągła urządzenia oraz wszystkie wbudowane funkcje. Zobacz czy producent wyposażył urządzenie w regulację kąta nachylenia, jak również w elastomery.

Ile kosztuje dobra bieżnia treningowa?

Cena za bieżnie treningowe do domu wynosi od 800 zł za proste modele do nawet 13000 zł za te profesjonalne bieżnie. Jeśli zależy Ci na sprawdzonym i polecanym sprzęcie, to najlepiej zdecydować się na zakup produktu, którego cena wynosi około 3000 zł.

Czy bieżnia w domu to dobry pomysł?

Bieżnia do domu polecana jest dla osób, które pragną regularnie trenować – nawet w trakcie niesprzyjających warunków pogodowych. Urządzenie dedykowane jest szczególnie dla osób, które tracą motywację do ćwiczeń w trakcie zmiany pory roku, trenują po zmroku lub nie mogą trenować po twardej nawierzchni ze względu na kontuzję.

źródło: https://mojranking.pl

Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

90 komentarzy do “Ranking najlepszych bieżni na Marzec 2024 – jaką wybrać? TOP 18 modeli!”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  1. Dla biegacza bieznia musi byc. Jak zimno na dworze, czy w wolnym czasie nawet podczas ogladania tv lubię sobie pobiegać na biezni. Mamy elektryczna bieznię Thunder. Kupiłam sobie w dobrej cenie w internecie. Polecam

  2. Chciałem zauważyć, że moc silnika jest ważna. Jednak piszący artykuł nie do końca ma pojęcie o zasadzie działania bieżni i obciążeniach, które wpływają na trwałość silnika. Piszący poleca bieżnie ze słabszym silnikiem do chodzenia, a jest wręcz odwrotnie! Do chodzenia i wolnego truchtu wybieramy bieżnię z mocniejszym silnikiem – prawda znana od zawsze. Po prostu – chodząc, pas przesuwa się wolniej, noga stykająca się z pasem jest cały czas obciążona i to na dłuższym odcinku oraz nie występuje efekt pędu pasa, który powoduje, że nawet przy silnym nacisku podczas stawiania stopy przez biegnącego pas częściowo przesuwa się siła rozpędu. Pozdrawiam.

  3. Dzięki za artykuł, przydał się! Jestem przekonana do bieżni na prąd i od razu dopytam – polecisz aktualnie jakiś fajny model? Przeglądam różne rankingi i oferty sklepów, ale wybór jest spory. Może np. z tego rankingu coś doradzisz – Niestety nie stać mnie na pewniaka za 5k i wyżej, więc muszę trochę zaoszczędzić, ale nie chcę też kupić szmelcu 😛 Pozdrawiam

  4. Może nie do końca na temat, ale zaryzykuję… Przestudiowałam ten artykuł i zamówiłam bieżnię Hertz Cerrus. Czy buty Assics albo New Balance nadają się do biegania?

  5. U mnie treningowa bieżnia do biegania ma charakter stricte rozgrzewkowy. Jeżeli jest brzydka pogoda to rozgrzewam się w domu, a na zewnątrz wychodzę tylko w celu pokonania dystansu. Reszta domowników też nie narzeka, bo często korzystają.

  6. Kiedyś po głowie chodziła mi magnetyczna bieżnia domowa i w końcu zdecydowałem się na jej zakup. Bardzo fajna rzecz, trochę kosztowała, nie powiem, ale od pierwszego użycia uważam, że było warto.

  7. Dla mnie najlepszym wyborem okazała się elektryczna bieżnia do biegania. Bardzo fajny stosunek jakości do ceny, oraz fakt tego, że taki sprzęt na prawdę mi się przydał. Bez wychodzenia mogę zrobić fajny trening, bardzo mnie to cieszy 😉

  8. Ja osobiście też mam bieżnię, bo wstydzę się jesszcze bigać na zewnątrz. Niestety moja tusza sprawia, że mam ogromne kompleksy. Ale zaczęłam ćwiczyć, to jsest przecież pierwszy krok. Chciałam w miarę kompaktowy sprzęt, bo mieszkanie mam nieduże. Wybrałam model Spokey, bo tez mi się podobał po prostu. Ogólnie ceny były różne, ale troafiłam na przecene w sklepie kajasport. No i ze względu na cene wzięłam to, ale jak okazuje się, że jakość jest też super, to czlowiek chętniej cwiczy. Powodzenia wszystkim w zrzucaniu kilogramków! :*

  9. Osobiście korzystałem z większości bieżni z tego rankingu i zdecydowanie najlepiej biega mi się na zipro Olympic. Bieżnia to super rozwiązanie kiedy na dworzu są mega mrozy albo potężne upały. Wiadomo, że większość treningów lepiej zrobić na dworze, ale w przypadku załamania pogody trening w domu to świetna rzecz. Pozdrawiam i polecam tą bieżnie!

  10. Witam serdecznie
    Chcę kupić bieżnię elektryczną. Zamiast siedzieć przed telewizorem, planuję chodzić lub truchtać. W ten sposób chcę wspomóc zrzucanie kilogramów (180cm/104kg). Planuję użytkować bieżnię max 15 godz/tydzień. Na allegro znalazłem bieżnie, które wydają się ciekawe pod względem parametrów i w moim zasięgu cenowym. Oto one: SPORT 420 classic oraz HERTZ SPEE BASIC. Bardzo proszę o opinię czy to trafny wybór. A może zaproponowałby Pan inną bieżnię, biorąc po uwagę to co opisałem wyżej. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź. Serdecznie pozdrawiam

  11. Długo zastanawiałam się nad wyborem bieżni i… dwa miesiące temu kupiłam Horizona Adventure 3. Tania ta bieżnia nie jest, ale jest cicha, ma fajne programy, amortyzację i przede wszystkim nie wygląda jakby miała się rozlecieć za rok. Po dokupieniu dodatku passporta biegam sobie interaktywnie po górach na telewizorze 😉 Bieżnię najpierw przetestowałam w sklepie, co polecam każdemu zrobić przed zakupem żeby nie było potem rozczarowań. Kupiłam w sklepie aktywnych przy ul. sarmackiej w Krakowie. Mają też serwis więc jak coś to się znają na rzeczy 🙂

  12. Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku
    Kupiłbym raczej bieżnię bezsilnikową magnetyczną z nastawnym 8-pozycyjnym hamulcem (oporem) magnetycznym i z nastawnym kątem nachylenia bieżni. Powodem niechęci do bieżni z silnikiem jest wprowadzenie do domu dodatkowego zagrożenia dla dzieci czy uczestników imprezy z alkoholem oraz porażenia prądem, hałas..
    Poza ekologią to wolę napędzać bieżnię niż być popędzanym przez bieżnię to ja mam ćwiczyć a nie być ćwiczonym. Oczywiście gdybym biegał na zawodach to użył bym pewnie również bieżni silnikowej. Kupując bieżnię podobnie jak inne rzeczy określam najpierw minimalne parametry (specyfikację) bieżni a następnie szukam nie koniecznie najtańszej ale również nie najdroższej bieżni zgodnej z określoną przeze mnie specyfikacją.

  13. Kupiłbym raczej bieżnię bezsilnikową magnetyczną z nastawnym 8-pozycyjnym hamulcem (oporem) magnetycznym i z nastawnym kątem nachylenia bieżni. Powodem niechęci do bieżni z silnikiem jest wprowadzenie do domu dodatkowego zagrożenia dla dzieci czy uczestników imprezy z alkoholem.
    Poza ekologią to wolę napędzać bieżnię niż być popędzanym przez bieżnię to ja mam ćwiczyć a nie być ćwiczonym. Oczywiście gdybym biegał na zawodach to użył bym pewnie również bieżni silnikowej.

  14. Muszę sie wam pochwalic w koncu zrzucilam wage – 8 kg.

    Przewaliłam chyba cały polski internet żeby znaleźć coś na odchudzanie i znalazlam.

    • Co to za cudowny sposób i w jakim czasie udało Ci się tyle zrzucić?:)

  15. Cześć. Mam pytanie do wszystkich. Jestem zainteresowany zakupem OLIMPIC ZIPRO. Czy ktoś jest może w jej posiadaniu? Albo zetknął się z nią w trakcie użytkowania? Jak ona się sprawuje? Czy komuś z was się popsuła? Jak w tym przypadku jest z serwisem? Widziałem post Pani Kasi która pytała o programowanie tej bieżni? Czy mogłaby pani wystawić opinię?

    • Po 9 dniach oddałem do sklepu. Non stop wyskakiwał błąd E3. Ciężko też dodzwonić się do producenta. – Tylko droga mailowa. Warto dołożyć parę groszy i postawić na dobrą markę – to jest moja subiektywna opinia. Ale taniość kusi.

  16. Hej.

    Chciałabym kupić bieżnię. Szukam 2 dni, chodze po sklepach, czytam i nadal nie wiem… Może mi pomożecie?
    Na chwile obecną moim faworytem jest BIEŻNIA TRENINGOWA SAPPHIRE SG-2100T JAZZ
    silnik 2,25
    Dlaczego?
    -Przez ilość pozytywnych opinii i porównywalność parametrów do bieżni z wyższej półki cenowej.

    Ale jest ale przez które jeszcze nie do końca jestem przekonana, dlatego chciałabym zapytać użytkowników tej bieżni o kilka kwestii, które mam nadzieje, że rozwieją moje wątpliwości.

    1. Mam 175 cm wzrostu, natomiast długość i szerokość pasa to 125,5×42,
    – czy są osoby o podobnym wzroście, mające tą bieżnię, i mogą mi powiedzieć czy to jest duży dyskomfort,

    2.Mieszkam w bloku i bieżnie mam zamiar używać minimum 4 razy w tygodniu po godzinie, biegając około 8-10 km/h
    – Jak z amortyzacją, gdy podłoże maty wygłuszające- czy sąsiadka z dołu nie będzie pukała mi szczotką w sufit:)?

    3. Czytałam, że bieżnia nie ma funkcji pauzy, czy jest to uciążliwe)

    4. Codziennie bieżnia będzie składana- czy to wytrzyma 😀

    Proszę o szczere opinie, ewentualnie polecenie bieżni w podobnej kategorii cenowej, z podobnymi parametrami, spełniającą najważniejsze dla mnie rzezczy- a ) cicha praca, tak żeby sąsiadka mnie nie wyklinała.
    b) żeby zniosła codzienne składanie i rozkładnie,
    c ) żeby cena była proporcjonalna do jakości- nie jestem biegaczką wyczynową, poprostu lubie pobiegać przed telewizorem.

    Jeżeli uważacie że dużo dużo lepsze są bieżnie ( biorąc pod uwagę moje oczekiwania i cel w jakim kupuje bieżnie- bieganie truchtem przed telewizorem) to również proszę o opinie z wyjaśnieniem dlaczego tra a nie inna:D

    • Według mnie w tej chwili najlepszą marką godną polecania jest Finnlo.
      Dają 3 lata gwarancji co w przypadku bieżni jest baaaardzo ważne.

      Ja kupowałem bieżnie w Łodzi. To są chyba Bałuty.
      Świetny sprzedawca, powiedział mi co i jak i się zdecydowałem na Technum IV.
      Aha! no i zapytaj czy jest w stanie jeszcze dać Ci jakąś promocje 🙂

      Pozdrawiam!

  17. Spotkał się ktoś z bieżniami (i innym sprzętem) firmy Funfit? Bardzo ciekawi cenowo, zastanawiam się czy warto (użytek własny). Myślę o malutkiej domowej siłowni – bieżnia, rowerek i atlas na początek

  18. Witam . Szukam bieżni do około 8 tys zł.
    Waga 110 kg. wzrost 180 cm.
    Wybór faktycznie duży ale ciężko coś dobrać sensownego. Ogólnie przymierzam się do Kettlera.
    Macie jakieś pomysły wynikające z waszego doświadczenia?

  19. Co do bieżni do dłuższego użytkowania to tylko z silnikiem powyżej mocy 2.0 HP – oczywiście mocy stałej a nie szczytowej. Trzeba także brać pod uwagę znane marki. Większość firm sprzedających tylko na allegro ma problem z obsługą gwarancyjną. Zawsze także produkt najtańszy nie jest z najwyższej półki jakościowej.
    Należy także pamiętać o konserwacji bieżni w przypadku bieżni domowych raz na dwa miesiące rekomendujemy OKS 1361.
    Dla osób które chcą mniej wydać a zacząć ćwiczyć polecamy inny rodzaj sprzętu np. rower stacjonarny.

  20. Witam szukam bieżni 190cm i 90kg coś dobrego i sprawdzonego cena nie gra roli

  21. Avatar

    Bieżnia PROFORM 750 z Decathlonu – używana, ale to strzał w 10tkę – kupiłem po konsultacjach z kolegami z klubu. z racji moich upodobań sportowych i częstych startów w biegach szukałem czegoś co nie padnie. Sceptycznie podchodziłem do bieżni z Decathlonu, ale mogę potwierdzić opinie że jest to pierwsza klasa wśród bieżni za 3tys złotych.
    Dodam że biegam regularnie 3 razy/tydz po 25 km, używam silikonu do smarowania pasa i bieżnia nie ma śladów zużycia pasa.
    Bieżnia bije na głowę powyższe modele

  22. Witam,
    prosze o porade w zakupie bieżni do biegania z mozliwoscia skladania (ograniczona powierzchnia). Obecnie (wstyd sie przyznac) 83kg i 164cm. Bedzie uzytkowana raczej tylko przeze mnie około 4 razy w tyg. Byłoby super gdyby byla z amortyzacja i z możliwością regulacji nachylenia.
    Dziekuje

    • Witam ponownie,
      właśnie znalazłam taki model Bieżnia Body Sculpture Master Run BT 5840.
      czy jest warta uwagi?

  23. Ja mam insportline i jestem zadowolona. Mam model gilavar. 4500 zł , ale warto !

  24. wydatek zdecydowanie większy, ale gdyby kogos było stać to polecam bieżnie firmy Star Trac, rewelacja! sprzęt cenowo raczej do siłowni, gdyby ktos miał jednak okazję poćwiczyć yo jestem ciekawa opinii.

  25. Witam wszystkich ćwiczących w domu!

    Potrzebuje pomocy w wyborze biezni, bedzie to mój pierwszy zakup dlatego licze na pomoc osób które sie na tym znają.
    Treningi 4-5 razy w tygodniu przy wzroście 173cm i wadze 75kg przy maxymalnej prędkości 12km/h. Cenowo maxymalnie do 4000zl

    Z góry dziękuje za pomoc!

  26. A może się Pan wypowiedzieć coś na temat firmy Buffalo?

    • Martyna Tarnowska

      Produkty każdej firmy mają swoje wady i zalety. O tej słyszałem tylko dobre rzeczy, ale tylko z jednego źródła.

  27. Proszę mnie znaleźć na platformach aukcyjnych ogłoszeniowych. Ogłoszenia z Piaseczna.

  28. Witam wszystkich! Zajmuję się handlem profesjonalnym, używanym sprzętem fitness. Posiadam orbitreki, rowery, bieżnie i inne. Skupiam się raczej wokół firm amerykańskich jak Life Fitness, Precor, Motus USA itd. Ceny baaardzo konkurencyjne. Sprzęt można obejrzeć w Piasecznie k/Warszawy. Pani Violetto, Pani Jolu, Panie Dominiku…zapraszam do kontaktu

    pozdrawiam Andrzej

    • mogłby pan podać do siebie numer telefonu? w celu kontaktu z panem?

  29. Witam,
    szukam bieżni dla męża – 150 kg, wzrost 182 cm. Budżet niestety mam ograniczony – do 4 tys zł. Zależy mi na dobrej amortyzacji i jak największym pasie. Co możecie polecić?

  30. Witam Wszystkich!

    Szukam fajnej bieżni z mocnym silnikiem i dużym pasem do biegania.
    Co byście polecili? Może macie jakieś polecone modele i sprawdzone?
    Myślę, żeby przeznaczyć maxymalnie 8 tys…. Bo wiem, ze warto zainwestować!

    Pozdrawiam i będe wdzieczny za info

    • Konrad, jeśli chcesz wydać takie pieniądze to polecam bieżnie Endurance III. Na prawde fajny sprzęt za rozsądną kase. Mam fajny namiar na sklep, który daje dobre ceny. Jak coś to pisz pod tym komentarzem. Powodzenia !!!!!

      • fakt, na użytek domowy to dobry sprzęt.

  31. Dzień dobry. 170cm 110kg bieżnia do codziennego marszu w celu redukcji wagi. Do 2.5 tyś czy coś by się znalazło. ?

  32. Prowadzę salon ze sprzętem fitness we Wrocławiu. Zapraszam po fachowe doradztwo i przetestowanie bieżni.

    • Jakiś czas temu byłem i nie polecam.

  33. Witam, czy ktoś z użytkowników posiada bieżnie olimpic zipro ? Mam dość duzy problem z ustawieniem indywidualnego programu. Proszę o pomoc.

  34. Sam zastanawialem sie jaka bieznie wybrac. Moj problem polega na tym, ze fajne bieznie czyli takie masywne, szerokie i dlugie sa raczej drogie. Takie urzadzenie to zdecydowanie wyzsza polka.

    • Bieżni na rynku jest bardzo dużo. Faktycznie cena przekłada się na konstrukcję bieżni. Generalnie im większa tym lepsza – większy silnik itp.
      Hammer Lr18i kupiłem jakiś czas temu u jestem baaardzo zadowolony. Fajna, zgrabna i składana. Wielki plus – polecam.

  35. Witam szukam bieżni ćwiczę 3x w tygodniu. 165 cm do 60 kg i mąż 190 ok 100 kg wagi (okazjonalnie biega). Zależy mi na amortyzacji, z powodu problemów dyskowych odpada bieganie nawet po lesie. Jednak ja bez pobiegania nie daje rady!
    cena max 4000 zł

    • Witam. Polecam bieżnie marki FINNLO – znajomy ma i jest bardzo zadowolony. Żalił mi się, że szuka już bardzo długo ale w końcu trafił coś dla siebie. Długi pas bieżni i szeroki więc dla każdego ( sam testowałem 🙂 ) Generalnie kupił w Łódzkim salonie przy Inflanckiej. Serio polecam – fajnie doradzili i przed zakupem możesz zrobić test. Nie zapomnij upomnieć się o rabat bo z trudem ale dają :)) Łódź – Inflancka telefon gdzieś znajdziesz w necie. Pozdrawiam

  36. witam
    rozważam zakup bieżni waham się miedzy Insportline Aluvis i Stratos IN3880 nie jestem specjalista dlatego prosiłabym o pomoc w wyborze mam 173cm wzrostu 90kg a trenować zamierzam 4-5x w tyg chodzi tutaj o redukcje masy ciała
    pozdrawiam

  37. Szukam bieżni do domu. Użytkownik: 195 cm, 100 kg wagi. Cena do 1500 – 1800 zł. Do biegania, nie do marszu/truchtu. Z góry dziękuję za pomoc!

    • Witaj
      Wiem ze każdy ma jakiś z góry założony budżet, ale w przypadku bieżni naprawdę nie możemy oszczędzać.Najtaniej z najlepszych bieżni możemy kupić domyos tc7. Cena to około 2800 zł ale parametry odpowiadają bieżnia za 5-7 tys. Do tego gwarancja 2 lata i serwis w każdym decathlonie. Naprawdę polecam. Sam pod namową znajomych taka kupiłem i biegam ok 40 km tygodniowo i jestem mega zadowolony.

  38. Proszę o polecenie biezni w cenie ok. 8000 zl. Bieznia powinna sie sprawdzić w warunkach „morskich” tj. siłownia na statku handlowym z ktorej korzysta kilka osob.
    Pozdrawiam

    • Sprzedaje sprzęt sportowy i chętnie coś doradzę!
      W tej chwili mam bardzo dobrą bieżnie dla Pana za 6899,00 PLN.

  39. Zgadzam się z tym rankingiem, Sapphire Jazz SG-2100T rzeczywiście warta swojej ceny… Ja osobiście kupiłam tutaj */link

  40. Zgadzam się z przedmówca. Ja również polecam markę inSPORTline. Wg mnie do domu najlepsza jest inCondi T60i. Do kupienia w ich centrali w Polsce

  41. Jak bieżnia to tylko inSPORTline. A szczególnie GALLOP lub Gilavar. Serwis w całej Polsce. Miałam kiedyś inną bieżnie to po 2 latach nikt nie mógł sprzedać mi części do nich. Z insportline mam 4 bieżnie i parę innych sprzętów bo prowadzę klub fitness i nie było problemów NIGDY z częściami.
    A urządzenia hulają 5-6 godzin dziennie.

  42. Witam ja polecam tą bieżnie bo sam mam ją w domu i jest mega, super amortyzacja, silnik nie męczy się po prostu idealna. Polecam również inne produkty z tej strony bo widać że dobre produkty mają. Pozdrawiam.

    • A jak z amortyzacją w bieżni insportline T60i, mam zamiar taką kupić.

      • Martyna Tarnowska

        Ma amortyzatory gumowe pomiędzy taśmami. Jest to dobra bieżnia.

  43. Dzień dobry,
    jaka bieżnia byłaby najlepsza do mieszkania, korzystałyby z niej dwie osoby. Max. waga to 90 kg, wzrost 180. Cena w granicach 1400-1800 zł. Główne przeznaczenie to bieg a nie truchtanie czy chodzenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  44. Spokojnie zmieścisz się w cenie kupując bieznia-elektryczna-insportline-aluvis. Z tego co widzę kolega/koleżanka post wyżej też ją poleca:)

  45. Mam 6500 zł jaką bieżnie w tej cenie kupić – tylko nowe, nieużywane wchodzą w rachubę. Mam tylko tydzień na decyzję 🙁

    • Martyna Tarnowska

      Jeśli poda Pan swój wzrost, wagę i do czego chciałby Pan używać takiej bieżni to z chęcią pomogę. Te dane są bardzo istotne.

    • może coś finnlo? wydaje mi się =, że do tej kwoty cos znajdziesz u nich. gdybys dysponował większą gotówką polecam Star trac s-trc 🙂

  46. Zostały mi trzy bieżnie do wyboru:
    -Sapphire SG 20100 T za 2200 zł
    -HMS BE 4600 za 2650 zł
    -BH Finess Pioneer za 3000 zł

    Z ceną idą nie tylko parametry ale na pewno jakość (chociażby możliwość zakupu części zamiennych czy realna szansa na serwis pogwarancyjny).
    Mam 195 wzrostu i 90 kg wagi. Co byście wybrali?

  47. Mam problem z wyborem bieżni.
    Moja waga 85 kg wzrost 168.
    Chce robić interwaly, max prędkość to będzie 11 km
    Kupować nowke z dekatlonu za 1699, czy jakaś używaną z allegro.
    Pozdr?

    • Martyna Tarnowska

      Nie wiem jakie są w Decathlonie za 1699 zł. Zakup używanej bieżni przez internet według mnie mija się z celem i łatwo stracić pieniądze. Warto poszukać bieżni w swoim regionie, np. na OLX i podjechać sprawdzić osobiście czy wszystko z nią w porządku. Pozdrawiam!

  48. Witam, na allegro zobaczyłem tę oto bieżnię. Cena niska, moc wysoka, pasz szeroki, plus wejście na mp3, usb, dotykowy ekran. C zy to nie za tanio? Może to jakieś podróbki?
    allegro.pl/i50****291

    Będę wdzięczny za komentarz.

    • Martyna Tarnowska

      Nie miałem styczności z tą bieżnią, ale wizualnie można ocenić, że są one bardzo podobne do bieżni innych firm, np. Hop Sport. Można więc założyć, że jest to towar sprowadzany z Chin, a w Polsce każda firma nakleja swoją naklejkę i sprzedaje jako swój produkt. Osobiście bym nie ryzykował. Ale decyzja należy do Pana.

  49. Maz skorygowal max do 2500 zl.

    • Martyna Tarnowska

      Dzień dobry,

      Jeśli bieżnia ma być tylko do chodzenia, to polecam Sapphire SG – 2100T

      Proszę powiedzieć jeszcze jakiego wzrostu jest mąż, dobierzemy coś odpowiedniego.

  50. Witam, moj maz chce kupic bieznie do domowych treningow. Chcialby jej uzywac glownie do chodzenia, w celu schudniecia oraz rehabilitacji kolana (jest po operacji, byla uszkodzona lekotka). Jego waga to 100 kg. Prosze o porade, jaka bieznie wybrac. Max cena do 1500 zl.
    Z gory bardzo dziekuje!

  51. Wczoraj dużo przeglądałam i rozmawiałam z mężem, co do zakupu bieżni i zastanawiamy się miedzy Reebok GT 40 S za 699 € a miedzy Reebok TT 3.0 za 1700 €, czy jest sens przepłacać czy wystarczy GT 40, czy jednak te 7 cm szarsza dużo lepiej się sprawdzi, a moze za te pieniądze poszukać czegoś lepszego czy to był by dobry wybór?

    • Martyna Tarnowska

      To zależy od państwa wzrostu, ciężaru ciała oraz potrzeb. Jakie programy treningowe chcą Państwo realizować na tej bieżni?

      PS. Nie zauważyłam komentarza powyżej. Wydaje mi się, że ta bieżnia powinna być dla Państwa okej -> Reebok TT1.0 Titanium

  52. Witam planuje kupić bieżnie,tak do 2500 zł,będziemy korzystać z niej dwa razy dziennie razem z męże średnio 4-5 dni w tygodniu, waga jego to ok 85 kg 175 cm wzrostu, zależy mi żeby miała regulowany kąt nachylenia i prędkość przynajmniej 15 km/h.

  53. A co dla osoby z problemami z kręgosłupem (wypadający dysk)? Przeznaczenie na chodzenie ewentualnie trucht póki co.

    • Martyna Tarnowska

      Nie podam Pani konkretnego modelu, ale mogę zasugerować czym należało by się kierować.

      – Stabilność,
      – Marka – polecam Reebok,
      – Możliwość programowania bieżni.

  54. Witam, a jaką bieżnie do użytku domowego, powyżej 2KM, do kwoty w przedziale 8-9 tys?

    Pozdrawiam
    Dbający o Zdrowie

  55. Witam, proszę o poradę przy kupnie bieżni 😉 Kwota jaką chce przeznaczyć to 1700 zł. Za tą cenę mogę kupić ten model SG-2100T Jazz Sapphire (znajoma sprzedaje, praktycznie nieużywana) tylko martwi mnie moc silnika- 1,75 km. Na jakimś forum czytałam że bieżnia poniżej 2 km są beznadziejne. Na allegro jest coś takiego
    ***/bieznia-elektryczna-masazer-18km-h-12-prog-amor-i5122666296.html
    i w niej jest silnik 3 km ale za to 6 punktów amortyzacji a w Sapphire 8 (miałam kontuzję kolana więc to chyba istotne). Mam w planach 5 razy w tygodniu biegać więc nie chciałabym po roku zmieniać bieżni bo silnik był za słaby 😉
    Z góry dzięki za pomoc 🙂

    • Nie zgodzę się z tezą, iż bieżnie z silnikami poniżej 2 KM są beznadziejne. Są po prostu przeznaczone do innych celów. Poniżej wszystko wyjaśnię.

      Biorąc pod uwagę silniki w bieżniach to możemy je podzielić na dwa rodzaje:

      1. do 2KM
      2. powyżej 2KM (najczęściej do 3 KM)

      Ten pierwszy typ bieżni jest polecany osobom, które chcą wykorzystywać sprzęt do treningów opartych na marszu lub truchcie. Bieżnie drugiego rodzaju, które są zdecydowanie mocniejsze nadają się do częstych treningów biegowych, z których nawet najbardziej intensywne nie wpłyną na stan takiej bieżni.

      Jeśli mogłabym wydać 1700 zł na bieżnię, z której miałbym korzystać praktycznie codziennie to na pewno bym rozważył możliwość zakupu bieżni Hop Sport HS-07366B o mocy 2.5 KM. Link do tej bieżni

      Pozdrawiam!

      • Ja mam bieżnie Romet, silnik 2km, cwiczę 4 razy w tygodniu i bieżnia wyrabia silnik się nie przepala, nie grzeje, a prędkość średnia 15 km na godzinę do 18 dobija. Kupował mi ojciec na avans.pl jak na domowe warunki wydaje mi się że wysatrczy, na lepszy sprzęt to na siłkę ;D na tej bieżni moge biegać i na przykład oglądać serial czy film, jest wygodna. I również nie zgodzę się, że poniżej 2KM bieżnie są beznadziejne.

      • Silnik o mocy 1,75km jak w przypadku bieżni Sapphire nie wystarczy do normalnego biegu? Jedynie marsz i trucht?

        • Martyna Tarnowska

          Taka jest zasada. Nikomu nie chcę źle doradzić.

          Pozdrawiam!

  56. Bieżnia to super rozwiązanie na zimne dni, kiedy niezbyt chce się wychodzić pobiegać na dwór. Bieżnia Sapphire ma dobry stosunek ceny do jakości, sam taką kupiłem i nie mogę narzekać. Polecam!

Dodaj komentarz