Bieżnia do biegania elektryczna czy magnetyczna? Jaką najlepszą bieżnię do domu kupić i wybrać? Ranking 2021

Bieżnia do biegania przychodzi nam z pomocą zimą oraz przy brzydkiej pogodzie. Miłośników joggingu można coraz częściej spotkać w parkach, na ulicach i wszędzie tam gdzie jest kawałek drogi nadającej się do aktywnego uprawiania tego sportu. Biegaczy widać coraz więcej szczególnie gdy mija okres zimowy i pogoda zachęca do aktywności fizycznej, a warunki atmosferyczne nie odstraszają tak jak wtedy gdy w grudniu policzki smaga mróz a godziny popołudniowe stają się szybko wieczornymi. Dla tych, którzy kochają bieganie i nie wyobrażają sobie dłuższej przerwy, a pora zimowa nie zachęca do aktywności fizycznej na dworze, najlepszym rozwiązaniem okazuje się być bieżnia do biegania.

W przypadku bieżni ważne jest, jaka może być maksymalna waga użytkownika. Warto wiedzieć, że przekroczenie tej wagi może spowodować uszkodzenie wewnętrznych mechanizmów sprzętu.

Bieżnie do biegania znaleźć można na każdej dobrze wyposażonej siłowni i fitnessie i nie dziwota, iż są one bardzo oblegane. W końcu to nie mały wydatek jeśli chcemy sobie zafundować taki duży prezent. Nie ulega jednak wątpliwość, że ci którzy dysponują wolnym miejscem w domu czy też dużym mieszkaniu i pragną dobrze spożytkować wolną gotówkę to inwestycja w taki sprzęt do ćwiczeń jest dobrym rozwiązaniem.

Bieżnia Sapphire SG - 2100T
Bieżnia Sapphire SG – 2100T

Jaka bieżnia do domu?

Bieżna domowa pozwala w zimowy czas regularnie dbać o swoją kondycję o dowolnej porze. Te najprostsze dostępne na rynku to wydatek rzędu kilkuset złotych, natomiast te najbardziej profesjonalne oferujące wiele opcji, mogą kosztować nawet blisko 10 tysięcy złotych. Jaką bieżnię kupić w takim razie, podczas gry rynek sprzętów do ćwiczeń jest tak bogaty? Z pomocą przychodzi nasz ranking bieżni, który znajduje się pod artykułem. To zdecydowanie ułatwia wybór, bowiem znajdziemy czytelnie zestawiony sprzęt pod względem ceny, jakości i innych parametrów, a ponadto porównamy jaka jest różnica i w co lepiej zainwestować. Rozważając zakup bieżni można także rozważyć zakup dobrych butów do biegania. Zmniejszy to ryzyko obtarć i kontuzji.

Bieżnia elektryczna czy magnetyczna?

Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę decydując się na kupno bieżni, jest jej rodzaj.

Bieżnia elektryczna to zazwyczaj większy wydatek niż bieżnia magnetyczna, ale jednocześnie zapewnia wyższą wygodę i komfort użytkowania. Tego typu urządzenia posiadają silnik, który napędza cały mechanizm, łącznie z paskiem, po którym biegamy. To dzięki niemu nie musimy samodzielnie rozpędzać maszyny, i co więcej – regulacja prędkości jest płynna i pozwala na zmianę tempa o 0,1 km/h. Droższe bieżnie elektryczne posiadają wbudowane komputery, które ułatwiają śledzenie historii własnych treningów.

→ Zobacz także: dobry orbitrek. Najnowszy ranking orbitreków przybliży Ci informacje na temat tego urządzenia.

Bieżnia magnetyczna oznacza natomiast mniejszy wydatek, który często odbija się na funkcjonalności i praktyczności urządzenia. W bieżni tego rodzaju nie znajdziemy silnika, lecz koło zamachowe  – o jego rozpędzenie musimy zadbać sami, posługując się wyłącznie własnymi nogami.  Należy pamiętać, że rozpędzoną bieżnię magnetyczną  – w przeciwieństwie do elektrycznej – gdzie po prostu zmniejszamy prędkość poprzez komputer – również sami musimy wyhamować poprzez zmianę tempa biegu, lub zeskoczenie z niej.

Jak wybrać odpowiednią bieżnię?

 • Rodzaj bieżni – wybieramy pomiędzy elektryczną oraz mechaniczną. Te pierwsze są tańsze, ale za to mniej trwałe od swoich droższych, elektrycznych konkurentów.
 • Moc silnika – Zasada jest prosta. Bieżnie, które posiadają silnik o mocy poniżej 2 KM nadają się tylko do marszu oraz truchtu. Jeśli chcemy biegać to musimy zainwestować w mocniejszą wersję.
 • Wzrost i waga ćwiczącego – Tutaj również możemy posłużyć się prostą zasadą. Jeśli jesteśmy niżsi niż 170 cm, wtedy wybieramy bieżnię o wymiarach 130 x 40 cm. Jeśli jesteśmy wyżsi to kupujemy taką z pasem biegowym 140 x 50 cm.
 • Jaki program treningowy chcemy realizować – od tego zależy jakie funkcje pomiaru chcemy posiadać.

Niezależnie czy interesuje nas bieżnia elektryczna czy też bieżnia magnetyczna to tutaj także opinie nie pozostają bez znaczenia. Obraz bowiem ze sklepów to w dużej mierze działania marketingowe, a mając opinie użytkowników łatwiej wybrać nam to co będzie odpowiadało indywidualnym wymaganiom i oczekiwaniom. Ponadto zdecydowanie bardziej ufamy użytkownikom niż zachęcającym opisom ze sklepów.

Ile kosztuje bieżnia?

Jeśli zdecydujemy już, jaki budżet chcemy przeznaczyć na bieżnię, należy zastanowić się, czy w tym przedziale cenowym, znajdują się bieżnie magnetyczne czy elektryczne. Oczywiście, jeśli są to nasze pierwsze kroki w stronę sportu, nie powinniśmy decydować się od razu na najlepszą i najdroższą bieżnie. Może okazać się, że akurat ten rodzaj aktywności nam nie odpowiada, i bieżnia będzie zajmować tylko zbędne miejsce. Kupowanie najtańszych bieżni magnetycznych też nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ cena odbija się na ich trwałości i jakości.

Ceny najtańszych bieżni magnetycznych zaczynają się już od około 500 zł. Do takiej bieżni dołączany jest monitor, który śledzi prędkość, czas treningu, dystans i spalone kalorie. Jest to jednak jedyny gadżet. Lepsze bieżnie magnetyczne dostaniemy za około 800 – 1000 zł. Droższe bieżnie wyglądają dużo solidniej, mają różne poziomy obciążenia oraz komputery z wyświetlaczami LCD.

Najtańsze bieżnie elektryczne dostaniemy już za 700 zł. Zakup takiej bieżni będzie dobrym pomysłem, chyba że możemy pozwolić sobie na coś jeszcze lepszego. Jeśli cena nie gra roli, powinniśmy zainwestować w naprawdę dobry sprzęt. Profesjonalne bieżnie elektryczne to wydatek rzędu od 2000 zł, aż do ponad 4000 zł. Jeśli zależy nam na dobrej sylwetce i zdrowiu, to profesjonalna bieżnia nie będzie zbędnym wydatkiem. Taka bieżnia ma wiele dodatkowych funkcji, jakich nie zapewnią nam tańsze modele. Po za tym cena, odpowiada jakości sprzętu, więc taka bieżnia będzie służyć nam latami.

Bieżnia – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Bieżnie. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zalety i wady bieżni

Podjęcie decyzji o kupnie bieżni często wiąże się z niezliczonymi godzinami przemyśleń, analiz i wertowania sieci w poszukiwaniu przydatnych informacji. Jakie są plusy i minusy posiadania własnej bieżni? Poniższa lista z pewnością pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Zalety bieżni:

 • Możesz biegać kiedy chcesz – jest to szczególnie istotne dla osób o napiętych grafikach, lub dla tych, którzy nie lubią biegać chociażby po zmroku,
 • Obecnie, powszechnie dostępne bieżnie poza czasem biegu czy przebiegniętym dystansem, dostarczają wielu różnych informacji, np. liczbę spalonych kalorii, średnie tempo czy tętno,
 • Nowe bieżnie bardzo często pozwalają na wybór odpowiedniego programu, co sprzyja osiąganiu kolejnych celów,
 • Możesz poczuć się swobodnie i osiągać swoje kolejne cele, bez krępujących spojrzeń ze strony innych,
 • Jest bezpieczniejsza dla stawów niż bieganie w naturalnym terenie dzięki zastosowaniu amortyzacji i elastycznego paska,
 • Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodzi Ci w treningu.

Wady bieżni:

 • Porządna bieżnia często wiąże się ze sporym wydatkiem,
 • Niektóre zajmują sporo miejsca, co może stanowić problem w przypadku niewielkiego mieszkania lub ciasnego domu,
 • Bieganie na bieżni może wydawać się monotonne,
 • Tak zwana złośliwość rzeczy martwych – trzeba pamiętać, że bieżnie – podobnie jak każdy inny sprzęt – mogą ulec awarii,
 • Niektóre posiadają górny limit maksymalnego obciążenia, tj. masy użytkownika,
 • Włączona może stanowić niebezpieczeństwo dla małych dzieci i zwierząt.

Funkcje dodatkowe i wyposażenie

Przymierzając się do zakupu bieżni, warto zdawać sobie sprawę z dodatkowych funkcji i wyposażenia, które oferują niektóre dostępne na rynku produkty. Większość z nich wyposażona jest w wyświetlacze, które jednak różnią się między sobą wielkością czy zakresem wyświetlanych parametrów.

Dobrym wyborem może okazać się kupno bieżni ze specjalną półką, przeznaczoną na urządzenia mobilne, dzięki której będziesz mógł jednocześnie biegać i oglądać filmy czy seriale. Godnym uwagi detalem jest również specjalne miejsce na butelkę czy bidon – w ten sposób wodę będziesz mieć zawsze w zasięgu ręki.

Coraz bardziej popularna staje się także możliwość podpięcia własnych słuchawek do bieżni, oraz jej parowanie z telefonem – jest to jeden ze sposobów na słuchanie muzyki podczas biegu, bez konieczności poruszania się z ciężkim telefonem w kieszeni.

→ Do uzupełnienia treningu na bieżni warto zastanowić się nad zakupem wioślarza do ćwiczeń. Zobacz jaki wioślarz do ćwiczeń kupić w naszym rankingu.

Podczas wyboru bieżni, warto także zwrócić uwagę na obecność sensorów dotykowych, za pomocą których urządzenie jest w stanie mierzyć Twoje tętno podczas treningu. Niekiedy zdarza się, że bieżnia jest dodatkowo wyposażona w pas telemetryczny, czyli zakładany na klatkę piersiową pas mierzący częstotliwość skurczów serca.

Jeśli natomiast nie dysponujesz ogromną niezagospodarowaną powierzchnią w swoim domu, zastanów się nad bieżnią składaną, którą po zakończonym biegu z łatwością złożysz. W taki sposób oszczędzisz sporą ilość miejsca.

Zagadnienia związane z tym tematem:
 • bieżnia do domu
 • bieżnia treningowa do użytku domowego
 • jaka bieżnia do domu
 • bieżnię elektryczne do użytku domowego
 • jaka bieznie kupic
 • bieznia opinie
 • jaką bieżnię wybrać
 • bieżnię elektryczne do użytku domowego uzywane
 • bieżnia domowa
 • bieżnia domowa opinie

Opinie i komentarze na forum na temat: “Bieżnia do biegania elektryczna czy magnetyczna? Jaką najlepszą bieżnię do domu kupić i wybrać? Ranking 2021

 • 22 stycznia 2020 o 15:53
  Permalink

  Chciałem zauważyć, że moc silnika jest ważna. Jednak piszący artykuł nie do końca ma pojęcie o zasadzie działania bieżni i obciążeniach, które wpływają na trwałość silnika. Piszący poleca bieżnie ze słabszym silnikiem do chodzenia, a jest wręcz odwrotnie! Do chodzenia i wolnego truchtu wybieramy bieżnię z mocniejszym silnikiem – prawda znana od zawsze. Po prostu – chodząc, pas przesuwa się wolniej, noga stykająca się z pasem jest cały czas obciążona i to na dłuższym odcinku oraz nie występuje efekt pędu pasa, który powoduje, że nawet przy silnym nacisku podczas stawiania stopy przez biegnącego pas częściowo przesuwa się siła rozpędu. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 27 września 2019 o 15:41
  Permalink

  Dzięki za artykuł, przydał się! Jestem przekonana do bieżni na prąd i od razu dopytam – polecisz aktualnie jakiś fajny model? Przeglądam różne rankingi i oferty sklepów, ale wybór jest spory. Może np. z tego rankingu coś doradzisz – Niestety nie stać mnie na pewniaka za 5k i wyżej, więc muszę trochę zaoszczędzić, ale nie chcę też kupić szmelcu 😛 Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 16 marca 2019 o 15:14
  Permalink

  Może nie do końca na temat, ale zaryzykuję… Przestudiowałam ten artykuł i zamówiłam bieżnię Hertz Cerrus. Czy buty Assics albo New Balance nadają się do biegania?

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 16:56
  Permalink

  U mnie treningowa bieżnia do biegania ma charakter stricte rozgrzewkowy. Jeżeli jest brzydka pogoda to rozgrzewam się w domu, a na zewnątrz wychodzę tylko w celu pokonania dystansu. Reszta domowników też nie narzeka, bo często korzystają.

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 16:55
  Permalink

  Kiedyś po głowie chodziła mi magnetyczna bieżnia domowa i w końcu zdecydowałem się na jej zakup. Bardzo fajna rzecz, trochę kosztowała, nie powiem, ale od pierwszego użycia uważam, że było warto.

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 16:54
  Permalink

  Dla mnie najlepszym wyborem okazała się elektryczna bieżnia do biegania. Bardzo fajny stosunek jakości do ceny, oraz fakt tego, że taki sprzęt na prawdę mi się przydał. Bez wychodzenia mogę zrobić fajny trening, bardzo mnie to cieszy 😉

  Odpowiedz
 • 26 września 2017 o 12:03
  Permalink

  Ja osobiście też mam bieżnię, bo wstydzę się jesszcze bigać na zewnątrz. Niestety moja tusza sprawia, że mam ogromne kompleksy. Ale zaczęłam ćwiczyć, to jsest przecież pierwszy krok. Chciałam w miarę kompaktowy sprzęt, bo mieszkanie mam nieduże. Wybrałam model Spokey, bo tez mi się podobał po prostu. Ogólnie ceny były różne, ale troafiłam na przecene w sklepie kajasport. No i ze względu na cene wzięłam to, ale jak okazuje się, że jakość jest też super, to czlowiek chętniej cwiczy. Powodzenia wszystkim w zrzucaniu kilogramków! :*

  Odpowiedz
 • 24 maja 2017 o 11:19
  Permalink

  Osobiście korzystałem z większości bieżni z tego rankingu i zdecydowanie najlepiej biega mi się na zipro Olympic. Bieżnia to super rozwiązanie kiedy na dworzu są mega mrozy albo potężne upały. Wiadomo, że większość treningów lepiej zrobić na dworze, ale w przypadku załamania pogody trening w domu to świetna rzecz. Pozdrawiam i polecam tą bieżnie!

  Odpowiedz
 • 6 marca 2017 o 09:30
  Permalink

  Witam serdecznie
  Chcę kupić bieżnię elektryczną. Zamiast siedzieć przed telewizorem, planuję chodzić lub truchtać. W ten sposób chcę wspomóc zrzucanie kilogramów (180cm/104kg). Planuję użytkować bieżnię max 15 godz/tydzień. Na allegro znalazłem bieżnie, które wydają się ciekawe pod względem parametrów i w moim zasięgu cenowym. Oto one: SPORT 420 classic oraz HERTZ SPEE BASIC. Bardzo proszę o opinię czy to trafny wybór. A może zaproponowałby Pan inną bieżnię, biorąc po uwagę to co opisałem wyżej. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź. Serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2017 o 14:36
  Permalink

  Długo zastanawiałam się nad wyborem bieżni i… dwa miesiące temu kupiłam Horizona Adventure 3. Tania ta bieżnia nie jest, ale jest cicha, ma fajne programy, amortyzację i przede wszystkim nie wygląda jakby miała się rozlecieć za rok. Po dokupieniu dodatku passporta biegam sobie interaktywnie po górach na telewizorze 😉 Bieżnię najpierw przetestowałam w sklepie, co polecam każdemu zrobić przed zakupem żeby nie było potem rozczarowań. Kupiłam w sklepie aktywnych przy ul. sarmackiej w Krakowie. Mają też serwis więc jak coś to się znają na rzeczy 🙂

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2017 o 20:15
  Permalink

  Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku
  Kupiłbym raczej bieżnię bezsilnikową magnetyczną z nastawnym 8-pozycyjnym hamulcem (oporem) magnetycznym i z nastawnym kątem nachylenia bieżni. Powodem niechęci do bieżni z silnikiem jest wprowadzenie do domu dodatkowego zagrożenia dla dzieci czy uczestników imprezy z alkoholem oraz porażenia prądem, hałas..
  Poza ekologią to wolę napędzać bieżnię niż być popędzanym przez bieżnię to ja mam ćwiczyć a nie być ćwiczonym. Oczywiście gdybym biegał na zawodach to użył bym pewnie również bieżni silnikowej. Kupując bieżnię podobnie jak inne rzeczy określam najpierw minimalne parametry (specyfikację) bieżni a następnie szukam nie koniecznie najtańszej ale również nie najdroższej bieżni zgodnej z określoną przeze mnie specyfikacją.

  Odpowiedz
 • 8 stycznia 2017 o 19:22
  Permalink

  Kupiłbym raczej bieżnię bezsilnikową magnetyczną z nastawnym 8-pozycyjnym hamulcem (oporem) magnetycznym i z nastawnym kątem nachylenia bieżni. Powodem niechęci do bieżni z silnikiem jest wprowadzenie do domu dodatkowego zagrożenia dla dzieci czy uczestników imprezy z alkoholem.
  Poza ekologią to wolę napędzać bieżnię niż być popędzanym przez bieżnię to ja mam ćwiczyć a nie być ćwiczonym. Oczywiście gdybym biegał na zawodach to użył bym pewnie również bieżni silnikowej.

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2016 o 06:38
  Permalink

  Muszę sie wam pochwalic w koncu zrzucilam wage – 8 kg.

  Przewaliłam chyba cały polski internet żeby znaleźć coś na odchudzanie i znalazlam.

  Odpowiedz
  • 12 grudnia 2016 o 22:47
   Permalink

   Co to za cudowny sposób i w jakim czasie udało Ci się tyle zrzucić?:)

   Odpowiedz
 • 1 grudnia 2016 o 10:38
  Permalink

  Cześć. Mam pytanie do wszystkich. Jestem zainteresowany zakupem OLIMPIC ZIPRO. Czy ktoś jest może w jej posiadaniu? Albo zetknął się z nią w trakcie użytkowania? Jak ona się sprawuje? Czy komuś z was się popsuła? Jak w tym przypadku jest z serwisem? Widziałem post Pani Kasi która pytała o programowanie tej bieżni? Czy mogłaby pani wystawić opinię?

  Odpowiedz
  • 1 grudnia 2016 o 21:10
   Permalink

   Po 9 dniach oddałem do sklepu. Non stop wyskakiwał błąd E3. Ciężko też dodzwonić się do producenta. – Tylko droga mailowa. Warto dołożyć parę groszy i postawić na dobrą markę – to jest moja subiektywna opinia. Ale taniość kusi.

   Odpowiedz
 • 17 listopada 2016 o 21:01
  Permalink

  Hej.

  Chciałabym kupić bieżnię. Szukam 2 dni, chodze po sklepach, czytam i nadal nie wiem… Może mi pomożecie?
  Na chwile obecną moim faworytem jest BIEŻNIA TRENINGOWA SAPPHIRE SG-2100T JAZZ
  silnik 2,25
  Dlaczego?
  -Przez ilość pozytywnych opinii i porównywalność parametrów do bieżni z wyższej półki cenowej.

  Ale jest ale przez które jeszcze nie do końca jestem przekonana, dlatego chciałabym zapytać użytkowników tej bieżni o kilka kwestii, które mam nadzieje, że rozwieją moje wątpliwości.

  1. Mam 175 cm wzrostu, natomiast długość i szerokość pasa to 125,5×42,
  – czy są osoby o podobnym wzroście, mające tą bieżnię, i mogą mi powiedzieć czy to jest duży dyskomfort,

  2.Mieszkam w bloku i bieżnie mam zamiar używać minimum 4 razy w tygodniu po godzinie, biegając około 8-10 km/h
  – Jak z amortyzacją, gdy podłoże maty wygłuszające- czy sąsiadka z dołu nie będzie pukała mi szczotką w sufit:)?

  3. Czytałam, że bieżnia nie ma funkcji pauzy, czy jest to uciążliwe)

  4. Codziennie bieżnia będzie składana- czy to wytrzyma 😀

  Proszę o szczere opinie, ewentualnie polecenie bieżni w podobnej kategorii cenowej, z podobnymi parametrami, spełniającą najważniejsze dla mnie rzezczy- a ) cicha praca, tak żeby sąsiadka mnie nie wyklinała.
  b) żeby zniosła codzienne składanie i rozkładnie,
  c ) żeby cena była proporcjonalna do jakości- nie jestem biegaczką wyczynową, poprostu lubie pobiegać przed telewizorem.

  Jeżeli uważacie że dużo dużo lepsze są bieżnie ( biorąc pod uwagę moje oczekiwania i cel w jakim kupuje bieżnie- bieganie truchtem przed telewizorem) to również proszę o opinie z wyjaśnieniem dlaczego tra a nie inna:D

  Odpowiedz
  • 22 listopada 2016 o 15:42
   Permalink

   Według mnie w tej chwili najlepszą marką godną polecania jest Finnlo.
   Dają 3 lata gwarancji co w przypadku bieżni jest baaaardzo ważne.

   Ja kupowałem bieżnie w Łodzi. To są chyba Bałuty.
   Świetny sprzedawca, powiedział mi co i jak i się zdecydowałem na Technum IV.
   Aha! no i zapytaj czy jest w stanie jeszcze dać Ci jakąś promocje 🙂

   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2016 o 19:04
  Permalink

  Spotkał się ktoś z bieżniami (i innym sprzętem) firmy Funfit? Bardzo ciekawi cenowo, zastanawiam się czy warto (użytek własny). Myślę o malutkiej domowej siłowni – bieżnia, rowerek i atlas na początek

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2016 o 10:43
  Permalink

  Witam . Szukam bieżni do około 8 tys zł.
  Waga 110 kg. wzrost 180 cm.
  Wybór faktycznie duży ale ciężko coś dobrać sensownego. Ogólnie przymierzam się do Kettlera.
  Macie jakieś pomysły wynikające z waszego doświadczenia?

  Odpowiedz
 • 2 listopada 2016 o 23:03
  Permalink

  Co do bieżni do dłuższego użytkowania to tylko z silnikiem powyżej mocy 2.0 HP – oczywiście mocy stałej a nie szczytowej. Trzeba także brać pod uwagę znane marki. Większość firm sprzedających tylko na allegro ma problem z obsługą gwarancyjną. Zawsze także produkt najtańszy nie jest z najwyższej półki jakościowej.
  Należy także pamiętać o konserwacji bieżni w przypadku bieżni domowych raz na dwa miesiące rekomendujemy OKS 1361.
  Dla osób które chcą mniej wydać a zacząć ćwiczyć polecamy inny rodzaj sprzętu np. rower stacjonarny.

  Odpowiedz
 • 1 listopada 2016 o 15:09
  Permalink

  Witam szukam bieżni 190cm i 90kg coś dobrego i sprawdzonego cena nie gra roli

  Odpowiedz
 • 30 października 2016 o 21:52
  Permalink

  Bieżnia PROFORM 750 z Decathlonu – używana, ale to strzał w 10tkę – kupiłem po konsultacjach z kolegami z klubu. z racji moich upodobań sportowych i częstych startów w biegach szukałem czegoś co nie padnie. Sceptycznie podchodziłem do bieżni z Decathlonu, ale mogę potwierdzić opinie że jest to pierwsza klasa wśród bieżni za 3tys złotych.
  Dodam że biegam regularnie 3 razy/tydz po 25 km, używam silikonu do smarowania pasa i bieżnia nie ma śladów zużycia pasa.
  Bieżnia bije na głowę powyższe modele

  Odpowiedz
 • 15 września 2016 o 23:04
  Permalink

  Witam,
  prosze o porade w zakupie bieżni do biegania z mozliwoscia skladania (ograniczona powierzchnia). Obecnie (wstyd sie przyznac) 83kg i 164cm. Bedzie uzytkowana raczej tylko przeze mnie około 4 razy w tyg. Byłoby super gdyby byla z amortyzacja i z możliwością regulacji nachylenia.
  Dziekuje

  Odpowiedz
  • 15 września 2016 o 23:30
   Permalink

   Witam ponownie,
   właśnie znalazłam taki model Bieżnia Body Sculpture Master Run BT 5840.
   czy jest warta uwagi?

   Odpowiedz
 • 29 sierpnia 2016 o 07:21
  Permalink

  Ja mam insportline i jestem zadowolona. Mam model gilavar. 4500 zł , ale warto !

  Odpowiedz
 • 22 sierpnia 2016 o 19:20
  Permalink

  wydatek zdecydowanie większy, ale gdyby kogos było stać to polecam bieżnie firmy Star Trac, rewelacja! sprzęt cenowo raczej do siłowni, gdyby ktos miał jednak okazję poćwiczyć yo jestem ciekawa opinii.

  Odpowiedz
 • 26 lipca 2016 o 08:32
  Permalink

  Witam wszystkich ćwiczących w domu!

  Potrzebuje pomocy w wyborze biezni, bedzie to mój pierwszy zakup dlatego licze na pomoc osób które sie na tym znają.
  Treningi 4-5 razy w tygodniu przy wzroście 173cm i wadze 75kg przy maxymalnej prędkości 12km/h. Cenowo maxymalnie do 4000zl

  Z góry dziękuje za pomoc!

  Odpowiedz
 • 21 lipca 2016 o 14:58
  Permalink

  A może się Pan wypowiedzieć coś na temat firmy Buffalo?

  Odpowiedz
  • 31 lipca 2016 o 12:02
   Permalink

   Produkty każdej firmy mają swoje wady i zalety. O tej słyszałem tylko dobre rzeczy, ale tylko z jednego źródła.

   Odpowiedz
 • 8 lipca 2016 o 19:46
  Permalink

  Proszę mnie znaleźć na platformach aukcyjnych ogłoszeniowych. Ogłoszenia z Piaseczna.

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2016 o 12:56
  Permalink

  Witam wszystkich! Zajmuję się handlem profesjonalnym, używanym sprzętem fitness. Posiadam orbitreki, rowery, bieżnie i inne. Skupiam się raczej wokół firm amerykańskich jak Life Fitness, Precor, Motus USA itd. Ceny baaardzo konkurencyjne. Sprzęt można obejrzeć w Piasecznie k/Warszawy. Pani Violetto, Pani Jolu, Panie Dominiku…zapraszam do kontaktu

  pozdrawiam Andrzej

  Odpowiedz
  • 29 czerwca 2016 o 09:39
   Permalink

   mogłby pan podać do siebie numer telefonu? w celu kontaktu z panem?

   Odpowiedz
 • 15 czerwca 2016 o 09:35
  Permalink

  Witam,
  szukam bieżni dla męża – 150 kg, wzrost 182 cm. Budżet niestety mam ograniczony – do 4 tys zł. Zależy mi na dobrej amortyzacji i jak największym pasie. Co możecie polecić?

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2016 o 13:51
  Permalink

  Witam Wszystkich!

  Szukam fajnej bieżni z mocnym silnikiem i dużym pasem do biegania.
  Co byście polecili? Może macie jakieś polecone modele i sprawdzone?
  Myślę, żeby przeznaczyć maxymalnie 8 tys…. Bo wiem, ze warto zainwestować!

  Pozdrawiam i będe wdzieczny za info

  Odpowiedz
  • 2 czerwca 2016 o 13:53
   Permalink

   Konrad, jeśli chcesz wydać takie pieniądze to polecam bieżnie Endurance III. Na prawde fajny sprzęt za rozsądną kase. Mam fajny namiar na sklep, który daje dobre ceny. Jak coś to pisz pod tym komentarzem. Powodzenia !!!!!

   Odpowiedz
   • 22 sierpnia 2016 o 19:24
    Permalink

    fakt, na użytek domowy to dobry sprzęt.

    Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2016 o 04:07
  Permalink

  Dzień dobry. 170cm 110kg bieżnia do codziennego marszu w celu redukcji wagi. Do 2.5 tyś czy coś by się znalazło. ?

  Odpowiedz
 • 14 kwietnia 2016 o 13:41
  Permalink

  Prowadzę salon ze sprzętem fitness we Wrocławiu. Zapraszam po fachowe doradztwo i przetestowanie bieżni.

  Odpowiedz
  • 21 kwietnia 2016 o 13:53
   Permalink

   Jakiś czas temu byłem i nie polecam.

   Odpowiedz
 • 4 kwietnia 2016 o 14:17
  Permalink

  Witam, czy ktoś z użytkowników posiada bieżnie olimpic zipro ? Mam dość duzy problem z ustawieniem indywidualnego programu. Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
 • 16 marca 2016 o 00:57
  Permalink

  Sam zastanawialem sie jaka bieznie wybrac. Moj problem polega na tym, ze fajne bieznie czyli takie masywne, szerokie i dlugie sa raczej drogie. Takie urzadzenie to zdecydowanie wyzsza polka.

  Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2016 o 10:28
   Permalink

   Bieżni na rynku jest bardzo dużo. Faktycznie cena przekłada się na konstrukcję bieżni. Generalnie im większa tym lepsza – większy silnik itp.
   Hammer Lr18i kupiłem jakiś czas temu u jestem baaardzo zadowolony. Fajna, zgrabna i składana. Wielki plus – polecam.

   Odpowiedz
 • 3 lutego 2016 o 11:29
  Permalink

  Witam szukam bieżni ćwiczę 3x w tygodniu. 165 cm do 60 kg i mąż 190 ok 100 kg wagi (okazjonalnie biega). Zależy mi na amortyzacji, z powodu problemów dyskowych odpada bieganie nawet po lesie. Jednak ja bez pobiegania nie daje rady!
  cena max 4000 zł

  Odpowiedz
  • 15 marca 2016 o 16:21
   Permalink

   Witam. Polecam bieżnie marki FINNLO – znajomy ma i jest bardzo zadowolony. Żalił mi się, że szuka już bardzo długo ale w końcu trafił coś dla siebie. Długi pas bieżni i szeroki więc dla każdego ( sam testowałem 🙂 ) Generalnie kupił w Łódzkim salonie przy Inflanckiej. Serio polecam – fajnie doradzili i przed zakupem możesz zrobić test. Nie zapomnij upomnieć się o rabat bo z trudem ale dają :)) Łódź – Inflancka telefon gdzieś znajdziesz w necie. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 2 lutego 2016 o 15:21
  Permalink

  witam
  rozważam zakup bieżni waham się miedzy Insportline Aluvis i Stratos IN3880 nie jestem specjalista dlatego prosiłabym o pomoc w wyborze mam 173cm wzrostu 90kg a trenować zamierzam 4-5x w tyg chodzi tutaj o redukcje masy ciała
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 6 stycznia 2016 o 15:00
  Permalink

  Szukam bieżni do domu. Użytkownik: 195 cm, 100 kg wagi. Cena do 1500 – 1800 zł. Do biegania, nie do marszu/truchtu. Z góry dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz
  • 30 stycznia 2016 o 14:20
   Permalink

   Witaj
   Wiem ze każdy ma jakiś z góry założony budżet, ale w przypadku bieżni naprawdę nie możemy oszczędzać.Najtaniej z najlepszych bieżni możemy kupić domyos tc7. Cena to około 2800 zł ale parametry odpowiadają bieżnia za 5-7 tys. Do tego gwarancja 2 lata i serwis w każdym decathlonie. Naprawdę polecam. Sam pod namową znajomych taka kupiłem i biegam ok 40 km tygodniowo i jestem mega zadowolony.

   Odpowiedz
 • 6 stycznia 2016 o 11:21
  Permalink

  Proszę o polecenie biezni w cenie ok. 8000 zl. Bieznia powinna sie sprawdzić w warunkach “morskich” tj. siłownia na statku handlowym z ktorej korzysta kilka osob.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 15 marca 2016 o 16:25
   Permalink

   Sprzedaje sprzęt sportowy i chętnie coś doradzę!
   W tej chwili mam bardzo dobrą bieżnie dla Pana za 6899,00 PLN.

   Odpowiedz
 • 29 grudnia 2015 o 10:34
  Permalink

  Zgadzam się z tym rankingiem, Sapphire Jazz SG-2100T rzeczywiście warta swojej ceny… Ja osobiście kupiłam tutaj */link

  Odpowiedz
 • 5 grudnia 2015 o 14:08
  Permalink

  Zgadzam się z przedmówca. Ja również polecam markę inSPORTline. Wg mnie do domu najlepsza jest inCondi T60i. Do kupienia w ich centrali w Polsce

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2015 o 21:47
  Permalink

  Jak bieżnia to tylko inSPORTline. A szczególnie GALLOP lub Gilavar. Serwis w całej Polsce. Miałam kiedyś inną bieżnie to po 2 latach nikt nie mógł sprzedać mi części do nich. Z insportline mam 4 bieżnie i parę innych sprzętów bo prowadzę klub fitness i nie było problemów NIGDY z częściami.
  A urządzenia hulają 5-6 godzin dziennie.

  Odpowiedz
 • 26 listopada 2015 o 18:52
  Permalink

  Witam ja polecam tą bieżnie bo sam mam ją w domu i jest mega, super amortyzacja, silnik nie męczy się po prostu idealna. Polecam również inne produkty z tej strony bo widać że dobre produkty mają. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 12 sierpnia 2016 o 11:11
   Permalink

   A jak z amortyzacją w bieżni insportline T60i, mam zamiar taką kupić.

   Odpowiedz
   • 12 sierpnia 2016 o 11:14
    Permalink

    Ma amortyzatory gumowe pomiędzy taśmami. Jest to dobra bieżnia.

    Odpowiedz
 • 22 listopada 2015 o 12:49
  Permalink

  Dzień dobry,
  jaka bieżnia byłaby najlepsza do mieszkania, korzystałyby z niej dwie osoby. Max. waga to 90 kg, wzrost 180. Cena w granicach 1400-1800 zł. Główne przeznaczenie to bieg a nie truchtanie czy chodzenie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2015 o 09:10
  Permalink

  Spokojnie zmieścisz się w cenie kupując bieznia-elektryczna-insportline-aluvis. Z tego co widzę kolega/koleżanka post wyżej też ją poleca:)

  Odpowiedz
 • 16 listopada 2015 o 21:03
  Permalink

  Mam 6500 zł jaką bieżnie w tej cenie kupić – tylko nowe, nieużywane wchodzą w rachubę. Mam tylko tydzień na decyzję 🙁

  Odpowiedz
  • 20 listopada 2015 o 10:49
   Permalink

   Jeśli poda Pan swój wzrost, wagę i do czego chciałby Pan używać takiej bieżni to z chęcią pomogę. Te dane są bardzo istotne.

   Odpowiedz
  • 22 sierpnia 2016 o 19:27
   Permalink

   może coś finnlo? wydaje mi się =, że do tej kwoty cos znajdziesz u nich. gdybys dysponował większą gotówką polecam Star trac s-trc 🙂

   Odpowiedz
 • 14 października 2015 o 11:48
  Permalink

  Zostały mi trzy bieżnie do wyboru:
  -Sapphire SG 20100 T za 2200 zł
  -HMS BE 4600 za 2650 zł
  -BH Finess Pioneer za 3000 zł

  Z ceną idą nie tylko parametry ale na pewno jakość (chociażby możliwość zakupu części zamiennych czy realna szansa na serwis pogwarancyjny).
  Mam 195 wzrostu i 90 kg wagi. Co byście wybrali?

  Odpowiedz
 • 12 października 2015 o 18:47
  Permalink

  Mam problem z wyborem bieżni.
  Moja waga 85 kg wzrost 168.
  Chce robić interwaly, max prędkość to będzie 11 km
  Kupować nowke z dekatlonu za 1699, czy jakaś używaną z allegro.
  Pozdr?

  Odpowiedz
  • 13 października 2015 o 16:30
   Permalink

   Nie wiem jakie są w Decathlonie za 1699 zł. Zakup używanej bieżni przez internet według mnie mija się z celem i łatwo stracić pieniądze. Warto poszukać bieżni w swoim regionie, np. na OLX i podjechać sprawdzić osobiście czy wszystko z nią w porządku. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 • 9 października 2015 o 21:58
  Permalink

  Witam, na allegro zobaczyłem tę oto bieżnię. Cena niska, moc wysoka, pasz szeroki, plus wejście na mp3, usb, dotykowy ekran. C zy to nie za tanio? Może to jakieś podróbki?
  allegro.pl/i50****291

  Będę wdzięczny za komentarz.

  Odpowiedz
  • 13 października 2015 o 16:29
   Permalink

   Nie miałem styczności z tą bieżnią, ale wizualnie można ocenić, że są one bardzo podobne do bieżni innych firm, np. Hop Sport. Można więc założyć, że jest to towar sprowadzany z Chin, a w Polsce każda firma nakleja swoją naklejkę i sprzedaje jako swój produkt. Osobiście bym nie ryzykował. Ale decyzja należy do Pana.

   Odpowiedz
  • 9 października 2015 o 11:53
   Permalink

   Dzień dobry,

   Jeśli bieżnia ma być tylko do chodzenia, to polecam Sapphire SG – 2100T

   Proszę powiedzieć jeszcze jakiego wzrostu jest mąż, dobierzemy coś odpowiedniego.

   Odpowiedz
 • 8 października 2015 o 12:51
  Permalink

  Witam, moj maz chce kupic bieznie do domowych treningow. Chcialby jej uzywac glownie do chodzenia, w celu schudniecia oraz rehabilitacji kolana (jest po operacji, byla uszkodzona lekotka). Jego waga to 100 kg. Prosze o porade, jaka bieznie wybrac. Max cena do 1500 zl.
  Z gory bardzo dziekuje!

  Odpowiedz
 • 27 sierpnia 2015 o 11:33
  Permalink

  Wczoraj dużo przeglądałam i rozmawiałam z mężem, co do zakupu bieżni i zastanawiamy się miedzy Reebok GT 40 S za 699 € a miedzy Reebok TT 3.0 za 1700 €, czy jest sens przepłacać czy wystarczy GT 40, czy jednak te 7 cm szarsza dużo lepiej się sprawdzi, a moze za te pieniądze poszukać czegoś lepszego czy to był by dobry wybór?

  Odpowiedz
  • 11 września 2015 o 20:26
   Permalink

   To zależy od państwa wzrostu, ciężaru ciała oraz potrzeb. Jakie programy treningowe chcą Państwo realizować na tej bieżni?

   PS. Nie zauważyłem komentarza powyżej. Wydaje mi się, że ta bieżnia powinna być dla Państwa okej -> Reebok TT1.0 Titanium

   Odpowiedz
 • 26 sierpnia 2015 o 10:04
  Permalink

  Witam planuje kupić bieżnie,tak do 2500 zł,będziemy korzystać z niej dwa razy dziennie razem z męże średnio 4-5 dni w tygodniu, waga jego to ok 85 kg 175 cm wzrostu, zależy mi żeby miała regulowany kąt nachylenia i prędkość przynajmniej 15 km/h.

  Odpowiedz
 • 7 sierpnia 2015 o 14:56
  Permalink

  A co dla osoby z problemami z kręgosłupem (wypadający dysk)? Przeznaczenie na chodzenie ewentualnie trucht póki co.

  Odpowiedz
  • 12 września 2015 o 10:41
   Permalink

   Nie podam Pani konkretnego modelu, ale mogę zasugerować czym należało by się kierować.

   – Stabilność,
   – Marka – polecam Reebok,
   – Możliwość programowania bieżni.

   Odpowiedz
 • 4 marca 2015 o 22:33
  Permalink

  Witam, a jaką bieżnie do użytku domowego, powyżej 2KM, do kwoty w przedziale 8-9 tys?

  Pozdrawiam
  Dbający o Zdrowie

  Odpowiedz
 • 3 marca 2015 o 16:18
  Permalink

  Witam, proszę o poradę przy kupnie bieżni 😉 Kwota jaką chce przeznaczyć to 1700 zł. Za tą cenę mogę kupić ten model SG-2100T Jazz Sapphire (znajoma sprzedaje, praktycznie nieużywana) tylko martwi mnie moc silnika- 1,75 km. Na jakimś forum czytałam że bieżnia poniżej 2 km są beznadziejne. Na allegro jest coś takiego
  ***/bieznia-elektryczna-masazer-18km-h-12-prog-amor-i5122666296.html
  i w niej jest silnik 3 km ale za to 6 punktów amortyzacji a w Sapphire 8 (miałam kontuzję kolana więc to chyba istotne). Mam w planach 5 razy w tygodniu biegać więc nie chciałabym po roku zmieniać bieżni bo silnik był za słaby 😉
  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • 3 marca 2015 o 20:40
   Permalink

   Nie zgodzę się z tezą, iż bieżnie z silnikami poniżej 2 KM są beznadziejne. Są po prostu przeznaczone do innych celów. Poniżej wszystko wyjaśnię.

   Biorąc pod uwagę silniki w bieżniach to możemy je podzielić na dwa rodzaje:

   1. do 2KM
   2. powyżej 2KM (najczęściej do 3 KM)

   Ten pierwszy typ bieżni jest polecany osobom, które chcą wykorzystywać sprzęt do treningów opartych na marszu lub truchcie. Bieżnie drugiego rodzaju, które są zdecydowanie mocniejsze nadają się do częstych treningów biegowych, z których nawet najbardziej intensywne nie wpłyną na stan takiej bieżni.

   Jeśli mógłbym wydać 1700 zł na bieżnię, z której miałbym korzystać praktycznie codziennie to na pewno bym rozważył możliwość zakupu bieżni Hop Sport HS-07366B o mocy 2.5 KM. Link do tej bieżni

   Pozdrawiam!
   Administrator

   Odpowiedz
   • 18 maja 2015 o 17:25
    Permalink

    Ja mam bieżnie Romet, silnik 2km, cwiczę 4 razy w tygodniu i bieżnia wyrabia silnik się nie przepala, nie grzeje, a prędkość średnia 15 km na godzinę do 18 dobija. Kupował mi ojciec na avans.pl jak na domowe warunki wydaje mi się że wysatrczy, na lepszy sprzęt to na siłkę ;D na tej bieżni moge biegać i na przykład oglądać serial czy film, jest wygodna. I również nie zgodzę się, że poniżej 2KM bieżnie są beznadziejne.

    Odpowiedz
   • 13 września 2015 o 05:06
    Permalink

    Silnik o mocy 1,75km jak w przypadku bieżni Sapphire nie wystarczy do normalnego biegu? Jedynie marsz i trucht?

    Odpowiedz
    • 13 września 2015 o 09:13
     Permalink

     Taka jest zasada. Nikomu nie chcę źle doradzić.

     Pozdrawiam!

     Odpowiedz
 • 5 lipca 2014 o 12:42
  Permalink

  Bieżnia to super rozwiązanie na zimne dni, kiedy niezbyt chce się wychodzić pobiegać na dwór. Bieżnia Sapphire ma dobry stosunek ceny do jakości, sam taką kupiłem i nie mogę narzekać. Polecam!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.