Rękawice do ćwiczeń na siłowni. Jakie wybrać i kupić? Ranking 2020 i opinie na forum

Osoby rozpoczynające przygodę z aktywnością fizyczną najczęściej mają sporo wydatków. Poza zakupem sprzętu, muszą pamiętać o odzieży. Szukając oszczędności, niektórzy nie decydują się na rękawice do ćwiczeń. Czy słusznie?

Jakie wybrać i kupić?

Rękawice do ćwiczeń nie cieszą się dużą popularnością wśród osób ćwiczących. Zdecydowanie najczęściej korzystają z nich osoby mające już pewne doświadczenie niż ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Z tego względu w sieci pytania: „Jakie rękawice do ćwiczeń wybrać?” czy „Jakie rękawice do ćwiczeń kupić?” pojawiają się niezwykle rzadko. Czy rzeczywiście ten produkt jest zbędny na początku drogi z aktywnością fizyczną? W trakcie ćwiczeń nie trudno o mikrouszkodzenia. Jazda na rowerze to konieczność trzymania kierownicy. W trakcie wykonywania pompek pracujemy również rękoma… W każdym z tych przypadków dłoń jest narażona m.in. na otarcia, powstanie odcisków. By wyeliminować takie sytuacje, niezbędne są zatem dobre, solidnie wykonane rękawice do ćwiczeń. Rękawice przydadzą się przy wykonywaniu wielu ćwiczeń. Przydają się na drążku, czy też podczas ćwiczeń ze sztangą.

Jakie rękawice do ćwiczeń – skórzane czy tekstylne?

Osoby, które zadają pytanie, jakie rękawice do ćwiczeń wybrać, najczęściej mają świadomość, że na rynku są dostępne produkty ze skóry i wyroby tekstylne. Te pierwsze są dość drogie – za porządną parę rękawic trzeba zapłacić ok. 100 zł. Największą zaletą rękawic tekstylnych jest ich przystępna cena (najtańsze kosztują ok. 20 zł). Które są lepsze? Wybór odpowiednich rękawic do ćwiczeń powinien być podyktowany nie tylko ceną. Rękawice skórzane to zakup na co najmniej kilka lat, zaś tekstylne na kilka lub – w najlepszym razie – kilkanaście treningów. Osoby, które nie chcą przepłacać, nie powinny się wahać – lepiej zainwestować w dobrze uszyty, trwały produkt.

⇒ Rękawice do ćwiczeń przydają się podczas ćwiczeń ze sztangą, hantlami czy kettlebells.

Rękawice do ćwiczeń na siłowni – opinie i cena

Gdy mowa o tym, jakie rękawice kupić, to nie można zapomnieć, że na rynku konkuruje ze sobą kilku producentów odzieży sportowej. Z tego właśnie względu dobrze sprawdzić, jak wygląda ranking rękawic do ćwiczeń. Zestawienia produktów bez większego trudu można znaleźć w sieci – wystarczy przejrzeć strony internetowe związane z tematyką sportową. Ranking rękawic do ćwiczeń jest cenny, ale nie można kierować się tylko nim. Każda osoba ćwicząca doskonale wie, że sportowcy mają różne potrzeby i wymagania. By nie okazało się, że zakupiona para rękawic jest np. za mała lub za duża, dobrze przymierzyć wybrane produkty. W ten sposób można uniknąć zarówno kosztownej pomyłki, jak i niekomfortowej sytuacji, gdy rękawice będą utrudniały wykonanie konkretnych ćwiczeń.

⇒ Interesują Cię rękawice bokserskie? Zobacz nasz najnowszy ranking rękawic bokserskich!

Rękawice do ćwiczeń – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Rękawice do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zagadnienia związane z tym tematem:
 • porządne rękawice siłownia
 • ranking rękawiczek na siłownie

Opinie i komentarze na forum na temat: “Rękawice do ćwiczeń na siłowni. Jakie wybrać i kupić? Ranking 2020 i opinie na forum

 • 23 czerwca 2018 o 15:11
  Permalink

  Kupiłem ostatnio drążek, ale robią mi się straszne odciski. Słyszałem opinie, że można kupić specjalne rękawice do ćwiczeń na drążku, które mogą temu zapobiegać, a dodatkowo wzmacniają chwyt. Polecicie jakieś?

  Odpowiedz
  • 23 czerwca 2018 o 15:12
   Permalink

   Spróbuj znaleźć rękawice ochronne skórzane. Ja takie mam i mega się sprawdzają. Mocny materiał, solidne wykonanie i wygoda sprawiają, że ja już odcisków nie mam od dawna.

   Odpowiedz
 • 23 czerwca 2018 o 15:10
  Permalink

  Jakie rękawice do ćwiczeń na siłowni mam kupić? Jakie mi polecacie? Słyszałam opinie, że pomagają pozbyć się odcisków, a ja własnie z nimi mam problem po ćwiczeniu ze sztangą.

  Odpowiedz
 • 25 września 2017 o 10:02
  Permalink

  Niedawno zacząłem moją przygodę z street workoutem i po kilku treningach odczuwałem straszne bóle dłoni, spowodowane przez pęcherze. Bolało mnie do tego stopnia, że przestałem ćwiczyć. Znajomy mi powiedział, że muszę ćwiczyć w rękawicach no i zacząłem szukać i trafiłem tutaj 😀 Wybiorę coś na bank z tego rankingu, chyba zdecyduję się na rękawice skórzane.

  Odpowiedz
 • 19 maja 2016 o 08:32
  Permalink

  Dzięki wam kupiłem odpowiednie rękawice, dziękuję!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest