Rękawice do ćwiczeń na siłowni – Ranking 2024

Osoby rozpoczynające przygodę z aktywnością fizyczną najczęściej mają sporo wydatków. Poza zakupem sprzętu, muszą pamiętać o odzieży. Szukając oszczędności, niektórzy nie decydują się na rękawice do ćwiczeń. Czy słusznie?

Jakie rękawice wybrać i kupić?

Rękawice do ćwiczeń nie cieszą się dużą popularnością wśród osób ćwiczących. Zdecydowanie najczęściej korzystają z nich osoby mające już pewne doświadczenie niż ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Z tego względu w sieci pytania: „Jakie rękawice do ćwiczeń wybrać?” czy „Jakie rękawice do ćwiczeń kupić?” pojawiają się niezwykle rzadko. Czy rzeczywiście ten produkt jest zbędny na początku drogi z aktywnością fizyczną? W trakcie ćwiczeń nie trudno o mikrouszkodzenia. Jazda na rowerze to konieczność trzymania kierownicy. W trakcie wykonywania pompek pracujemy również rękoma… W każdym z tych przypadków dłoń jest narażona m.in. na otarcia, powstanie odcisków. By wyeliminować takie sytuacje, niezbędne są zatem dobre, solidnie wykonane rękawice do ćwiczeń. Rękawice przydadzą się przy wykonywaniu wielu ćwiczeń. Przydają się na drążku, czy też podczas ćwiczeń ze sztangą.

Wybór rękawiczek do ćwiczeń. Na co zwrócić uwagę?

Gdy już zdecydujemy się na zakup rękawic, musimy wiedzieć o jakie rękawice nam chodzi i na co zwrócić uwagę. Rękawica rękawicy przecież nierówna.

Rękawice mają zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo. Ważnych jest kilka kwestii w tym w szczególności:

 • dopasowanie
 • amortyzacja
 • wentylacja
 • wsparcie dla dłoni i nadgarstków
 • przyczepność

Dopasowanie rękawiczek do dłoni to kwestia kluczowa.  Nie mogą być za duże ani za małe. Muszą być w sam raz, by spełnić swoją funkcję. Muszą umożliwić wykonanie  intensywnych ćwiczeń i jednocześnie nie zsuwać się z dłoni. Starannie dobrane materiały i anatomiczny krój powodują, że dany model doskonale dopasowuje się do dłoni. Rękawiczki występują z reguły w dwóch podstawowych wersjach męskiej i damskiej. Anatomiczny kształt musi zagwarantować nam pewny chwyt. W tabeli rozmiarów podane są obwód dłoni, obwód nadgarstka  i długość całkowita. Rękawiczki mogą być pełne lub półpełne (bez palców). Te ostatnie łatwiej dopasować, bo długość naszych palców nie ma tu już znaczenia. Mogą mieć krój 1/2 lub krój 3/4, wtedy są bardziej zabudowane.  Atutem mogą być również specjalne pętle montowane w niektórych modelach a ułatwiające zdejmowanie rękawic.

→ Rękawice do ćwiczeń przydają się podczas ćwiczeń ze sztangą, hantlami czy kettlebells.

Druga równie ważna kwestia to amortyzacja. Rękawiczki do ćwiczeń w wersji podstawowej mogą być cienkie i elastyczne. Bardziej zaawansowane modele przeznaczone do intensywnych ćwiczeń siłowych powinny być wyposażone w warstwę amortyzacyjną, czyli powinny mieć wyściółkę. Z reguły przestrzeń między podwójną warstwą wierzchnią wypełniona jest specjalnymi poduszkami. Znajdują się one po wewnętrznej stronie dłoni. Właściwa struktura wyściółki  żelowa czy piankowa (neopren) zapewnia redukcję drgań, dzięki czemu nie dochodzi do mikrouszkodzeń i bólu. Możemy ćwiczyć intensywnie bez szkody dla organizmu. Żel pochlania energię kinetyczną, zapewniając dobrą ochronę przy zachowaniu pełnego czucia. Ćwiczenia, szczególnie fitness, kulturystyka czy jazda rowerem są bardziej komfortowe.

Rękawiczki do ćwiczeń można ogólnie podzielić na uniwersalne albo specjalnego przeznaczenia. Jeżeli zależy nam na zapewnieniu wsparcia dla dłoni i nadgarstków musimy zdecydować się na rękawiczki z usztywniaczem. Niektóre modele faktycznie mają usztywnione nadgarstek. Takie rozwiązanie zapobiega kontuzjom. Z reguły usztywnienie to szeroka, wydłużona, twarda taśma elastyczna z rzepem.  Taka konstrukcja zapewnia dwukrotne owinięcie nadgarstka  gwarantując jego doskonałe usztywnienie.

Należy zadbać o to, by podczas ćwiczeń ręce się nie pociły i nie przegrzewały. Warto upewnić się, że rękawiczki mają otwory wentylacyjne. Grzbiet może być wykonany z  bawełny lub specjalnej siateczki. Wstawki z poliestrowej siatki zdecydowanie poprawiają komfort i wentylację. Zapewniają rękawiczkom doskonałą oddychalność.

Jeżeli natomiast będziemy wykonywać ćwiczenia aerobowe np. na rowerze stacjonarnym lub trening siłowy z użyciem sprzętu niezbędne będą rękawiczki o zwiększonej przyczepności. Dzięki nim ćwiczenie wykonujemy pewnie i efektywnie. Warto zainteresować się rękawiczkami z tzw. antypoślizgiem. System antypoślizgowy tzw. antygrip to kilkanaście wstawek z utwardzonej gumy. Nawet śliskie przedmioty takie jak hantle czy gryfy nie wyślizgną się nam podczas zajęć.

Jakie rękawice do ćwiczeń – skórzane czy tekstylne?

Osoby, które zadają pytanie, jakie rękawice do ćwiczeń wybrać, najczęściej mają świadomość, że na rynku są dostępne produkty ze skóry i wyroby tekstylne. Te pierwsze są dość drogie – za porządną parę rękawic trzeba zapłacić ok. 100 zł. Największą zaletą rękawic tekstylnych jest ich przystępna cena (najtańsze kosztują ok. 20 zł). Które są lepsze? Wybór odpowiednich rękawic do ćwiczeń powinien być podyktowany nie tylko ceną. Rękawice skórzane to zakup na co najmniej kilka lat, zaś tekstylne na kilka lub – w najlepszym razie – kilkanaście treningów. Osoby, które nie chcą przepłacać, nie powinny się wahać – lepiej zainwestować w dobrze uszyty, trwały produkt.

Rękawice do ćwiczeń na siłowni – opinie i cena

Gdy mowa o tym, jakie rękawice kupić, to nie można zapomnieć, że na rynku konkuruje ze sobą kilku producentów odzieży sportowej. Z tego właśnie względu dobrze sprawdzić, jak wygląda ranking rękawic do ćwiczeń. Zestawienia produktów bez większego trudu można znaleźć w sieci – wystarczy przejrzeć strony internetowe związane z tematyką sportową. Ranking rękawic do ćwiczeń jest cenny, ale nie można kierować się tylko nim. Każda osoba ćwicząca doskonale wie, że sportowcy mają różne potrzeby i wymagania. By nie okazało się, że zakupiona para rękawic jest np. za mała lub za duża, dobrze przymierzyć wybrane produkty. W ten sposób można uniknąć zarówno kosztownej pomyłki, jak i niekomfortowej sytuacji, gdy rękawice będą utrudniały wykonanie konkretnych ćwiczeń.

→ Interesują Cię rękawice bokserskie? Zobacz nasz najnowszy ranking rękawic bokserskich

Rękawice do ćwiczeń – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Rękawice do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

5 komentarzy do “Rękawice do ćwiczeń na siłowni – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Kupiłem ostatnio drążek, ale robią mi się straszne odciski. Słyszałem opinie, że można kupić specjalne rękawice do ćwiczeń na drążku, które mogą temu zapobiegać, a dodatkowo wzmacniają chwyt. Polecicie jakieś?

  • Spróbuj znaleźć rękawice ochronne skórzane. Ja takie mam i mega się sprawdzają. Mocny materiał, solidne wykonanie i wygoda sprawiają, że ja już odcisków nie mam od dawna.

 2. Jakie rękawice do ćwiczeń na siłowni mam kupić? Jakie mi polecacie? Słyszałam opinie, że pomagają pozbyć się odcisków, a ja własnie z nimi mam problem po ćwiczeniu ze sztangą.

 3. Niedawno zacząłem moją przygodę z street workoutem i po kilku treningach odczuwałem straszne bóle dłoni, spowodowane przez pęcherze. Bolało mnie do tego stopnia, że przestałem ćwiczyć. Znajomy mi powiedział, że muszę ćwiczyć w rękawicach no i zacząłem szukać i trafiłem tutaj 😀 Wybiorę coś na bank z tego rankingu, chyba zdecyduję się na rękawice skórzane.

 4. Dzięki wam kupiłem odpowiednie rękawice, dziękuję!

Dodaj komentarz