Ranking rękawic bokserskich – Najlepsze w 2024 roku!

Dobre rękawice do boksowania stabilizują nadgarstek, są odporne na przetarcia, a przy tym doskonale amortyzują. Szukasz najlepszych rękawic, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a przy tym mają okazyjną cenę? Sprawdź nasz ranking rękawic bokserskich na Czerwiec 2024 roku, które doskonale amortyzują, zapewniają dużą siłę uderzenia, a przy tym skutecznie zabezpieczają nadgarstek! Razem z ekspertem zestawiamy te polecane rękawice na rynku! Co więcej, podpowiadamy jak dopasować idealny produkt do własnych dłoni! Wskazujemy jak dobrać rozmiar rękawic bokserskich. Naświetlamy, jakie wybrać – te ze skóry syntetycznej czy naturalnej? Przeczytaj jakie rękawice bokserskie wybrać w 2024 roku!

Ranking rękawic bokserskich na Czerwiec 2024 roku – sprawdź i wybierz!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak stworzyliśmy nasz ranking najlepszych rękawic bokserskich 2024?

Ranking rękawic bokserskich na Czerwiec 2024 roku prezentuje najlepsze produkty tego typu, które wyróżniają się solidnym wykonaniem oraz konkurencyjną ceną. Warto dodać, że w trakcie selekcji produktów, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze cechy rękawic bokserskich, do których zaliczamy:

 • materiał wykonania,
 • amortyzację,
 • wypełnienie,
 • kształt,
 • cenę.

Co więcej, kluczowym kryterium oceny w trakcie przydzielania miejsc dla każdych rękawic miały zweryfikowane opinie oraz recenzje użytkowników. Warto podkreślić, że braliśmy pod uwagę te pozytywne, jak i negatywne wpisy o wybranym produkcie. Wszystko po to, aby zestawić te polecane i sprawdzone rękawice bokserskie, które zapewnią komfort w trakcie treningu oraz sparingu.

Zobacz powiązane rankingi i artykuły:

Jak wybrać rękawice bokserskie? Na co zwrócić uwagę?

Rozmyślasz jakie rękawice bokserskie wybrać, tak aby umożliwiały wykonanie treningu na 100%, a przy tym chroniły przed kontuzją i dyskomfortem? W poniższym poradniku krok po kroku wskazujemy jak dobrać najlepsze rękawice do boksowania. Prezentujemy najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze rękawic bokserskich. Przeczytaj, jakie wybrać!

Waga 4, 12 czy 20 oz – jak dopasować rozmiar rękawic bokserskich?

W trakcie wyboru dobrych rękawic bokserskich na początku dopasuj ich wymiar. Utarło się już od wielu lat, że rozmiar rękawic określany jest przez wagę, która podawana jest w uncjach (oz). Im większa masa rękawic bokserskich, tym większa amortyzacja, która wynika z zastosowania większej ilości pianki. W sprzedaży spotkasz się z modelami rękawic bokserskich od 4 do 20 oz. 

Warto już w tym miejscu podkreślić, że tylko rękawice od 4 do 10 oz różnią się od siebie wielkością. W przypadku bokserskich rękawic posiadających wagę powyżej 10 oz nie zmienia się rozmiar wewnętrzny, a jedynie zewnętrzny, co jest uwarunkowane większą ilością pianki. Z kolei to wpływa na jeszcze większy komfort w trakcie uderzeń lub sparingów. Jednak jak prawidłowo dobrać rękawice bokserskie? Przyjmuje się, że dla dzieci do 9 lat najlepiej wybierać rękawice do boksu o wadze od 4 do 6 oz.

Z kolei modele 8 oz polecane są dla młodzieży do 16 roku życia, jak również dla kobiet z drobnymi rękoma. Tymczasem modele rękawic powyżej 10 oz to propozycja dla dorosłych kobiet i mężczyzn. W tym przypadku wagę rękawic należy dopasować do celu treningowego, co obrazujemy poniżej. Na zakończenie dodajmy, że wolną przestrzeń w wewnętrznej stronie rękawic, powinno redukować się bandażami bokserskimi.

Waga rękawic bokserskich Dla kogo?
od 4 do 6 oz dzieci do lat 9
8 oz młodzież w wieku od 10 do 16 lat, drobne kobiety
od 10 do 12 oz osoby dorosłe, trening z przyrządami, trening techniczny, poprawa szybkości
powyżej 14 oz osoby dorosłe, trening siły ciosów, sparing z partnerem

Skóra naturalna czy syntetyczna – jakie rękawice do boksowania wybrać?

Podczas wybierania idealnych rękawic bokserskich zobacz, z czego zostały wykonane. Obecnie do dyspozycji masz rękawice wykonane ze skóry naturalnej lub skóry syntetycznej. Rękawice ze skóry naturalnej to wysokiej jakości produkt, który zapewnia doskonałą przyczepność zwłaszcza w trakcie ćwiczeń np. z workiem treningowym lub podczas sparingu z partnerem. Wysokiej jakości skóra naturalna wyróżnia się trwałością na uderzenia, co ma bardzo kluczowe znaczenie zwłaszcza podczas rozwijania siły uderzeń.

Z kolei rękawice bokserskie wykonane ze skóry syntetycznej to produkt znacznie tańszy w zakupie, jednak nie są one aż tak żywotne jak rękawice bokserskie ze skóry naturalnej. Jednak jakie wybrać? Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości rękawicach do trenowania boksu, to zdecyduj się tylko na takie, które zostały wykonane ze skóry naturalnej. Mimo że są one droższe, to zwiększają komfort w trakcie uderzeń, redukują urazy, które mogą wystąpić u partnera w trakcie sparingu i co najważniejsze mają znacznie dłuższą żywotność.

Wykonanie rękawic bokserskich Zalety Wady
skóra naturalna gwarantują świetną przyczepność, lepiej amortyzują uderzenia, znacznie lepiej chronią i stabilizują m.in. kciuk, są trwalsze są droższe w zakupie, w zależności od wybranego rodzaju może pochłaniać wilgoć i zapach
skóra syntetyczna zaliczane do tanich rękawic bokserskich, zapewniają średnią przyczepność, nie pochłaniają wilgoci i zapachu mają krótszą żywotność, mniejsza amortyzacja

Jakie wypełnienie mają dobre rękawice do sportów walki?

Na rynku dostępne są rękawice bokserskie, które posiadają różne wypełnienie. Warto dodać, że od rodzaju, grubości oraz gęstości warstwy wewnętrznej zależna jest amortyzacja w trakcie wykonywania ciosów. Obecnie spotkasz się z modelami wykonanymi są z odlewanej pianki lub rękawicami treningowymi, które wewnątrz posiadają kilka warstw, które to otoczone są tkaniną.

Jakie rękawice do treningów bokserskich wybrać? Najlepiej zdecydować się na zakup rękawic, które jako wypełnienie posiadają odlewaną piankę. Dzięki czemu rękawice idealnie przylegają i zapewniają wysoki komfort w trakcie codziennych treningów, jak i sparingów.

Zwróć uwagę na rzep!

Każde dobre rękawice bokserskie posiadają szerokie zapięcie zlokalizowane na mankiecie. Dzięki temu rękawice doskonale zabezpieczają i co najważniejsze usztywniają nadgarstek, dłoń oraz kciuk. Pamiętaj, że w trakcie wyboru rękawic bokserskich należy zdecydować się tylko na takie, które posiadają mocny rzep, który to z trudem się odpina. Dzięki temu dłoń będzie maksymalnie ustabilizowana, co z kolei zminimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.

Ile kosztują dobre rękawice sparingowe?

Bokserskie rękawice dostępne na rynku znacznie różnią się od siebie ceną. Na jej kształtowanie ma wpływ materiał zewnętrzny, z jakiego zostały wykonane, wypełnienie, marka, jak również waga. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup rękawic bokserskich, wynosi od 30 zł za te najtańsze egzemplarze dedykowane dla dzieci, do 2000 zł, za najlepsze modele dedykowane dla sportowców zawodowych.

Rękawice bokserskie Venum, Everlast czy Bushido – jakie są najlepsze?

Decydując się na zakup dobrych rękawic bokserskich, spotkasz się z produktami od różnych producentów. Do jednych z najlepszych można zaliczyć rękawice bokserskie Everlast, np. Everlast Pro Style Elite 2, które doskonale sprawdzą się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z boksem. Rękawice bokserskie zostały wykonane z wzmocnionej skóry syntetycznej, przy czym posiadają piankę, która bardzo dobrze amortyzuje w trakcie wykonywania ciosów.

Inną polecaną marką są rękawice bokserskie marki Venum. W tym przypadku masz do wyboru modele dla początkujących oraz zaawansowanych sportowców. Dobrym przykładem są Venum Elite. Rękawice zostały wykonane z wysokiej jakości skóry syntetycznej typu skintex. Ponadto posiadają wydłużony mankiet oraz wzmocniony kciuk, co minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji. Do innych polecanych marek można zaliczyć rękawice bokserskie:

 • RDX,
 • Bushido,
 • StormCloud,
 • Cleto Reyes,
 • Fairtex.

Podsumowanie

 • Przed zakupem rękawic bokserskich warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, takie jak waga, materiał wykonania, wypełnienie, jak również na rzep.
 • Rękawice bokserskie nie posiadają rozmiarów. Dopasowuje się ich wagę do wielkości dłoni oraz przeznaczenia.
 • Dobrymi rękawicami bokserskimi są te marki Everlast, Venum, Bushido, RDX, jak również Cleto Reyes.
 • Cena za rękawice zależna jest od marki, wypełnienia, rodzaju zastosowanej skóry, jak również od wagi. Średnia kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrych rękawic, wynosi przynajmniej 250 zł.
 • Pamiętaj, aby wybierać rękawice bokserskie z solidnym rzepem. Dodatkowo możesz go wzmocnić specjalną taśmą.
 • Długi mankiet wraz z zapięciem stabilizują nadgarstek, jak również kciuk oraz całą dłoń. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko urazów w trakcie sparingów lub treningu na przyrządach.
 • Lepszym wyborem jest zakup rękawic wykonanych ze skóry naturalnej.
 • Nadal zastanawiasz się nad wyborem dobrych rękawic bokserskich? Sprawdź nasz aktualny ranking 2024, w którym prezentujemy produkty, które precyzyjnie zabezpieczają dłoń, zwiększają siłę uderzeń, a przy tym mają konkurencyjną cenę!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice bokserskie?

Decydując się na zakup rękawic bokserskich, zwróć uwagę na ich wagę, która podawana jest w uncjach. Im większa masa, tym lepsza amortyzacja. Na dodatek rękawice należy dopasować do celów treningowych i przeznaczenia. Poza tym zobacz, z jakiego materiału zostały wykonane rękawice – najlepsze są te z naturalnej skóry. Co więcej, zwróć uwagę na długość mankietu oraz zapięcie, które powinno mieć mocny rzep.

Czy rękawice bokserskie mają rozmiary?

Nie. Rękawice bokserskie nie posiadają rozmiarów. Dobiera się je poprzez wagę, która podawana jest w uncjach. Im cięższe rękawice, tym większa amortyzacja. W przypadku osób dorosłych należy wybierać rękawice bokserskie o wadze 10 oz lub większym – w zależności od przeznaczenia.

Jakie rękawice do uderzania w worek?

W trakcie treningu z przyrządami, takimi jak worek bokserski najlepiej wybierać rękawice bokserskie 10 lub 12 oz. Posiadają one średnią amortyzację, ale przy tym są lżejsze, tym samym umożliwiają rozwijanie szybkości wykonywanych ciosów, refleksu, jak również koordynacji ruchów.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

Dodaj komentarz