Jaki worek treningowy jest najlepszy? Ranking 2024

Chcesz kupić dobry worek treningowy do ćwiczeń? Rozmyślasz, jak będzie najlepszy – klasyczny worek bokserski, MMA czy gruszka? Stojący czy wiszący? Zobacz poniższy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki worek treningowy wybrać! Wyjaśniamy jak dopasować rozmiar tego sprzętu sportowego. Objaśniamy jaki rodzaj worka kupić. Radzimy, z czego powinien być wykonany. Na dodatek sprawdź nasz ranking worków treningowych na Maj 2024 roku, w którym znajdziesz najlepsze worki treningowe nawet do 15% tańsze niż modele w sklepach stacjonarnych!

Ranking najlepszych worków treningowych na Maj 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

W jaki sposób stworzyliśmy nasz ranking worków bokserskich 2024?

W naszym rankingu najlepszych worków treningowych 2024 znalazły się tylko produkty, które mają najlepsze cechy, które to odgrywają znaczącą rolę w trakcie zakupu. Podczas selekcji oraz pozycjonowania każdego z worków treningowych wzięliśmy pod uwagę:

 • materiał wykonania,
 • rodzaj worka,
 • wypełnienie,
 • cenę,
 • opinie zadowolonych użytkowników.

Warto jednak zwrócić uwagę, że powyższy ranking 2024 został przygotowany z myślą o Tobie. Mianowicie zestawiając każdy z powyższych produktów, chcemy zaprezentować najlepszy sprzęt z tej kategorii, które jednocześnie wyróżniają się bardzo dobrą ceną.

Zobacz powiązane rankingi i artykuły:

Jaki worek treningowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Nie wiesz jaki worek treningowy wybrać, tak aby dawał możliwość ćwiczenia różnych ciosów, jak również koordynacji ruchów? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej wpis, w którym krok po kroku wskazujemy, jaki worek treningowy wybrać! Podpowiadamy jak dobrać worek treningowy do poziomu zaawansowania. Wskazujemy, z czego powinien być wykonany worek oraz jakie wypełnienie będzie najlepsze. Przeczytaj jaki worek treningowy kupić w 2024 roku! Sprawdźmy!

Klasyczny worek bokserski, MMA czy hakowy – jaki worek treningowy wybrać?

W pierwszym kroku zastanów się jaki typ worka treningowego chcesz kupić. Obecnie na rynku masz do wyboru worki:

 • bokserskie,
 • do MMA,
 • hakowe,
 • w postaci gruszki bokserskiej.
 • w formie piłki bokserskiej.

Wybór konkretnego modelu zależny jest od sztuk walki, jakie trenujesz. Aby nieco przybliżyć różnice pomiędzy wszystkimi wyżej wymienionymi, zestawiamy każdy rodzaj worka treningowego w tabeli wraz z opisem, który wskazuje różnice.

Rodzaj worka treningowego Opis Typ ciosów
worek bokserski worek treningowy bokserski jest to klasyczny worek stworzony do większości sportów walki, a zwłaszcza do ćwiczenia boksu, kickboxingu czy muay thai; przyjmuje postać owalną; zazwyczaj ma 130-140 cm wysokości trening techniczny, ćwiczenie siły ciosów i kopnięć, ćwiczenie techniki wyprowadzania ciosów, budowa siły ciosów, wyczucie dystansu
worek treningowy do MMA dedykowany jest dla osób trenujących MMA, kształtem może przypominać worek bokserski lub tzw. manekin daje możliwość trenowania siły uderzeń, trening w stójce oraz na parterze, daje możliwość ćwiczenia rzutów, uderzenia łokciem, zapewnia rozwój techniki parterowej
worek hakowy z wyglądu przypomina hak, posiada budowę panelową, zazwyczaj ma długość od 120 cm do 150 cm umożliwia wykonanie treningu bokserskiego nastawionego na ćwiczenie ciosów hakowych oraz ciosów podbródkowych
grusza bokserska przypomina kształtem gruszkę, ten worek treningowy najczęściej wiesza się do sufitu wyczucie dystansu, doskonalenie techniki uników, refleks, ćwiczenie koordynacji ruchowej na poziomie oko-ręka, poprawa szybkości
piłka bokserska worek tego typu posiada owalny kształt, najczęściej przymocowany jest linką od góry oraz dołu, większość modeli to dmuchane worki treningowe w postaci piłki rozwijanie szybkości, wytrzymałości, refleks, poprawa dynamiki wyprowadzanych ciosów, trening uników

Stojący czy wiszący – jaki worek kupić?

W przypadku worków treningowych spotkasz się z dwoma rodzajami:

 • workiem stojącym,
 • workiem wiszącym.

Worek treningowy stojący posiada platformę z przyssawkami, do której przytwierdzony jest worek. Do podstawy wlewa się wodę lub wsypuje piasek. Taki system zapewnia stabilność w trakcie wykonywania ciosów. Co więcej, wybrane modele mają zaznaczone strefy uderzeniowe, dzięki czemu możesz jeszcze z większą precyzją szkolić techniki pięściarskie oraz kickbokserskie.

Warto dodać, że worki stojące wypełnione są wytrzymałą pianką, która jest odporna na odkształcenia. Ich zaletą jest mobilność – taki worek możesz ustawić w wybranym miejscu bez konieczności stałego montażu do podłogi lub sufitu. Warto również dodać, że wysokość tego rodzaju worków bokserskich wynosi od 160 cm do 180 cm.

Tymczasem worki wiszące posiadają wypełnienie z pociętej pianki, materiałów, lub granulatu. Zazwyczaj są one znacznie cięższe. Warto również dodać, że w trakcie uderzeń następuje kołysanie się takiego worka. Jednak jaki wybrać – klasyczny worek treningowy wiszący czy stojący?

Wybór zależny jest od Twoich własnych oczekiwań oraz planu treningowego. Worki stojące to propozycja dla osób, które nie mogą zawiesić worka bokserskiego bezpośrednio do sufitu. W związku z tym doskonale sprawdzą się w niedużym mieszkaniu lub domu. Tymczasem worki wiszące to propozycja dla osób początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą trenować na worku przeróżne techniki, włączając w to rozwój koordynacji oraz uników.

Zwróć uwagę na rozmiar!

Decydując się na zakup worka treningowego, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz wagę. Wraz z większą wysokością oraz średnicą zwiększają się możliwości treningu bokserskiego, kickboxingu, karate czy MMA. Zobacz poniżej, jaki worek bokserski wybrać!

Jaką wysokość ma dobry worek do boksowania?

Kupując własny worek treningowy, spotkasz się z modelami, których wysokość wynosi od 120 do 185 cm. Miej na uwadze, że wartość tego parametru powinna być dopasowana do Twojego wzrostu, jak również sztuki walki, którą trenujesz. W sytuacji, gdy trenujesz boks (tylko ciosy ręczne), to wystarczający będzie worek treningowy 130 cm lub 140 cm.

Tymczasem w przypadku bardziej angażujących technik np. podczas rozwijania technik z kickboxing lub MMA lepiej zdecydować się na model od 150 do 160 cm wysokości. Tymczasem worki o długości 160 cm lub więcej to propozycja dla osób wysokich o wzroście powyżej 180 cm, które poszukują worka, który to umożliwi trenowanie ciosów ręcznych, jak i nożnych.

Długość worka treningowego Dla kogo?
od 130 do 140 cm boks (tylko ciosy ręczne)
od 150 do 160 cm ciosy ręczne oraz nożne
powyżej 160 cm ciosy ręczne oraz nożne, osoby powyżej 180 cm

Dopasuj średnicę worka!

W następnym etapie warto również zwrócić uwagę na średnicę worka treningowego. W sprzedaży spotkasz się z workami, dla których średnica wynosi od 30 do 50 cm. Jaki będzie najlepszy? W przypadku wykonywania treningu rekreacyjnego przez osoby początkujące lub w celu poprawienia swojej wydolności, wystarczający będzie worek treningowy o średnicy do 35 cm. Z kolei, dla osób bardziej zaawansowanych, które chcą trenować siłę uderzeń, poleca się zakup worka bokserskiego, który ma przynajmniej 40 cm średnicy.

Waga worka również jest ważna!

Kupując specjalny worek, zwróć uwagę na jego wagę. Miej na uwadze, że im większy ciężar worka, tym większa stabilność w trakcie wykonywania ciosów. Dostępne na rynku są worki treningowe, dla których waga wynosi od 30 do 100 kg lub nawet więcej. Worki treningowe o wadze od 30 do 50 kg doskonale sprawdzą się do treningu rekreacyjnego. Tymczasem ciężkie worki treningowe, których waga wynosi powyżej 50 kg, to propozycja dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności, poprawiać technikę, jak również ćwiczyć siłę uderzeń.

Waga worka treningowego Rodzaj treningu
od 30 do 50 kg trening rekreacyjny, ćwiczenie wytrzymałości i szybkości
powyżej 50 kg poprawa techniki siły uderzeń

Skóra naturalna, sztuczna czy poliuretan – z czego wykonany jest dobry worek treningowy?

Na udany trening na worku bokserskim ma wpływ materiał jego wykonania. W trakcie zakupu masz do wyboru worki treningowe, które zostały wykonane z:

 • skóry naturalnej,
 • skóry syntetycznej,
 •  poliuretanu.

Porównując je wszystkie, najlepszym wyborem jest zakup worka treningowego, który został wykonany ze skóry naturalnej. Dlaczego? Wyróżnia się ona wysoką trwałością. Na dodatek bardzo dobrze przyjmuje i amortyzuje ciosy wykonywane kończynami dolnymi, jak i górnymi. Co więcej, skóra naturalna zapewnia przyczepność w trakcie kontaktu z rękawicami bokserskimi.

Jakie wypełnienie ma dobry worek treningowy?

W ostatnim kroku sprawdź wypełnienie worka treningowego. Warto podkreślić, że w sprzedaży spotkasz się z modelami, które posiadają wypełnienie, jak również takimi, które tego wypełnienia nie mają. Obecnie dostępne są worki treningowe, które wewnątrz mają:

 • ścinki materiałów,
 • ścinki pianki,
 • piankę,
 • gumowy granulat.

Wybór konkretnego wypełnienia zależny jest od Twoich celów oraz sztuki walki. W przypadku wyboru worka do trenowania siły uderzeń zdecyduj się na model wypełniony gumowym granulatem lub mieszanką granulatu ze ścinkami. Z kolei w przypadku worka do treningu MMA lub tego do trenowania kopnięć czy rekreacyjnych ciosów, lepiej zdecydować się na ten wykonany ze ścinek z pianki oraz materiału.

Ile kosztuje polecany worek bokserski?

Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup dobrego worka treningowego, wynosi od 75 do 5000 zł. Warto dodać, że na cenę duży wpływ na materiał, z którego został wykonany worek, obecność oraz rodzaj wypełnienia, rozmiar worka, jego rodzaj. Co więcej, na kształtowanie się ceny ma wpływ marka.

Rodzaj worka treningowego Zakres cenowy
stojący od 75 do 5000 zł
wiszący od 500 do 3900 zł

Od jakiego producenta warto wybrać worek treningowy do boksowania?

W sprzedaży spotkasz się z workami treningowymi z przeróżnych marek. Jednak jaki będzie najlepszy? Do polecanych firm, które oferują wysokiej jakości worki treningowe, zaliczamy:

 • Everlast,
 • Adidas,
 • Manufaktura,
 • Shindo Sport.

Podsumowanie

 • Wybierając worek treningowy, warto zwrócić uwagę na rozmiar produktu – jego długość, średnicę oraz wagę.
 • W sprzedaży spotkasz się z workami treningowymi do MMA, bokserskimi, w kształcie haka, gruszki lub piłki.
 • Worki ciężkie dedykowane są dla osób, które pragną rozwijać umiejętności oraz siłę ciosów.
 • Dostępne są worki stojące oraz wiszące.
 • Spotkasz się z workami bokserskimi wykonanymi ze skóry syntetycznej, naturalnej lub poliuretanu.
 • Najlepszymi są modele wykonane ze skóry naturalnej oraz wypełnione gumowym granulatem.
 • Dobrymi workami treningowymi są te marki Everlast, Manufaktura oraz Shindo Sport.
 • Cena za tego typu sprzęt sportowy wynosi od 75 do 5000 zł.
 • Uniwersalny worek treningowy powinien mieć 35-40 cm średnicy oraz 130 cm długości.
 • Nie wiesz jaki worek treningowy wybrać? Zobacz nasz ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze worki bokserskie na Maj 2024 roku! Prezentujemy produkty nawet do 20% tańsze niż w sklepach stacjonarnych!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czym wypełnić worek treningowy?

W przypadku zakupu worka bez wypełnienia najlepiej wypełnić go materiałem, który z jednej strony będzie nieco twardy, a z drugiej będzie skutecznie amortyzował ciosy oraz kopnięcia. Dlatego najlepiej uzupełnić worek treningowy gumowym granulatem, ścinkami materiału, ścinkami ekologicznej skóry, ścinkami pianki. Oprócz tego duża część sportowców jako wypełnienie stosuje trociny.

Jaki worek treningowy do mieszkania – wiszący czy stojący?

W przypadku zakupu worka treningowego do niedużego mieszkania najlepiej wybierać model stojący. Taki worek bokserski nie musisz na stałe wieszać do sufitu, dzięki czemu możesz zmieniać jego położenie i dopasować do własnych preferencji. W związku z tym możesz trenować wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jedynym minusem worków stojących jest ich waga oraz cena, która to jest wyższa niż w przypadku worków wiszących.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry worek treningowy?

Wybierając najlepszy worek treningowy, koniecznie zwróć uwagę na rozmiar worka. Spotkasz się z modelami, dla których długość wynosi od 120 do 180 cm. Oprócz tego ważna jest również średnica oraz waga tego sprzętu sportowego. Co więcej, warto zobaczyć, z jakiego materiału został wykonany worek treningowy – najlepiej zdecydować się na ten ze skóry naturalnej. Poza tym koniecznie zobacz czy worek posiada wypełnienie – występują na rynku modele, które sprzedawane są jedynie w formie pokrowca. Przemyśl również, jaki kształt worka treningowego chcesz kupić – klasyczny bokserski, gruszkę, piłkę a może do MMA?
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

3 komentarze do “Jaki worek treningowy jest najlepszy? Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Kupiłem dla moich podopiecznych worek treningowy dla dzieci na obóz, muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Nie odbiega praktycznie niczym od pełnowymiarowego w kwestii trwałości, oraz wykonania. Jestem bardzo zadowolony, dzięki wielkie za artykuł – bardzo pomógł 😉

 2. Zastanawiam się, jaki stojak na worek treningowy kupić? Mam z tym problem, bo stacjonarnie w mieście nie mogę nigdzie tego znaleźć, by pasowało do mojego worka, a zależy mi na czasie. Ma ktoś coś takiego i może polecić jakiś konkretny produkt?

 3. Według mnie najlepszy jest worek treningowy stojący. Ma się na nim największą kontrolę. Oczywiście musi być odpowiednio stabilny, bo bez tego ani rusz. Worki na ogół są dosyć drogie, ale to sprzęt stricte specjalistyczny, więc nie ma się co dziwić.

Dodaj komentarz