Wioślarz magnetyczny – Ranking 2024. Jaki do domu?

Rozmyślasz nad zakupem wioślarza magnetycznego do domu, jednak nie wiesz, jaki wybrać, aby z jednej strony dawał możliwość wykonywania intensywnego treningu, był małoawaryjny i w dobrej cenie? Dumasz, na jaki się zdecydować – ten marki Gymtek, HMS czy Horizon Fitness? Z wagą koła zamachowego 5, 10 czy 15 kg? Zobacz poniższy poradnik, w którym wskazujemy, jaki wioślarz magnetyczny do domu wybrać! Objaśniamy najważniejsze parametry w specyfikacji! Radzimy, na jaką markę się zdecydować. Sprawdź, porównaj i zakup najlepszy model z naszego rankingu wioślarzy magnetycznych na Maj 2024 roku, w którym znajdziesz egzemplarze nawet do 20% tańsze niż w sklepach stacjonarnie!

Ranking wioślarzy magnetycznych na Maj 2024

Porównanie najlepszych wioślarzy magnetycznych przez Ćwiczwdomu.info

★ ★ ★
1
miejsce

Wioślarz magnetyczny HOP-SPORT HS-075R Nuke

Pierwsze miejsce w rankingu polecanych wioślarzy magnetycznych na Maj 2024 roku zajmuje Hop-Sport HS-075R Nuke wyposażony w aż 16-stopniową regulację oporu. Tym samym możesz wygodnie dopasować obciążenie do własnej kondycji oraz planu treningowego. Prezentowany wioślarz pomoże Ci nie tylko zwiększyć wydolność, ale również zrzucić zbędne kilogramy, tym samym wymodelować sylwetkę. Producent wyposażył ten trenażer magnetyczny w dwuszynową konstrukcję, która dodatkowo posiada wspornik, który dodatkowo stabilizuje ciało w trakcie ćwiczeń. Kolejnym udogodnieniem w tym ergometrze wioślarskim jest komputer treningowy, który prezentuje najważniejsze parametry takie jak ilość pociągnięć wioseł, RPM, czas, dystans, scan, jak również spalone kalorie. Na dodatek istnieje możliwość pomiaru pulsu poprzez kompatybilny pas telemetryczny. Rewelacyjnym udogodnieniem jest system składania, dzięki czemu wioślarz magnetyczny możesz przechowywać w dowolnym miejscu w domu. Dokładne wymiary tego urządzenia wynoszą 73 x 43 x 202 cm. Pozostałymi udogodnieniami w wioślarzu magnetycznym Hop-Sport HS-075R Nuke są: podkładki antypoślizgowe na pedałach, regulacja położenia stopy na platformie, wbudowane stabilizatory, rolki transportowe, neoprenowe uchwyty, jak również stopki poziomujące. Maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi 135 kg, tymczasem waga koła zamachowego to aż 9 kg! Sprzęt sprawdzi się idealnie dla osób o wzroście od 160 do 200 cm.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 9 kg
Regulacja oporu: Manualna (16-poziomowa)
Wymiar po rozłożeniu: 73 x 43 x 202 cm
Wymiary po złożeniu: 90 x 32 x 110 cm
Maksymalna waga użytkownika: 135 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak z pasem telemetrycznym
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
solidna konstrukcja
system składania
rolki transportowe
wysokiej jakości wykonanie
waga koła zamachowego 9 kg
16-stopniowa regulacja oporu
antypoślizgowe pedała
Wady
brak
★ ★
2
miejsce

Wioślarz magnetyczny FINNLO Aquon Evolution 3705

Kolejną pozycję w naszym rankingu wioślarzy magnetycznych na Maj 2024 roku zajmuje Finnlo Aquon Evolution 3705. Jest to model magnetyczny wzbogacony również o opór powietrzny. Na wstępie warto podkreślić, że jest to wysokiej jakości urządzenie, które daje możliwość wykonania intensywnego treningu. Prezentowany wioślarz został stworzony z trwałych elementów. Z kolei maksymalna waga użytkownika, do której został przystosowany, wynosi aż 150 kg! Dokładne wymiary tego urządzenia to 50 x 107 x 240 cm. Warto wspomnieć, że wyposażone zostało w komputer, który wyświetla takie parametry jak czas na 500 m, czas, dystans, puls, spalone kalorie, liczba ruchów wiosłem, jak również programy treningowe. Co więcej, ten trenażer został uzupełniony o specjalne hamulce magnetyczne, które zwiększają opór w trakcie wykonywania ćwiczeń. Wioślarz magnetyczny Finnlo Aquon Evolution 3705 oddaje do dyspozycji 4 programy treningowe, które zorientowane są na tętno. Co więcej, w trakcie przekroczenia zalecanej granicy pulsu, urządzenie informuje o tym przez wbudowany komputer. Opór w tym modelu wynosi 350 Watt. Warto również wspomnieć o samej konstrukcji urządzenia. Wioślarz posiada szynę o długości 135 cm wykonaną z wysokiej jakości aluminium. Na dodatek uzupełniony został o siedzisko z łożyskami kulkowymi, które sprawnie i płynnie porusza się po szynie. Warto również wspomnieć, że ten sprzęt sportowy został przygotowany nie tylko dla niskich, ale również wysokich osób, których wzrost wynosi do 2 m. Na zakończenie dodajmy, że waga koła zamachowego w tym modelu to 8 kg.

Specyfikacja
Marka: Finnlo
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 8 kg
Regulacja oporu: Pokrętło (16 stopni)
Wymiar po rozłożeniu: 50 x 107 x 240 cm
Wymiary po złożeniu: 135 x 50 x 173 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak z pasem telemetrycznym
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
trwała konstrukcja
wbudowany komputer
12 programów treningowych
waga koła zamachowego 8 kg
4 programy skoncentrowane na puls
maksymalna waga użytkownika 150 kg
Wady
cena mogłaby być niższa
3
miejsce

Wioślarz magnetyczny INSPORTLINE Incondi Rw60

Tworząc nasze zestawienie najpopularniejszych wioślarzy magnetycznych dodaliśmy do porównania ergometr inSPORTline Incondi Rw60. Jest to wysokiej jakości sprzęt sportowy wyposażony w system koła zamachowego o wadze 8 kg. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest elektroniczna regulacja oporu, dzięki czemu błyskawicznie dopasujesz intensywność treningu do swoich możliwości. Bez wątpienia można przyjąć, że jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych ergometrów wioślarskich z hamulcem magnetycznym. Do dyspozycji oddaje program HRC, który to ciągle mierzy tętno użytkownika, po czym dopasowuje do niego obciążenie w czasie rzeczywistym. To innowacyjne urządzenie daje możliwość regulacji oporu w 16-stopniowej skali. Na dodatek posiada wytrzymałą konstrukcję, która została wyposażona w płynnie poruszające się, wyprofilowane siedzisko. Nie można zapomnieć, że wioślarz magnetyczny inSPORTline Incondi Rw60 wyposażony został w komputer z wyświetlaczem LCD, który wskazuje najważniejsze parametry, takie jak dystans, ilość spalonych kalorii, czas, liczbę powtórzeń, tętno, temperaturę otoczenia, datę, jak również godzinę. Poza tym posiada również programy treningowe do wyboru. Na zakończenie dodajmy, że maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi 150 kg. Co więcej, urządzenie ma system umożliwiający jego wygodne złożenie. Dokładne wymiary tego sprzętu to 223 x 50 x 96 cm.

Specyfikacja
Marka: Insportline
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 8 kg
Regulacja oporu: Elektroniczna (16-stopniowa)
Wymiar po rozłożeniu: 223 x 50 x 96 cm
Wymiary po złożeniu: 95 x 50 x 148 cm
Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
opór 8 kg
program HRC
kółka transportowe
16-stopniowa regulacja obciążenia
wyświetlacz elektroniczny z komputerem
pomiar najważniejszych parametrów
pomiar pulsu przez pas telemetryczny, który dołączony jest w zestawie
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
4
miejsce

Wioślarz magnetyczny INSPORTLINE Ocean

Ranking wioślarzy treningowych zawiera również produkt inSPORTline Ocean, u którego waga koła zamachowego wynosi 6 kg. Wymiary tego trenażera to 175 x 51 x 75 cm. Co więcej, opór regulowany jest w 8 poziomach przez wbudowane pokrętło, dzięki czemu dopasujesz działanie ergometru do własnego planu treningowego. Dodajmy, że urządzenie wyposażone zostało w przejrzysty wyświetlacz z komputerem, dzięki któremu możesz monitorować czas ćwiczeń, liczbę pociągnięć na minutę, dystans czy tętno. Warto również dodać, że urządzenie wykonane zostało z wysokiej jakości materiału. W swojej budowie posiada solidną szynę, na której przymocowane jest płynnie przesuwające się siodełko uzupełnione o łożyska kulkowe. Poza tym sprzęt wyróżnia się cichą pracą, tym samym wpływa to na Twój komfort w trakcie ćwiczeń, jak również innych domowników. Warto również wspomnieć, że producent wyposażył ten model w system prostego składania. Co za tym idzie? Możesz zakupić ten sprzęt nawet do niedużego mieszkania lub siłowni. Świetnym udogodnieniem są wbudowane kółka transportowe, które dają możliwość przestawiania urządzenia w inną przestrzeń, np. przed telewizor. Do innych pomocnych rozwiązań można zaliczyć platformy wyposażone w pasy do stabilizacji stóp, jak i możliwość połączenia się z pasem telemetrycznym. Maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi 120 kg. Bez wątpienia jest to dobry wybór dla osób, które poszukują urządzenia nie tylko do odchudzania, ale poprawy swojej wytrzymałości.

Specyfikacja
Marka: Insportline
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 6 kg
Regulacja oporu: Manualna (8-stopniowa)
Wymiar po rozłożeniu: 175 x 51 x 75 cm
Wymiary po złożeniu: 85 x 51 x 118 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
8 poziomów regulacji oporu
łożyska kulkowe w siedzisku
wyświetlacz z komputerem
możliwość złożenia konstrukcji
możliwość pomiaru pulsu przez pas telemetryczny
Wady
cena mogłaby być nieco niższa
waga koła zamachowego mogłaby być większa
5
miejsce

Wioślarz magnetyczny HOP-SPORT Cross Hs-060R

Na kolejnym miejscu w rankingu ergometrów wioślarskich magnetycznych znalazł się Hop-Sport Cross Hs-060R. Urządzenie o dokładnych wymiarach 51,5 x 47 x 180 cm oraz maksymalnej wadze użytkownika 120 kg doskonale sprawdzi się dla początkujących, jak i doświadczonych sportowców. Jest to trenażer wyposażony w opór 8 kg, który regulowany jest w sposób manualny. Dodajmy, że model ten oddaje do dyspozycji 8 stopni zmiany oporu, dzięki czemu dopasujesz działanie tego sprzętu do własnych oczekiwań. Co więcej, wioślarz posiada wytrzymałą konstrukcję, która została wyposażona w wyprofilowane siodełko. Poza tym uzupełniony został o wyświetlacz LCD, który informuje użytkownika o najważniejszych parametrach, takich jak ilość powtórzeń, liczbę spalonych kalorii, czas, jak również dystans. Dodajmy, że ten magnetyczny ergometr wioślarski umożliwia pomiar tętna przez kompatybilny pas piersiowy. Dodajmy, że urządzenie uzupełnione zostało w stopkę podszynową, szerokie pedała na stopy, paski stabilizujące nogi, jak również manualny system regulacji oporu w postaci pokrętła. Na dodatek sprzęt Hop-Sport Cross Hs-060R ma składaną konstrukcję oraz rolki transportowe.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 9 kg
Regulacja oporu: Manualna (8 poziomów)
Wymiar po rozłożeniu: 51,5 x 47 x 180 cm
Wymiary po złożeniu: 125 x.47 x 68 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Nie
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak, przez pas telemetryczny
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
składana konstrukcja
wygodne transportowanie
wbudowany komputer LCD
8-stopniowa regulacja oporu
waga koła zamachowego 8 kg
Wady
manualna regulacja oporu
6
miejsce

Wioślarz magnetyczny ZIPRO Nix 5088

Poszukujesz wioślarza magnetycznego, który z jednej strony jest funkcjonalny, a z drugiej ma atrakcyjną cenę? Zobacz Zipro Nix 5088! Bez wątpienia jest to jedno z urządzeń, które wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Prezentowany magnetyczny ergometr wioślarski wyposażony został w koło zamachowe, którego waga wynosi 9 kg. Co więcej, urządzenie ma 8-stopniową regulację oporu, która umożliwia dopasowanie ergometru do intensywności treningu. Dodajmy, że ten model wyposażony został w komputer z panelem sterowania, który jest banalny w obsłudze. Dzięki temu sprzętowi możesz w czasie rzeczywistym kontrolować takie parametry jak m.in. ilość powtórzeń na minutę, czas, ilość powtórzeń w serii, jak również ilość powtórzeń w całym treningu. Co więcej, wioślarz magnetyczny ma Bluetooth, jak i funkcję automatycznego wyłączania po 4 minutach bezczynności. Podkreślmy, że jest to sprzęt nie tylko dla niskich osób, ale również tych wysokich! Zakres wzrostu, do jakiego został przystosowany ten sprzęt, wynosi od 140 do 200 cm. Na dodatek prezentowany wioślarz magnetyczny posiada w swojej budowie wygodne podpory pod stopy, które usupełnione są w paski stabilizujące. Długość szyny w tym modelu wynosi 116 cm, z kolei zakres poruszania się siodełka to 34 – 108 cm. Na zakończenie dodajmy, że maksymalna waga użytkownika w tym modelu wynosi 100 kg.

Specyfikacja
Marka: Zipro
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 9 kg
Regulacja oporu: Manualna (8-stopniowa)
Wymiar po rozłożeniu: 183 x 46 x 48 cm
Wymiary po złożeniu: 76 x 46 x 123 cm
Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Nie
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
wyświetlacz elektroniczny
8-stopniowa regulacja oporu
waga koła zamachowego 9 kg
antypoślizgowe podstawy pod stopy z paskami
składana konstrukcja wyposażona w rolki transportowe
Wady
maksymalna waga użytkownika 100 kg
7
miejsce

Wioślarz magnetyczny HOP-SPORT HS-030R Boost

Wśród polecanych wioślarzy magnetycznych znalazł się również Hop-sport HS-030R Boost wyposażony w koło zamachowe o wadze 9 kg. Jest to doskonała propozycja dla osób, które poszukują sprzętu do domowej siłowni. Ergometr przystosowany został dla sportowców o maksymalnej wadze 120 kg. Co więcej, jest to nowoczesne urządzenie wyposażone w komputer treningowy, który wyświetla takie parametry jak ilość pociągnięć wioseł, czas, jak i spalone kalorie. Dodajmy, że pełne wymiary tego sprzętu treningowego wynoszą 46 x 52 x 177 cm. Pomocnym udogodnieniem jest pomiar pulsu przez sparowany pas telemetryczny. Na dodatek wioślarz magnetyczny Hop-Sport wyposażony został w 10-stopniową regulację oporu, dzięki której dopasujesz intensywność wykonywania ćwiczeń do własnej kondycji, jak i oczekiwań. Poza tym urządzenie ma wytrzymałą konstrukcję wyposażoną w miękkie siedzisko, które płynnie porusza się po wytrzymałej szynie. Co więcej, uchwyt posiada antypoślizgową powłokę, która umożliwia wykonywanie bezpiecznego treningu. Kolejnym ciekawym zastosowaniem w tym modelu są ergonomiczne podstawy pod stopy, które dodatkowo posiadają regulowane paski blokujące. Nie można zapomnieć, że wioślarz magnetyczny możesz wygodnie złożyć i przechowywać w dowolnym miejscu. Co więcej, producent wyposażył ten model w rolki transportowe.

Specyfikacja
Marka: Hop-Sport
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 9 kg
Regulacja oporu: Manualna (10-stopniowa)
Wymiar po rozłożeniu: 46 x 52 x 177 cm
Wymiary po złożeniu: 125 x 52 x 68 cm
Maksymalna waga użytkownika: 120 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Nie
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak z pasem telemetrycznym
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
wytrzymała konstrukcja
wyświetlacz elektroniczny
10-stopniowa regulacja oporu
waga koła zamachowego 9 kg
wyprofilowane platformy na stopy
składana budowa z kółkami transportowymi
Wady
manualna regulacja oporu
maksymalna waga użytkownika mogłaby być nieco wyższa
8
miejsce

Wioślarz magnetyczny HAMMER Cobra XTR II Plus

W naszym rankingu magnetycznych wioślarzy znalazł się również ten marki Hammer Cobra XTR II Plus, którego dokładny wymiar wynosi 55 x 75 x 232 cm. Urządzenie zostało przystosowane dla osób, których waga nie przekracza 130 kg. Ten model magnetyczny wyposażony został w opór w postaci koła zamachowego, którego waga to 6 kg. Dodajmy, że sprzęt oddaje do dyspozycji regulację oporu. Genialnym dodatkiem jest komputer z wyświetlaczem, który prezentuje najważniejsze parametry w trakcie wykonywania treningu. Co więcej, producent wyposażył urządzenie w półkę na smartfona lub tablet. Poza tym wioślarz magnetyczny Hammer Cobra XTR II Plus uzupełniony został o wyprofilowane platformy na stopy, które dodatkowo posiadają paski stabilizujące. Konstrukcja tego sprzętu wykonana została z wysokiej jakości, trwałego materiału. Aluminiowa szyna ma w swojej budowie wyprofilowane siodełko, które cicho i płynnie przesuwa się po wyznaczonej linii. Wbudowany komputer w tym ergometrze wioślarskim prezentuje takie parametry jak czas, dystans, ilość wiosłowań, kalorie, ilość wiosłowań na 1 minutę, jak również pomiar tętna. Nie można zapomnieć, że prezentowany model wioślarza posiada składaną konstrukcję, dzięki czemu możesz wygodnie go przechowywać nawet w niedużym pomieszczeniu.

Specyfikacja
Marka: Hammer
Rodzaj: Wioślarz magnetyczny
Waga koła zamachowego: 6 kg
Regulacja oporu: Elektroniczna regulacja oporu (16 pozomów)
Wymiar po rozłożeniu: 55 x 75 x 232 cm
Wymiary po złożeniu: 118 x 55 x 155 cm
Maksymalna waga użytkownika: 130 kg
Wbudowany komputer: Tak
Pomiar dystansu: Tak
Pomiar czasu: Tak
Pomiar spalonych kalorii: Tak
Pomiar pulsu: Tak
Pomiar ilości wiosłowań: Tak
Składana konstrukcja: Tak
Rolki transportowe: Tak
Zalety
regulacja oporu
wyświetlacz elektroniczny
wysokiej jakości wykonanie
półka na tablet lub smartfon
Wady
brak informacji o zakresie regulacji oporu
waga koła zamachowego mogłaby być większa
Zobacz powiązane rankingi i artykuły:

Jak powstał ranking najlepszych ergometrów wioślarskich?

Przygotowując powyższy ranking TOP wioślarzy magnetycznych, chcemy zaprezentować sprzęt sportowy, który wyróżnia się najlepszymi parametrami przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. W trakcie przydzielania każdego z miejsc wzięliśmy pod uwagę najważniejsze cechy wybranych, najlepszych ergometrów wioślarskich. Możemy do nich zaliczyć: wagę koła zamachowego, rozmiar sprzętu, ergonomię siodełka, maksymalną wagę, do której został przystosowany dany wioślarz, jak również wszystkie dodatki i wbudowane funkcje. Warto podkreślić, że duży wpływ na punktację miały zweryfikowane oceny od użytkowników. Powyższy ranking wioślarzy magnetycznych 2024 przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie! Wszystko w celu zaprezentowania tych najlepszych produktów, które jednocześnie mają najkorzystniejszą cenę online!

Jaki magnetyczny wioślarz do domu wybrać? Najważniejsze parametry

Dobry wioślarz magnetyczny to urządzenie, które angażuje najważniejsze partie mięśniowe, dzięki czemu jest to idealny sprzęt dla osób chcących skutecznie rozbudować formę, jak również dla tych, którzy chcą schudnąć. Jednak, aby to miało miejsce, należy prawidłowo dopasować najważniejsze parametry ze specyfikacji. Zachodzisz w głowę, jaki wioślarz do domu wybrać? W poniższym wpisie znajdziesz poradnik zakupowy, w którym prosto objaśniamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze! Wskazujemy jak dopasować wagę koła zamachowego. Radzimy jakiej klasy urządzenie jest najlepsze. Sprawdź jak wybrać najlepszy wioślarz magnetyczny w 2024 roku! Podpowiadamy!

Waga koła zamachowego 5, 10 czy 15 kg – jaki ergometr magnetyczny wybrać?

Decydując się nad zakupem wioślarza magnetycznego, w pierwszym kroku dopasuj wagę koła zamachowego. Dlaczego jest to ważne? Koło zamachowe jest elementem, który stanowi opór wraz z wbudowanym systemem jego regulacji. Im większa waga koła zamachowego, tym intensywniejszy trening jesteś w stanie wykonać. Obecnie w sprzedaży spotkasz się z wioślarzami magnetycznymi, które posiadają koło zamachowe o wadze od 3 do 16 kg.

Jednak na jaką wartość tego parametru się zdecydować? Najlepiej wybierać treningowy ergometr wioślarski, u którego waga koła zamachowego wynosi przynajmniej 9 kg. Poza tym zdecyduj się na taki, który dodatkowo wyposażony jest w regulację obciążenia. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie dopasować intensywność treningu do swoich potrzeb i kondycji.

Jak dopasować wymiary wioślarza magnetycznego?

Kupując wysokiej jakości wioślarz magnetyczny do ćwiczeń w domu, koniecznie zwróć uwagę na rozmiar urządzenia, a zwłaszcza wbudowanej szyny. Wykonując trening całego ciała z wykorzystaniem ergometru wioślarskiego, ważne jest, aby urządzenie umożliwiało pełne wyprostowanie nóg. W związku z tym, aby dopasować do siebie treningowy wioślarz magnetyczny, wykonaj pomiary swoich nóg w pozycji stojącej – od podłogi do bioder. Do wyniku dodaj 10 cm.

Po czym zdecyduj się na taki model, który posiada szynę o długości takiej samej lub większej niż uzyskany wynik Twoich pomiarów. Dzięki temu kupisz urządzenie do domowej siłowni, które będzie idealnie dopasowane, tym samym zminimalizujesz ryzyko zwrotów produktu lub wykonywania treningów w nieprawidłowy sposób, co może przyczynić się do kontuzji.

Sprawdź maksymalną wagę użytkownika!

Kolejnym ważnym parametrem w trakcie zakupu nowoczesnego wioślarza jest maksymalna waga użytkownika. Prawidłowe dopasowanie tego atrybutu wpływa na długą żywotność tego sprzętu do ćwiczeń w domu. Warto dodać, że im wioślarz treningowy przystosowany jest do większej masy ciała użytkownika, tym lepsze i trwalsze podzespoły użyto do jego wykonania. Dostępne na rynku są magnetyczne wioślarze do ćwiczeń w domu, dla których maksymalna waga użytkownika wynosi od 100 do 180 kg.

Zaleca się wybierać urządzenie, którego wartość tego parametru wynosi nie mniej niż 120 kg lub jest o przynajmniej 20 kg większa niż docelowa wartość osoby, która planuje regularnie trenować na magnetycznym wioślarzu domowym. Miej na uwadze, że prawidłowe dopasowanie tego parametru wpłynie na płynną pracę urządzenia, rzadsze serwisowanie, jak również konserwację sprzętu.

Wioślarz magnetyczny składany czy nie – jaki kupić?

Decydując się na zakup magnetycznego ergometru wioślarskiego do domu, warto wybierać model składany. Dlaczego? Wioślarz to sprzęt, który po rozłożeniu zajmuje dużo miejsca, tym samym jego przechowywanie jest utrudnione. Składany trenażer daje możliwość wygodnego przechowywania w dowolnej przestrzeni. Dzięki temu ograniczasz dużo miejsca, co jest niezwykle ważne w przypadku zakupu wioślarza magnetycznego do niedużego mieszkania.

Jaka regulacja w ergometrze magnetycznym – mechaniczna czy elektroniczna?

Wśród wszystkich treningowych wioślarzy magnetycznych spotkasz się z urządzeniami, które zostały wyposażone w magnetyczny system oporu z regulacją manualną lub elektroniczną. W przypadku tego pierwszego opór ergometru wioślarskiego regulowany jest z wykorzystaniem wbudowanego pokrętła. Przekręcając je w dowolnym kierunku, hamulec magnetyczny zwiększa lub zmniejsza nacisk na koło zamachowe.

Z kolei wioślarz treningowy wyposażony w elektroniczną regulację oporu posiada hamulec magnetyczny, który sterowany jest przez wbudowany mikroprocesor. Tym samym, aby zwiększyć lub zmniejszyć opór wykorzystuje się w tym celu wbudowany komputer, czyli wyświetlacz z panelem sterowania.

Jakie dodatkowe funkcje i akcesoria są przydatne?

Magnetyczny wioślarz to urządzenie, które najczęściej wyposażone jest w wiele przeróżnych udogodnień, które dają sporo opcji na wykonanie przeróżnych treningów, w celu poprawy sylwetki bez wychodzenia z domu. Do przydatnych zastosowań można zaliczyć:

 • przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania do monitorowania efektów i spalonych kalorii w czasie treningu;
 • przynajmniej 5 programów treningowych;
 • ergonomiczne i wygodne siedzisko;
 • dodatkową możliwość wiosłowania jak w trakcie pływania kajakiem;
 • wyprofilowany uchwyt pokryty miękką pianką EVA;
 • stabilną konstrukcję;
 • kilka poziomów oporu,
 • wbudowane rolki transportowe;
 • system umożliwiający złożenie urządzenia;
 • Bluetooth dający możliwość połączenia się z urządzeniem mobilnym,
 • pomiar tętna w tym HRC.

Ile kosztuje treningowy wioślarz do ćwiczeń?

Cena za wioślarze magnetyczne wynosi od 899 zł do 7500 zł. Warto dodać, że kwota zależna jest od wybranego modelu, rozmiaru, wbudowanych funkcji, akcesoriów dodanych do zestawu, wagi koła zamachowego, jak również od marki. Spotkasz się z tanimi wioślarzami, jak i drogimi. Pamiętaj, jednak aby wybierać sprzęt polecany i sprawdzony przez innych użytkowników. Jeśli nie wiesz jaki ergometr magnetyczny wybrać, to zobacz nasz powyższy ranking 2024, w którym zestawiamy najlepsze wioślarze magnetyczne doskonałe do ćwiczeń w domowym zaciszu!

Z jakiej firmy wybrać najlepszy wioślarz magnetyczny?

Decydując się na zakup dobrego wioślarza magnetycznego, do wyboru masz urządzenia od różnych producentów. Pamiętaj, aby wybierać tylko takie urządzenie, które polecane jest przez zadowolonych użytkowników, sportowców oraz trenerów. Jednymi z najlepszych są wioślarze magnetyczne:

 • Zipro,
 • Spokey,
 • Horizon Fitness,
 • Hop-Sport.

Podsumowanie

 • Ćwiczenia na wioślarzu angażują wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu jest to urządzenie ogólnorozwojowe.
 • W sprzedaży oprócz ergometrów magnetycznych dostępne są również wioślarze wodne, powietrzne, elektromagnetyczne, jak również wioślarze hydrauliczne.
 • Wybierając dobry wioślarz magnetyczny, zwróć uwagę na ilość programów treningowych, rodzaj oporu, zastosowane udogodnienia, rozmiar, a zwłaszcza szyny. Poza tym zobacz czy urządzenie posiada system umożliwiający wygodne złożenie.
 • Każdy nowoczesny wioślarz magnetyczny powinien zapewniać cichą pracę, tym samym generować nieduży hałas w trakcie treningu w domu.
 • Ergometr wioślarski to urządzenie, które zwiększa wydolność, siłę oraz poprawia kondycję. Na dodatek przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów.
 • Do najlepszych wioślarzy magnetycznych zalicza się te marki Zipro, Horizon Fitness, Spokey, jak również Hop-Sport.
 • Kwota, którą należy przeznaczyć za najlepszy wioślarz magnetyczny do domu, wynosi od 899 do 7500 zł.
 • Jeśli zależy Ci na zakupie wioślarza magnetycznego, który jest wytrzymały, umożliwia trening ogólnorozwojowy, a przy tym ma konkurencyjną cenę, to zobacz nasz ranking ergometrów wioślarskich magnetycznych na Maj 2024 roku!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Wioślarz powietrzny czy magnetyczny – jaki jest lepszy?

Zarówno wioślarz powietrzny, jak i magnetyczny dają możliwość wykonania ćwiczeń na tej samej zasadzie. Różnicą jest system oporu. W przypadku ergometrów magnetycznych posiadają one hamulec magnetyczny, który regulowany jest z wykorzystaniem pokrętła lub przez wbudowany komputer. Co więcej, te modele zaliczane są do cichych wioślarzy. Z kolei wioślarz powietrzny zwiększa obciążenie podczas wykonywanego ruchu wraz ze wzrostem intensywności ćwiczeń. Oprócz tego spotkasz się również z wioślarzami wodnymi. Każdy z wymienionych jest łatwy w obsłudze i daje możliwość wykonania treningu o różnej intensywności.

Na co zwrócić uwagę wybierając wioślarz magnetyczny?

Wybierając wioślarz magnetyczny, zwróć uwagę na rozmiar urządzenia, a zwłaszcza na długość szyny, która powinna być dopasowana do długości Twoich nóg. Oprócz tego zobacz na konstrukcję oraz ilość poziomów oporu. Warto również zobaczyć na rodzaj regulacji obciążenia. Do wyboru masz mechaniczną lub elektroniczną, przy czym lepsza jest ta druga. Na dodatek zobacz czy wybrane przez Ciebie urządzenie ma wbudowane rolki transportowe oraz opcję złożenia. Warto również zobaczyć na maksymalną wagę użytkownika oraz wbudowane rozwiązania, takiej jak ergonomiczne siedzisko, wyświetlacz z panelem sterowania czy pomiar tętna z funkcją HRC.

Czy wykonując ćwiczenia na wioślarzu magnetycznym, można schudnąć?

Tak, wioślarz magnetyczny to urządzenie sportowe, które daje możliwość wykonywania ogólnorozwojowego treningu, tym samym skutecznego zrzucania kalorii. Wyposażony jest on najczęściej w opcję regulacji oporu, dzięki czemu możesz wygodnie dopasować intensywność. W trakcie ćwiczeń zaangażowane są nogi, ręce, ramiona oraz barki.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

15 komentarzy do “Wioślarz magnetyczny – Ranking 2024. Jaki do domu?”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Witam,
  Fajny artykuł, dużo ciekawych rzeczy. Niestety w tym gąszczu internetowym bardzo ciężko coś wybrać do domu, coś z czego będę korzystał ją ale i Żona. Jest szansa na pomoc w wyborze?

 2. Należy zwracać uwagę na następujące kwestie:
  1) czy wioślarz zapewnia pełny ruch wioślarski ciała zarówno w przód, jak i w tył. O ile sprawa długości szyny (ruch w tył) jest łatwa do zbadania, bo producenci podają na ten temat informacje (choć często fałszywie), o tyle sprawa ruchu w przód wymaga gruntownego zbadania. Często na samych reklamówkach widać, że konstrukcja uniemożliwia pełny wysięg w przód.
  2) stabilność urządzenia i stabilność jazdy po szynie. Kiedy siodełko się buja na boki, szybko dochodzi do wypaczania się kółeczek, następnie te kółeczka degradują szynę, zaś szyna dalej degraduje kółeczka. I tak w koło Macieju. Siodełko powinno być duże, żeby nie wiercić się tyłkiem w trakcie jazdy. Szyna powinna być regularnie czyszczona, bo nawet mały brudek, gdy przejedzie się po nim kółeczkiem kilkaset razy w trakcie jednego treningu, zamienia się w twardą wypukłość, która niszczy kółeczka, kółeczka niszczą potem szynę, itd.
  3) skalę oporu. Przy urządzeniach z oporem wodnym ważna jest wielkość baniaka, najlepiej 17 litrów. Urządzenia z oporem powietrznym dają z zasady dużo oporu, ale ważna jest kwestia jak został skalibrowany opór wyjściowy. Opór magnetyczny ma co do zasady małą skalę oporu; zachodzi więc ryzyko, że po stosunkowo krótkim czasie „przeskoczymy” urządzenie.
  4) najlepsze są opory wodne i powietrzne, bo są duże i dają wysoki realizm wiosłowania. Plusami oporu magnetycznego jest to, że jest cichy i można go fajnie dozować przy pomocy elektroniki, ale moim zdaniem nie mają feelingu. Ja na oporze magnetycznym czuję się zbyt abstrakcyjnie. Dobrym rozwiązaniem są opory powietrzno-magnetyczne, kombinujące zalety dwóch typów oporu (sam taki mam, bo ważna jest da mnie funkcja ergonometru, ale mówiąc wprost – goły opór powietrzny jest po prostu lepszy, bo wiosłowanie jest trochę bardziej realistyczne).
  5) opór musi być skalibrowany tak, żeby na całym ruchu wioślarskim nie występowały martwe punkty. We fazie powrotu cięgno nie powinno ciągnąć mocno, a delikatnie; powrót muszą załatwiać mięśnie ud.
  5) urządzenie musi być bardzo wytrzymałe (solidny grat), bo ma znosić duże i wielokrotne obciążenia przez kilka lat.
  6) nigdy nie napalać się na urządzenia z dwoma niezależnymi wiosłami z siłownikami.
  7) nigdy nie napalać się na urządzenia z oporem na gumach. To w ogóle nie są wioślarze, tylko ekspandery. „Filozofia rozciągania gumy” zupełnie nie pasuje do idei wioślarza. We wioślarzu 60% siły ma iść na nogi, czyli w pierwszej fazie ruchu, zaś guma na początku rozciągania daje najmniejszy opór.
  7) Zabawa zaczyna się od ok. 2000 zł . I tu nie ma wyjątków. Ale można kupić na allegro całkiem dobre sprzęty powystawowe i przynajmniej popróbować na nich, czy warto w to wchodzić „na całość”. Jeśli zaś jest pewność, że wiosłowanie się nie znudzi, warto uderzać w sprzęt z najwyższej półki. Kosztuje ok. 5 tys., ale jest na długie lata. A poza tym, to tylko ułamek ceny, którą trzeba dać za np. dobry rower górski.

  • Wiec jaki polecisz ?
   Ja dopiero zaczynam a nie chce sie wpakowac w cos co nie do konca bedzie takie jak ma myc
   Wole dopłacić i kupic dobry sprzet nawet gdybyb mial troche polezec
   Piszesz kwota 2 tys dopiero mozna cos kupic wiec wal smialo

  • Cześć,
   Mam zamiar kupić wioślarza z oporem magnetyczno -powietrznym, a że często będę ćwiczył późnym wieczorem, to czy możesz mi powiedzieć, czy taki wioślarz będzie mocno głośny.
   Problem jest w tym że nigdy nie słyszałem jak pracuje taki wioślarz więc nie mam skali porównawczej .
   Prosił bym o opinię.
   Pozdrawiam,

  • Dlaczego „nigdy nie napalać się na urządzenia z dwoma niezależnymi wiosłami z siłownikami”?
   Czy możesz uzasadnić tą opinię?

 3. Zastanawiam się z czego wynika tak duża różnica w tym jaka jest cena ergometru wioślarskiego. Rozumiem, że sprzęt różnej klasy, ale niektóre ceny różnią się od siebie znacznie. Co do samego sprzętu, mój już wypadałoby wymienić, dlatego przyglądam się czemuś nowemu.

  • Czy mógłby Pan polecić konkretny model w przedziale 2000-3000?

 4. Kolega polecił mi zerknąć i obadać cały temat tego czym jest wioślarz treningowy do ćwiczeń. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tylu pozytywnych opinii o tym sprzęcie, bo widziałem go w użyciu na siłowni tylko kilka razy, osobiście nie mając z tym styczności, ale teraz poważnie zastanawiam się nad zakupem.

 5. Długi czas zbierałem się na zakup takiego sprzętu. Po przeprowadzce mam teraz dużo więcej miejsca i pomogliście mi wybrać odpowiedni sprzęt. Wybór padł na wioślarz magnetyczny kettler. Świetny sprzęt, bardzo dobrej jakości. Zdecydowanie mógłbym go polecić początkującym jak i zaawansowanym sportowcom.

 6. Wioślarz to świetny sprzęt! Ja również uwielbiam na nim ćwiczyć 😀 Można sobie fajnie zbudować ciało, głównie plecy. Prawdopodobnie będę kupował do swojego nowego mieszkania taki sprzęt, jaki model polecacie najbardziej? zakładając, że mam już trochę wprawy w ćwiczeniu na tej maszynie 🙂

  • To jaki model wybierzesz zależy od tego na czym Ci najbardziej zależy. Na pewno jeśli zależy Ci na porządnym sprzęcie i jeśli już masz trochę wprawy to musisz zainwestować trochę kasy. Ja za swój model dałem 1700zł i trzyma się nieźle. Zdecydowanie odradzam wszystkie modele za poniżej 500zł, bo nie nadają się one do niczego, są bardzo niestabilne.

 7. Wioślarz to świetna sprawa. Można przygotować się do prawdziwego pływania i przy okazji rozbudować mięśnie. Ja na razie korzystałem tylko na siłce, ale może kupię coś. Ten ranking wygląda ciekawie, myślałem że to trochę droższe 😛

 8. Z insportlinem miałem już do czynienia wczęsniej i nie polecam! Straszny bubel non stop w naprawie aż w końcu oddali mi kase.
  Nie wszyscy lubią wioślarze a ja KOCHAM! Używam w tej chwili Cobre XTR z Hammera, dali mi 3 lata gwarancji i jestem bardzo zadowolony.
  Znalazłem kogoś kto ogłaszał się na olx i ma swój salon. Pozdrawiam

 9. A ja nadal nie wiem co kupić:( Dość duży wybór widziałem w centrali Insportline w Polsce. Niby marka bardzo znana, przynajmniej w Czechach, a tu nic o niej nie piszecie. Szukam dalej:)

 10. Super, pomogliście mi w wyborze! Dzięki!

Dodaj komentarz