Wioślarz do ćwiczeń. Jaki wioślarz do domu? Opinie, cena, efekty i ranking 2021

Bardzo ciekawym urządzeniem do ćwiczeń są wiosła. I to nie te, które pomagają przemieszczać się łódką po wodzie, ale wioślarze, które można znaleźć nie tylko na siłowni. Coraz częściej na zakup urządzenia jakim jest wioślarz do ćwiczeń, decydują się ci, którzy mają nieco miejsca w domu oraz wolnej gotówki i chcą ją przeznaczyć na urządzenie do domowych treningów. Na rynku sprzętów do ćwiczeń do wyboru jest wiele tego typu urządzeń. Zaczynając od opcji zdecydowanie tańszej jaką jest wioślarz York, a kończąc na najbogatszej opcji jaką oferuje wioślarz Kettler. Te najbardziej złożone, profesjonalne wioślarze znajdziemy w każdej dobrze wyposażonej siłowni. Ci, którzy już postanowili zainwestować w taki sprzęt, zyskują przyrząd do ćwiczenia w domu przynoszący znaczące rezultaty.

Kto może ćwiczyć na wioślarzu?

Wioślarz jest to urządzenie, które imituje prawdziwe wiosłowanie na wodzie. Seria ćwiczeń na wioślarzu zalecana jest w treningu cardio oraz w treningu aerobowym. Jest to urządzenie przeznaczone dla osób dorosłych, jak i młodzieży od 14 lat. Wiosłowanie na nim może wykonywać przeważnie każda osoba, ponieważ prawdopodobieństwo kontuzji jest niewielkie. Jest idealnym urządzeniem dla osób z nadwagą, systematyczne ćwiczenia i praca na wioślarzu przez dłuższy czas pomoże w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Trening na nim powinno się wykonywać 3 razy w tygodniu, i trwać powinien minimum 30 minut. Ćwiczenia na wioślarzu mogą być wykorzystywane jak rehabilitacja, ponieważ urządzenie to nie obciąża stawów.

⇒ Sprawdź także nasz artykuł na temat wyboru dobrych atlasów do ćwiczeń w bieżącym roku!

Rodzaje wioślarzy do ćwiczeń

Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na pytanie, który wioślarz jest lepszy, ponieważ zarówno mechaniczne, jak i magnetyczne posiadają wady i zalety. Większość jednak trenerów zdecydowanie poleca bardziej treningi na wioślarzach magnetycznych, twierdząc że jest on o wiele lepszy, niż wioślarz mechaniczny. Stwierdzone jest, że wioślarze magnetyczne są bardziej stabilne, ciszej pracują oraz posiadają szereg dodatkowych funkcji, których w modelach mechanicznych nie ma. Przed zakupem wioślarza, warto zwrócić zatem uwagę na system oporu i hamowania, gdyż przy tym zakupie jest to sprawa najważniejsza. Aby urządzenie było jak najbardziej odpowiednie, należy rozróżnić rodzaje systemów. Istnieją zatem systemy:

 • hydrauliczny
 • oporu, oparty o gumowe linki
 • magnetyczne
 • linowe z kołem zamachowym
 • magnetyczno-powietrzne

Przyrząd o podobnym zastosowaniu to np. orbitrek. Jaki orbitrek kupić? Na to pytanie odpowiemy Ci w naszym poradniku.

Czym się sugerować przy zakupie wioślarza?

 • Wagą urządzenia
 • Rozmiarami po rozłożeniu
 • Maksymalnym obciążeniem
 • Atestami

Bardzo ważne jest to, że system hamowania i oporu wpływa z pewnością na intensywność ćwiczeń. Przy rozwiązaniu mechanicznym, chodzi o to, że mamy do czynienia z działaniem na zasadzie tarcia. W wypadku wioślarza magnetycznego zasada działania oparta jest na wytwarzanym polu magnetycznym. W tym drugim wypadku jakość ćwiczeń jest trochę lepsza.

Walka ze zbędnymi kilogramami nigdy nie należała do najłatwiejszych. To zdecydowanie długi proces, który wymaga wyrzeczeń, poświęceń, cierpliwości i przede wszystkim systematyczności. Na pierwszym miejscu trzeba zastanowić się nad swoim sposobem odżywania, który najczęściej wymaga zweryfikowania i to porządnego. Niezmiennym jednak pozostaje fakt, że odpowiednia dieta i zmiana nawyków żywieniowych to dopiero początek na trudnej drodze do wymarzonej sylwetki. Nie obejdzie się bez aktywności fizycznej. Wprowadzenie ćwiczeń fizycznych to jedna ze składowych, które warunkują przyszły sukces. Ponadto ćwiczenia fizyczne nie tylko są w stanie pomóc w odchudzaniu, ale nawet tym którzy nie mają czego zrzucać, zdecydowanie sprzyjają jak najdłuższemu zachowaniu sprawności fizycznej i przyczyniają się do poprawy zdrowia, na przykład przez wyeliminowanie uciążliwych dolegliwości bólowych różnego pochodzenia.

Wioślarz Christopeit Accord.
Wioślarz Christopeit Accord

Jakie efekty zyskamy po treningu na wioślarzu?

 • Spalanie niepotrzebnych kalorii
 • Ogólne wzmocnienie mięśni ciała, a w szczególności mięśni ramion, nóg, brzucha i pleców
 • Zwiększona wytrzymałość, poprawienie wydolności płuc i serca
 • Poprawa samopoczucia

Cena wiosła waha się od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy złotych. W zależności od tego co nas interesuje i na jakim treningu nam zależy. Pewne jest jednak, że wiosła to urządzenia dzięki którym możemy zdecydowanie poprawić swoją sprawność, budować sylwetkę i ćwiczyć różne partie mięśniowe zarówno rąk jak i nóg, które mocno pracują przy wiosłach.

⇒ Sprawdź także: motylek do ćwiczeń – czym jest i jak na nim ćwiczyć?

Wiosła do ćwiczeń, wioślarz – Cena i Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Wioślarze. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Do czego tak naprawdę przydaje się wioślarz?

Wioślarz idealnie się nadaje dla osób, które trenują profesjonalnie i systematycznie. Za jego pomocą można intensywnie kształtować masę mięśniową, jak również spalać kalorie. Ćwiczenia na tym urządzeniu pozwalają poprawić nie tylko sprawność fizyczną ale i wydolność serca i płuc. Pomoże on wzmocnić mięśnie pleców, brzucha, nóg, ramion, barków czy pośladków. Jest idealnym rozwiązaniem do ćwiczeń w domu, ponieważ ćwiczenia na nim pozwalają kształtować różne mięśnie ciała, a do tego wioślarz nie zajmuje za dużo miejsca.

Zagadnienia związane z tym tematem:
 • wioślarz do ćwiczeń w domu
 • wiosła do ćwiczeń w domu
 • jaki wioślarz kupić do domu forum
 • wioślarz do ćwiczeń
 • wioślarz opinie
 • jaki wioślarz do domu
 • wiosła treningowe
 • wioślarz magnetyczny opinie
 • wiosła do ćwiczeń
 • ergometr wioślarski do domu

Opinie i komentarze na forum na temat: “Wioślarz do ćwiczeń. Jaki wioślarz do domu? Opinie, cena, efekty i ranking 2021

 • 18 marca 2019 o 12:30
  Permalink

  Należy zwracać uwagę na następujące kwestie:
  1) czy wioślarz zapewnia pełny ruch wioślarski ciała zarówno w przód, jak i w tył. O ile sprawa długości szyny (ruch w tył) jest łatwa do zbadania, bo producenci podają na ten temat informacje (choć często fałszywie), o tyle sprawa ruchu w przód wymaga gruntownego zbadania. Często na samych reklamówkach widać, że konstrukcja uniemożliwia pełny wysięg w przód.
  2) stabilność urządzenia i stabilność jazdy po szynie. Kiedy siodełko się buja na boki, szybko dochodzi do wypaczania się kółeczek, następnie te kółeczka degradują szynę, zaś szyna dalej degraduje kółeczka. I tak w koło Macieju. Siodełko powinno być duże, żeby nie wiercić się tyłkiem w trakcie jazdy. Szyna powinna być regularnie czyszczona, bo nawet mały brudek, gdy przejedzie się po nim kółeczkiem kilkaset razy w trakcie jednego treningu, zamienia się w twardą wypukłość, która niszczy kółeczka, kółeczka niszczą potem szynę, itd.
  3) skalę oporu. Przy urządzeniach z oporem wodnym ważna jest wielkość baniaka, najlepiej 17 litrów. Urządzenia z oporem powietrznym dają z zasady dużo oporu, ale ważna jest kwestia jak został skalibrowany opór wyjściowy. Opór magnetyczny ma co do zasady małą skalę oporu; zachodzi więc ryzyko, że po stosunkowo krótkim czasie “przeskoczymy” urządzenie.
  4) najlepsze są opory wodne i powietrzne, bo są duże i dają wysoki realizm wiosłowania. Plusami oporu magnetycznego jest to, że jest cichy i można go fajnie dozować przy pomocy elektroniki, ale moim zdaniem nie mają feelingu. Ja na oporze magnetycznym czuję się zbyt abstrakcyjnie. Dobrym rozwiązaniem są opory powietrzno-magnetyczne, kombinujące zalety dwóch typów oporu (sam taki mam, bo ważna jest da mnie funkcja ergonometru, ale mówiąc wprost – goły opór powietrzny jest po prostu lepszy, bo wiosłowanie jest trochę bardziej realistyczne).
  5) opór musi być skalibrowany tak, żeby na całym ruchu wioślarskim nie występowały martwe punkty. We fazie powrotu cięgno nie powinno ciągnąć mocno, a delikatnie; powrót muszą załatwiać mięśnie ud.
  5) urządzenie musi być bardzo wytrzymałe (solidny grat), bo ma znosić duże i wielokrotne obciążenia przez kilka lat.
  6) nigdy nie napalać się na urządzenia z dwoma niezależnymi wiosłami z siłownikami.
  7) nigdy nie napalać się na urządzenia z oporem na gumach. To w ogóle nie są wioślarze, tylko ekspandery. “Filozofia rozciągania gumy” zupełnie nie pasuje do idei wioślarza. We wioślarzu 60% siły ma iść na nogi, czyli w pierwszej fazie ruchu, zaś guma na początku rozciągania daje najmniejszy opór.
  7) Zabawa zaczyna się od ok. 2000 zł . I tu nie ma wyjątków. Ale można kupić na allegro całkiem dobre sprzęty powystawowe i przynajmniej popróbować na nich, czy warto w to wchodzić “na całość”. Jeśli zaś jest pewność, że wiosłowanie się nie znudzi, warto uderzać w sprzęt z najwyższej półki. Kosztuje ok. 5 tys., ale jest na długie lata. A poza tym, to tylko ułamek ceny, którą trzeba dać za np. dobry rower górski.

  Odpowiedz
  • 17 czerwca 2019 o 17:24
   Permalink

   Wiec jaki polecisz ?
   Ja dopiero zaczynam a nie chce sie wpakowac w cos co nie do konca bedzie takie jak ma myc
   Wole dopłacić i kupic dobry sprzet nawet gdybyb mial troche polezec
   Piszesz kwota 2 tys dopiero mozna cos kupic wiec wal smialo

   Odpowiedz
  • 29 sierpnia 2019 o 18:18
   Permalink

   Cześć,
   Mam zamiar kupić wioślarza z oporem magnetyczno -powietrznym, a że często będę ćwiczył późnym wieczorem, to czy możesz mi powiedzieć, czy taki wioślarz będzie mocno głośny.
   Problem jest w tym że nigdy nie słyszałem jak pracuje taki wioślarz więc nie mam skali porównawczej .
   Prosił bym o opinię.
   Pozdrawiam,

   Odpowiedz
  • 27 maja 2020 o 18:03
   Permalink

   Dlaczego “nigdy nie napalać się na urządzenia z dwoma niezależnymi wiosłami z siłownikami”?
   Czy możesz uzasadnić tą opinię?

   Odpowiedz
 • 23 czerwca 2018 o 16:07
  Permalink

  Zastanawiam się z czego wynika tak duża różnica w tym jaka jest cena ergometru wioślarskiego. Rozumiem, że sprzęt różnej klasy, ale niektóre ceny różnią się od siebie znacznie. Co do samego sprzętu, mój już wypadałoby wymienić, dlatego przyglądam się czemuś nowemu.

  Odpowiedz
  • 21 listopada 2020 o 12:05
   Permalink

   Czy mógłby Pan polecić konkretny model w przedziale 2000-3000?

   Odpowiedz
 • 23 czerwca 2018 o 16:05
  Permalink

  Kolega polecił mi zerknąć i obadać cały temat tego czym jest wioślarz treningowy do ćwiczeń. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tylu pozytywnych opinii o tym sprzęcie, bo widziałem go w użyciu na siłowni tylko kilka razy, osobiście nie mając z tym styczności, ale teraz poważnie zastanawiam się nad zakupem.

  Odpowiedz
 • 23 czerwca 2018 o 16:03
  Permalink

  Długi czas zbierałem się na zakup takiego sprzętu. Po przeprowadzce mam teraz dużo więcej miejsca i pomogliście mi wybrać odpowiedni sprzęt. Wybór padł na wioślarz magnetyczny kettler. Świetny sprzęt, bardzo dobrej jakości. Zdecydowanie mógłbym go polecić początkującym jak i zaawansowanym sportowcom.

  Odpowiedz
 • 20 września 2017 o 10:28
  Permalink

  Wioślarz to świetny sprzęt! Ja również uwielbiam na nim ćwiczyć 😀 Można sobie fajnie zbudować ciało, głównie plecy. Prawdopodobnie będę kupował do swojego nowego mieszkania taki sprzęt, jaki model polecacie najbardziej? zakładając, że mam już trochę wprawy w ćwiczeniu na tej maszynie 🙂

  Odpowiedz
  • 22 września 2017 o 10:05
   Permalink

   To jaki model wybierzesz zależy od tego na czym Ci najbardziej zależy. Na pewno jeśli zależy Ci na porządnym sprzęcie i jeśli już masz trochę wprawy to musisz zainwestować trochę kasy. Ja za swój model dałem 1700zł i trzyma się nieźle. Zdecydowanie odradzam wszystkie modele za poniżej 500zł, bo nie nadają się one do niczego, są bardzo niestabilne.

   Odpowiedz
 • 15 czerwca 2017 o 22:13
  Permalink

  Wioślarz to świetna sprawa. Można przygotować się do prawdziwego pływania i przy okazji rozbudować mięśnie. Ja na razie korzystałem tylko na siłce, ale może kupię coś. Ten ranking wygląda ciekawie, myślałem że to trochę droższe 😛

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2016 o 09:55
  Permalink

  Z insportlinem miałem już do czynienia wczęsniej i nie polecam! Straszny bubel non stop w naprawie aż w końcu oddali mi kase.
  Nie wszyscy lubią wioślarze a ja KOCHAM! Używam w tej chwili Cobre XTR z Hammera, dali mi 3 lata gwarancji i jestem bardzo zadowolony.
  Znalazłem kogoś kto ogłaszał się na olx i ma swój salon. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 17 listopada 2015 o 09:15
  Permalink

  A ja nadal nie wiem co kupić:( Dość duży wybór widziałem w centrali Insportline w Polsce. Niby marka bardzo znana, przynajmniej w Czechach, a tu nic o niej nie piszecie. Szukam dalej:)

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2014 o 21:41
  Permalink

  Super, pomogliście mi w wyborze! Dzięki!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest