Jaki drążek do podciągania wybrać? Ranking Maj 2024!

Szukasz solidnego drążka w celu rozbudowy mięśni ramion, pleców i mięśni brzucha? Zastanawiasz się, jaki kupić – ten sufitowy, rozporowy czy mocowany do futryny? Poniżej krok po kroku podpowiadamy, który model jest najlepszy. Sprawdź jaki drążek do podciągania wybrać, tak aby stymulował pracę mięśni powierzchownych i głębokich! Przeczytaj jak dopasować rozmiar, maksymalne obciążenie czy rodzaj uchwytów. Zobacz, porównaj i wybierz najlepszy egzemplarz z rankingu drążków do podciągania na Maj 2024 roku!

Ranking najlepszych drążków do podciągania na Maj 2024

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał ranking drążków do ćwiczeń 2024?

Podczas doboru drążków do podciągania, które znalazły się w naszym rankingu, w pierwszej kolejności wzięliśmy pod uwagę jakość wykonania. Oprócz tego ważnym czynnikiem w trakcie oceny był sposób montażu tego sprzętu treningowego, jak również najważniejsze właściwości. Pod uwagę wzięliśmy również uchwyty, które gwarantują stabilny chwyt, tym samym zapewniają komfort i bezpieczeństwo w trakcie treningu. 

Warto podkreślić, że duże znaczenie w trakcie naszej oceny miały opinie od użytkowników, którzy regularnie ćwiczą na wybranym drążku. Braliśmy pod uwagę nie tylko pozytywne, ale również i negatywne komentarze, które pochodzą od realnych klientów. Warto dodać, że tworząc powyższy ranking drążków do podciągania, naszym głównym celem jest zaprezentowanie wysokiej jakości sprzętu, który daje najwięcej korzyści dla użytkownika, a przy tym jest w konkurencyjnej cenie.

Jaki drążek do podciągania wybrać?

Najlepszy drążek do podciągania daje możliwość wykonywania przeróżnych ćwiczeń, które wpływają nie tylko na rozbudowę mięśni ramion, ale również mięśni pleców oraz brzucha. Szukasz dobrego drążka treningowego, który będzie solidny i umożliwi wykonanie Twojego planu treningowego? Poniżej przygotowaliśmy przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Przeczytaj, jaki drążek do podciągania kupić i jak prawidłowo go dopasować!

Drążek do podciągania do ogrodu
Drążek do podciągania do ogrodu

Ścienny, rozporowy czy ten do futryny – jaki drążek wybrać?

Drążki do podciągania występują w wielu rodzajach. Dopasowanie wybranego typu zależne jest od miejsca, w którym chcesz zamocować osprzęt, wagi użytkownika, jak również od ćwiczeń, jakie planujesz wykonywać z użyciem tego sprzętu. Sprawdź poniżej rodzaje drążków! Przeczytaj, który wybrać!

Drążek sufitowy/ścienny

Drążek do podciągania na ścianę jest to urządzenie, które mocuje się do ściany za pomocą kołków rozporowych. Ten rodzaj osprzętu daje dużo możliwości wykonywania ćwiczeń. Poza tym posiada solidną konstrukcję i jest jednym z najtrwalszych rozwiązań. Podobnie jest z drążkiem mocowanym do sufitu.

Drążek do podciągania rozporowy

Nieco inaczej jest z drążkami rozporowymi do podciągania. W tych modelach nie ma konieczności trwałego montowania drążka do ściany lub drzwi. Dzięki specjalnemu mechanizmowi rozporowemu drążek prosty przymocujesz pomiędzy dwoma ściankami, np. ościeżnicą drzwi. 

Drążek mocowany do futryny H4

Kolejny, czyli drążek mocowany do futryny drzwi to przyrząd, który działa na zasadzie dźwigni. Drążki tego typu posiadają specjalne haki, które mocuje się pomiędzy futryną a ościeżnicą bez wykonywania wiercenia w ścianie.

Drążek do podciągania stacjonarny H4

Ostatni stacjonarny drążek do podciągania jest to sprzęt do ćwiczeń, który wymaga zagospodarowania znacznie więcej miejsca. Posiada on konstrukcję na podstawie, która stabilizuje drgania oraz umożliwia wykonywanie przeróżnych ćwiczeń, które z kolei angażują różne partie mięśniowe, m.in. biceps, mięśnie barków, przedramię, grzbiet, klatkę piersiową, jak również mięśnie brzucha czy nóg.

Jednak jakiego typu drążek do podciągania wybrać? W przypadku gdy jesteś osobą początkującą o niedużej wadze do 75 kg, to wystarczający będzie model rozporowy, jak również uchwyt do podciągania mocowany do futryny. Z kolei, jeśli zależy Ci na porządnym sprzęcie, który wyeliminuje drgania, udźwignie masę ciała powyżej 80 kg, jak również będzie wyposażony w rozbudowane uchwyty, to lepiej wybierać drążek do podciągania do ściany, sufitowy lub ten stacjonarny.

→ Zobacz również: Ranking agrafek do ćwiczeń – jaką wybrać?

Zwróć uwagę na konstrukcję drążka!

Istotnym krokiem jest zwrócenie uwagi na wykonanie drążka do podciągania, zwłaszcza modeli mocowanych do ściany, sufitu, stacjonarnych lub tych futrynowych. Konstrukcja powinna być wykonana z trwałych, stalowych profili, które zabezpieczone są dodatkowo śrubami, które z kolei umożliwiają bezpieczny trening siłowy. Co więcej, cała rama powinna posiadać solidny spaw. Poza tym warto zwrócić uwagę na uchwyty, dla których standardowa średnica powinna wynosić 25 mm. Na dodatek warto, aby były one pokryte antypoślizgowym materiałem. Oprócz tego przy zakupie drążka do podciągania rozporowego zwróć uwagę na rurkę, która powinna być wykonana z wysokiej jakości stali, która z kolei pokryta jest gumą.

Jakie uchwyty ma dobry drążek do podciągania?

Podciąganie na drążku może przybierać różne formy. W zależności od zastosowanego chwytu różni się zaangażowanie wybranych partii mięśni. W związku z tym, aby móc wykonywać różne ćwiczenia, warto zwrócić uwagę na uchwyty, które posiada wybrany model drążka. Masz do wyboru drążki z dodatkowymi uchwytami z różnym rozstawem (multi chwyt), jak również zwykłe drążki w postaci pojedynczej rurki.

W przypadku, gdy zależy Ci na rozbudowie różnych partii mięśni, m.in. mięśni brzucha, ramion i pleców, z wykorzystaniem nachwytu oraz podchwytu, wtedy wybieraj egzemplarz wyposażony w przynajmniej 2 pary różnego rodzaju rączek w różnym rozstawie. Z kolei, jeśli kupujesz drążek do ćwiczeń w domu i nie zależy Ci na znacznej rozbudowie masy mięśniowej, to wystarczający będzie prosty osprzęt w postaci pojedynczego uchwytu (rurki).

Maksymalne obciążenie drążka do ćwiczeń

Podczas zakupu dobrego drążka do podciągania i ćwiczeń warto sprawdzić maksymalne obciążenie. Im parametr ten jest większy, tym drążek jest w stanie udźwignąć większą masę ciała, co z kolei przekłada się również na lepszą jakość wykonania. W trakcie zakupu spotkasz się z drążkami do podciągania, dla których maksymalny udźwig wynosi od 100 do 300 kg. Najlepiej wybierać taki, dla którego parametr ten wynosi przynajmniej 150 kg, dzięki temu wykonywanie ćwiczeń na drążku będzie bezpieczne – bez ryzyka uszkodzenia ciała, osprzętu, drzwi lub ściany.

Jak dopasować wymiary drążka treningowego?

Istotnym krokiem w trakcie zakupu jest prawidłowe dopasowanie wymiarów, zwłaszcza gdy kupujesz egzemplarz rozporowy. Dobranie rozmiaru zależne jest od miejsca montażu drążka do podciągania. Dlatego przed dokonaniem zakupu dokładnie zmierz przestrzeń, w którym chcesz go zamontować. W przypadku zakupu drążka do podciągania na drzwi precyzyjnie zmierz rozstaw pomiędzy jedną a drugą ościeżnicą. 

Dodatkowe właściwości i wyposażenie

Podczas zakupu lepiej wybrać drążek, który posiada dodatkowe wyposażenie, które z kolei daje możliwość wykonywania najlepszych ćwiczeń, jak również wpływa na komfort w trakcie podciągania. Do jednych z pomocnych zastosowań można zaliczyć ogumowane i wyprofilowane uchwyty, które gwarantują mocny chwyt. Innym pomocnym rozwiązaniem jest opcja montażu do sufitu lub ściany. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć:

 • antypoślizgowe przyssawki w drążku rozporowym,
 • uchwyt dedykowany na worek treningowy czy gumy,
 • podłokietniki,
 • śruby montażowe w zestawie.

Ile kosztuje dobry drążek treningowy do podciągania?

Kupując drążek do wykonywania ćwiczeń bez wychodzenia z domu, masz do wyboru wiele egzemplarzy w przeróżnej cenie. Najtańsze drążki kosztują już od 30 zł – zazwyczaj są to proste modele rozporowe montowane do drzwi. Z kolei te najdroższe w postaci drążków stacjonarnych mogą kosztować nawet ponad 1000 zł. Średnia cena za dobrej jakości, solidny drążek wynosi od 100 do 400 zł.

Z jakiej marki wybrać przyrząd do ćwiczeń na drążku?

Warto kupić drążek do podciągania od sprawdzonego producenta. Jedną z polecanych marek jest HMS. W ofercie znajdziemy różnego rodzaju drążki, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Poza tym mają różnego typu uchwyty, które dają możliwość wykonania najrozmaitszych ćwiczeń, m.in. podciąganie, wykonywanie dipów czy ćwiczenia na rozbudowę mięśni brzucha. Inną polecaną firmą jest Neo-Sport, która oferuje wyprofilowane drążki o przeróżnym kształcie w bardzo przyjaznej cenie. Do pozostałych, sprawdzonych i polecanych marek można zaliczyć K-Sport czy Marbo.

Podsumowanie

 • Drążek do podciągania to dobre rozwiązanie dla osób, które ćwiczą kalistenikę, chcą poprawić mięśnie ramion, rąk, pleców, jak również mięśni brzucha.
 • W trakcie zakupu warto zastanowić się jaki rodzaj drążka do podciągania chcesz nabyć. Do wyboru masz modele rozporowe, mocowane do futryny, montowane do ściany lub sufitu, jak również modele wolnostojące.
 • Warto wybierać drążek, który wyposażony jest w przynajmniej 2 pary różnych uchwytów, dzięki czemu możesz wykonać większą ilość ćwiczeń w trakcie treningu.
 • Cena za proste drążki wynosi już od 30 zł. Najdroższe egzemplarze mogą kosztować nawet 1000 zł lub więcej.
 • Dla osób chcących ćwiczyć w domu proste ćwiczenia poleca się modele rozporowe lub mocowane do futryny.
 • W trakcie zakupu koniecznie zwróć uwagę na wymiary drążka, maksymalne obciążenie, uchwyty, jak również na dodatkowe wyposażenie.
 • Do polecanych marek można zaliczyć drążki do podciągania marki Neo-Sport, K-Sport, HMS oraz Marbo.
 • Nie wiesz jaki drążek wybrać? Sprawdź i wybierz najlepszy model z naszego rankingu drążków do podciągania na Maj 2024!

Najczęściej zadawane pytania o drążki do podciągania – FAQ

Drążek do futryny, sufitowy czy rozporowy – jaki wybrać?

Dobór drążka zależny jest od miejsca, w którym chcesz go zamontować. Najlepszymi są te mocowane do ściany lub sufitu – dają one bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń. Z kolei drążki do futryny lub te rozporowe doskonale sprawdzą się dla osób, które chcą ćwiczyć w mieszkaniu lub domu, jednak nie mają wystarczająco miejsca do stałego zamontowania tego typu sprzętu.

Jaki uchwyt powinien mieć dobry drążek treningowy?

Jeśli zależy Ci na zaangażowaniu mięśni powierzchownych, jak i głębokich, to wybieraj drążek, który posiada przynajmniej dwie pary uchwytów z różnym rozstawem. Dzięki temu możesz wykonywać różnego typu ćwiczenia, angażując większość mięśni, m.in. ramion, pleców, rąk, jak również mięśni brzucha. Co więcej, sprawdź, czy uchwyty zostały wyprofilowane i pokryte antypoślizgowym materiałem, który gwarantuje stabilny chwyt.

Jak działa drążek rozporowy?

Drążek do podciągania rozporowy to urządzenie, które składa się z prostej rurki. Posiada on dwie śruby po bokach, które się wykręca przez zastosowany mechanizm. Dzięki temu drążek zwiększa swoją długość, tym samym generuje większe naprężenie pomiędzy dwoma ościeżnicami lub ścianami.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

13 komentarzy do “Jaki drążek do podciągania wybrać? Ranking Maj 2024!”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Czy ktoś z Was korzysta z drążka, do którego można przymocować również worek bokserski? Zastanawiam się, czy takie rozwiązanie jest optymalne.

 2. Polecam bardzo w tej sytuacji drabinki gimnastyczne. I dla domu i dla ciała.

 3. Jeśli chodzi o drążek mocowany do ściany, to czy odległość 45cm od ściany wystarczy?

 4. Od lat mam drążek mocowany do sufitu i nie wiem, czy jest coś lepszego. Oczywiście dla początkujących jest to problematyczne, bo nie ma się na tyle siły, żeby podciągnąć się chociażby 1 raz. Do tego warto kupić na początek gumę i ćwiczyć z nią – bardzo dużo daje 😉

 5. Niestety musiałem kupić drążek do podciągania do ściany – z początku byłem zrażony do tego, bo trzeba było wiercić i bawić się we wkręcanie. Teraz nie żałuje, bo można kupić drążek różnej szerokości i trenować nawet szerokim chwytem bez wychodzenia z domu 😉

 6. W tej kwestii nie ma nic lepszego niż drążek rozporowy do podciągania, oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić, to jasna sprawa. Jeżeli tylko ma się odpowiednie framugi, to jest to najwygodniejsze i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, no i wiercenia w ścianach. Drążek nie jest drogi, a i tak ma dużą nośność, więc utrzyma każdego 😉

 7. Ja właśnie się przymierzam do kupna drążka ściennego. Natknęłam się na drążek z marbo. Co myślicie? Czy fakt, że również jest drążkiem sufitowym nie będzie oznaczał, że będzie szwankował?

 8. Fajny artykuł, drążek to ważna rzecz dla osoby aktywnej fizycznie. Osobiście nie lubię rozporowych, bo stojąc w drzwiach czuje się jakoś ograniczony i nie można szeroko rozstawić rąk, wolę te mocowane do sufitu. Posiadam drążek firmy Fitplay i nie mam nic do zarzucenia, do dziś się trzyma 😀 Miałem problem z bolącymi rękami, ale kupiłem dodatkowo rękawiczki bo strasznie miałem poobcierane ręce, aż wyglądało to nieestetycznie w życiu codziennym. Cena co do jakości drążka OK 😉

 9. W drążek warto zainwestować trochę więcej kasy. Ja za swój dałam 150 zł i jest już na parwdę bardzo porządny, a to wciąż nie jest jakaś zawrotna kasa. Ogólnie każdemu polecam ćwiczenia na drążku, bo to jedno z tych najskuteczniejszych wiczeń z podnoszeniem własnego ciężaru.

 10. Korzystałem z wielu rodzajów drążków i najbardziej podpasował mi ten mocowany na ścianie. Wydaje się być najbardziej solidny. Z rozporowymi jest różnie… zależy na jaki się trafi. Na pewno te tańsze to nie jest dobre rozwiązanie. Co do drążków na dworze to oczywiście jest to świetna opcja, jednak powoli zbliża się zima i większość treningów będę robił w domu, więc warto mieć taki drążek.

 11. Ja mam w domu drążek rozporowy i jestem z niego zadowolony w 100%, także jest to chyba kwestia indywidualna. Może kupiłeś jakiś tańszy model… Natomiast z treningami na świeżym powietrzu jak najbardziej się zgadzam. U mnie w mieście budują plac do kalisteniki i już nie mogę się doczekać żeby tam poćwiczyć 😀

 12. Ja nie ufam drążkom rozporowym. Kiedyś taki miałem to strasznie niewygodnie się na nim ćwiczyło, nie polecam. Potem zamontowałem sobie taki drążek na suficie i uważam, że jest to najlepsza opcja. Może się wydawać, że jest to niebezpieczne, ale taki drążek wytrzyma nawet 120kg, także spokojnie 😉 Poza tym budują coraz więcej placów gdzie są różne przyrządy w tym drążki, warto czasami poćwiczyć na świeżym powietrzu!

 13. Właśnie przymierzam się do kupna takiego drążka, ale taki drążek za 26zł wydaje mi się podejrzany. Muszę też dodać, że ważę ok. 95kg i mam wątpliwości czy taki drążek wytrzymałby taką wagę. Który z tych powyższych drążków jest najbardziej solidny? Pozdro i dzięki za odpowiedź.

Dodaj komentarz