Rower stacjonarny składany – Ranking najlepszych w 2024!

Dumasz nad zakupem dobrego roweru stacjonarnego składanego, który będzie wygodny w przechowywaniu, a przy tym umożliwi wykonanie nawet bardzo intensywnego treningu? Rozmyślasz, jaki wybrać – składany rower magnetyczny czy mechaniczny? Z wagą koła zamachowego 5 czy 10 kg? Sprawdź nasz ranking rowerów stacjonarnych na Maj 2024 roku! Razem z ekspertem z ćwiczwdomu.info prezentujemy polecane rowery składane stacjonarne, które mają konkurencyjną cenę! Co więcej, podpowiadamy jak dopasować najlepszy rower składany stacjonarny! Objaśniamy, na jakie parametry zwrócić uwagę w trakcie wyboru! Sprawdźmy!

Ranking rowerów stacjonarnych składanych na Maj 2024 wg popularności

Jak powstał ranking składanych rowerów 2024?

Tworząc nasz ranking rowerów stacjonarnych składanych w 2024 roku, chcemy zaprezentować produkty, które:

 • są kompaktowe,
 • mają opcję złożenia,
 • dają możliwość wykonania nawet intensywnego treningu,
 • posiadają wiele programów treningowych,
 • mają konkurencyjną cenę.

Warto podkreślić, że zestawiając każdy z powyższych rowerków stacjonarnych składanych, wzięliśmy pod uwagę najważniejsze cechy ze specyfikacji produktów, takie jak: maksymalna waga użytkownika, waga koła zamachowego, rodzaj oporu, jak również dodatkowe funkcje oraz wyposażenie. Tworząc ranking 2024, chcemy zaprezentować te najlepsze modele na rynku, które wyróżniają się funkcjonalnością, a przy tym mają konkurencyjną cenę online!

Jaki stacjonarny rower składany wybrać? Poradnik zakupowy

Zastanawiasz się jaki rower stacjonarny kupić, tak aby dawał możliwość skutecznego spalania kalorii, był wygodny w przechowywaniu, a przy tym miał dobrą cenę? Zobacz poniższy wpis, w którym w 5 prostych krokach wskazujemy jaki rower stacjonarny składany wybrać! Na dodatek prezentujemy najważniejsze parametry ze specyfikacji, które należy dopasować! Sprawdź poniżej, jak wybrać najlepszy rower stacjonarny składany!

Mechaniczny czy magnetyczny – jaki rodzaj oporu jest najlepszy w rowerze składanym?

Decydując się na zakup składanego rowerka treningowego, zdecyduj, jaki rodzaj oporu będzie najlepszy. Do wyboru masz stacjonarne rowery składane z systemem:

 • mechanicznym,
 • magnetycznym.

Składany rower treningowy mechaniczny jest to urządzenie, w którym regulacja oporu odbywa się za pomocą wbudowanego pokrętła – dokręcając pokrętło, zwiększasz opór, z kolei odkręcając, zmniejszasz. Tymczasem składane rowerki stacjonarne magnetyczne to urządzenia, które są wyposażone w hamulec magnetyczny. Może być on regulowany z użyciem wbudowanego pokrętła, jak również za pomocą procesora, który sterowany jest przez komputer.

Jaki składany rower stacjonarny do wykonywania treningu w domu kupić? Najlepiej wybrać rower stacjonarny składany z oporem magnetycznym. Zapewnia on dużo szybszą i wygodniejszą zmianę obciążenia – w większości modelach wystarczy dokonać regulacji przez wbudowany komputer z przyciskami.

Jaka waga koła zamachowego w rowerku?

Ważnym parametrem w trakcie zakupu domowego roweru składanego do ćwiczeń cardio jest waga koła zamachowego. Wraz ze wzrostem koła zamachowego rośnie obciążenie, co z kolei przekłada się na większy opór w trakcie jazdy na rowerze. Obecnie dostępne są rowery składane do ćwiczeń w domu, które posiadają koło zamachowe o wadze od 2 do 10 kg.

Jednak jaki rower stacjonarny wybrać? Jeśli zależy Ci na poprawie kondycji oraz skutecznym spaleniu zbędnych kalorii, to warto kupić rower stacjonarny składany z wagą koła zamachowego większą niż 4 kg. Dzięki temu urządzenie wytworzy opór, który skutecznie zaangażuje mięśnie łydek, ud oraz pośladków do pracy.

Zwróć uwagę na maksymalną wagę użytkownika w rowerku składanym!

Wśród domowych rowerów stacjonarnych składanych spotkasz się z urządzeniami z różną maksymalną wagą użytkownika. Pamiętaj, że im większa wartość tego atrybutu, tym rowerek jest w stanie przyjąć większą masę bez ryzyka popsucia całego mechanizmu. Na dodatek im większa maksymalna waga użytkownika, tym zastosowano w tym sprzęcie treningowym lepsze części, które wyróżniają się dłuższą żywotnością oraz odpornością na uszkodzenia.

W sprzedaży masz do wyboru dobre rowery stacjonarne z możliwością złożenia, dla których maksymalna waga użytkownika wynosi od 80 do 120 kg. Jaki rower składany jest najlepszy? Jeśli zależy Ci na wytrzymałym sprzęcie, to najlepiej zakupić rower stacjonarny, dla którego maksymalne obciążenie użytkownika wynosi przynajmniej 100 kg lub jest o 20 kg większe niż docelowa waga osoby ćwiczącej!

Z funkcją pomiaru pulsu czy bez – jaki rower stacjonarny składany wybrać i kupić?

Najlepsze składane rowery stacjonarne zapewniają wykonanie treningu bez konieczności wychodzenia z domu i dodatkowo umożliwiają precyzyjny pomiar tętna. Dzięki tej opcji możesz nie tylko sprawdzać, jak bije Twoje serce, ale również dostosowywać intensywność treningu. Na dodatek wybrane rowery treningowe stacjonarne wyposażone są również w pomiar pulsu HRC. Co to jest? HRC to system, dzięki któremu wybierasz docelowe tętno, które chcesz utrzymać w trakcie ćwiczeń. Po czym w podczas jazdy na rowerze składanym urządzenie mierzy puls przez wbudowane sensory na kierownicy, a następnie automatycznie dobiera obciążenie. W związku z tym, jeśli zależy Ci na zakupie odpowiedniego roweru stacjonarnego składanego, który umożliwi precyzyjną kontrolę Twojego ciała, wtedy wybieraj model z funkcją pomiaru pulsu, najlepiej HRC.

Jakie wyposażenie i dodatkowe funkcje ma dobry rowerek?

Każdy dobry, składany rower stacjonarny do domu wyposażony jest w dodatkowe akcesoria oraz systemy, które zapewniają jeszcze więcej możliwości pomiaru, co przekłada się na większą intensywność treningu oraz świadome dopasowanie obciążenia do własnej kondycji. Do jednych z przydatnych rozwiązań można zaliczyć:

 • kółka transportowe;
 • przynajmniej 5 programów treningowych;
 • komputer z przejrzystym wyświetlaczem oraz panelem sterowania;
 • Bluetooth;
 • regulację kąta nachylenia siodełka;
 • możliwość podłączenia urządzenia mobilnego;
 • pomiar dystansu, spalonych kalorii, czasu;
 • regulację wysokości siedziska.

Ile kosztuje dobry rower treningowy składany?

Zakres cenowy dla rowerów stacjonarnych składanych wynosi od 300 do 1500 zł. Kwota, jaką należy przeznaczyć na zakup, rowerka składanego zależna jest od rodzaju oporu, ilości programów treningowych, maksymalnej wagi użytkownika, konstrukcji, jak również od wagi koła zamachowego. Co więcej, na kształtowanie się ceny ma duży wpływ marka urządzenia, jak również wszystkie zastosowane technologie oraz funkcje w urządzeniu. Warto również porównać kwotę za rowery składane stacjonarne z systemem mechanicznym, jak i magnetycznym. Cena za składany rower stacjonarny magnetyczny wynosi od 400 do 1500 zł. Tymczasem zakres cenowy dla rowerów mechanicznych oscyluje od 300 do 600 zł.

Rodzaj roweru stacjonarnego składanego Zakres cenowy
mechaniczny od 300 do 600 zł
magnetyczny od 400 do 1500 zł

Z jakiej marki wybrać najlepszy rower stacjonarny składany?

Wśród wszystkich dostępnych na rynku rowerów stacjonarnych składanych masz do wyboru modele od różnych marek. Warto dodać, że zakup tylko polecanego i sprawdzonego produktu zapewni wykonanie intensywnego treningu, dzięki czemu zrzucisz zbędne kalorie, poprawisz swoją wytrzymałość czy kondycję. Do jednych z polecanych marek, które oferują dobre składane rowery stacjonarne, zaliczamy:

 • Zipro,
 • BH Fitness,
 • Gymtek,
 • Spokey.

Podsumowanie

 • W sprzedaży spotkasz się z stacjonarnymi rowerami magnetycznymi z możliwością złożenia, jak również z modelami mechanicznymi.
 • Wybierając dobry rower składany stacjonarny, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wagę koła zamachowego, rodzaj oporu, jak również dodatkowe funkcje. Bardzo ważne jest również prawidłowe dopasowanie maksymalnej wagi użytkownika, zwłaszcza, jeśli chcesz kupić składany rower stacjonarny dla otyłych.
 • Podczas zakupu najlepszego rowerka składanego do ćwiczeń w domu masz do wyboru egzemplarze z kołem zamachowym o wadze od 2 do 10 kg.
 • Przydatnym udogodnieniem jest wbudowany komputer z wyświetlaczem, który umożliwia sprawną regulację oporu, jak również wskazuje przejechany dystans, czas czy liczbę spalonych kalorii.
 • W porównaniu do rowerów spinningowych, modele stacjonarne składane są mniejsze i wygodniejsze w trakcie przechowywania.
 • Modele składane stacjonarne zaliczane są do rowerów pionowych. Obecnie jest niewiele rowerów poziomych składanych w sprzedaży.
 • Tanie rowery składane do jazdy w domu kosztują już od 300 zł. Natomiast te najdroższe modele mogą kosztować nawet 1500 zł.
 • Dobrymi rowerami składanymi stacjonarnymi są te marki Zipro, BH Fitness, Spokey oraz Gymtek.
 • Zastanawiasz się nad zakupem rowerku stacjonarnego z możliwością złożenia, jednak nie wiesz, na jaki konkretnie model się zdecydować? Zobacz nasz aktualny ranking najlepszych rowerów stacjonarnych składanych 2024, w którym prezentujemy egzemplarze z wieloma programami treningowymi, wytrzymałą konstrukcją, a przy tym w najniższych cenach online!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaki rower stacjonarny dla otyłych wybrać?

Wybierając rower stacjonarny dla otyłych, zwróć uwagę na maksymalną wagę użytkownika. Zdecyduj się tylko na taki rower, którego wartość tego parametru wynosi przynajmniej 20 kg więcej od potencjalnej wagi użytkownika. Miej na uwadze, że im większa wartość tego parametru, tym lepsze podzespoły zastosowano w trakcie produkcji tego sprzętu sportowego.

Na jakie parametry zwrócić uwagę kupując rower stacjonarny składany?

W trakcie zakupu najlepszego rowerka stacjonarnego składanego zwróć uwagę na wagę koła zamachowego. Oprócz tego zdecyduj jaki rodzaj oporu będzie najlepszy – mechaniczny czy magnetyczny? Poza tym warto dopasować rower do swojego wzrostu, tym samym wybieraj tylko taki, który wyposażony jest w regulację wysokości siedziska w dużym zakresie. Na dodatek sprawdź jakie funkcje posiada wybrany przez Ciebie rowerek.

Jaki składany rower stacjonarny jest najlepszy – mechaniczny czy magnetyczny?

Porównując oba modele, można jasno stwierdzić, że lepszym wyborem jest zakup składanego roweru stacjonarnego, który wyposażony został w magnetyczny system oporu. Dlaczego? Modele te posiadają hamulec magnetyczny, który regulowany jest najczęściej przez wbudowany komputer wyposażony w przyciski. Dzięki temu nie musisz wykorzystywać siły w trakcie regulacji oporu, jak to się ma w przypadku modeli stacjonarnych, które posiadają wbudowane pokrętło.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

Dodaj komentarz