Łyżwy – Ranking 2024

Dobre łyżwy muszą chronić nogę, zapewniając przy tym maksymalny komfort. Jeżeli zamierzasz jeździć na łyżwach regularnie, to bardziej opłaca Ci się kupić własną parę, niż co chwilę wypożyczać je z wypożyczalni, szczególnie, że o wiele bardziej komfortowo jest we własnych, dopasowanych łyżwach. Radzimy więc, na co zwracać uwagę, kupując łyżwy.

Czy warto jeździć na łyżwach?

Oczywiście, że warto. Jazda na łyżwach niesie za sobą wiele korzyści, których na co dzień nie zauważamy. Łyżwiarstwo to sport, który doskonale wpływa na rozwój każdego dziecka. Łyżwy to przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu, dotleniający organizm, wzmacniający odporność. Jazda na łyżwach to świetny trening aerobowy, który poprawia ogólną kondycję organizmu. Ponadto to jeden ze sportów zimowych, który świetnie wpływa na sylwetkę. Jazda na łyżwach angażuje do pracy całe ciało.Jest to również porcja świetnej zabawy dla dorosłych i sposób na przeniesienie się na chwilę w świat dziecięcych lat, kiedy to łyżwy (obok nart czy sanek) stanowiły najlepszą opcję spędzania wolnego czasu z rówieśnikami. Co istotne w przeciwieństwie do innych sportów zimowych aby pojeździć na łyżwach, nie trzeba od razu planować długiego urlopu czy kupować kosztownego sprzętu. Zima jest zatem świetnym okresem, by przygotować nasze ciała do lata i jednocześnie zawalczyć o świetną kondycję i rewelacyjną figurę.

Rodzinne wyjście na łyżwy potrafi dostarczyć wiele frajdy, ale także wpływa pozytywnie na rozwój fizyczny dziecka.
Rodzinne wyjście na łyżwy potrafi dostarczyć wiele frajdy, ale także wpływa pozytywnie na rozwój fizyczny dziecka.

Jakie łyżwy kupić? Rodzaje i typy łyżew

Przygotowanie do sezonu łyżwiarskiego zaczyna się od odpowiedniego doboru łyżew. W Polsce od paru lat widoczny jest wzrost zainteresowania łyżwiarstwem i jazdą na łyżwach. „Hokejówki”, „figurówki”, panczeny – to trzy najpopularniejsze odmiany łyżew. Ogromna ilość łyżew dostępnych na rynku sprawia, że często jest to bardzo trudny wybór, który może pochłonąć nam wiele godzin i dni spędzonych na zasięganiu rad znajomych, na przeszukiwaniu forów internetowych i na konsultacjach ze sprzedawcami. Do wyboru mamy wiele modeli, które różnią się od siebie budową, zastosowaniem i są rekomendowane dla różnych grup wiekowych. Zanim wybierzemy się do sklepu musimy zadać sobie kilka pytań, aby nie żałować wydanych pieniędzy. Niektórzy kupują również łyżwy używane, które są tańsze i „sprawdzone”. Niestety pozorna oszczędność może nas skutecznie zniechęcić do tego sportu. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę, jaki jest preferowany przez nas styl jazdy. Najlepsze łyżwy dla początkującego do nauki jazdy to łyżwy plastikowe, gdyż zapięte klamry dobrze usztywniają kostkę.

Jakie wyróżniamy typy łyżew?

Ile kosztują łyżwy?

W dzisiejszych czasach wystarczy się wybrać nawet do marketu, by kupić łyżwy. Fachowcy od jazdy na łyżwach twierdzą, że cena łyżew rośnie razem z jakością. Najtańsze łyżwy figurowe kupimy za ok. 70 zł, a przeciętna ich cena to ok. 100-150 zł. Niestety, łyżwy w bardzo niskiej cenie często nadają się do wyrzucenia już po pierwszym użyciu. I początkowa oszczędność kończy się zdublowaniem wydatków. Warto zastanowić się, czy stawiamy na jakość, czy na jak najmniejszy koszt. Jeśli planujemy częstą jazdę na łyżwach, warto kupić sprzęt firmowy z wyższej półki. Wtedy trzeba liczyć się z wydatkiem 300-400 zł. Nieco tańsze będą modele dziecięce.

Łyżwy – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Łyżwy.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak dobrać rozmiar łyżew?

Odpowiednio dobrany rozmiar łyżwy niezależnie czy są to łyżwy figurowe czy hokejowe, czy są to łyżwy za 250 zł czy za 2500 zł powinien być głównym i nadrzędnym warunkiem zakupu tego, a nie innego modelu. Numeracja rozmiaru łyżew nie jest taka sama jak normalnych butów kupowanych w sklepie. Źle dobrana długość wkładki, np. taka sam jak w noszonych na co dzień butach, może skutkować kontuzją oraz spowodować szybsze męczenie się nogi, mimo stosunkowo małego wysiłku. Większość producentów dopuszcza, że but może być większy maksymalnie 10 mm od długości stopy w przypadku młodszych dzieci i osób uprawiających tę dyscyplinę amatorsko. Pamiętaj, że noga nie powinna przesuwać się wewnątrz łyżwy. Poza długością wkładki ważna jest również jej szerokość. Modele dla dzieci często posiadają regulację, która pozwala na dopasowanie rozmiaru. Stopa dziecka rośnie bowiem bardzo szybko i trudno, by kupować nowe łyżwy co sezon.

Jakie łyżwy dla dziecka?

Łyżwiarstwo figurowe jest sportem wczesnym, wyczynowi zawodnicy rozpoczynali swoją przygodę z lodem w wieku 3 – 6 lat. Warunek? Podwójne płozy i dobre trzymanie równowagi przez dziecko. Łyżwy dla dzieci można wypożyczyć na lodowisku, ale gdy maluch zechce trenować jazdę regularnie, lepiej zainwestować w zakup własnych. Jeśli nasze dziecko dopiero zaczyna przygodę z łyżwiarstwem, trzeba pomyśleć o odpowiedniej płozie, która zapewni mu najlepszą możliwą stabilizację podczas jazdy i pomoże złapać równowagę. Warto zapoznać się z różnymi rodzajami łyżew, aby dokonać odpowiedniego wyboru dla siebie jak i swojego dziecka.

Chcąc jak najlepiej zadbać o swoje ciało powinniśmy pamiętać o regularnym uprawianiu sportu przez cały rok, nawet gdy panujące warunki atmosferyczne do tego nie zachęcają. Jeśli jeszcze nie próbowaliście jazdy na łyżwach, wybierzcie się na lodowisko koniecznie jak najszybciej!

Łyżwy dziecięce – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Łyżwy dla dziecka.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz