Odzież na rower – Ranking 2024

Uprawianie sportu wiąże się z koniecznością zakupu nie tylko niezbędnych urządzeń, lecz także odzieży, np odzieży na rower. Jeżeli masz zamiar użytkować rower nie tylko do rekreacyjnych przejażdżek, to sprawdź, jaką odzież zakupić. Jeżeli chodzi o odzież rowerową, to początkujący rowerzyści najczęściej rezygnują z zakupu takiej. Rzeczywiście – rekreacyjne przejażdżki nie wymagają specjalnego ubioru. Sytuacja zmienia się jednak wówczas, gdy rower przestaje służyć wyłącznie do takich przejażdżek, a rowerzysta decyduje się wyjechać na rowerze na jedną z ruchliwszych dróg. Wówczas niezbędne jest zainwestowanie w sportową, specjalną odzież rowerową. Jaką odzież na rower wybrać?

Termoaktywna odzież na rower

Zwykłe, bawełniane spodenki czy spodnie są wystarczające, jeżeli na rowerze spędzamy od 30 do 90 minut i jedziemy stosunkowo wolno. Gdy jednak pedałujemy intensywnie, to prędzej czy później, okazuje się, że nasz ubiór jest mokry. Odzież termoaktywna to odzież uszyta ze specjalnych, przewiewnych materiałów. Efekt? Ciało nie jest mokre, bo cały pot jest odprowadzany na zewnątrz – skóra oddycha.

Jaką odzież rowerową kupić? Poza tym, że powinna ona być termoaktywna, ważne jest też podjęcie innych decyzji. Jeżeli chodzi o krótkie spodenki rowerowe, to producenci zasadniczo oferują spodenki bez i z wkładką. Odzież z wkładką przyda się wówczas, gdy na rower wsiadasz po dłuższej przerwie – wówczas rzeczywiście możesz odczuwać dyskomfort. W przypadku wyboru długich spodni, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jak są one zakończone. Jeżeli nogawka będzie dokładnie przylegać do ciała, to trudniej będzie je zniszczyć. Poza spodenkami czy spodniami dobrze pamiętać o koszulce. I tu można wybierać wśród wielu modeli – ważne, by koszulka dokładnie przylegała do ciała i – podobnie jak reszta odzieży – była wykonana z materiałów termoaktywnych.

odziez-na-rower

Koszulka rowerowa na miarę potrzeb

Zastanawiając się nad wyborem koszulki rowerowej, przede wszystkim dopasuj kryteria odpowiedniego stroju do potrzeb. Jeżeli na rowerze pokonujesz rekreacyjnie, krótkie trasy, wybierz inną koszulkę niż w przypadku przeznaczenia do jazdy wysiłkowej, na długich odcinkach. Zarówno użytkownicy rowerów szosowych, jak i crossowych, górskich, powinni stosować koszulki ściśle przylegające do ciała. Ich właściwości termoaktywne znakomicie regulują odprowadzenie wilgoci ze skóry, pomagając w ochronie przed niekorzystnym działaniem wiatru. Koszulki przylegające (potówki) powinny być ściśle dopasowane do ciała, jednak nie mogą powodować otarć. Na taką koszulkę zakłada się koszulkę rowerową, również wykonaną z syntetycznego materiału o właściwościach termoaktywnych. Przy jej wyborze warto kierować się jakością materiału, który, im lepszy, tym dłużej utrzyma swoje właściwości oraz pierwotną formę. Koszulki rowerowe mają zamek błyskawiczny pod szyją, warto zwrócić uwagę, by nie ocierał brody podczas jazdy rowerem. Tylne kieszenie koszulki to bardzo praktyczne schowki na drobiazgi, przydają się w dłuższej trasie. Podgumowany dół koszulki sprawdza się, nie powodując przemieszczania się koszulki podczas jazdy.

Spodenki na rower – obcisłe, czy luźne?

Dopasowanie odzieży rowerowej do ciała, powodującej, że przylegający materiał chroni przed wiatrem, nie stwarza niebezpieczeństwa w użytkowaniu roweru, zdecydowanie działa na plus spodenek obcisłych. Dostępne są modele z wkładką, poprawiająca komfort jazdy na dłuższych trasach, lecz w gorące dni może powodować odparzenia. Obcisłe spodenki z szelkami, najlepiej wykonanymi z przewiewnej siateczki, pozwalają utrzymać spodenki na właściwym miejscu, natomiast podgumowane doły nogawek poprawiają przyczepność do skóry. Spodenki luźne stwarzają komfort użytkowania przy krótszej, rekreacyjnej jeździe rowerem, ważne jest, aby miały warstwę siateczki od wewnętrznej strony. Dostępne modele 2 w 1, gdzie obcisłe spodenki stanowią spodnią warstwę, a na nich są spodenki luźne, są dobrą alternatywą dla rowerzystów, nie potrafiących przekonać się do obcisłych spodenek. Warto zwrócić uwagę na szwy – powinny być płaskie oraz jakość materiału.

Ranking odzieży rowerowej

W sieci bez trudu można znaleźć ranking odzieży rowerowej. Taki, poza wymienionymi elementami garderoby najczęściej zawiera również kurtki rowerowe i buty. Trudno powiedzieć, czy zapoznanie się ze zestawieniem pomoże wybrać najlepszą odzież – zakup takich produktów jest bardzo indywidualny. Wybór odpowiedniej odzieży rowerowej powinien być niewątpliwie dostosowany do czynników atmosferycznych. Jaka odzież rowerowa będzie najlepsza na jesienną pluchę? Poza tym, że powinna być termoaktywna, ważne też, by była ciepła.

Odzież rowerowa – opinie i cena

Jeżeli chodzi o opinie, to najlepiej szukać ocen wystawionych konkretnym producentom odzieży rowerowej. Trudno mówić o cenach odzieży odzieżowej. To, jaka kwota będzie widnieć na paragonie otrzymanym ze sklepu sportowego, zależy od jakości materiału i producenta.

Odzież na rower – Cena i Ranking 2022

W poniżych tabelach znajdują się Rankingi oraz Ceny trzech aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii buty rowerowe, spodnie na rower, spodenki rowerowe, koszulka na rower, bluza rowerowa oraz kurtka na rower.. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking najlepszych butów na rower

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Buty na rower, buty kolarskie. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking najlepszych spodni na rower

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Spodnie na rower. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking najlepszych spodenek na rower

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Spodenki na rower. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking najlepszych koszulek na rower

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Koszulki na rower. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking najlepszych bluz na rower

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Bluzy na rower. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Ranking najlepszych kurtek na rower

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Kurtki na rower. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

10 komentarzy do “Odzież na rower – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  1. Odzież na rower w sieci czy wgl w stacjonarnych sklepach jest na pęczki. Jedynie znać swój rozmiar, dobrać kolorystykę i w sumie wszystko już mamy. Jednak nie zapomnijmy również o wygodnych, termoaktywnych skarpetach które pełnią bardzo ważną rolę. Noga powinna również oddychać w butach podczas jazdy.

  2. W tym roku się szarpnąłem trochę i wydałem prawie 1000 zł na odzież rowerową na zimę. Jedna ważna rzecz, jeśli chodzi o rower zimą. Pamiętajcie o ODBLASKACH!!

  3. Przyszła wiosna więc i czas na rower. Ja sobie nakupiłem teraz ciuchów rowerowych. Starałem się podobierać wszystko tak, żeby móc ubrać się na cebulkę. Wiadomo teraz jeszcze nigdy nie wiadomo jak z tą pogodą będzie, więc wydaje się to ważne.

  4. Wygodna odzież do jazdy rowerem to totalny „must have” dla każdego, kto jest bardzo wkręcony w jazdę. Nie lubię jak koszulka jest zbyt obcisła, czy tak samo spodenki, więc zawsze wybieram coś pomiędzy, żeby było i wygodnie i ładnie.

  5. W zeszłym roku, jak potrzebna mi była zimowa odzież na rower, to właśnie u Was kupowałam. Tak samo teraz, na lato wracam do tego samego i już pomagacie kolejny raz. Co prawda w lato, można jeździć w czymkolwiek, ale na dłuższe trasy wypada mieć coś porządniejszego 😉

  6. Super artykuł, nawet nie wiedziałam, że jest taka ciekawa damska odzież rowerowa. Skuszę się chyba na zakup nowego kompletu, bo niektóre kolorystyki są po prostu piękne, do tego widzę, że koszt nie jest duży. Pozdrawiam!

  7. Ja kupuję często w centrum rowerowym. Spoko sklepik, mają spory wybór. Tylko warto też sprawdzać czy dany przedmiot nie jest na allegro czy olx, bo często jest tak że w sklepach mają znacznie drożej niż na portalach aukcyjnych. Faktycznie zima zbliża się wielkimi krokami i trzeba kupić porządną odzież, jeśli chce się jeździć w mrozach.

  8. Bardzo przydatny artykuł. Jeszcze dzisiaj zamówię sobie jedną kurtkę 😉 Znacie może jakiś duży internetowy sklep rowerowy? Ponieważ muszę zrobić trochę większe zakupy, a nie wiem do końca skąd… W końcu zbliża się sezon jesienno-zimowy i trzeba się do niego przygotować. Tym bardziej, że zdarza mi się jeździć nawet w śniegu 😀

  9. A nie znalazłem tutaj odzieży termoaktywnej takiej jak ja mam, szkoda 🙂 jak zacząłem trochę „powazniej” podchodzić do tematu roweru i stalo sie to moja pasja to stwierdzilem, ze pora zainwestowac zeby wygladac jak czlowiek 😀 odzież super, wygodna i wytrzymała 🙂 po trasach po lesie wrzucam do pralki i nic sie nie dzieje.. a błota przywoze stamtad sporo haha – tutaj specjalne pozdrowienia dla mojej kochanej zony 🙂

  10. Na początek nie trzeba mieć żadnej specjalnej odziezy. Wystarczą tylko jakieś wygodne ubrania. Kiedy już jeździ się czesciej to inna sprawa, wtedy lepiej załatwić sobie jakieś typowo kolarskie ciuchy 😛

Dodaj komentarz