Deskorolka – Ranking 2024

W dzieciństwie większość z nas miała deskorolkę lub rolki. Takie produkty gwarantowały wiele godzin dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Czym dziś się kierować, wybierając deskorolkę? Po deskorolkę sięgają najczęściej dzieci i nastolatki. Nie brakuje jednak i starszych osób, które świetnie bawią się, jeżdżąc właśnie na deskorolce. Nic dziwnego, bo sprzęt ten gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin. Jeżeli myślisz o tym, by obdarować deskorolką nastolatka lub zamierzasz sprawdzić, czy dalej potrafisz na takiej jeździć, to powinieneś wiedzieć, jaką deskorolkę wybrać.

Jaką deskorolkę wybrać i kupić?

Jaką deskorolkę kupić? Okazuje się, że dziś jest to zadanie trudniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Czemu? Bo producenci postanowili odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów i produkują deskorolki z myślą o nawierzchni, po której użytkownik będzie się poruszał. W ten sposób klient, który zadaje sobie pytanie, jaką deskorolkę kupić, musi wiedzieć, że na rynku są dostępne deskorolki przeznaczone do jazdy m.in. po asfalcie, rampie i w terenie.

Indywidualnie ozdobiona deskorolka przez właściciela.
Indywidualnie ozdobiona deskorolka przez właściciela.

Powyższy podział wymusza udzielenie odpowiedzi na pytanie, po jakiej nawierzchni użytkownik najczęściej będzie się poruszał, używając deskorolki. Zasadniczo najmniejsza różnica jest między deskorolkami przeznaczonymi do jazdy po asfalcie i rampie. Te pierwsze są tylko szersze. Jeżeli zatem chcesz przypomnieć sobie, jak jeździło się na deskorolce, a potem poszaleć, wybierz produkt zaprojektowany z myślą o poruszaniu się na rampie.

Deskorolka gotowa czy samodzielne składanie?

W tym momencie pojawia się pierwsze pytanie: czy lepiej kupić deskorolkę już fabrycznie złożoną czy samemu ją sobie poskładać? Wszystko zależy od Twojego doświadczenia i tego, co zamierzasz na tej deskorolce robić. Jeśli to Twoja pierwsza deska lub planujesz jeździć tylko rekreacyjnie, po dłuższej przerwie, wybierz lepiej model już gotowy. Jeśli się znasz i masz konkretne oczekiwania co do deski, możesz ją sobie sam zbudować z dostępnych komponentów. Dzięki temu otrzymasz dokładnie taką, jakiej potrzebujesz.

Jaki blat do deskorolki wybrać?

Deck to podstawa. Całkiem dosłownie – to on Cię utrzymuje i do niego przykręcasz pozostałe elementy. Blat decyduje także o tym, do czego nadaje się deskorolka – na przykład te do jazdy po asfalcie są szersze od rampowych.

Po pierwsze, zdecyduj się na deck dobrej jakości i z odpowiedniego tworzywa. Wystarczający będzie już ten z klonu kanadyjskiego. Koniecznie siedmiowarstwowy – to zapewnia mu większą wytrzymałość. Do wyboru masz także modele z elementami włókna szklanego, kevlaru czy aluminium.

Kolejną kwestią jest kształt i rozmiar deski. Wymiary są zazwyczaj podawane w calach. Najpopularniejsze to te w mieszczące się w przedziale od 7,250 do 8,500. Im krótsza deska, tym bardziej zwrotna. Dłuższą charakteryzuje za to większa stabilność oraz możliwość rozwijania większych prędkości.

Jakie trucki do deskorolki?

Trucki to najprościej mówiąc, elementy montażowe, za pomocą których przymocowujesz kółka do deski. Ich odpowiednia budowa umożliwia wykonywanie skrętów oraz tricków. Muszą być przede wszystkim solidne. Do wyboru masz wyższe i niższe – te pierwsze pozwalają rozwinąć większe prędkości, te drugie natomiast zapewniają lepszą stabilność.

Jakie kółka i podkładki będą najlepsze?

Wybór kółek zależy od nawierzchni, po jakiej chcesz się poruszać oraz prędkości, które chcesz osiągać. Różnią się między sobą rozmiarami i twardością. Mniejsze są bardziej zwrotne, większe – szybkie i stabilne. Miękkie nadają się do rekreacyjnej jazdy, a twarde na rampę. Na początek najlepiej wybrać pośrednie.

Podkładki amortyzują wstrząsy. To element nieobowiązkowy, jednak znacząco zwiększa komfort. Im są grubsze, tym lepiej – szczególnie na początku.

Jaka deskorolka będzie najlepsza dla nastolatka?

Wybierając deskorolkę dla nastolatka, powinieneś kierować się przesłankami opisanymi wyżej. Można jednak przyjąć, że nastolatkowi największą frajdę sprawi deskorolka, z której będzie mógł korzystać na rampie. Na taką warto postawić zwłaszcza wówczas, gdy w mieście powstał plac z myślą o osobach chcących rozwijać umiejętności właśnie na deskorolce. Wybór odpowiedniej deskorolki nie jest prosty. Jeżeli wahasz się, to pamiętaj, że w sieci bez trudu znajdziesz ranking deskorolek. Być może też deskorolka nie będzie niespodzianką, bo nastolatek sam poprosił o taki prezent. Wówczas najlepiej będzie, jeżeli zapytasz go o zdanie. Być może on już wybrał produkt, który chciałby otrzymać.

Deskorolka – opinie i cena

Zarówno opinie, jak i orientacyjne ceny poszczególnych modeli deskorolek znajdziesz w sieci. Ile kosztuje deskorolka? Cena deskorolki jest uzależniona od rodzaju i jakości materiałów, które zostały wykorzystane do jej produkcji. Zasadniczo jednak przyzwoitą deskorolkę zakupisz już za kwotę oscylującą w okolicy 200 zł.

Deskorolka – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Deskorolki, deskorolki elektryczne, fiszki oraz jeździki. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

8 komentarzy do “Deskorolka – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  1. a ja polecam Majestic Boards 🙂 wpiszcie sobie w yt. Marketing u nich lezy ale dechy mega

  2. a ja polecam Majestic Boards, mam od trzech miesiecy, śmiaga aż miło, ale jakość po prostu mega! porównywalna z evolve lepsza od boosted! Cieżko o nich cokolwiek znaleźć bo chyba nie inwestują w marketing (moze nie musza ;)) ale generalnie dechy przednie

  3. Mojemu synowi kupiłam deskorolke z Manty i polecam. Cena atrakcyjna na tle konkurencji, a jakość świetna. Bateria długo trzyma, a opanowanie jazdy zajelo mu doslownie kwadrans 😉

  4. Cały czas po głowie chodzi mi deskorolka waveboard, widziałem filmy jak fajnie można na tym jeździć, powiem szczerze, że wygląda to bardzo ciekawie. Jedyne czego zawsze obawiam się, to fakt, że nie poradzę sobie i będzie więcej wywrotek niżeli w ogóle jeżdżenia 😀

  5. Dla moich dzieci super spisuje się deskorolka fish. Mają z tego świetną frajdę i spędzają większość wolnych chwil właśnie na jeździe na deskorolce i jestem z tego bardzo zadowolony, bo to bardzo fajna forma spędzania czasu i dobry wysiłek fizyczny 😉

  6. Mnie bardzo do gustu przypadła deskorolka elektryczna fiszka. Nie jest to nic klasycznego, chciałem właśnie coś nowoczesnego kształtem i technologią. Bardzo fajny artykuł, pomógł mi wybrać odpowiedni sprzęt dla mnie!

  7. Mój syn bardzo chcę dostać deskorolkę i szukam czegoś dla niego. Ma 7 lat i jeździł tylko 2 razy, więc jest początkujący. Ja osobiście niestety totalnie się nie znam na takim sprzęcie… Jaki rodzaj deskorolki byłby dla niego najlepszy? Jak to mniej więcej wygląda cenowo? Może zdecydować się na taką elektryczną… jestem pod wrażeniem jej działania, aż samemu bym chętnie spróbował 🙂

  8. Dużo tych elektrycznych deskorolek to syf którym nie da się jeździć. Trzeba uważać przy zakupie. Ja trafiłem na kilka parszywych modeli…

Dodaj komentarz