Odzież do biegania. Czy specjalna jest potrzebna?

Bieganie to jeden ze sportów, do których nie trzeba posiadać specjalnych urządzeń. Przydaje się jednak odzież termoaktywna. Dlaczego? I które elementy odzieży zakupić? Osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy lub chcące być aktywniejsze niż dotychczas, mogą zdecydować się m.in. biegać. To jeden z tańszych sportów, bo biegacze nie potrzebują specjalnych urządzeń. Pojawia się jednak pytanie, jaką odzież do biegania wybrać. W tym wypadku ma ona znaczenie. Bawełniane koszulki czy spodenki nie sprawdzą się. Dlaczego? Odzież wykonana z bawełny ma to do siebie, że chłonie pot. Efekt? Po kilku kilometrach mokra koszulka powoduje spory dyskomfort. Jeżeli dodać do tego osłabienie organizmu, to może się okazać, że biegacz zacznie skarżyć się np. na ból gardła. Pytanie, jaką odzież do biegania wybrać jest zatem kluczowe.

Odzież termoaktywna. Dlaczego warto się nią zainteresować?

Na pytania: „Jaka odzież do biegania będzie najlepsza?” śmiało można odpowiedzieć, że odzież termoaktywna. To odzież wykonana ze specjalnych, sztucznych tkanin, które – w odróżnieniu od wspomnianej bawełny – nie nasiąkają potem. Dzięki temu odzież termoaktywna jest sucha niezależnie od ilości pokonanych kilometrów. Wybór odpowiedniej odzieży do biegania jest niezwykle istotny. Odzież termoaktywna nie tylko gwarantuje, że skóra będzie oddychać, a pot będzie odprowadzany, lecz także pozwala zabezpieczyć ciało przed wychłodzeniem. W sklepach z odzieżą sportową bez trudu można znaleźć odzież uszytą z myślą o letnich, jak i chłodnych miesiącach roku.

Odzież wykonana z bawełny zazwyczaj nie sprawdzi się jako ubiór do biegania.

Odpowiednia odzież do biegania nie tylko zwiększa nasz komfort, ale i bezpieczeństwo.
Odpowiednia odzież do biegania nie tylko zwiększa nasz komfort, ale i bezpieczeństwo.

Ranking odzieży do biegania

Jeżeli chodzi o wybór odzieży do biegania, to w internecie bez trudu można znaleźć ranking odzieży do biegania. Taki ranking znajduje się też na samym dole tego artykułu. Zestawienie może pomóc osobom zainteresowanym zakupem takich produktów w podjęciu decyzji. Warto przy tym zwrócić uwagę na stronę, na jakiej został znaleziony ranking. Najbardziej wiarygodne są te, które zostały opublikowane np. na blogach osób biegających lub witrynach skoncentrowanych na tematyce sportowej.

Odzież do biegania – opinie i cena

Znając główne powody, dla których warto nabyć odzież termoaktywną, dobrze również znać ceny poszczególnych części garderoby. Koszulkę można kupić już za 30 zł, spodnie kosztują ok. 80–100 zł. To, na ile będzie opiewał rachunek, zależy m.in. od producenta, wykorzystanego materiału syntetycznego, grubości odzieży i tego, na co konkretnie zdecyduje się biegacz. Koszty zakupu odzieży termoaktywnej i dobrych butów do biegania to jednak jedyne koszty, jakie musi ponieść osoba zainteresowana rozpoczęciem przygody z bieganiem.

Odzież do biegania – Cena i Ranking 2017

W tabelach znajdują się Rankingi oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii . Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

5 Komentarzy “Odzież do biegania. Czy specjalna jest potrzebna?

 • 25 września 2017 at 10:11
  Permalink

  To prawda, że na początku nie potrzeba żadnej specjalnej odzieży, ale też nie zaszkodzi zainwestować 100zł-200zł w jakąś koszulkę lub dwie i dobre spodenki do biegania 😉 Moja ulubiona firma produkująca biegową odzież i obuwie to zdecydowanie mizuno. Robią bardzo wygodne ubrania, a przecież chodzi głównie o wygodę 😉

  Reply
 • 19 września 2017 at 11:15
  Permalink

  Zgadzam się z komentarzami. Na początku nie jest potrzebna specjalna odzież. Jedynie zimą warto zaopatrzyć się w jakaś biegową kurtkę i dresy lub legginsy. Ja swoje ubrania biegowe kupiłem w decatlonie. Mają tam dobre ceny, a na jakość nie narzekam. Co do artykułu to z tą bawełnianą koszulką nie zawsze tak się dzieję. Jeśli jest w miarę chłodno, to organizm się tak nie poci 😉

  Reply
 • 19 września 2017 at 10:27
  Permalink

  To jeszcze zależy od tego na jakim etapie przygody z bieganiem jesteśmy. Jeśli ktoś dopiero zaczyna to nie potrzebuje żadnej szczególnej odzieży, wystarczą wygodne ubrania. Natomiast jeśli już ktoś biega regularnie od kilku miesięcy/lat to warto zaopatrzyć się w specjalne ubrania – szczególnie zimą. Na początku jednak nie warto przepłacać i wystarczy podstawowy t-shirt/bluza i spodenki/dresy.

  Reply
 • 25 czerwca 2017 at 16:24
  Permalink

  Ja nie patrzę na marki ubrań w jakich biegam. Zazwyczaj jest to jakikolwiek sporotwy t-shirt i zwykłe spodenki za 40zł. Początkujący biegacz naprawdę nie potrzebuję sprzętu za kilkaset złotych, chociaż dla niektórych to sprzęt jest priorytetem…

  Reply
 • 22 lipca 2016 at 08:00
  Permalink

  Najlepiej biega mi się w koszulkach bez rękawów. Lubię koszulki asics

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest