Kreatyna, czyli najpopularniejszy suplement. Którą wybrać?

Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów uzywanych przez sportowców.
Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów uzywanych przez sportowców.

Sportowcy sięgają po wiele suplementów, ale najpopularniejsza jest kreatyna. Osoby zamierzające zakupić ją po raz pierwszy, często pytają, którą wybrać. Pytanie: „Jaką kreatynę wybrać?” pojawia się na wielu stronach internetowych skupionych wokół tematyki ćwiczeń. Zainteresowanie tym suplementem nie jest przypadkowe. Regularne przyjmowanie kreatyny pozwala rozbudować beztłuszczową masę mięśniową. Preparat ten wykazuje również właściwości ochronne – chroni przed bolesnymi skurczami. Co więcej, udowodniono, że kreatyna redukuje zmęczenie – osoby ją przyjmujące czują przypływ energii. Z tego też względu pytanie, jaką kreatynę wybrać, jest zasadne. Dobry produkt gwarantuje osiągnięcie założonych celów.

Kreatyna – opinie i cena

Osoby zastawiające się, jaką kreatynę kupić, najczęściej chcą wesprzeć się opiniami sportowców sięgających po ten suplement. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, bo większość osób mających doświadczenie w sporcie i interesujących się suplementami diety, jest w stanie wskazać najlepszą – według nich – kreatynę.

Co z ceną? 500 g kreatyny można kupić już za ok. 30 zł. Z drugiej strony nie brakuje produktów, których cena oscyluje w okolicy 100 zł za 30 g. Wiele zależy od producenta i składu produktu. Z tego też względu – poza opiniami – dobrze pamiętać, by wziąć pod uwagę również renomę producenta. Zapoznanie się ze składem jest przy tym kluczowe dla tego, by dobrze wybrać.

Jaka kreatyna będzie najlepsza?

To kolejne pytanie, które bardzo często można znaleźć na stronach internetowych związanych ze sportem. I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku każdego roku pojawiają się nowe formy tego suplementu. Zasadniczo zatem zamiast zadawać pytanie, jaka kreatyna będzie najlepsza, powinieneś testować różne produkty. Jeżeli nie chcesz być „królikiem doświadczalnym”, to możesz sprawdzić ranking kreatyny. Pamiętaj jednak, że by takie zestawienie było wiarygodne, nie może zostać opublikowane na każdej stronie internetowej. Powinieneś kierować się rankingami znajdującymi się na stronach związanych z tematyką sportu lub suplementów diety. Możesz zatem wziąć pod uwagę nasz ranking.

Więcej wcale nie znaczy lepiej

Sport ma przynosić satysfakcję. Pamiętaj, że wybór odpowiedniej kreatyny – choć ma znaczenie – nie ma całkowitego wpływu na osiągane przez ciebie rezultaty. Również coraz większa dawka nie sprawi, że będziesz coraz lepiej funkcjonował. Może zatem zamiast poszukiwać kreatyny, która sprawi cuda, zdecydujesz się rozważnie podejść do tematu. Wówczas wystarczy tylko, że zapoznasz się ze składem produktu i mieć na uwadze renomę producenta – zdecydowanie nie warto nabywać produktów tych, do których nie mamy zaufania.

Kreatyna – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Kreatyna. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • najlepsza kreatyna
 • kreatyna najlepsza
 • najlepsza kreatyna na mase
 • jaka kreatyna
 • jaka brac kratyne
 • kreatyna ranking 2017
 • rocket creatyne opinie
 • jaka kreatyne polecacie
 • kreatyna najlepsza na mase 2018 forum
 • najepsza kreatyna 2017

4 Komentarzy “Kreatyna, czyli najpopularniejszy suplement. Którą wybrać?

 • 8 lutego 2018 at 19:39
  Permalink

  Creatine Muscle Max z Alla biorę od jakiegoś roku i nigdy nie było problemu z obsługą czy chociażby samym produktem, jestem mega zadowolony, jakość na plus, cena na plus, sklep na plus, od siebie polecam właśnie tę kreatynę 😉

  Reply
 • 20 września 2017 at 10:24
  Permalink

  Ćwiczę na siłowni już ponad pół roku i myślę nad kupnem jakiejś kreatyny, tylko mam kilka wątpliwości. Czy taka kreatyna nie wpływa źle na organizm? Czytałem kiedyś takie komentarze, być może to bzdura, ale nie wiem więc się wolę zapytać. Jeśli już brać kreatynę to w jakiej postaci najlepiej: kapsułek czy proszku?

  Reply
  • 22 września 2017 at 09:59
   Permalink

   Ja mam już troszkę większe doświadczenie na siłowni i mogę Ci powiedzieć, że nie ma się czego obawiać. Kreatyna nie jest szkodliwa, nie wpływa ona źle na organizm, jesli ją odpowiednio dawkujesz 🙂 To w jakiej formie przyswajasz kreatynę to już zależy od Twoich upodobań, ja osobiście biorę i w proszku (w tym w przedtreningówce) i w kapsułkach. Pozdro.

   Reply
 • 18 czerwca 2017 at 22:08
  Permalink

  Jak kreatyna to tylko od trec’a. To jest jednak sprawdzona marka, nie można oszczędzać na kreatynie. Trzeba kupić coś porządnego, żeby nie faszerować się jakimś syfem.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest