Odżywki białkowe. Której potrzebujesz?

Zapotrzebowanie sportowców na białko jest znacznie wyższe niż osób nietrenujących. Nie oznacza to jednak, że tylko oni sięgają po taki suplement diety. Jaką odżywkę białkową wybrać? Na co dzień spożywamy białko. Znajduje się ono w różnych produktach spożywczych, które trafiają na nasz stół. Przykładowymi i cennymi jednocześnie źródłami białka są m.in. ryby, mięso czy kefir. Ponieważ jednak zapotrzebowanie sportowców na białko jest znacznie wyższe niż u osób, które nie są tak bardzo aktywne, to w sklepach sportowych można znaleźć szeroki wybór odżywek białkowych. Jakie odżywki białkowe wybrać? To pytanie, które najczęściej zadają sobie osoby zainteresowane takim produktem.

Jakie odżywki białkowe będą najlepsze?

Odżywki białkowe czyli Proteiny
Białko czyli Proteiny

Osoby zainteresowane odżywkami białkowymi muszą zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku nie ma jednego produktu. Producenci starają się sprostać oczekiwaniom konsumentów i dlatego oferują m.in. odżywki do redukcji (pozwalają uzupełnić ilość białka w organizmie) i odżywki okołotreningowe (pomagają zregenerować mięśnie po wysiłku). Jakie odżywki białkowe wybrać? Z uwagi na powyższy podział warto określić cel, jaki chce się osiągnąć. To zdecydowanie zawęzi obszar poszukiwania właściwego preparatu. W ten sposób również można znaleźć właściwy ranking odżywek białkowych. Ten, jak wiadomo, może pomóc w wyborze najlepszej odżywki.
Wybierając odżywki białkowe, dobrze pamiętać o tym, że powszechnie stosuje się również inny niż wyżej opisany podział tych preparatów. Mowa o szybkości ich wchłaniania się. Przykładowo białko serwatkowe wchłania się bardzo szybko, podczas gdy np. kazeina wchłania się znacznie wolniej. Pierwsze jest zatem idealne w czasie okołotreningowym, drugie zaś idealnie nadaje się na noc.

Odżywki białkowe – opinie i cena

Ci konsumenci, którzy nabywają odżywki białkowe po raz pierwszy i zadają sobie pytanie, jakie odżywki białkowe kupić, powinni pamiętać, że w sieci można znaleźć wiele cennych wskazówek na temat tych suplementów. Choć nie należy się kierować wyłącznie nimi, to warto wziąć je pod uwagę. W ten sposób można ustrzec się przed zakupem odżywki białkowej, która nie będzie spełniać swoich funkcji. Wybór odpowiednich odżywek białkowych wiąże się z koniecznością porównania tych preparatów pod względem ceny. Tańsze odżywki białkowe kosztują ok. 20 zł. Nie brakuje jednak produktów, których ceny zaczynają się od 40 zł. Z tego też względu, by nie okazało się, że zakupiony produkt jest nietrafiony, dobrze odpowiednio wcześniej poznać opinie osób bardziej zorientowanych w tym temacie.

Odżywki białkowe – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Odżywki białkowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • bialko sumo1 gdzie można kupić
 • jakie białko dla kobiet podczas ćwiczeń
 • jakie białko wybrać 2017
 • jakie białko wybrać ranking
 • suplement białkowy który wybrać

5 Komentarzy “Odżywki białkowe. Której potrzebujesz?

 • 6 stycznia 2018 at 13:51
  Permalink

  Osobiście jestem zwolenniczką produktów fundamic, od jakiegoś czasu stosuję to białko i nie mam nic do zarzucenia, ma w składzie BCAA, a to dla mnie bardzo istotnie, no i cena jest bardzo przystępna. Artykuł super, pomocny dla osób które nie są w temacie 😉

  Reply
 • 31 października 2017 at 18:40
  Permalink

  Ja polecam te zrobione z naturalnych składników. Nie ma tego dziwnego chemicznego posmaku lub kilograma cukru 🙂

  Reply
 • 25 września 2017 at 10:29
  Permalink

  Moim zdaniem odżywki białkowe są zbędne… kto chcę to niech bierze. Ja nigdy nie brałem takich rzeczy, starałem się zawsze jeść produkty wysokobiałkowe naturalnego pochodzenia jak np. ryby,mięso,serek wiejski… i nie narzekam na mój wygląd 😉 Polecam każdemu taką opcję, wystarczy dobrze ułożyć sobie dietę i nie trzeba dodatkowo wydawać pieniędzy na takie odżywki. Pozdro 😉

  Reply
 • 13 czerwca 2017 at 21:31
  Permalink

  Dobry artykuł, przyjemnie się go czyta. Tylko ten ranking trochę średni wg. mnie bo niektóre odżywki w nim podane są dla mnie strasznie niesmaczne, no ale każdy ma inny gust 😉 Moja ulubiona odżywka to ta od Olimpu.

  Reply
 • 9 sierpnia 2016 at 05:46
  Permalink

  Dzięki Wam wybrałem odpowiednie odżywki białkowe, dzięki!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest