Odżywki węglowodanowe idealne dla sportowca

Osoby aktywne fizycznie i sportowcy często sięgają po różne suplementy diety, witaminy i minerały czy odżywki. Wśród tych ostatnich najpopularniejsze są odżywki węglowodanowe. Co warto o nich wiedzieć?

Osoby budujące masę mięśniową często zadają sobie pytanie, jakie odżywki węglowodanowe wybrać. Od tego, które nabędą zależy m.in. to, jak szybko przybędzie im masy mięśniowej. Ale nie tylko osoby koncentrujące się na rozbudowie mięśni i rzeźbie ciała sięgają po odżywki węglowodanowe. Zapomnieć nie można o osobach uprawiających inne sporty, np. kolarstwo czy koszykówkę. Im zażywanie odżywek węglowodanowych pozwala szybko uzupełnić poziom glikogenu w organizmie.

Jakie odżywki węglowodanowe kupić?

Węglowodany znajdziemy między innymi w ziarnach.
Węglowodany znajdziemy między innymi w ziarnach.

Szeroki wybór odżywek węglowodanowych na rynku sprawia, że osoby zainteresowane zakup takich produktów po raz pierwszy mogą zastanawiać się, co wybrać. Podstawową kwestią jest zatem to, że specjaliści i producenci dokonali podziału takich produktów. W ten sposób w sklepach są dostępne odżywki proste i złożone. Czasem można spotkać również mieszkanki, które zawierają zarówno węglowodany proste, jak i złożone. Wybór odpowiednich odżywek węglowodanowych warto zatem zacząć od poznania różnicy między dostępnymi rodzajami.

Jakie odżywki węglowodanowe będą lepsze: proste czy złożone? Różnica między nimi sprowadza się w zasadzie do szybkości ich wchłaniania się. Po intensywnym treningu dobrze sięgnąć po odżywkę węglowodanową prostą, której działanie jest natychmiastowe. Złożona przyda się wówczas, gdy trening nie absorbował wszystkich mięśni.

Odżywki węglowodanowe – opinie i cena

Wybierając odżywki węglowodanowe, warto zapoznać się z opiniami o poszczególnych produktach. Opinie bez trudu można znaleźć w sieci. By jednak były one konkretne, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, kto jest ich autorem i na jakiej stronie zostały zamieszczone. Serwisy sportowe nie pozwalają sobie na publikację słabych, niedopracowanych opinii czy zestawień. Jeżeli chodzi o ranking odżywek węglowodanowych, to należy pamiętać, że – choć może on być sporządzony przez specjalistów – to jednak na podstawie ich własnych doświadczeń. Efekt? Może się okazać, że produkt uwzględniony w czołówce rankingu wcale nie spełnia oczekiwań osoby, która zdecyduje się go zakupić.

Pamiętaj o diecie

Przy odpowiedzi na pytanie, jakie odżywki węglowodanowe będą najlepsze, warto uwzględnić swoje przyzwyczajenia żywnościowe. Sportowcy i osoby intensywnie ćwiczące powinny mieć świadomość, że odżywki nie mogą zastępować pełnowartościowych posiłków. Istotne jest zatem to, by były stosowane z rozwagą.

Odżywki węglowodanowe – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Odżywki węglowodanowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

2 Komentarzy “Odżywki węglowodanowe idealne dla sportowca

 • 24 września 2017 at 21:22
  Permalink

  Moim zdaniem takie odżywki węglowodanowe nie są potrzebne. Rzeczy typu witamina, aminokwasy czy kreatyna to już prędzej, ale przecież węglowodany możemy bez problemu uzupełniać w naturalnych posiłkach. Dobrym źródłem węglowodanów jest np. ryż, makaron czy różne płatki. Raczej polecałbym iść w tym kierunku niż kupować specjalne odżywki. Po co wydawać specjalnie kasę, na coś czego tak naprawdę nie potrzebujemy…

  Reply
 • 29 maja 2017 at 20:20
  Permalink

  Testowałem wiele odżywek i najsmaczniejsze są te od Olimpu i Treca. Uważam, że jest to obowiązkowa część diety każdego sportowca. Nie wyobrażam sobie trenowania bez odżywek, są bardzo pomocne, dodają energii i przyspieszają regenerację.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest