Witaminy i minerały. Jakie dla sportowca?

Witaminy i minerały to jedne z kluczowych składników diety każdego sportowca.
Witaminy i minerały to jedne z kluczowych składników diety każdego sportowca.

Sportowiec musi pamiętać o diecie. Zdarza się jednak, że niezbędne jest jej wzbogacenie o witaminy i minerały. Po jakie powinna sięgnąć osoba żyjąca aktywnie? Dobrze zbilansowana dieta właściwie wyklucza konieczność sięgania po witaminy i minerały. Czasem jednak bywa, że skorzystanie z takich suplementów diety jest niezbędne. Dlaczego? Wskazać można choćby infekcję. Osłabiony organizm potrzebuje wsparcia, a dostarczenie dodatkowej dawki witamin i minerałów w tabletce czy odżywczym napoju jest w takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem. Jakie witaminy i minerały powinny wybrać osoby aktywne? Pytanie jest zasadne, bo od wyboru zależą efekty. Ponieważ oferta producentów jest bardzo szeroka, to dobrze się w niej zorientować.

Witaminy i minerały – opinie i cena

Jeżeli chodzi o witaminy i minerały dla sportowców, to w sklepach nie brakuje takich suplementów. Poszczególne mogą skutecznie pomóc uzupełnić wszelkie niedobory spowodowane wysiłkiem sportowym. By jednak wybrać prawidłowo, niezbędne jest porównanie składu poszczególnych produktów. Dopiero wówczas można udzielić odpowiedzi na pytanie, jakie witaminy i minerały powinna wybrać osoba aktywna.

Przykładem produktu stworzonego z myślą dla sportowców jest Olimp Chela-min Sport Formula. W jednej kapsułce znajduje się m.in. magnez, potas, wapń, jod, chrom czy żelazo. Skład produktu został tak opracowany, by nie tylko uzupełnić braki witamin czy minerałów, ale również przyspieszyć regenerację organizmu po wysiłku. Innym przykładem jest Trec Vital X Pack czy Fitness authority vitamin C with rose hip extract. Każdy z wymienionych produktów ma inną opinię wśród użytkowników. Dobrze zatem samodzielnie wypróbować skuteczność poszczególnych suplementów.

Wybór odpowiednich witamin i minerałów. Jak poradzić sobie z tym zadaniem?

Wybór odpowiednich witamin i minerałów nie jest sprawą prostą. Poza samodzielnym testowaniem poszczególnych produktów, dobrze też pamiętać o tym, że w sieci są dostępne zestawienia takich suplementów diety. Ranking witamin i minerałów można znaleźć choćby na stronach tematycznie związanych z suplementami diety czy szeroko rozumianym sportem. Wiele mówi się na temat tego, że suplementy diety nie są szkodliwe. Są jednak preparatami dostarczającymi konkretne związki do organizmu. Z tego też względu dobrze, by osoby zainteresowane nabyciem takich produktów, skonsultowały się z lekarzem. Na pytanie: „Jakie witaminy i minerały dla sportowców kupić?” może odpowiedzieć właśnie specjalista.

By dobrze wybrać, przyjrzyj się diecie

Niedobory witamin czy minerałów mogą zostać wywołane trudnymi, męczącymi treningami, mogą również mieć związek z dietą. Odpowiadając na pytanie, jakie witaminy i minerały będą najlepsze, dobrze sprawdzić, jak wygląda aktualna dieta. Jeżeli występuje w niej zbyt mało zielonych warzyw, to rozsądnie będzie wybrać suplement diety zawierający w składzie m.in. żelazo.

Witaminy i minerały dla sportowców – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Witaminy i minerały dla sportowców. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • witaminy dla ćwiczących

4 Komentarzy “Witaminy i minerały. Jakie dla sportowca?

 • 6 stycznia 2018 at 13:48
  Permalink

  Bardzo fajne zestawienie. Od lat jestem fanem Olimpu i zawsze sięgam po ich produkty. Są solidną firmą, a co najważniejsze ich produkty nie są z przesadzoną ceną, a do tego jakościowo wypadają bardzo dobrze 😉

  Reply
 • 24 września 2017 at 19:32
  Permalink

  Muszę przyznać, że artykuł bardzo fajnie napisany. Na pewno skorzystam z niektórych produktów z tego rankingu. W końcu uzupełnianie witamin i minerałów dla sportowca to ważny element. Chyba będę musiał skonsultować się z jakimś specjalistą, który doradzi mi konkretnie co i w jakich dawkach brać. Lepiej samemu nie eksperymentować 😛

  Reply
 • 26 maja 2017 at 11:56
  Permalink

  Fajna sprawa z tym rankingiem. Dotychczas stosowałem tylko odżywki białkowe i witaminy od trec’a i muszę przyznać że są naprawdę smaczne i działają dobrze, ale chyba pora żeby spróbować czegoś nowego. Polecacie coś? Zastanawiam się nad OstroVitem…

  Reply
 • 12 sierpnia 2016 at 12:51
  Permalink

  Ja od lat używam tylko produktów firmy Olimp i jestem bardzo zadowolony

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest