Drążek do podciągania

Trening w domu to większy komfort niż na siłowni. Dla uzyskania dobrych efektów trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Dla osób chcących ćwiczyć w domu dobrą wiadomością jest, że doskonałe efekty można uzyskać przy pomocy najprostszych przyrządów, takich właśnie, jak drążek. Podciąganie wzmacnia różne partie mięśniowe pleców, ramion i przedramion. Zwis rozciąga mięśnie pleców, zapewniając ulgę po całodziennym złym traktowaniu kręgosłupa. Możliwe są i inne korzyści. Pytanie tylko, jaki drążek wybrać, by ćwiczyło się jak najbardziej komfortowo i by zyskać oczekiwane efekty. Wybór jest spory, ale znaleźć coś dla siebie nie jest trudno, jeśli dobrze się wie, czego się szuka.

Drążek do podciągania do ogrodu
Drążek do podciągania do ogrodu

Zwykły drążek czy z dodatkowymi uchwytami?

Prostota czy dodatkowe opcje? Taki dylemat pojawia się często i to bez względu na to, co się kupuje. Jeśli to ma być sprzęt do ćwiczeń, to nie tylko na możliwości, jakie daje, warto patrzeć, ale przede wszystkim, czy pozwoli wygodnie wykonywać ulubione ćwiczenia. Może się zdarzyć, że dodatkowe uchwyty będą przeszkadzać, bo to będzie akurat to miejsce, gdzie najwygodniej byłoby ułożyć ręce. Warto wziąć pod uwagę, jak lubi się ćwiczyć, a znajdzie się odpowiedni drążek do podciągania dla siebie. Atutem dodatkowych uchwytów jest bardziej urozmaicony trening, ale najważniejszy jest komfort wykonywania najważniejszych ćwiczeń. Dlatego też warto przemyśleć zakup modelu z obniżonymi ramionami, jeśli chce się ćwiczyć szeroko rozstawiając ręce. Bardzo urozmaicone konstrukcje tym bardziej nie do końca mogą spełniać oczekiwania. Można je umieścić w domu dodatkowo. Mogą się jednak przydać komuś, kto dobrze zna się na trenowaniu, kto będzie wiedział, co dokładnie w nich zyskuje, czy mu się na pewno przydadzą. Cechy dodatkowe, choć też ważne, to szerokość oraz wygląd drążka. Co do tego, jaki drążek kupić, jeśli chodzi o szerokość, to najlepszy będzie taki, kiedy można objąć rurkę dłonią. Jest wtedy większy komfort ćwiczeń. Jeśli chodzi o wygląd, to może być gładka rurka albo owinięta gąbką. Warto wiedzieć, że ten sam efekt, czyli zapobieganie odciskom, osiągnie się wkładając rękawice do ćwiczeń.

Sposób montażu drążka do podciągania

Montaż to bardzo ważny czynnik jego wyboru. Chodzi tu zarówno o komfort, jak i o bezpieczeństwo ćwiczeń. Najprościej montuje się drążek rozporowy, ponieważ umieszcza się go w futrynie. Ma ten wybór jednak wady. Jest ograniczenie, jeśli chodzi o szerokość rozstawu rąk. I nie jest to opcja do ćwiczenia przy bardzo dużych obciążeniach. Jeśli ktoś dużo ważny albo chce ćwiczyć z obciążeniem, lepiej by wybrał solidne przymocowanie, czyli za pomocą kołków. Są tu dwie możliwości. Pierwsza i najpopularniejsza to przytwierdzany drążek do podciągania do ściany. Mocuje się go na kilka śrub. Najlepiej tak go umieścić, by można było uwiesić się na rurce i nie dotykać palcami podłogi. Taka konstrukcja będzie zajmować nieco przestrzeni, bo musi odstawać od ściany. Gdyby nie było na nią miejsca, to jest też opcja z przytwierdzaniem do sufitu. Wiele osób jednak bardziej komfortowo czuje się, jeśli jest on umocowany przy ścianie.

Drążek do podciągania – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Drążki. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
  • do ćwiczeń w ogrodzie
  • ranking siłowni na zewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest