Hantle

Hantle żeliwne
Hantle żeliwne bez regulacji obciążenia. Obecnie odchodzi się od takich hantli ze względu na nowocześniejsze rozwiązania.

Dla każdego kto chce poprawić swoją siłę, zdrowie, zyskać mięśnie, wytrzymałość i dla każdego kto po prostu lubi efektywny wysiłek fizyczny, idealną opcją będą hantle. Hantle są sprzętem sportowym przeznaczonym do wykonywania ćwiczeń fitness, a także do ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz często wykorzystywane podczas rehabilitacji. To przyrząd niedrogi a dający dobre efekty dla ciała. Hantle pozwalają ćwiczyć biceps ale nie tylko. Do wyboru spośród wielu ofert są hantle o różnej wadze. Te najlżejsze przeznaczone dla pań i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu ćwiczeniami fizycznymi, poprzez nieco cięższe dla zaawansowanych i te o znacznie większym ciężarze dla strongmanów, którym żaden ciężar nie straszny.

Rodzaje hantli

Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje hantli. Po krótce chcielibyśmy wymienić oraz przedstawić kilka z nich.

 • Hantle żeliwne – Najbardziej popularne ze względu na swoją prostotę oraz cenę. Bardzo popularne kilkanaście lat temu.
 • Hantle neoprenowe – Co prawda mają żeliwne wypełnienie, jednak powłoka neoprenowa sprawia, że są one przyjemne w dotyku. Nie wchłaniają także wilgoci przez co dłoń nie ślizga się podczas wykonywania ćwiczeń.
 • Hantle winylowe – W przypadku hantli winylowych za wypełnienie odpowiada masa betonowa. Warswta zewnętrzna wykonana jest z winylu. Poleca się je osobom o dużych dłoniach.
 • Hantle gumowe – wyróżniamy hantle pokryte w całości gumą, hantle z gumowym uchwytem zapobiegającym poślizgowi oraz z nakładkami gumowymi.

Jakie hantle kupić?

Hantle neoprenowe o wadze 2 kg. Obecnie najpopularniejsze w sprzedaży.
Hantle neoprenowe o wadze 2 kg fimy OTG. Obecnie najpopularniejszy rodzaj hantli w sprzedaży.

To pytanie, na które bardzo łatwo postawić sobie odpowiedź. Te, których ciężar będziemy w stanie udźwignąć i które pozwolą wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia z odpowiednią ilością powtórzeń. Nie ma co się porywać z motyką na słońce i wybierać ciężar, który po jednorazowym podniesieniu położy nas na łopatki. Każdy, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z domową siłownią zastanawia się jakie hantle wybrać. Pomocne mogą się okazać opinie, które znajdziemy przy okazji przeglądania ofert sklepów sportowych a także na forach poświęconych szeroko pojętej dziedzinie jaką jest fitness. Skorzystać można z gotowych programów treningowych, które wykorzystują hantle jako jeden z przyrządów podczas ćwiczeń, czy też z tych, które przede wszystkim opierają się na ćwiczeniu z hantlami. Ogromnym atutem tego przyrządu jest jego cena. To naprawdę niewielki koszt w porównaniu do efektów jakie mamy szansę osiągnąć. Ponadto ich niewielkie rozmiary to korzyść w postaci łatwego przechowania, nawet jeśli dysponujemy tylko wynajmowanym niewielkim pokojem. Dla tych, którzy pragnąć ćwiczyć regularnie, waga hantli pozwala zabrać je ze sobą w podróż i podtrzymywać aktywność fizyczną z ich wykorzystaniem nawet podczas wakacji.

Zastosowanie hantli:

 • Hantle są idealnym rozwiązaniem dla każdego ćwiczącego. Mogą je używać osoby początkujące, które powinny zacząć od hantli o wadze 500g. Wraz z poziomem zaawansowania należy pomyśleć o zakupie cięższych, od 1 do 5 kg. Podobne zasady odnoszą się do treningu areobowego.
 • Gdy naszym celem jest trening siłowy to powinniśmy posiadać cały wachlarz hantli. Idealnym rozwiązaniem do tego rodzaju treningu mogą być hantle z możliwością zmiany obciążenia. Zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze oraz miejsce na przechowywanie przyrządu.

Hantle – Cena i Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Hantle. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

4 Komentarzy “Hantle

 • 19 września 2017 at 11:22
  Permalink

  Jeśli hantle to tylko neoprenowe. Zdecydowanie numer 1. Klasyczne żelazne hantle za bardzo się ślizgają gdy mamy spoconą rękę i nie są one tak komfortowe. Trzeba też odpowiednio dobrać ciężar, bo właśnie takie 14kg jak dla początkującego to znacznie za dużo (chociaż nie wiem ile masz siły :P). Ja zaczynałem ćwiczyć 6kg i potem stopniowo do góry.

  Reply
 • 19 września 2017 at 10:22
  Permalink

  A ja ćwiczę hantlami, które mają dobre 30 lat 😀 Znalezione jakiś czas temu na strychu. Tylko są trochę za ciężkie bo mają aż 14 kg i jak na początkującego to trochę za dużo. Chyba korzystam z tego rankingu i zamówię sobie coś lżejszego w granicach 8-10kg. Prawdopodobnie wybór padnie na neoprenowe skoro są takie zachwalane i polecane 😛

  Reply
 • 17 czerwca 2017 at 17:06
  Permalink

  Ja preferuje klasyczne hantle żeliwne, jakoś nie lubię tych regulowanych, czasami te ciężarki latają luźno i niewygodnie się ćwiczy. Swoje hantle kupiłem w decathlonie, mają chyba najlepsze ceny.

  Reply
 • 11 września 2015 at 20:43
  Permalink

  Te hantle neoprenowe to jakiś hit. Szukajcie takich, które są lekko spłaszczone, to będzie można robić na nich nawet pompki.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest