Rakiety do badmintona – Ranking TOP 10 na 2024!

Poszukujesz dobrych rakiet do badmintona, jednak nie wiesz, jakie wybrać, tak aby były dobrze wyprofilowane, zapewniały dużą siłę uderzenia, a przy tym miały dobrą cenę? Rozmyślasz, jakie wybrać – tę marki Yonex, Wish czy Babolat? Aluminiowe, grafitowe czy wykonane z włókna węglowego? Sprawdź nasz aktualny ranking rakiet do badmintona na Kwiecień 2024 roku, w którym prezentujemy najlepsze rakiety nawet do 20% tańsze niż te dostępne stacjonarnie. Co więcej, razem z ekspertem podpowiadamy jak wybrać dobre rakiety do badmintona. Objaśniamy najważniejsze parametry w specyfikacji, takie jak balans, waga czy grip. Zobacz jakie rakiety do badmintona wybrać w 2024 roku!

Najlepsze rakiety do badmintona w rankingu na Kwiecień 2024 roku

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jak powstał nasz ranking rakietek do badmintona 2024?

Tworząc powyższe zestawienie najlepszych rakiet do badmintona na 2024 rok, w pierwszej kolejności zestawiliśmy najważniejsze cechy produktów, jak również dokonaliśmy porównania cen. Na dodatek wzięliśmy pod uwagę recenzje oraz opinie zadowolonych sportowców, którzy na co dzień trenują właśnie tę dyscyplinę sportową. To wszystko pozwoliło nam stworzyć porównanie polecanych rakietek do gry w badmintona, które wyróżniają się doskonałą ergonomią, mają wysoki sweet spot, a przy tym zapewniają komfortową grę ofensywną, jak i defensywną.

Warto dodać, że każda z rakiet została przez nas oceniona oraz dokonaliśmy dla nich punktacji, która umożliwiła nam poukładać produkty od najlepszych do tych mniej polecanych. Zestawiając każdą z rakiet mamy na celu maksymalnie ograniczyć kilkugodzinne poszukiwanie, które byłoby konieczne, aby wybrać ten najlepszy sprzęt sportowy w najniższej cenie.

Jak wybrać idealne rakiety do badmintona?

Dobre rakiety do badmintona są precyzyjnie wyważone, co przekłada się na moc i kontrolę w trakcie uderzeń. Nie wiesz jakie rakiety do gry w badmintona wybrać? Zobacz poniższy poradnik, w którym krok po kroku wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru tych najlepszych rakietek. Objaśniamy, z czego powinny być wykonane. Wskazujemy, na jaką wagę się zdecydować – 2U, 4U czy 7U? Podpowiadamy, jakie wyważenie będzie odpowiednie – even, grip heavy czy head heavy? Przeczytaj jak wybrać najlepsze rakiety do badmintona, tak aby były stabilne i wytrzymałe, a przy tym zapewniały agresywną grę!

Aluminium, grafit czy włókno węglowe – jaki materiał w rakietach do badmintona?

Wybierając najlepsze rakiety do badmintona, w pierwszym kroku zwróć uwagę na materiał wykonania ramy. W zależności od wybranego tworzywa różni się waga oraz trwałość rakietek. Warto dodać, że to z kolei wpływa na komfort w trakcie grania, jak również na siłę uderzenia. Obecnie na rynku spotkasz się z rakietami do badmintona, które wykonane są z:

 • aluminium,
 • kompozytu (czyli połączenia dwóch materiałów),
 • grafitu,
 • włókna węglowego.

Rakieta do badmintona wykonana z aluminium to najtańsza wersja, która doskonale sprawdzi się do gry rekreacyjnej przez osoby początkujące. Tymczasem modele z kompozytu to nieco lepsze gatunkowo rakiety, które dedykowane są zwłaszcza do nauki. Kolejne, czyli rakiety do gry badmintona z włókna węglowego to modele lekkie, które sprawdzą się dla zaawansowanych graczy poszukujących sprzętu, którym będą mogli sprawnie i płynnie manewrować.

Ostatnie, rakiety do badmintona wykonane z grafitu to nieco cięższe modele. Stabilność i wytrzymałość rakiety wykonanej z grafitu daje możliwość bardziej ofensywnej gry. Oczywiście dobór zależny jest od Twoich oczekiwań. Przyjmuje się, że najlepszymi rakietami do badmintona są te wykonane z grafitu, zwłaszcza gdy zależy Ci na sile oraz precyzji uderzenia, co przekłada się na ogólną moc i  wydajność gry.

Materiał wykonana rakiety do badmintona Przeznaczenie
aluminiowe do gry rekreacyjnej
kompozytowe dla osób, które chcą rozpocząć grę w badmintona, idealne do nauki
z włókna węglowego dla osób poszukujących lekkiej i elastycznej rakiety, którą wygodnie się manewruje
grafitowe jest ona najcięższa, tym samym sprawdzi się dla profesjonalnych graczy, zapewnia większą kontrolę uderzeń oraz siłę

Waga 1U, 4U czy 8U – jakie rakietki do gry w badmintona wybrać?

Kolejnym ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest waga rakiety, która określana jest tylko dla ramy bez strun, owijek oraz naciągu. Określana jest ona przez jeden z przyjętych systemów ważenia – najczęściej wykorzystywany jest system Yonex. Warto dodać, że wartość tego parametru wpływa na:

 • szybkość zamachu,
 • zwrotność,
 • stabilność,
 • czas reakcji,
 • siłę uderzenia lotki do badmintona.

Obecnie spotkasz się z rakietkami do badmintona o wadze od 1U do 8U. Przy czym 1U wskazuje na najcięższą rakietę, z kolei 8 U na najlżejszą. Aby nieco przybliżyć dokładną wagę tego sprzętu sportowego oraz przeznaczenie, zestawiamy wszystkie możliwe opcje w tabeli razem z opisem.

Oznaczenie wagi rakiety Waga docelowa w g Klasyfikacja rakiety Przeznaczenie Zwrotność Siła uderzenia
1U od 95 do 100 g ciężka profesjonaliści Niska Wysoka
2U od 90 do 94 g ciężka profesjonaliści Niska Wysoka
3U od 85 do 89 g lekkie średnio zaawansowani, początkujący Średnia Średnia
4U od 80 do 84 g lekkie średnio zaawansowani, początkujący Średnia Średnia
5U od 75 do 79 g super lekkie początkujący Duża Niska
6U od 70 do 74 g super lekkie początkujący Duża Niska
7U od 65 do 69 g ultra lekkie początkujący Bardzo duża Bardzo niska
8U od 60 do 64 g ultra lekkie początkujący Bardzo duża Bardzo niska

Jednak jaką rakietę do badmintona wybrać? Dobór konkretnego modelu zależny jest od Twojej kondycji, siły mięśni, jak również doświadczenia w grze. Jeśli rozpoczynasz przygodę z badmintonem, wtedy poleca się rakiety o wadze 3U lub 4U. W sytuacji, gdy zależy Ci na zwinności, szybkości oraz błyskawicznym czasie reakcji, wtedy najlepiej zdecydować się na model 5U lub 6U. Z kolei najcięższe modele 1U oraz 2U dedykowane są dla profesjonalnych graczy, którzy mają doświadczenie i zależy im na wysokiej stabilności oraz silę uderzenia lotki.

Even, grip heavy a może head heavy – jaki balans w rakietkach?

Podczas wyboru najlepszych rakietek do badmintona sprawdź balans. Jest to wyważenie rakiety, które wskazuje na odległość środka ciężkości od początku rączki. Wartość tego parametru podawana jest w centymetrach (cm) lub minimetrach (mm). Miej na uwadze, że im większy balans, czyli środek ciężkości zlokalizowany jest na główce rakiety, tym mocniejsze uderzenie, dzięki czemu wzrasta ogólna moc i wydajność, ale za to jest gorsza zwinność. Z kolei im mniejszy balans, czyli środek ciężkości znajduje się na rączce, tym lepsza zwinność, szybkość reakcji i manewrowanie, jednak mniejsza siła uderzenia. Obecnie na rynku dostępne są rakiety do badmintona z trzema oznaczeniami:

 • head heavy (wyważone na główkę),
 • grip heavy lub head light (wyważona na rączkę),
 • even lub neutral (czyli wyważenie neutralne).
Balans Skrót Nazwa Odległość od początku rączki Cechy Styl gry
head heavy HH wyważenie na głowicę 300 mm lub więcej silne uderzenie, duża stabilność, mniejsza zwrotność i szybkość ofensywny
head light HL wyważenie na rączkę 280 mm lub mniej wysoka zwrotność i szybkość, słabsze uderzenie defensywna
even lub neutral E, N, EB neutralne od 280 do 300 mm średnia zwrotność i szybkość, średnie uderzenie kombinacyjna

Oczywiście dopasowanie balansu zależne jest od Twoich własnych oczekiwań, pozycji na boisku, jak również od doświadczenia. Gracze preferujący agresywną grę ofensywną powinni wybierać rakiety do badmintona ze środkiem ciężkości znajdującym się bliżej główki. Z kolei dla osób preferujących grę defensywną, którym zależy na szybkości oraz zwinności, poleca się wyważenie na rączkę (grip heavy). Natomiast modele even to propozycja dla osób preferujących grę kombinacyjną, jak również dla osób początkujących.

Grip G2, G3 a może G5 – jak dopasować uchwyt w rakietach do badmintona?

Przy wyborze rakiety do badmintona zwróć uwagę na grip, czyli uchwyt, który powinien być dopasowany do wielkości Twoich dłoni. Warto dodać, że parametr ten wskazuje na obwód uchwytu i podawany jest w centymetrach lub calach. Obecnie spotkasz się z 5 oznaczeniami, które informują o rozmiarze uchwytu:

 • G1 – obwód 10,79 cm
 • G2 – obwód 10,16 cm
 • G3 – obwód 9,52 cm
 • G4 – obwód 8,89 cm
 • G5 – obwód 8,25 cm
Grip rakiety do badmintona Obwód w calach Obwód w centymetrach
G1 4,25 cala 10,79 cm
G2 4 cale 10,16 cm
G3 3,75 cala 9,52 cm
G4 3,5 cala 8,89 cm
G5 3,25 cala 8,25 cm

Aby prawidłowo dopasować ten parametr, najlepiej zmierzyć długość dłoni z wewnętrznej strony od jej środka do czubka palca serdecznego. W sytuacji, gdy nie jesteś pewny rozmiaru, to lepiej zdecydować się na najbardziej uniwersalny rozmiar, czyli G5 lub G4 i ewentualnie owinąć rączkę overgrip (owijką wierzchnią) – w sytuacji, gdy uchwyt byłby zbyt mały na Twoją dłoń. Dzięki temu uzyskasz stabilny chwyt, co przełoży się na komfort gry.

Zwróć uwagę na sztywność każdej z rakietek!

Wybierając odpowiednią rakietę do gry w badmintona, warto sprawdzić jej sztywność (flex). Im większa sztywność, tym większe czucie oraz znacznie większa siła w trakcie uderzenia, jednak gorsza kontrola. Z kolei im mniejsza sztywność, a większa elastyczność, tym dłuższe i wolniejsze zagranie z lepszą kontrolą, jednak mniejszą siłą uderzenia. Obecnie spotkasz się z trzema oznaczeniami sztywności w trakcie zakupu rakietek do badmintona:

 • sztywna,
 • średnio elastyczna,
 • elastyczna.

Jednak na jaką rakietę do badmintona się decydować? Wybór zależny jest od doświadczenia zawodnika, jak również od sposobu gry. Sztywne rakiety polecane są dla zaawansowanych technicznie graczy, którzy preferują wyższy poziom gry – bardziej agresywny i ofensywny. Tymczasem elastyczne rakiety do badmintona to propozycja dla osób, które chcą mieć większą kontrolę w trakcie gry lub preferują grę defensywną. Z kolei rakiety z optymalnym naciągiem (średnio elastyczne) nadają się do gry mieszanej – zapewniają one wszechstronność w trakcie rozgrywek.

Rakietka izometryczna czy owalna – jaki kształt głowicy wybrać?

W kolejnym etapie zwróć uwagę na kształt rakiety do badmintona. W sprzedaży spotkasz się z modelami o owalnym lub izometrycznym kształcie. Rakieta owalna z wyglądu przypomina jajo – ma smukły kształt, tym samym górna część jest węższa, z kolei dolna szersza. Co więcej, posiada ona mniejszy sweet spot, czyli centralne pole naciągu rakiety.

Tymczasem rakietka do badmintona izometryczna ma nieco kwadratową górną część, dzięki czemu posiada ona większy sweet spot. Co za tym idzie? Zapewnia lepszą precyzję zwłaszcza przy nieczystych trafieniach. Jednak na jaką się zdecydować? Dla osób zaawansowanych najlepiej wybierać rakietę do badmintona owalną. Z kolei dla osób początkujących polecane są rakiety izometryczne.

Kształt rakietki do badmintona Sweet spot Przeznaczenie
izometryczna większy początkujący gracze
owalna mniejszy profesjonaliści

Dodatkowe wyposażenie i technologie

Wybierając dobrą rakietę do badmintona, należy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Do jednych z przydatnych dodatków można zaliczyć pokrowiec. Do wyboru masz pokrowiec pełny, 3/4 oraz zabezpieczający tylko głowicę. Innymi udogodnieniami są:

 • zintegrowane przelotki,
 • technologia redukująca wibracje,
 • karbonowe nanorurki,
 • aerodynamiczny profil główki.

Ile trzeba zapłacić za dobre rakiety do gry w badmintona?

Rakiety do gry w badmintona dostępne są w różnej kwocie. Zakres cenowy wynosi od 30 do 1500 zł. Warto dodać, że na kształtowanie się ceny duży wpływ ma kompozycja użytych materiałów do produkcji ramy, grip, kształt, waga, jak również zastosowane funkcje.  Warto dodać, że tanie rakiety do 150 zł, są to modele przeznaczone do gry rekreacyjnej. Z kolei za rakietki do badmintona przeznaczone dla zaawansowanych i średniozaawansowanych graczy kosztują powyżej 200 zł.

Wish, Babolat czy Yonex – z jakiej marki rakietki wybrać?

Jednymi z najlepszych rakiet do badmintona są te marki Yonex. Dobrym przykładem jest rakieta do badmintona Yonex Nanoflare 1000 Game Lightning Yellow. Rakieta jest szczególnie polecana dla graczy klubowych, którzy poszukują produktu z doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Ma izometryczny kształt. Warto dodać, że rakieta posiada przemyślaną konstrukcje oraz zastosowane technologie, które umożliwiają zwinność, szybkość uderzenia. Co więcej, lekkość i elastyczność rakiety Yonex zapewnia doskonałe manewrowanie. Nowa rama z systemem Sonic Flare umożliwia silne uderzenie, a przy tym pozwala na zredukowanie oporów powietrza.

Następnym polecanym produktem są rakiety do badmintona Babolat, np. Babolat Satelite Blast. Jest to rakieta z ciężką główką, dzięki czemu doskonale sprawdzi się do gry ofensywnej. Została wyposażona w technologię Aero+ i MetricFlex, które dodatkowo zwiększają siłę uderzenia. Poza tym wyjątkowo smukły kształt rakiety, która została wyposażona w materiał SMAC, zapewnia większą stabilność i manewrowość, co przekłada się na jeszcze większą precyzję w trakcie gry. Do pozostałych polecanych produktów można zaliczyć rakiety do badmintona:

 • Wish,
 • Wilson,
 • Karakal,
 • Victor,
 • Oliver.

Podsumowanie

 • Badminton to sport, który angażuje wiele partii mięśniowych. Dzięki czemu nie jest to jedynie aktywność rekreacyjna.
 • Wybierając rakietę do badmintona, zwróć uwagę na materiał wykonania ramy, wyważenie, uchwyt, wagę, jak również na kształt.
 • Spotkasz się z rakietkami izometrycznymi i owalnymi. Te pierwsze posiadają nieco kwadratowy kształt (szerszą górną część), dzięki czemu rakieta ma większy sweet spot.
 • Dobrym sprzętem z tej kategorii są rakietki do badmintona Wilson, Perfly BR, Yonex, Oliver, Wish, jak i Karakal.
 • Zakres cenowy dla rakietek wynosi od 30 do 1500 zł za pojedynczą sztukę.
 • Spotkasz się z rakietkami sztywnymi, średnioelastycznymi oraz elastycznymi.
 • Najlepiej zdecydować się na zakup rakiety do gry w badmintona z gripem G4 lub G5.
 • Bardzo ważne jest dopasowanie odpowiedniego wyważenia w rakiecie.
 • Nie wiesz jaki sprzęt do gry w badmintona wybrać? Zobacz nasz aktualny ranking 2024, w którym prezentujemy produkty w najlepszych cenach na Kwiecień 2024 roku!

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Co to jest sweet spot w rakiecie do badmintona?

Sweet spot jest to punkt czystego odbicia. Może się on różnić od kształtu rakietki do badmintona. Jest to połączenie wszystkich cech rakiety, takich jak wyważenie, waga czy rozmiar uchwytu, które zapewniają maksymalny komfort dla zawodnika w trakcie uderzenia lotki. Miejsce zwane sweet spot daje możliwość wygenerowania dużej dynamiki, rotacji, kontroli, jak również siły. Warto dodać, modele izometryczne mają większy sweet spot, z kolei modele owalne mają ten parametr mniejszy.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobre rakiety do badmintona?

W trakcie wyboru najlepszej badminton rakiety warto zwrócić uwagę na materiał wykonania – spotkasz się z rakietkami aluminiowymi, kompozytowymi lub grafitowymi. Oprócz tego dopasuj odpowiednią wagę tego sprzętu sportowego. Innym ważnym parametrem jest obwód uchwytu (grip. Poza tym zastanów się nad wyważeniem oraz kształtem rakiety do gry w badmintona.

Jakiej firmy kupić rakiety do badmintona?

Do jednych z najlepszych rakiet do badmintona na rynku można zaliczyć te marki Yonex. W ofercie spotkasz się z przeróżnymi modelami, które dedykowane są dla doświadczonych graczy, średniozaawansowanych, jak również dla osób początkujących. Innymi polecanymi markami są rakiety do badmintona Oliver, Wish, Karakal oraz Wilson.
Avatar
Karolina Pisarska

Od zawsze związana ze sportem. Obecnie trenuje bieganie na długich dystansach. W przeszłości trenowała koszykówkę, brała udział w wielu międzyszkolnych turniejach. Poza tym ponad 10 lat trenowała jeździectwo - dyscyplinę dressage. Na co dzień związana z innowacjami produktowymi. Na stronie ćwiczwdomu.info doradza w zakresie podejmowania decyzji zakupowych, które dotyczą sprzętu sportowego i nie tylko! W wolnych chwilach chodzi po górach, pływa oraz angażuje swój czas w rozwój osobisty. Pasjonatka kynologii i fotografii.

Dodaj komentarz