Ranking orbitreków do domu – 2021 – TOP 10

Ciągle rosnąca popularność orbitreków powoduje, iż wiele osób zastanawia się nad kupnem właśnie tego sprzętu do ćwiczeń. Dlatego zestawiliśmy ranking orbitreków magnetycznych i elektromagnetycznych do domu. Ranking aktualizowany jest każdego dnia i zwiera polecane produkty z kategorii “orbitrek

Ranking orbitreków magnetycznych i elektromagnetycznych aktualny na 04 grudnia 2021 roku

W poniższej tabeli znajduje się ranking dziesięciu najpopularniejszych (TOP 10) orbitreków magnetycznych i elektromagnetycznych, idealnych do codziennego, domowego użytku. Ranking aktualizowany jest każdego dnia!

Polecane modele orbitreków do domu – Ranking TOP 10 orbitreków

Dowiedziałeś się już jaki orbitrek wybrać. Znalazły się one w naszym rankingu orbitreków. To idealny moment, aby dowiedzieć się czegoś więcej o każdym z modeli. Poniżej przedstawiamy specyfikacje, charakterystyki oraz ceny wybranych modeli orbitreków.

Ranking orbitreków magnetycznych i elektromagnetycznych, które idealnie sprawdzą się w domu. Poznaj nasze TOP 10!
Ranking orbitreków magnetycznych i elektromagnetycznych, które idealnie sprawdzą się w domu. Poznaj nasze TOP 10!

→ Dowiedz się także: Orbitrek – jak ćwiczyć? Podstawowe zasady i wskazówki

Christopeit CT 3

Orbitrek magnetyczny Christopeit CT 3 to wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń, których pochodzi z oferty renomowanego producenta z Niemiec. Za marką Christopeit stoi ponad 40-letnie doświadczenie, dzięki któremu firma potrafi odpowiadać na potrzeby klientów, a każdy kolejny model ich sprzętu jest udoskonalany.

Sprzęt ten posiada aż 8 stopni płynnej regulacji oporu oraz komputer z funkcjami pomiaru, który pozwoli nam kontrolować efekty naszych ćwiczeń. Dodatkowo zamontowano takie dodatki jak czujnik pulsu oraz uchwyt na tablet/smartfon, który zwiększą użyteczność modelu. Dzięki kołom transportowym orbitrek jest również wygodny w transporcie.

W produkcji Christopeit CT 3 wzięto pod uwagę ergonomię codziennych ćwiczeń oraz wygodę użytkowników. W związku z tym w projekcie wykorzystano antypoślizgowe nakładki, które sprawdzą się zarówno podczas krótkich i intensywnych ćwiczeń oraz wielogodzinnych maratonów.

Wyciszona obudowa tego orbitreka sprawia, że poziom generowanego hałasu w trakcie ćwiczeń jest zredukowany do minimum. Wpływa to korzystnie zarówno na sam komfort osoby korzystającej z orbitreka Christopeit CT 3 oraz pozostałych domowników, których życie nie zostaje zaburzone. Produkt ten rekomendowany jest dla osób o wzroście w przedziale 160-185 centymetrów oraz o wadze do 100 kilogramów.

Hammer CrossLife XTR

Orbitrek magnetyczny Hammer CrossLife XTR to popularny model sprzętu do ćwiczeń domowych. Z powodzeniem może być wykorzystywany nie tylko w zaciszu domowym, ale również w komercyjnych lokalizacjach. W projekcie tym zadbano o zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowników, dzięki czemu jest wydajny.

Cechą charakterystyczną tego modelu jest duży i intuicyjny w obsłudze wyświetlacz LCD. Z jego poziomu możemy programować nasz trening oraz weryfikować jego rezultaty. Hammer CrossLife XTR posiada aż 16 różnych zakresów obciążenia i 12 programów treningowych, dlatego pozwala dopasować te parametry do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Pomiar pulsu w tym orbitreku możliwy jest za pomocą sensorów dotykowych lub poprzez dedykowany pas telemetryczny. Można również ustawić górną granicę pulsu, dzięki czemu łatwiej będzie nam kontrolować obciążenia treningowe. System orbitreka jest w stanie zachowywać w pamięci ustawienia nawet 5 niezależnych użytkowników.

Główne parametry techniczne tego modelu to długość kroku na poziomie 35 centymetrów oraz waga sprzętu 42 kilogramy. W orbitreku zastosowano magnetyczny system hamowania oraz napęd w postaci pasa klinowego. Waga koła zamachowego to 18 kilogramów, a orbitrek posiada również koła transportowe. Produkt przeznaczony jest do użytkowania przez osoby o wadze do 130 kilogramów.

Hertz Scalator E3 1399

Orbitrek magnetyczny Hertz Scalator E3 1399 to sprawdzony sprzęt do ćwiczeń od renomowanego producenta. sprzęt dedykowany jest domowemu i intensywnemu użytkowaniu i z powodzeniem może być wykorzystywany zamiennie nawet przez kilku domowników.

Sprzęt Hertz Scalator E3 1399 posiada regulację oporu, dzięki czemu użytkownicy mogą dopasować parametry treningu do swoich potrzeb. Konstrukcja tego orbitreka dedykowana jest również użytkowaniu przez wyższe osoby, co jest bezsprzecznym atutem modelu.

Orbitrek nie posiada jednak pomiaru pulsu, co może być małym minusem dla osób, które poszukują tego elementu wyposażenia. W produkcji wykorzystano między innymi antypoślizgową platformę z regulacją jej pozycji, dzięki czemu zwiększa to komfort i bezpieczeństwo treningu, a paskowy napęd redukuje zbędne hałasy. Taki trening jest bardziej przyjemny dla osoby ćwiczącej oraz pozostałych domowników.

Na wyświetlaczu można zapoznać się z takimi parametrami treningu jak jego czas, prędkość biegu, pokonany dystans oraz spalone kalorie. Waga orbitreka to 40 kilogramów, a waga koła zamachowego to 20 kilogramów. Produkt przeznaczony jest do użytkowania przez osoby o wadze do 130 kilogramów.

Hammer Speed Motion BT

Hamer Speed Motion BT to orbitrek magnetyczny, który doskonale sprawdza się podczas domowego treningu. Jego atutem jest przede wszystkim kompaktowość, dzięki czemu bez trudu znajdzie się dla niego miejsce w domowym salonie, w sypialni lub w prywatnej siłowni. Rozmiary tego modelu to zaledwie 163x53x164 cm.

Orbitrek posiada aż 12 programów treningowych, w tym programy górskie i dolinowe. Ponadto może również badać puls użytkowników, dzięki czemu zwiększa się nasza kontrola nad treningiem. Klienci zwracają również uwagę na płynny ruch w trakcie ćwiczeń, który jest dostosowany do ergonomii ruchów ciała podczas ćwiczeń..

Długość kroku w tym sprzęcie to 43 centymetry, a za jego płynność odpowiadają między innymi koło zamachowe o wadze 12 kilogramów oraz łożyska kulkowe. Orbitrek ten świetnie sprawdzi się podczas ćwiczeń różnych partii ciała, co wpływa na jego uniwersalność i wartość użytkową.

Dwubarwny wyświetlacz LCD pomaga w kontrolowaniu parametrów treningu, a wśród nich znajdują się między innymi jego czas, pokonany dystans, spalone kalorie, prędkość biegu, aktualny puls i moc, a także liczba obrotów na minutę. Dodatkowo w modelu umieszczono podstawę na tablet lub smartfon. Kompatybilna z orbitrekiem jest aplikacja iConsole+, dzięki czemu można sterować sprzętem za pomocą urządzeń mobilnych.

Hertz Scalator E1

Orbitrek mechaniczny Hertz Scalator E1 to klasyczny sprzęt do ćwiczeń, który sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających warunkach. W orbitreku zastosowano paskowy system napędu oraz hamowanie za pomocą docisku filcowego. Sprzęt ten przeznaczony jest do użytku domowego.

Orbitrek posiada manualną regulację oporu, która ma 8 poziomów oraz regulację nachylenia platform, które można ustawić w trzech położeniach. Komfort użytkowników zwiększa prosty komputer, który umieszczono na kierownicy. Można na nim monitorować takie parametry treningu jak jego czas, prędkość biegu, przebyty dystans oraz spalane kalorie. Zasilanie komputera zapewnia 1 bateria AA.

Długość kroku w tym orbitreku mechanicznym wynosi 19 centymetrów, a waga całego sprzętu to 34 kilogramy. Rozmiary sprzętu to 107x67x150 centymetrów, dzięki czemu można go wykorzystywać również w mniejszych pomieszczeniach. Pod tym względem jest kompaktowy.

Orbitrek jest stabilny w trakcie ćwiczeń, dzięki zastosowaniu platform o wymiarach 36×14 centymetrów. Produkt jest przeznaczony do użytkowania przez osoby o wadze do 120 kilogramów i jest warty polecenia.

Finnlo Crossflow

Orbitrek magnetyczny Finnlo Crossflow to praktyczny i wydajny sprzęt do ćwiczeń, dzięki któremu można przeprowadzić również treningi wytrzymałościowe. Atutem tego modelu jest płynny i ergonomiczny ruch, który zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort osób ćwiczących.

W produkcji wykorzystano innowacyjny system treningowy, który posiada aż 18 programów i 16 poziomów oporu. Pozwala to na maksymalne dopasowanie parametrów treningów do potrzeb danego użytkownika i zwiększa użyteczność sprzętu w domowych warunkach. W orbitreku zastosowano podwójną prowadnicę szynową, która zwiększa również stabilność sprzętu.

Finnlo Crossflow posiada elektroniczny hamulec magnetyczny oraz koło zamachowe o wadze 14 kilogramów. Orbitrek cechuje się dużymi rozmiarami, a jego waga to aż 70 kilogramów. Posiada również sensory dotykowe, dzięki którym możliwy jest pomiar tętna. Czytelny wyświetlacz LCD pozwala na kontrolowanie kilku parametrów treningu, w tym między innymi spalonych kalorii, tętna, prędkości biegu, czasu treningu oraz przebytego dystansu. Kółka transportowe ułatwiają przemieszczanie orbitreka. Produkt przeznaczony jest do użytkowania przez osoby o wadze do 120 kilogramów.

Hammer CrossMotion BT

Hammer CrossMotion BT to wydajny orbitrek magnetyczny, który stworzono z myślą o domowym użytkowaniu. Atutami tego modelu są nie tylko jego wydajność i wysoka jakość, ale również bardzo estetyczny wygląd, dzięki czemu może być użytkowany nawet w stylizowanych wnętrzach.

Dodatkowo w orbitreku zamontowano moduł Bluetooth i jest on kompatybilny z aplikacją treningową iConsole+. Sprzęt posiada aż 22 programy treningowe i 16 poziomów oporu, dzięki czemu jego parametry bez trudu można dopasować do potrzeb indywidualnych użytkowników. W projekcie uwzględniono również 4 programy serca, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie treningu sterowanego tętnem, czyli treningu sercowo-naczyniowego.

Mierzenie tętna możliwe jest za pomocą sensorów dotykowych. Ergonomiczne uchwyty i płynny ruch w trakcie ćwiczeń, zwiększają komfort użytkowników orbitreka. Na wyświetlaczu LCD możemy kontrolować parametry treningu, w tym między innymi jego czas, przebyty dystans, czy też spalone kalorie.

Waga koła zamachowego to 20 kilogramów, a waga samego urządzenia to 40 kilogramów. System hamowania posiada wbudowany magnes trwały, a napęd opiera się na pasku rowkowanym. Produkt przeznaczony jest do użytkowania przez osoby o wadze do 130 kilogramów.

Kettler Optima 200

Kettler Optima 200 to eliptyczny i magnetyczny orbitrek, który posiada wygodną, elektroniczną regulację obciążenia. Użytkownicy mogą wybierać spośród 15 poziomów oporu oraz 10 programów treningowych, dzięki czemu parametry treningowe mogą być ustawiane bezpośrednio pod ich potrzeby.

W tym orbitreku zastosowano długość kroku na poziomie 39 centymetrów oraz szerokość bieżnika 23 centymetry. Możliwa jest również integracja z aplikacją mobilną KETTmaps, dzięki wbudowanemu modułowi bluetooth. Uchwyt na tablet również wpływa korzystnie na komfort użytkowania tego sprzętu treningowego, który dedykowany jest użytkowaniu domowemu.

Sprzęt posiada również wyświetlacz foliowy LCD oraz klawiaturę, dzięki czemu sterowanie nim jest bardzo intuicyjne. Na wyświetlaczu można monitorować aktualne parametry treningu lub znaleźć podsumowanie zakończonych ćwiczeń.

Koło zamachowe orbitreka waży 14 kilogramów, a sam sprzęt 56 kilogramów, co wpływa na jego stabilność. Łożyska przemysłowe wpływają na redukcję hałasu podczas ćwiczeń, co jest korzystne dla użytkownika sprzętu oraz pozostałych domowników. W orbitrek wbudowano również elektroniczny pomiar pulsu. Produkt jest przeznaczony do użytkowania przez osoby o wadze do 130 kilogramów.

Nautilus E626

Nautilus E626 to nowoczesny magnetyczny i programowany orbitrek do ćwiczeń w warunkach domowych. Cechą charakterystyczną tego modelu jest jego wysoka jakość i kompleksowe podejście do wymagań treningowych użytkowników, co wpływa na jego popularność.

Orbitrek posiada aż 25 poziomów oporu magnetycznego, 29 programów treningowych oraz 10 różnych stopni pochylenia rampy. Te parametry pozwalają na pełną indywidualizację sprzętu pod kątem własnych potrzeb i sprawiają, że z jednego orbitreka z powodzeniem może korzystać cała rodzina.

Dodatkowo w urządzeniu wbudowano ciekawe dodatki, w tym głośniki z opcją podłączenia MP3 oraz port USB, dzięki któremu można ładować urządzenia mobilne. Wbudowany moduł bluetooth umożliwia połączenie orbitreka z pasem telemetrycznym, dzięki któremu będzie monitorowane tętno osoby ćwiczącej.

Sprzęt posiada dedykowany wyświetlacz Dualtrack z podświetleniem i możliwością śledzenia parametrów treningu. Funkcja ustalania celów treningowych pomaga w ich osiąganiu. Profilowane uchwyty oraz konsola na tablet dodatkowo zwiększają użyteczność orbitreka. Sprzęt przeznaczony jest do użytkowania przez osoby o wadze do 136 kilogramów.

Finnlo CLEVERFOLD CF70 BT

Finnlo Cleverfold CF70 BT to magnetyczny i składany orbitrek, który doskonale sprawdza się podczas codziennych ćwiczeń w domu. Sprzęt ten posiada między innymi automatyczne programy fitness, konsolę multimedialną oraz wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu orbitrek łączy się z aplikacją mobilną.

Dużym atutem tego modelu jest jego kompaktowość oraz możliwość składania, dzięki czemu nieużywany może zostać schowany do szafy lub w inne miejsce. Nowoczesna aplikacja pozwala na połączenie się z Youtube lub też śledzenie tras podczas ćwiczeń, dzięki czemu wpływa to na komfort użytkowania orbitreka.

W sprzęcie wykorzystano 22 programy fitness, które można dopasować do celów treningu oraz możliwości użytkowników. Pełna indywidualizacja tych parametrów pomaga w zachowaniu ciągłości prowadzonych ćwiczeń. Płynny i ergonomiczny ruch jest bezpieczny dla osób, które wykonują ćwiczenia na orbitreku.

Sprzęt jest dodatkowo wyciszony, co również nie jest bez znaczenia. Na dedykowanym wyświetlaczu można monitorować postępy w treningu oraz jego parametry, a opór sterowany jest elektronicznie za pomocą przycisków. Komputer łączy się również z aplikacją iConsole+. W orbitreku zastosowano magnetyczny system hamowania i napęd w postaci pasa rowkowanego. Sprzęt ma również czujniki pulsu ręcznego. Produkt jest przeznaczony do użytkowania przez osoby o wadze do 130 kilogramów.

Orbitrek magnetyczny – Ranking aktualny na 04 grudnia 2021 roku

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze orbitreki, które zestawiliśmy w ranking orbitreków magnetycznych.

Orbitrek elektromagnetyczny – Ranking aktualny na 04 grudnia 2021 roku

Poniżej prezentujemy ranking orbitreków elektromagnetycznych, który aktualizowany jest każdego dnia.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz