Orbitrek i kalorie. Ile kalorii spala orbitrek?

Spośród wszelkich dostępnych sprzętów do ćwiczeń coraz większy prym wiedzie orbitrekKalorie spalane przy pomocy tego urządzenia treningowego umożliwiają utratę na wadze dodatkowych kilogramów w sposób prosty, szybki, ale i bezpieczny dla organizmu. Ile kcal spala się na orbitreku i ile można schudnąć podczas jednej sesji treningowej?

Orbitrek kalorie – spalanie według czasu ćwiczeń

Początkujący Średnio zaawansowany
15 minut 100 – 120 kcal 150 – 200 kcal
30 minut 200 – 250 kcal 350 – 450 kcal
40 minut 300 – 350 kcal 500 – 600 kcal
60 minut 400 – 500 kcal 650 – 800 kcal

Orbitrek – spalanie kalorii

Orbitrek to tuż obok bieżni jeden z najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń cardio, które można spotkać nie tylko w siłowniach, ale i domowych zaciszach (jeśli dopiero przymierzasz się do zakupu tego urządzenia, zapoznaj się z naszym artykułem na temat tego, jaki orbitrek do domu będzie najlepszy). Przyrząd ten angażuje do pracy jednocześnie wiele partii mięśni, dzięki czemu spalanie kalorii na orbitreku jest wielce efektywne. Rozpoczynając przygodę z ćwiczeniami na trenażerze eliptycznym należy zachować umiar. W pierwszym tygodniu treningi nie powinny trwać zbyt długo i być zbyt intensywne, gdyż należy zachować równowagę pomiędzy wysiłkiem fizycznym, a częstotliwością bicia serca, która powinna być utrzymywana w optymalnej szybkości.

Początkowo spędzamy zatem 15 minut na orbitreku – ile to kalorii pozwoli nam spalić? Przy zachowaniu odpowiedniego, ale nadal wolnego tempa, możemy pozbyć się ok. 150 kalorii. W drugim tygodniu ćwiczeń bez przeszkód pokusić się można o zwiększenie czasu trwania treningu na orbitreku. W 30 min uda nam się spalić nawet do 400 kalorii. Po kilku tygodniach regularnych sesji nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydłużyć aktywność fizyczną nawet do sześćdziesięciu minut. Godzina na orbitreku to do 800 spalonych kcal!

Orbitrek elektromagnetyczny ranking 2022. Polecane modele orbitreków elektromagnetycznych!

O tym ile kcal można spalić na orbitreku decyduje intensywność treningu, jego długość oraz Twoja waga.
O tym ile kcal można spalić na orbitreku decyduje intensywność treningu, jego długość oraz Twoja waga.

Pamiętajmy, że początkowa utrata wagi wiąże się z pozbyciem się nadmiaru wody skumulowanego w organizmie, później zaś dojść może do unormowania, a nawet podwyższenia się masy ciała względem stanu przed treningowego. Nie stanowi to jednakże powodu do niepokoju, gdyż jest to naturalna reakcja ludzkiego organizmu. Każdorazowa aktywność fizyczna ma wpływ na kształtowanie się mięśni oraz spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ćwiczenia na orbitreku przyczyniają się do zwiększenia gęstości kości, co zmniejsza ich łamliwość. Zanim zatem zadamy sobie pytanie ile kalorii spala orbitrek, warto pochylić się nad tym, ile prozdrowotnych działań (oprócz utraty wagi) niesie ze sobą aktywność fizyczna na trenażerze eliptycznym.

→ Dowiedz się także o: Orbitrek – jak prawidłowo ćwiczyć?

Ile kalorii spala się na orbitreku?

To, ile kcal spala orbitrek stanowi kwestię indywidualną i zależne jest od poziomu zaangażowania osoby ćwiczącej. Klucz do osiągnięcia pożądanej wagi stanowi systematyczność wykonywania treningów oraz czynny udział w aktywności fizycznej. Na bok należy zatem odłożyć telefon i wszelkie rozpraszacze, a w pełni skupić się na ćwiczeniach. Z pewnością dzięki temu orbitrek efektywnie pomoże pozbyć się zbędnych kcal. 

Trenażer eliptyczny podczas treningu można wykorzystywać w następujące sposoby:

  • pełny trening – podczas jazdy na orbitreku możemy spalić nawet trzynaście kcal w przeciągu minuty. Łatwo zatem wydedukować, że podczas godzinnych ćwiczeń na tym przyrządzie jesteśmy w stanie pozbyć się do ośmiuset kilokalorii.
  • element rozgrzewki – poprzez wzgląd na angaż licznych mięśni, trenażer eliptyczny stanowi doskonałą formę rozgrzewki. Efekty przynosi już nawet 10 minut na orbitrekuIle to kalorii pozwala spalić ten przyrząd w tak krótkim czasie? Przy odpowiednio wysokim zaangażowaniu możliwe jest pozbycie się do 150 kilokalorii podczas tak krótkiego czasu korzystania z urządzenia.
  • w treningu siłowym – poprzez zwiększenie działania siły oporu na orbitreku, jesteśmy w stanie stworzyć z niego przyrząd nadający się do wykonania treningu siłowego, przy jednoczesnej maksymalizacji ilości spalanych kalorii.

Czy da się jednoznacznie wskazać ile kalorii spala się na orbitreku? Przede wszystkim warto zaznaczyć, iż utrata zbędnych kilogramów zależna jest to od wielu czynników, m.in.: wagi początkowej, czasu poświęcanego na ćwiczenia oraz bardzo istotny jest plan treningowy na orbitrek. Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z aktywnością fizyczną na orbitreku można być jednakże pewnym utraty zbędnych kilogramów.

Ile kalorii można spalić na orbitreku w danym czasie ćwiczeń?

Regularne ćwiczenia na orbitreku oraz pełne zaangażowanie podczas treningu zwiększają spalanie kalorii, a co za tym idzie, również tkanki tłuszczowej. Systematyczność oraz wykonywanie ćwiczeń na trenażerze eliptycznym z dokładnością oraz dynamiką sprawią, że na pierwsze zrzucone kilogramy nie trzeba będzie długo czekać. Ile kcal spalamy na orbitreku podczas jednej sesji treningowej? Na odpowiedź na to pytanie składa się kilka czynników. Przede wszystkim istotny jest czas wykonywania ćwiczeń – im dłużej podejmujemy daną aktywność fizyczną, tym więcej kalorii spalimy. Nie zawsze jednakże dysponujemy wolną godziną, w której zdolni jesteśmy wykonać trening.

Załóżmy, że dziennie spędzimy 20 minut na orbitreku. Ile kalorii się pozbędziemy? Jeśli w pełni zaangażujemy się w ćwiczenia, wówczas w tak krótkim czasie spalić można od 250 do nawet 300 kilokalorii. Będąc osobami, które w ćwiczeniach na orbitreku mają już doświadczenie, w celu zmaksymalizowania ilości spalanych kalorii, możemy wykonywać ćwiczenia dwa razy dziennie, np. rano oraz wieczorem. Dzięki temu zrzucenie zbędnych kilogramów stanie się szybsze, a organizmowi dostarczymy obowiązkową dawkę ruchu.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz