Ranking gum mini band – 2024 – TOP 10

Gumy mini band należą do podstawowej grupy akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdej domowej siłowni. Nasz ranking gum mini band pomoże wam wybrać odpowiednie gumy mini band w taki sposób, abyście nie żałowali wyboru. Zapraszamy!

Ranking gum mini band aktualny na !$sc0$! roku

W tabeli znajduje się ranking dziesięciu najpopularniejszych (TOP 10) zestawów i gum mini band, idealnych do codziennego, domowego treningu. Ranking aktualizowany jest każdego dnia!

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Ranking mini band to tylko sprawdzone zestawy taśm mini band, które z pełną odpowiedzialnością możemy wam polecić!
Ranking mini band to tylko sprawdzone zestawy taśm mini band, które z pełną odpowiedzialnością możemy wam polecić!

Polecane modele taśm oporowych mini band – Ranking TOP 5

Dowiedziałeś się już jakie mini band wybrać. Znalazły się one w naszym rankingu taśm mini band. To idealny moment, aby dowiedzieć się czegoś więcej o każdym z produktów. Poniżej przeczytasz więcej o każdej z proponowanych gum lub o każdym z zestawów.

Przeczytaj również:
Trening z gumami mini band – przekładowe ćwiczenia
Jakie gumy mini band wybrać?

Aqua-sport powerstrech mini band – zestaw 5 gum oporowych

Aqua-sport powerstrech mini band zestaw 5 gum oporowych 0,5-20 kg– jest to idealny zestaw do ćwiczeń zarówno na górne jak i dolne partie mięśni. Gumy świetnie sprawdzą się przy przysiadach lub wypadach na boki. Znajdą również zastosowanie we wzmacnianiu bicepsów oraz tricepsów.

Przydadzą się fanom siłowni, aby dobrze rozgrzać wszystkie partie mięśni, przed treningiem siłowym. Taki sprzęt przyda się również przy rehabilitacji, przed ich zastosowaniem koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Zestaw gum oporowych TIGUAR Mini Bands

Zestaw gum oporowych TIGUAR Mini Bands, idealnie sprawdzi się przy progresji treningu. Dodanie gum oporowych to świetny sposób na dodatkowe utrudnienia w czasie ćwiczeń.

Takie gumy znajdą zastosowanie dosłownie wszędzie. Bez problemu można ćwiczyć z ich użyciem w domu, na ogrodzie lub siłowni. Różne kolory gumy oznaczają inny opór. Dzięki czemu można dopasować idealną dla siebie (są ich 4). Wykorzystanie gum może działać na niemal wszystkie partie mięśni. Ćwiczenie z nimi pomoże uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Nie wolno również zapominać o ich działaniu terapeutycznym. Takie gumy szeroko stosowane są przy rehabilitacji.

Zestaw gum treningowych EB FIT Crossfit Mini Band

Zestaw gum treningowych EB FIT Crossfit Mini Band (5 szt.). Fachowe wykonanie gum umożliwia bezpieczną z nimi pracę. Wykonane są one z lateksu, co nadaje im wytrzymałości na rozciąganie. 5 modeli gum oporowych charakteryzuje się różnym oporem, w zależności od modelu. Dla ułatwienia korzystania z gum zostały na nich umieszczone oznaczenia mówiące o skali oporu.

Sprawdzą się one zarówno w zwiększeniu siły jak i podniesieniu mobilności. Odpowiednie wykorzystanie gum oporowych, daje opcje dogłębnego rozciągnięcia. Dlatego jej użycie do rozgrzewki zmniejsza ryzyko wystąpienia urazu przy ćwiczeniu. Rozciąganie z gumami to recepta na zakwasy albo skostniałe po biurowej pracy ciało.

Zestaw mini band 4fizjo

Zestaw mini band 4fizjo- dzięki swojemu wykonaniu oraz okrągłemu kształtowi, daje użytkownikowi możliwość szeregu zastosowań. Gumy z zestawu sprawdzą się w rehabilitacji oraz przy wielu ćwiczeniach siłowych. Korzystając z tego produktu, nie trzeba się martwić o czas ani warunki. Gumy oporowe są odporne na rozciąganie oraz na wodę.

W zależności od koloru gumy występuje różny się opór. Oznacza to, że wraz z progresem treningu można zwiększyć opór. Pozwoli to na stały rozwój. Poza budową siły przy użyciu gum oporowych, stawy budują stabilizację. Nadadzą się one do kompleksowej rozgrzewki całego ciała, poprzedzającej intensywny trening. Taki rozruch mięśni zapobiegnie wystąpieniu kontuzji.

Gumy mini band – oporowe gumy do ćwiczeń – czym są?

Gumy mini band charakteryzują się stosunkowo małą szerokością i niewielkim obwodem. Dzięki temu idealnie nadają się do ćwiczeń niemal każdej partii ciała – zarówno tych sporych, jak i mniejszych. To taśmy treningowe o zamkniętym obwodzie wykonane najczęściej z hipoalergicznego lateksu, dającego kilka rodzajów oporu. Zakres pracy z takimi gumami jest niezwykle szeroki – od ćwiczeń rekreacyjnych, poprzez jogę, treningi funkcjonalne, siłowe aż do treningów rehabilitacyjnych. Dzięki stopniowaniu oporu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

→ Dowiedz się także: Mini band – jakie wybrać?

Zalety taśm oporowych mini band:

  • Zajmują niewiele miejsca, można zawsze mieć je przy sobie lub zabrać je w podróż,
  • są wytrzymałe,
  • nie uczulają, nie podrażniają skóry,
  • odpowiednio wykorzystane mogą zastąpić ciężkie i mało poręczne hantle,
  • nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn,
  • ich efektywność jest bardzo duża – rezultaty ćwiczeń siłowych z mini band widać już po kilku tygodniach,
  • cena zestawu jest niewielka,
  • minimalizują ryzyko kontuzji.
Gumy mini band do ćwiczeń, to jeden z rodzajów taśm oporowych, który urozmaici Twój trening.
Gumy mini band do ćwiczeń, to jeden z rodzajów taśm oporowych, który urozmaici Twój trening.

Gumy do ćwiczeń mini band sprawiają, że podczas treningu mięśnie znajdują się w stałym napięciu. Dzięki temu wydajność ćwiczeń jest znacznie wyższa. Ceni się je ze względu na angażowanie zarówno mięśni powierzchownych, jak i tych głębokich, odpowiadających za stabilizację całego ciała. Jedną z największych zalet produktu jest jego uniwersalność. Dobrze sprawdzi się zarówno w treningu barków, brzucha, jak i pośladków czy całego ciała. Jeden zestaw w domu może przynieść wiele radości wszystkim domownikom, bez względu na wiek czy płeć.

Jakie są rodzaje gum mini band?

Wyróżnia się gumy materiałowe oraz gumowe. Uważa się, że materiałowe są przyjemniejsze dla skóry. Nie ześlizgują się z niej, ponieważ po wewnętrznej stronie posiadają paski zwiększające przyczepność. Dobrze uszyte mini band materiałowe są równie wytrzymałe jak te gumowe.

Wybór rodzaju gum jest kwestią indywidualną, jednak po produkty materiałowe częściej sięgają osoby zaawansowane lub średnio zaawansowane. Charakteryzują się one bowiem nieco większym oporem niż mini band gumowe. Tutaj ponownie należy wspomnieć o wysokiej jakości gum – nieodpowiednie mini band gumowe będą zwijać się na ubraniu i powodować dyskomfort podczas ćwiczeń. Ważne jest, aby produkt nie niszczył odzieży sportowej. Tworzywo wykonania gum jest podstawowym czynnikiem dzielącym je na różne rodzaje.

Spotkać można także wiele kolorów, oporów i obwodów. Nie należy mylić mini band z power band, które cechują się znacznie większym obwodem i oporem.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz