Gumy mini band do ćwiczeń – wszystko o taśmach oporowych mini band!

Gumy do ćwiczeń mini band cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, jak i zaawansowanych sportowców. Wpływa na to duża efektywność takiego oporu oraz możliwość ciekawego urozmaicenia podstawowych treningów. Ćwiczenia z wykorzystaniem mini band są przyjemne, umożliwiają różne kombinacje zwykłego ćwiczenia i działanie wybiórcze na konkretne mięśnie. Podczas gdy zdrowy tryb życia staje się częścią dnia codziennego wielu osób, a do łask wraca dbanie o sylwetkę, warto zaopatrzyć się w zestaw takich gum.

Gumy mini band – oporowe gumy do ćwiczeń

Gumy mini band charakteryzują się stosunkowo małą szerokością i niewielkim obwodem. Dzięki temu idealnie nadają się do ćwiczeń niemal każdej partii ciała – zarówno tych sporych, jak i mniejszych. To taśmy treningowe o zamkniętym obwodzie wykonane najczęściej z hipoalergicznego lateksu, dającego kilka rodzajów oporu. Zakres pracy z takimi gumami jest niezwykle szeroki – od ćwiczeń rekreacyjnych, poprzez jogę, treningi funkcjonalne, siłowe aż do treningów rehabilitacyjnych. Dzięki stopniowaniu oporu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

→ Dowiedz się także: Mini band – jakie wybrać?

Zalety taśm oporowych mini band:

  • Zajmują niewiele miejsca, można zawsze mieć je przy sobie lub zabrać je w podróż,
  • są wytrzymałe,
  • nie uczulają, nie podrażniają skóry,
  • odpowiednio wykorzystane mogą zastąpić ciężkie i mało poręczne hantle,
  • nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn,
  • ich efektywność jest bardzo duża – rezultaty ćwiczeń siłowych z mini band widać już po kilku tygodniach,
  • cena zestawu jest niewielka,
  • minimalizują ryzyko kontuzji.
Gumy mini band do ćwiczeń, to jeden z rodzajów taśm oporowych, który urozmaici Twój trening.
Gumy mini band do ćwiczeń, to jeden z rodzajów taśm oporowych, który urozmaici Twój trening.

Gumy do ćwiczeń mini band sprawiają, że podczas treningu mięśnie znajdują się w stałym napięciu. Dzięki temu wydajność ćwiczeń jest znacznie wyższa. Ceni się je ze względu na angażowanie zarówno mięśni powierzchownych, jak i tych głębokich, odpowiadających za stabilizację całego ciała. Jedną z największych zalet produktu jest jego uniwersalność. Dobrze sprawdzi się zarówno w treningu barków, brzucha, jak i pośladków czy całego ciała. Jeden zestaw w domu może przynieść wiele radości wszystkim domownikom, bez względu na wiek czy płeć.

Jakie są rodzaje gum mini band?

Wyróżnia się gumy materiałowe oraz gumowe. Uważa się, że materiałowe są przyjemniejsze dla skóry. Nie ześlizgują się z niej, ponieważ po wewnętrznej stronie posiadają paski zwiększające przyczepność. Dobrze uszyte mini band materiałowe są równie wytrzymałe jak te gumowe.

Wybór rodzaju gum jest kwestią indywidualną, jednak po produkty materiałowe częściej sięgają osoby zaawansowane lub średnio zaawansowane. Charakteryzują się one bowiem nieco większym oporem niż mini band gumowe. Tutaj ponownie należy wspomnieć o wysokiej jakości gum – nieodpowiednie mini band gumowe będą zwijać się na ubraniu i powodować dyskomfort podczas ćwiczeń. Ważne jest, aby produkt nie niszczył odzieży sportowej. Tworzywo wykonania gum jest podstawowym czynnikiem dzielącym je na różne rodzaje.

Spotkać można także wiele kolorów, oporów i obwodów. Nie należy mylić mini band z power band, które cechują się znacznie większym obwodem i oporem.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Ćwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.