Mini band – jakie wybrać? Jakie taśmy oporowe mini band będą najlepsze?

Mini band – jakie wybrać? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą uzupełnić swoją domową siłownię właśnie tym przyrządem do ćwiczeń. Wybór jest prosty, dlatego w tym poradniku dowiesz się, jakie mini band wybrać, które mini band będą najlepsze, oraz czy warto kupić się cały zestaw. Zapraszamy do lektury!

Mini band – jakie wybrać?

W związku z tym, że poszczególne mini band posiadają różne opory, częstym problemem jest wybór odpowiedniej do własnych możliwości. Najlepszym pomysłem będzie kupno zestawu gum – dzięki temu otrzymujemy gwarancję odpowiednio dobranych produktów. Z pewnością jedna z gum dopasuje się do osoby ćwiczącej, a co ważne – wraz z postępem treningowym można dokładać do ćwiczeń gumy lub zmieniać je na mocniejsze.

Jeśli jednak celem jest zakup wyłącznie jednej gumy, warto wziąć pod uwagę partię ciała, którą chcemy ćwiczyć oraz staż sportowy. Osoby początkujące lub trenujące słabszą partię ciała powinny zdecydować się na lżejsze opory. Często okazuje się, że do treningu górnych partii lepiej sprawdzają się mini band z mniejszym lub średnim oporem, natomiast do treningu nóg i pośladków – mini band mocniejsze.

Jakie mini band wybrać? Doradzamy w wyborze odpowiednich taśm oporowych mini band!
Jakie mini band wybrać? Doradzamy w wyborze odpowiednich taśm oporowych mini band!

Mini band to idealne akcesorium rehabilitacyjne dla osób po urazach i kontuzjach. Z pomocą gum oporowych można sprawnie i szybko wrócić do zdrowia i pełnej aktywności fizycznej sprzed urazu. Wybierając gumy mini band należy jednak wziąć pod uwagę etap rehabilitacji oraz ogólny stan zdrowia i aktywność przed kontuzją. Najlepiej zaopatrzyć się w gumę o lekkim i średnim oporze, dzięki czemu wraz z rekonwalescencją będzie można zwiększyć opór na skuteczny, ale wciąż bezpieczny.

→ Poznaj również: Taśmy mini band opinie

Kolor mini band – jaki wybrać?

Kupując mini band możemy spotkać się z różnymi kolorami – zwykle konkretny kolor odpowiada oporowi takiej gumy, dlatego podczas zakupów nie należy kierować się preferencjami wizualnymi, lecz oznaczeniami na gumach lub na opakowaniu. Kolejnym ważnym aspektem jest jakość wykonania produktu.

Mini band – bez względu na to, czy są materiałowe czy gumowe – powinny charakteryzować się wysoką jakością. Aby mieć jej pewność należy kupować gumy jedynie sprawdzonych producentów. To ważne, ponieważ gumy słabej jakości mogą pękać, przecierać się i w efekcie uniemożliwiać wykonanie treningu. Dobra i wytrzymała guma posłuży jednak właścicielowi przez wiele lat.

Ranking gum mini band 2022!

Jakie mini band wybrać? Podsumowanie

Aby wybrać odpowiednie mini band, należy poznać swoje preferencje treningowe oraz skupić się na swoich potrzebach. Sprzęt nie należy do drogich, więc zalecamy kupienie całego zestawu, tak aby jak najlepiej wykorzystać potencjał, który oferuje trening z gumami mini band.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz