Shaker na siłownię – Ranking 2024

Osoba, która regularnie uczęszcza na siłownię, musi zaopatrzyć się w najważniejsze akcesoria. W torbie sportowej kulturysty, oprócz wygodnego stroju na siłownię, ręcznika, butów oraz maty, powinna znaleźć się także butelka z wodą i shaker na siłownię. Podczas gdy wybór butelki jest zazwyczaj dość prosty, wybór odpowiedniego shakera często pozostaje wyzwaniem. Warto więc dowiedzieć się, czym kierować się wybierając odpowiedni shaker do odżywek, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Wykonanie i kształt shakera

Ważne, aby shaker do odżywek był wykonany z wysokiej jakości surowców i reprezentował najwyższą dbałość o szczegóły. Jest to szczególnie istotne w przypadku shakerów, których używamy przecież codziennie, przenosząc w torbie lub plecaku, nie dbając szczególnie o ich bezpieczeństwo. Shaker na siłownię musi więc być jednocześnie praktyczny i trwały.

Plastik, czy szkło? Słoik, czy bidon?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór produktów, takich jak shakery na siłownię. Najczęściej, taki asortyment jest wykonany z grubego szkła lub plastiku. Shakery różnią się także kształtem, wielkością i wyglądem. Najpopularniejsze są niezmiennie te, przypominające swoją formą tradycyjny bidon, lub słoik. Oba te warianty mają swoje wady i zalety. Budowa shakera o kształcie słoika ułatwia czyszczenie, jednak nie posiada ustnika lub rurki, co może w istotny sposób wpływać na komfort użytkowania. Bidon natomiast umożliwia przygotowanie większości płynów lub odżywek, jest szczelny i uniwersalny, ale trudniej się go czyści. Warto więc przed podjęciem decyzji zrobić szczegółowy przegląd i zadecydować, jaki kształt będzie najodpowiedniejszy dla indywidualnych potrzeb i preferencji.

Pojemność, szczelność i uniwersalność

Shaker do odżywek powinien służyć przez dłuższy czas, warto więc wybrać ten, który będzie zarówno pojemny, jak i szczelny. Każdy użytkownik ma inne potrzeby, dlatego nie ma jednej uniwersalnej pojemności shakera do odżywek. Produkt ten występuje w różnych wariantach, a jego pojemność powinna odpowiadać porcjom napoju, który zazwyczaj zabieramy ze sobą na siłownię. Może to być na przykład 300 ml lub 500 ml.

→ Dowiedz się także: Jaki gainer wybrać?

Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwracać uwagę, wybierając odpowiedni shaker na siłownię, jest jego szczelność oraz sposób zamykania. Jest to niezwykle istotna sprawa, bo felerne zamknięcie może spowodować zalanie treścią całej torby sportowca. Z drugiej strony, zamknięcie zbyt „uparte”, nie będzie zachęcało do aktywnego użytkowania. Warto więc wybrać typ zamknięcia, dopasowany do własnych oczekiwań. Najczęściej jest to zakrętka, zakrętka z ustnikiem lub rurką, albo specjalna klapka. Warto też zorientować się, czy wybrany shaker do odżywek ma jakąś blokadę otwierania. Shaker idealnie sprawdza się do takich odżywek jak odżywki białkowe czy inne odżywki, które można przyjmować w wersji płynnej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Najważniejsze kwestie, które determinują wybór odpowiedniego shakera do odżywek, to przede wszystkim kształt produktu, jakość wykonania, typ surowca oraz pojemność i szczelność. Nie bez znaczenia pozostają jednak także kwestie poboczne, wśród których wymienia się na przykład:

  • markę shakera do odżywek – wiele osób zwraca uwagę na renomę firmy, która zaproponowała dany produkt,
  • cenę shakera – klienci chcą, aby atrakcyjna cena szła w parze z dobrą jakością,
  • dodatkowe funkcje – tutaj wymienia się między innymi istnienie karabińczyka lub smyczy do zawieszenia.

Wiele klientów uprawiających sporty zadaje sobie pytania: „Jaki shaker kupić?”, „Czym kierować się przy zakupie shakera?” itd. Kilka cech shakerów, wymienionych w artykule, z pewnością wpływa na ostateczne wybory sportowców. Warto więc przyjrzeć się ofercie sklepów pod kątem wymienionych funkcjonalności, aby znaleźć najlepszy, taki shaker na siłownię.

Shaker sportowy na siłownię – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Shakery sportowe na siłownię. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

4 komentarze do “Shaker na siłownię – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
  1. Siema mam takie pytanie z czego jest zrobiona kulka i czy można ja zrobić samamu jeżeli tak to jak z czego

  2. Każdy sportowiec ma teraz shaker do odżywek. Nie ważne, czy sama woda, czy białko, czy chociażby izotonik. Jest to po prostu wygodne, można zapakować do torby i mamy pewność, że nic się nie rozleje 😉

  3. Ja chciałem kupić jakiś fajny shaker bostoński i przyznam, że do tego czasu nie udało mi się znaleźć nic fajnego, dopóki nie trafiłem tutaj. Bardzo fajny materiał, kompleksowy i pomaga takiemu laikowi jak ja 🙂

  4. Warto mieć taki bidon, czy shaker na fitness. Bardzo wygodne, bo można zrobić jakąś odżywkę i mieć przy sobie w wygodnym do picia bidonie. Korzystam od dawna, czy to przy bieganiu, ćwiczeniach czy jeździe na rowerze 😉

Dodaj komentarz