Ściskacz do rąk. Jaki wybrać i kupić? Efekty, opinie i ranking 2020

Ściskacz do rąk to popularny, bardzo poręczny przyrząd do ćwiczeń. Jego główną zaletą jest to, że można ćwiczyć na nim praktycznie wszędzie. Nie musisz specjalnie szukać czasu, aby z niego korzystać. Możesz to robić podczas jazdy autobusem, pociągiem, spacerując, oglądając film czy przy wykonywaniu innych czynności.

Ściskacze do rąk możemy podzielić według złożoności budowy. Od najprostszych, złożonych z 2 prostych uchwytów i prostej sprężyny do bardziej rozbudowanych, które z oprócz przed chwilą wymienionych elementów składają się jeszcze z np. licznika. Występują także modele z obciążnikiem oraz z regulacją oporu.

Ściskacze nadgarstków. Dlaczego warto je kupić?

Ściskacze do nadgarstków to sprzęt treningowy, którego znaczenie bardzo często jest lekceważone. Tymczasem regularny trening na dobrych ściskaczach pozwoli nam nie tylko wzmocnić istotne partie mięśni, ale również poprawić naszą efektywność przy wielu typowych kulturystycznych ćwiczeniach. Jednocześnie dzięki ściskaczom możemy znacząco zredukować ryzyko różnego rodzaju kontuzji i przeciążeń.

Ściskacz York z regulowanym oporem. Idealny dla początkujących jak i zaawansowanych.
Ściskacz York z regulowanym oporem. Idealny dla początkujących jak i zaawansowanych.

Rodzaje ściskaczy do rąk

 • Ściskacz sprężynowy.
 • Ściskacz z komputerem.

Na efekty przy regularnym ćwiczeniu na ściskaczu nie trzeba długo czekać. Sprzęty te są nie tylko doskonałym elementem treningu siłowego ale także dla tych wszystkich, którzy chcieliby zwiększyć masę mięśniową dłoni, przedramienia i nadgarstka oraz wzmocnić uścisk dłoni. Sprzęt ten pomaga także w rehabilitacji palców i dłoni, wpływając bardzo dobrze na stawy oraz ścięgna.

Ściskacz do rąk idealnie nadaje się do wyrzeźbienia mięśni przedramienia oraz zwiększenia siły uścisku.

Trening przy pomocy ściskaczy

Przy pomocy ściskaczy do rąk ćwiczymy przede wszystkim nadgarstki oraz mięśnie przedramion. Dlaczego są one tak istotne? Przede wszystkim to właśnie w dużej mierze od siły i stopnia wyrobienia nadgarstków i mięśni przedramion w dużej mierze zależy to, czy będziemy w stanie odpowiednio stabilizować ciężar, na przykład podczas wykonywania tak klasycznych ćwiczeń, jak wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc czy nawet zwykłe uginanie ramion ze sztangielkami. Co więcej, dobrze wyrobione, mocne nadgarstki i przedramiona pozwolą nam również poprawić nasze wyniki, zwłaszcza w wyciskaniu. Trening na ściskaczu jest idealnym dopełnieniem treningu z hantlami.

Jako, że dzięki wzmocnieniu nadgarstków i mięśni przedramion zyskujemy możliwość lepszej stabilizacji ciężaru, zmniejsza się tym samym ryzyko kontuzji. Oprócz tego, mocne nadgarstki i przedramiona są wyjątkowo istotne w tych ćwiczeniach, które silnie obciążają te partie mięśni, jak na przykład wyciskanie sztangi leżąc przy wąskim uchwycie lub też pompki szwedzkie(warto zauważyć, że oba te ćwiczenia są uznawane za jedne z najlepszych metod na trening tricepsów). Najważniejsze zalety wykonywania ćwiczeń przy użyciu ściskaczy to więc:

 1. Wzmocnienie nadgarstków oraz mięśni przedramion
 2. Możliwość lepszej stabilizacji ciężaru przy różnych typowych ćwiczeniach kulturystycznych
 3. Zmniejszenie ryzyka kontuzji i przeciążeń

⇒ Zobacz również: Jakie aminokwasy dla sportowców kupić?

Z oczywistych względów, zarówno nadgarstki jak i przedramiona odgrywają także istotną rolę w sportach walki, i to zarówno stylach uderzanych(przede wszystkim boks), jak i stylach rzucanych i chwytanych. Możesz także sprawdzić nasz ranking kettlebells, który przybliży Ci temat tego pokrewnego sprzętu do ćwiczeń.

Ściskacz do rąk – Cena i Ranking 2020

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Ściskacz do rąk. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zagadnienia związane z tym tematem:
 • Ściskacz do rąk jak ćwiczyć
 • co daje ściskacz do rąk
 • Ćwiczenie przedramion ściskacz
 • cwiczenie uscisk sciskacz
 • ściskacz efekty ćwiczeń
 • ściskacz gumowy do rąk
 • sciskacze
 • zaciskacz do dłoni forum

Opinie i komentarze na forum na temat: “Ściskacz do rąk. Jaki wybrać i kupić? Efekty, opinie i ranking 2020

 • 4 lipca 2018 o 16:58
  Permalink

  Kiedyś nie wiedziałem co daje ściskacz do rąk, ale teraz po zakupie go, już doskonale wiem, że warto było. Bardzo dobrze rozwija wszystkie mięśnie przedramienia i pozwala na dobrą rozgrzewkę ręki 🙂

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 16:57
  Permalink

  Bardzo ciekawy artykuł, fajnie jakbyście dodali jakieś ćwiczenia ze ściskaczem do rąk. Oprócz klasycznego chwytu, nie wiem tak na dobrą sprawę co można by robić, ale sprzęt sam w sobie bardzo rozwija przedramię.

  Odpowiedz
 • 4 lipca 2018 o 16:57
  Permalink

  Mi po operacji bardzo przydał się ściskacz do rąk z regulacją siły. Stopniowo mogłem regulować siłę z jaką naciskam i bardzo dużo mi to pomogło w doprowadzeniu ręki do momentu, gdzie sprawność wróciła całkowicie.

  Odpowiedz
 • 24 września 2017 o 19:26
  Permalink

  Ciekawy artykuł. Taki ściskacz to faktycznie spoko sprawa, bo można poćwiczyć w każdej chwili, bez większego wysiłku, a mięśnie się trochę zrobią 😀 . Chciałem się zapytać jak najlepiej ćwiczyć przy użyciu takiego ściskacza? Ile serii wykonywać po ile powtórzeń i jaki sprzęt najlepiej wybrać: sprężynowy czy z komputerem? Pozdro 🙂

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2017 o 17:03
  Permalink

  Ściskacz rąk to super przyrząd, niestety wiele ludzi pomija go w swoim treningu, a przecież jest taki tani i łatwo dostępny. Ja korzystam ze ściskacza Spokeya – polecam!

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2015 o 20:44
  Permalink

  Trzeba uważać żeby stopniowo zwiększać częstotliwość ściskania i opór bo można nabawić się kontuzji. Ja po tym miałem zapalenie pochewki stawowej kciuka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest