Hula hop do ćwiczeń

Zabawa z hula hop towarzyszy nam już od dzieciństwa. Wiele osób w najmłodszych latach zaliczyło pierwszy kontakt z tym prostym gadżetem, który spędzał sen z powiek przez wiele nocy. Usilnie próbowaliśmy ćwiczyć biodra przy jego pomocy, jednak początki bywają trudne i niewielu osobom udawało się odpowiednio długo kręcić obręczą. W tamtych czasach kręcenie hula hop było wyłącznie dobrą zabawą i okazją do rywalizacji pomiędzy przyjaciółmi. Jednak wraz z biegiem lat trenerzy personalni docenili działanie gadżetu i dziś jest wykorzystywany w szeregu ćwiczeń poprawiających sylwetkę.

Kręcenie hula hop stało się idealnym sposobem na zadbania o szczupłą sylwetkę podczas dobrej zabawy i możliwości rywalizacji, ale już pomiędzy dorosłymi osobami. Co więcej, ćwiczyć możemy wspólnie z dziećmi, dlatego rodzinne zawody mogą okazać się bardzo dobrym sposobem spędzenia wolnego czasu z pociechami. Wraz z biegiem czasu powstało wiele rodzajów hula hop, dlatego warto znać je i wiedzieć, który typ spełni nasze oczekiwania.

Rodzaje hula hop

Mimo iż klasyczne hula hop wciąż doskonale spełnia swoje zadanie, warto zainwestować w inny rodzaj gadżetu. Dzięki dostosowaniu do konkretnych zastosowań lepiej spełni on swoje zadanie, a my będziemy bardziej zadowoleni z zakupu. Obecnie w sprzedaży dostępne są hula hop sportowe, z masażerem, czy do ćwiczeń fitness.

  • Hula hop z wypustkami – w trakcie wykonywania kolejnych ćwiczeń wypustki masują ciało, dzięki czemu odczuwamy mniejsze zmęczenie i odczuwany dodatkowe korzyści z ćwiczeń. Co ważne, konstrukcja gadżetu została zaprojektowana w taki sposób, aby pobudzać mięśnie. W ten sposób ćwicząc zrzucamy kolejne kilogramy. Rozwiązanie to ma jednak swoje wady. Najbardziej widoczne są siniaki, które mogą powstawać w momencie, kiedy wypustki uszkodzą zewnętrzną warstwę skóry. Osobom początkującym radzimy, aby zachowały ostrożność podczas pierwszych sesji, ponieważ to wtedy najczęściej dochodzi do kontuzji.
  • Hula hop bez wypustek, masujące – jest cięższe, niż klasyczny hula hop jednak bardzo dobrze sprawdza się przy wszelkiego typu ćwiczeniach. Praca podczas sesji jest większa, a co za tym idzie – efekty bardziej widoczne. Hula hop idealne na początek przygody.
  • Hula hop tradycyjne – najlżejsze. Bardzo dobre zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Dostępne w wielu kolorach. Po zakupie warto je dociążyć, ponieważ do ćwiczeń fitness jest zdecydowanie zbyt lekkie. Tani.

Wybieramy rozmiar hula hop

Bez względu na to, jaki hula hop wybierzesz, czy będzie to hula hop do fitness, hula hop dla dzieci, czy wyposażony w masażer, musisz pamiętać, aby odpowiednio dobrać gadżet do swoich preferencji. Najważniejszy jest wzrost. Jeżeli jesteś osobą wysoką, hula hop musi mieć odpowiednio większą średnicę. Ponadto na początku również radzimy wybrać większy gadżet, gdyż ćwiczenie przy jego pomocy będzie znacznie łatwiejsze. Wraz z biegiem czasu możesz zmniejszać średnicę, a co za tym idzie – zwiększać poziom trudności ćwiczeń.

Najprościej jest zmierzyć długość ciała od linii bioder do stóp. Wysokość będzie wyznacznikiem średnicy. Zwróć uwagę na fakt, że wszelkie różnice w pomiarach i średnicy gadżetu będą skutkować tym, że hula hop podczas kręcenia będzie w niewłaściwym miejscu, przez co ćwiczenia nie dadzą żadnego efektu.

Korzyści ćwiczenia z hula hop

Pierwszą korzyścią jest fakt, że zrzucamy zbędne kilogramy. Talia, brzuch, biodra, czy uda wraz z biegiem czasu i kolejnych sesji stają się wyraźnie szczuplejsze. Modele wyposażone w wypustki dodatkowo pomagają walczyć z cellulitem. Wszystkie korzyści zależą od charakteru wykonywanych ćwiczeń, dlatego nie warto się ograniczać. Jeszcze przed udaniem się do sklepu przygotuj sobie listę ćwiczeń, które będziesz regularnie wykonywać. W ten sposób będziesz mieć plan, którego realizacja pozwoli Ci zmienić sylwetkę.

Odchudzające hula hop – ćwiczenia

Wbrew pozorom nawet klasyczne kręcenie hula hop wokół brzucha może przynieść pewne efekty. Ponadto dobrym sposobem na zadbanie o kondycję nóg jest przesuwanie okręgu podczas kręcenia w dół, w kierunku kolan. Dzięki temu do pracy zmuszane są również mięśnie nóg. Ostatnim proponowanym przez nas ćwiczeniem jest kręcenie okręgiem wokół nadgarstków. W ten sposób możesz zadbać o smukłe ramiona.

Hula hop – Ranking i cena 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena pięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Trampoliny ogrodowe dla dzieci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest