Uchwyty do pompek – Ranking 2024

Uchwyty do pompek to świetna propozycja, w szczególności dla osób chcących trenować we własnym domu. To bardzo proste w obsłudze urządzenie pomocne przy treningu, zarówno jeśli chcemy wykonywać klasyczne pompki, jak i inne ćwiczenia. Doskonale urozmaicają codzienne, często monotonne treningi i dają mięśniom dobry bodziec do jeszcze intensywniejszego treningu. Pompki są niewątpliwie jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na górne partie ciała, można je także wykonywać na wszelakie sposoby. W trakcie robienia pompek dobrym pomysłem jest wykorzystanie coraz częściej używanych przez sportowców uchwytów do pompek. Przyrządy te zyskują coraz większą popularność, dzięki swoim nieocenionym zaletom. Przede wszystkim z ich pomocą pompki wykonuje się o wiele wygodniej, angażując przy tym w większym stopniu mięśnie klatki piersiowej.

Uchwyty do pompek – czy warto?

Wiele osób uwzględniających w swoich treningach także pompki, zastanawia się, czy uchwyty do nich są pomocnym akcesorium. Warto pamiętać, iż na uchwytach pompki można wykonać o wiele głębiej. Dzięki temu nasze mięśnie stymulowane są do jeszcze cięższej pracy. Z tego względu możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty swoich treningów, używając na pierwszy rzut oka, niepozornego gadżetu. Dobrze wiedzieć, iż pompki z uchwytami rozstawionymi wąsko, angażują znacznie do pracy nasze tricepsy. Tak samo, jak w przypadku wykonywania tak zwanych odwrotnych pompek, czyli pompek rzymskich. Pompki robione w wychyleniu także świetnie angażują do intensywnej pracy triceps. Wpływają również na wzmocnienie siły oraz wytrzymałości naszego organizmu. Za pomocą szerokiego rozstawienia uchwytów, wpłyniemy natomiast na zaangażowanie do silnej pracy klatki piersiowej. Przy pomocy uchwytów można wykonywać pompkę jedną ręką umiejscowioną na uchwycie w podwyższeniu, a drugą daną na podłoże. Jeśli pomiędzy pompkami dodamy przeskok, wówczas ćwiczenie będzie jeszcze trudniejsze. Takie pompki polecane są zwłaszcza osobom zaawansowanym.

Uchwyty do robienia pompek pomagają prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz urozmaicają trening.
Uchwyty do robienia pompek pomagają prawidłowo wykonywać ćwiczenia oraz urozmaicają trening.

Ćwiczenia z uchwytami pozwalają na zwiększenie wytrzymałości i uzyskanie lepszej kondycji organizmu. Uchwyty do robienia pompek są z pewnością niezwykle przydatne w trakcie ćwiczeń, nie zależnie jakie pompki mamy zamiar wykonywać. Jednakże nie znajdują zastosowania, tylko i wyłącznie przy robieniu pompek, możemy je zastosować przy robieniu wielu innych ćwiczeń. Uchwyty są więc propozycją niezwykle uniwersalną, która z pewnością przyda się zarówno zawodowym sportowcom, jak i osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Jakie uchwyty do robienia pompek?

Warto wiedzieć, jakie wybrać uchwyty, aby wykonywało nam się ćwiczenia wygodnie i komfortowo. Najczęściej spotykanymi w sklepach propozycjami są uchwyty wykonane z metalu lub plastiku. Nie warto wybierać najtańszych plastikowych modeli, gdyż mimo niskiej ceny, odznaczają się bardzo słabą wytrzymałością. Po paru treningach takie uchwyty mogą po prostu nie wytrzymać i pęknąć albo zniekształcić się. Lepszą opcją jest zakup uchwytów wykonanych z metalu, z pewnością posłużą nam one przez wiele lat. W sklepach dostępne są również obrotowe uchwyty. Umożliwiają one zmianę pozycji położenia w trakcie wykonywania pompek. W trakcie wielu ćwiczeń swobodna zmiana kąta uchwytu jest bardzo pomocna. Najczęściej spotykanym wariantem jest ustawienie uchwytów w sposób równoległy do tułowia w fazie górnej, kiedy następuje skurcz mięśni piersiowych. Taka pozycja uchwytów oznacza lepsze napięcia mięśni. Po czym następuje przejście do fazy dolnej z równoczesnym obrotem uchwytów do pozycji poprzecznej w stosunku do tułowia.

Przeczytaj również:
Kółko do ćwiczeń mięśni brzucha – ranking
Jaka skakanka jest najlepsza?
Jaki pulsometr wybrać i kupić?

Obracane uchwyty do pompek umożliwiają obrót rączek o 90 stopni. Dowolna zmiana położenia uchwytów w trakcie robienia pompek wpływa na zmniejszenie niekorzystnych naprężeń występujących w stawach barowych. Przy tym urządzeniu można także robić pompek bez żadnych zmian położenia, jednakże wówczas nie wykorzystamy pełnych możliwości tego sprzętu. Obrotowy ruch zapewnia niestabilność pozycji, co za tym idzie, mięśnie zmuszone są do intensywniejszej pracy. Zwiększony jest w ten sposób poziom trudności ćwiczeń, a uzyskane efekty treningów są jeszcze lepsze, aniżeli przy zastosowaniu zwykłych uchwytów do pompek. Zastanawiając się, jakie kupić uchwyty, weźmy pod uwagę nasze wymagania.

Co dają uchwyty do pompek?

Poniżej wypisaliśmy tylko niektóre korzyści, które osiągniemy podczas ćwiczeń z uchwytami do pompek:

  • Oszczędzenie nadgarstków,
  • wykonywanie głębszych pompek,
  • możliwość autonomicznego ułożenia ciała,
  • urozmaicenie treningu,
  • zwiększenie efektywności ćwiczeń,
  • uniwersalne zastosowanie przy wielu innych ćwiczeniach,
  • budowanie wytrzymałości, siły i kondycji,
  • możliwość wyrzeźbienia ciała.

Uchwyty do pompek – jak ćwiczyć?

Dzięki uchwytom wykonamy tak zwane pompki głębsze, mięśnie będą więc lepiej stymulowane do cięższej pracy. Możemy wówczas liczyć na lepsze efekty swoich codziennych ćwiczeń. Dobre uchwyty do pompek znajdują zastosowanie przy wielu różnych ćwiczeniach. Jeśli chcemy zaangażować do pracy triceps, powinniśmy rozstawić je wąsko. Jeśli natomiast zależy nam na cięższej pracy mięśni klatki piersiowej, wówczas musimy rozstawić je szeroko. Za pomocą uchwytów wykonamy takie ćwiczenia jak: L-sit, TUCK-SIT na poręczach równoległych, straddle sit, TUCK PLANCHE na poręczach równoległych.

Uchwyty do pompek – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Uchwyty do robienia pompek.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz