Frisbee – Ranking 2024

Frisbee jest nie tylko przedmiotem, ale i również widowiskową dyscypliną sportową. Frisbee jako przedmiot ma postać dysku, którego średnica wynosi około 25 centymetrów. Wykonany jest on z tworzywa sztucznego. Prawa do nazwy tego przedmiotu posiada firma Wham-O. Frisbee spotkać można we wszelakich odmianach, które różnią się między sobą parametrami użytkowymi (twardość, ciężar). Odpowiednio rzucony dysk może pokonać dystans nawet do kilkuset metrów. W latach 70 w Stanach Zjednoczonych został zapoczątkowany sport, do którego wykorzystywano latający dysk. Freestyle frisbee jest to efektywna dyscyplina sportu, która polega na wykonywaniu za pomocą dysku, różnych trików. Istnieje również gra zespołowa we frisbee o nazwie frisbee ultimate.

Frisbee – Ranking najlepszych modeli w 2024 roku

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Frisbee. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Jakie frisbee wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się pewnym ważnym aspektom:

 • Głębokość rantu – jeśli wybieramy dysk do ultimate, rant powinien być płytszy, natomiast w dyskach z przeznaczeniem do freestyle musi być on głębszy.
 • Twardość – białe dyski odznaczają się większą twardością, kolorowe natomiast są bardziej podatne na temperaturę.
 • Wielkość i waga – dla dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dysku 100 mold.
 • Środek ciężkości – w dyskach do freestyle środek ciężkości umieszczony jest na rancie dysku, a do ultimate znajduje się on na całej powierzchni frisbee.

Rodzaje frisbee w sklepach z akcesoriami sportowymi?

 • Driver – W tym rodzaju dysku liczy się siła oraz pokonanie dużej odległości, mniejsze znaczenia ma precyzja. Posiadają one ostro zakończone krawędzi i są bardzo szybkie. Podzielone zostały ze względu na prędkość, którą mogą pokonać.
 • Put oznacza rzut kończący, który powinien osiągnąć wyznaczony cel, a approach oznacza podejście pod kosz. Odznaczają się one mniejszą podatnością na wiatr.

Jak rzucać frisbee?

Wyróżnić możemy parę podstawowych technik rzucania dyskiem frisbee:

 • Backhand – idealna metoda dla osób początkujących. Dysk wyrzucany jest zza pleców w poziomej pozycji.
 • Hammer – mało wykorzystywany rodzaj wyrzutu dysku znad głowy. Frisbee leci pionowo do góry, po czym powraca do pozycji poziomej.
 • Forehand – stosowany przez zaawansowanych zawodników. Osoba wyrzucająca dyskiem podtrzymuje go od dołu za pomocą środkowego oraz wskazującego palca.

→ Po rozgrywce ultimate frisbee warto wykonać stretching na dobrej macie do ćwiczeń.

Zasady gry Ultimate frisbee

W grze biorą udział dwie drużyny w 7-osobowym składzie. Boisko do gry ma wymiary 100 × 37 m. Drużyna, która atakuje, uzyskuje punkt, gdy jej członek złapie dysk w strefie punktowej należącej do przeciwnika. Nie wolno biegać z dyskiem, można go jedynie podawać zawodnikom z drużyny. Zawodnicy nawzajem mogą przeszkadzać sobie w przejęciu dysku. Podania powinny odbywać się poprzez rzut, w którego trakcie zawodnik nie odrywa nogi od powierzchni boiska. Jeśli frisbee spadnie, zawodnik złapie je poza obrębem boiska albo zostanie przechwycone przez drużynę broniąca, może ona przystąpić do ataku. W trakcie rozgrywki nie ma osoby sędziującej.

Jeśli dysk towarzyszy nam w trakcie rekreacyjnej zabawy, nie musimy przestrzegać żadnych zasad.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

3 komentarze do “Frisbee – Ranking 2024”

Publikowane komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. cwiczwdomu.info nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.
 1. Zastanawiam się, czy frisbee dla psa na dobrą sprawę czymś różni się od zwykłego :D? Przeszukałam już sporo tematów i powiem szczerze, że nie znalazłam specyficznych produktów dla psiaków, więc postanowiłam kupić takie jak tutaj – zobaczymy co z tego będzie.

 2. Jeżeli ktoś ma fundusze, to warto dołożyć kilkanaście złotych i kupić frisbee ultimate. Świetnie wyważone, bardzo dobrze spisuje się nawet przy wietrze, więc niezależnie od pogody można iść porzucać. A co do samego frisbee – świetna zabawa i ruch w jednym 😉

 3. Przy frisbee można świetnie spędzić czas! Polecam każdemu, w kilka osób jest to super zabawa. Cena frisbee to kwestia kilkunastu złotych, a można aktywnie ze znajomymi czy też rodziną spędzić czas 😉

Dodaj komentarz