Top 3 rady, dzięki którym obniżycie poziom cholesterolu

Wysoki cholesterol jest niebezpieczny. Zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, zwałów, udarów czy zakrzepów. Lekarze alarmują, że im wyższy poziom cholesterolu, tym ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych jest większe. Na szczęście nie trzeba od razu wprowadzać leków i można spróbować obniżyć cholesterol w naturalny sposób. Dziś przedstawimy Wam 3 skuteczne sposoby.

Top 1: aktywność fizyczna

Warto pamiętać jak ważna jest aktywność fizyczna. Jest ona częścią zdrowego stylu życia. Jest także niezbędna, gdy chcemy w naturalny sposób obniżyć poziom złego cholesterolu. Warto wiedzieć, że ćwiczenia wykonywane regularnie korzystnie zmieniają proporcje między złym cholesterolem, czyli LDL, a dobrym, czyli HDL. Zmniejszają poziom złego i zwiększają poziom dobrego cholesterolu. Dodatkowo ćwiczenia obniżają skurczowe i rozkurczowe ciśnienie tętnicze we krwi. Nie muszą być wcale bardzo intensywne. Należy uprawiać aktywności o umiarkowanym natężeniu. Tętno nie powinno przekraczać od 100 do 130 uderzeń na minutę. Zalecana jest jazda na rowerze, ale też nordic walking. Można spacerować, biegać truchtem czy pływać. Na początku należy uprawiać ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu przez ok. pół godziny, a później zwiększać częstotliwość.

Top 2: zdrowa dieta

Ćwiczenia to nie wszystko. Trzeba też postawić na zdrową dietę. Należy wykluczyć z niej wszystkie przetworzone produkty typu fast food. Całkowicie należy zrezygnować z jedzenia tłustego mięsa wieprzowego oraz baraniny. Warto zmniejszyć ilość spożywanego cukru. Dieta powinna być przede wszystkim oparta na dużej ilości warzyw, które możecie przygotowywać na parze. Ważne są też owoce. Dodatkowo białe pieczywo powinno się zamienić na to pełnoziarniste. Należy spożywać maksymalnie 2 jajka na tydzień. Do diety trzeba jeszcze wprowadzić orzechy oraz nasiona.

Top 3: zioła na cholesterol

Można zdecydować się też na zioła na cholesterol. Tutaj wybór jest naprawdę duży, przy czym pamiętajcie, aby spożywać codziennie filiżankę naparu. Możecie np. zdecydować się na kozieradkę. Skuteczny jest również ostropest plamisty. Dodatkowo regeneruje on pracę wątroby. Zaleca się herbatkę z suszonego kwiatu lipy, a także herbatki pokrzywowe. Nie należy jednak mieszać wielu rodzajów ziół. Trzeba też trzymać się zalecanych dawek i choć zioła uważane są za bezpieczne, to mimo wszystko należy uważać. Biorąc leki, trzeba skonsultować stosowanie ziół z lekarzem.

Avatar
Redaktor zewnętrzny

Dodaj komentarz