Najlepsza suszarka do butów narciarskich – jaką dobrą suszarkę do butów narciarskich wybrać i kupić?

Jazda na nartach oraz snowboard to wspaniałe sporty dające wiele satysfakcji. Jednakże są i negatywne uroki tej formy aktywności, a mianowicie przemoczone buty. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, gdy temperatura na stoku sięga granicy zera stopni. W takiej sytuacji śnieg bardzo szybko ulega topnieniu i wnika do naszych butów. Taki problem dotyka przede wszystkim osoby, które poruszają się agresywnie po stoku nieznalezienie od temperatury. W tym przypadku buty pokrywa bardzo gruba warstwa śniegu. Ciepłota ludzkiego ciała przyczynia się do tego, że śnieg się rozpuszcza. Przemoczone buty nie jest łatwo wysuszyć. Przechodzą one ten proces bardzo trudno. Dlatego też warto zaopatrzyć się w suszarkę do butów narciarskich i snowboardowych. Czym charakteryzuje się suszarka do butów narciarskich? Jakie korzyści przyniesie nam zakup wskazanego produktu?

Dlaczego suszarka do butów narciarskich jest przydatnym urządzeniem?

Suszarka do butów narciarskich jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które żyją bardzo aktywnie i często bywają w miejscach, w których panują trudne warunki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet gdy zakupimy najlepsze buty, nie uchronimy się przed niebezpieczeństwem przemoczenia, gdy będziemy często przebywać w trudnych warunkach. Podkreślić należy fakt, że standardowy sposób suszenia przemoczonych butów zabiera bardzo dużo czasu. Wiemy, że może trwać nawet kilka dni. My jednak nie możemy sobie pozwolić na zbędną zwłokę. Gdy zastosujemy metodę polegającą na suszeniu butów na kaloryferze, możemy przyczynić się do rozklejenia się obuwia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie dobra suszarka do butów narciarskich.

Jak działa najlepsza suszarka do butów?

Zastanawiając się nad tym, jaką suszarkę do butów narciarskich wybrać na początku musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak właściwe to urządzenie działa. Zbudowana jest z dwóch końcówek, które połączone są za pośrednictwem kabla z wtyczką. Końcówki umieszcza się głęboko do butów. Po podłączeniu wtyczki do gniazdka następuje proces suszenia. W tym przypadku działanie podobne jest do suszarki do włosów. Jednakże opisywany sprzęt jest dopasowany kształtem do butów i działa sam, nie trzeba trzymać suszarki. Uruchamiamy ją i pozostawiamy w butach. Takie działanie doprowadza do szybkiego odparowania wilgoci. Ważne jest to, że alternatywa taka nie sprowadza żadnych negatywnych konsekwencji na nasze buty.

Jaką suszarkę do butów narciarskich kupić?

Najlepsza suszarka do butów narciarskich to taka, która cechuje się następującymi komponentami:

  • atest oraz wtyczka- takie urządzenie powinno mieć odpowiedni atest. Co więcej, powinno być dopasowane do zasilania 230 V. Dobrze, gdy kupimy urządzenie z europejską wtyczką. Możemy także zdecydować się na różne rodzaje zasilania, na przykład kabel USB, wtyczka, czy też zapalniczka samochodowa.
  • budowa suszarki – możemy także wybrać suszarkę wyposażoną w dwa bolce, na które nakłada się buty. Jest to inne rozwiązanie od zaprezentowanego powyżej, ale także bardzo ciekawe. Jest ona jednak droższa i większa. Jednakże może być bardziej komfortowa w użytkowaniu. Gdy poszukujemy najbardziej wygodnego rozwiązania, to znajdziemy takie w naściennej suszarce do butów, która wykorzystywana jest przez ośrodki narciarskie oraz pensjonaty.
  • Wentylator – niektóre suszarki do butów narciarskich mają wentylator. Rozprowadza on ciepłe powietrze. Jednakże, zanim zdecydujemy się na określoną opcję powinniśmy sprawdzić poziom emitowanych decybeli. Może być ona kłopotliwa w użytkowaniu, gdy przebywamy w hotelach, w których trzeba zachować ciszę.
  • bardzo ważnym elementem każdej suszarki do butów jest termostat. Dzięki temu możemy ustalić właściwą temperaturę suszenia. To sprawia, że możemy ją wykorzystywać do suszenia każdego rodzaju obuwia bez obawy o ich zniszczenie.
  • wyświetlacz LED – jest to opcja dostępna w droższych rozwiązaniach. Komponent ten prezentuje tryb, a także temperaturę suszenia.

Jaka suszarka do butów narciarskich? – dodatkowe parametry

Możemy także wybrać suszarkę do butów narciarskich z ozonowaniem. Dzięki temu dosłownie odkazimy obuwie. Określone rozwiązanie powoduje niszczenie chorobotwórczych drobnoustrojów. Co więcej, może skutecznie przyczyniać się do ochrony przed grzybicą stóp oraz paznokci. Obuwie poddane ozonowaniu nosi się z ogromną przyjemnością. Suszarki do suszenia butów mogą także być wyposażone w lampę UV. Taki komponent montowany jest w droższych suszarkach do suszenia butów narciarskich. Lampa jest rozwiązaniem, które skutecznie zabija bakterie, które mogą doprowadzać do powstawania przykrego zapachu.

Ciekawą alternatywą jest także suszarka do butów narciarskich z nadmuchem. W tym przypadku zainstalowane wewnątrz wiatraczki doprowadzają do rozdmuchiwania ciepłego powietrza po wewnętrznym obszarze buta. To sprawia, że proces suszenia jest bardziej efektywny, a co najważniejsze krótszy. Korzyścią ich stosowania jest to, że działają one bardzo cicho. Dlatego też nie powinny one zakłócać naszego spokojnego snu. Jednakże mają one troszkę większe gabaryty. W związku z tym może pojawić się trudność z umieszczeniem ich w małych butach.

Suszarka do butów narciarskich, snowboardowych – Cena i Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena aktualnie najpopularniejszych i najlepszych produktów w kategorii Suszarki do butów narciarskich, snowboardowych.

Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz