Gumy do ćwiczeń zestaw. Taśmy i gumy oporowe w zestawach – jaki kupić?

Regularny trening fizyczny to sposób na zdrowe i sprawne ciało. Nie każdy ma jednak czas i pieniądze, aby chodzić na siłownię. Na szczęście istnieje alternatywa – trening w domu, który można łatwo i efektywnie zaplanować z wykorzystaniem zestawu gum oporowych do ćwiczeń. Co trzeba wiedzieć o zestawach taśm oporowych przed zakupem?

Gumy do ćwiczeń zestaw – dlaczego warto?

Wśród akcesoriów treningowych, gumy do ćwiczeń w zestawie są zdecydowanie jednym z najbardziej użytecznych – a zarazem najtańszych. Z powodzeniem możemy za ich pomocą zaplanować kompleksowy i wydajny trening – zarówno siłowy, wydolnościowy, jak i motoryczny. Zasadniczo – kupując zestaw gum oporowych otrzymujemy możliwość zbudowania formy fizycznej przy jednorazowym wydatku.

Zestaw gum do ćwiczeń powinien znaleźć się w każdej domowej siłowni.
Zestaw gum do ćwiczeń powinien znaleźć się w każdej domowej siłowni.

Gumy i taśmy w zestawie są lekkie i zajmują mało miejsca, a przy tym możemy trenować dzięki niemu wszystkie partie mięśni oraz kondycję. Można ich używać także do rehabilitacji. W dodatku ów wydatek jest bardzo niski.

Gumy oporowe zestaw – co zawiera?

Czego możemy się spodziewać, gdy zakupimy gumy oporowe w zestawie? Prawdopodobnie otrzymamy niewielkie opakowanie – pudełeczko lub worek – w którym znajdziemy kilka zawiniętych, podłużnych taśm zamkniętych w okręgu. Będą one występować w różnych kolorach – każdy z nich oznacza inny opór. Czym on jest? Wyrażany w kilogramach (w Polsce) oznacza siłę, którą trzeba przyłożyć do rozciągnięcia gumy do określonej długości.

Oznaczenia kolorystyczne bywają różne – dlatego warto sprawdzić przed zakupem zawartość danego zestawu. Niemniej jednak, jeśli uwielbiasz uprawiać sport lub po prostu chcesz wzmocnić swoje ciało – zestaw gum do ćwiczeń powinien znaleźć się w twojej domowej siłowni.

Jaki zestaw gum oporowych kupić?

Podczas zakupu gum do ćwiczeń w zestawie będzie nas interesowało kilka kwestii. Rodzaje gum i ich przeznaczenie zostawimy na potem. Najpierw skupimy się na uniwersalnych kwestiach, które powinniśmy uwzględnić dosłownie zawsze.

  • Uniwersalność – czyli ilość gum o różnych oporach, które znajdują się w zestawie. Im będzie ich więcej – tym większą ilość bardziej zróżnicowanych ćwiczeń będziemy mogli wykonać.
  • Wytrzymałość – tę musimy zweryfikować sprawdzając opinie dotychczasowych użytkowników.
  • Zabezpieczenie – czyli obecność odpowiedniego opakowania, w którym możemy schować gumy oporowe w zestawie. Nigdy bowiem nie należy przechowywać ich po prostu – kładąc na podłodze. Bardzo łatwo wtedy o mikrouszkodzenia, które doprowadzają do pęknięć.

W sklepach internetowych możesz znaleźć najniższe ceny. Najlepsze zestawy znajdziesz poniżej:

Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

Popularne zestawy gum treningowych

Na rynku, jeśli chodzi o gumy do ćwiczeń w zestawach, wybór jest naprawdę szeroki. Wynika to przede wszystkim z popularności taśm oporowych w ostatnich czasach. Sklepy sportowe chcą oferować swoim klientom to, czego oni potrzebują. Na jakie rodzaje gum oporowych w zestawach możemy zwrócić uwagę, szukając produktu idealnego dla siebie?

Power band – gumy oporowe, zestaw do treningu siłowego

„Power bandy” to gumy do ćwiczeń w zestawach, które można rozpoznać po stosunkowo dużej długości i większej grubości, niż inne. Ich głównym przeznaczeniem są różnego rodzaju ćwiczenia siłowe – szczególnie na brzuch, nogi, ramiona i barki. Najpopularniejszymi ćwiczeniami z wykorzystaniem power bandów są między innymi “woodchopper” i martwy ciąg z gumą.

Gumy do ćwiczeń siłowych – zestaw mini band

Mini band to słynne gumy oporowe w zestawach, które najczęściej wykorzystuje się do kompleksowego treningu nóg. Możemy z ich pomocą skutecznie utrudnić wykonywanie każdego ćwiczenia na nogi, po prostu naciągając gumę w okolice ud albo kostek. Wtedy nawet zwykłe chodzenie może okazać się wyzwaniem – oczywiście o ile opór gumy będzie dobrany w odpowiedni sposób.

Profesjonalne gumy oporowe – zestaw od HMS

Gumy do ćwiczeń w zestawach HMS należą do segmentu produktów profesjonalnych. Produkty dedykowane są one przede wszystkim dla osób, które trenują sporty wyczynowe. Taśmy HMS pozwalają bowiem na przeprowadzenie bardzo skutecznego treningu motorycznego. Dzięki temu poprawia się nie tylko siła i wytrzymałość ciała, ale także koordynacja ruchowa i szybkość ruchów. Liczba sztuk gum może różnić się w każdym z zestawów.

Mimo tego, że gumy oporowe w zestawie od HMS są dedykowane przede wszystkim dla profesjonalnych sportowców – osoby trenujące na własną rękę również mogą ich używać. Warto jednak zaznajomić się ze specjalistyczną techniką ćwiczeń z ich wykorzystaniem. Jeśli uda nam się ją opanować – efekty będą z pewnością bardzo satysfakcjonujące i przerosną nasze oczekiwania.

Jakie partie mięśni można ćwiczyć z zestawem gum?

Odpowiedź jest prosta – wszystkie. Trening z gumami należy do najbardziej kompleksowych i dzięki niemu możemy poprawić całą sylwetkę. Możesz ćwiczyć:

  • mięśnie grzbietu
  • mięśnie brzucha
  • biceps
  • triceps
  • uda
  • łydki…
  • …i całą resztę!
Martyna Tarnowska
Martyna Tarnowska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 2014 roku doradza w wyborze dobrego sprzętu do ćwiczeń. Miłośniczka piłki nożnej, tenisa oraz treningów siłowych.

Dodaj komentarz