Dieta sirtuinowa – najważniejsze informacje

Sirtuinowa dieta to bardzo zdrowy sposób odżywiania. Wyróżnia się stosowaniem na co dzień produktów bogatych w sirtuiny, czyli rośliny, które posiadają duże ilości polifenoli, przeciwutleniaczy.

Co to jest sirtuina?

Sirtuiny to nic innego jak białka występujące w organizmie człowieka. Odgrywają one bardzo ważną rolę w regulacji metabolizmu i zwalczaniu stanów zapalnych. Ponadto wpływają na długość życia. Aby być długo zdrowym zawartość tych białek w organizmie powinna być wysoka. Jak się okazuje, istnieją rośliny, które pozwalają zwiększyć ich ilość w organizmie. Właśnie z tego powodu dieta stir food jest bogata w produkty sirtuinowe.

A healthy green kale smoothie with spirulina

Dieta sirtuinowa produkty

W przypadku takiego rozwiązania żywieniowego jak dieta sirtuinowa lista produktów zawiera: oliwki, kaszę gryczaną, kapary, cebulę, zielone warzywa, takie jak jarmuż, rukola i natka pietruszki, a także w zieloną herbatę, gorzką czekoladę czy czerwone wino. Właśnie to z tą dietą ma związek popularny zielony koktajl z jarmużem, który jest uznawany za jeden z najzdrowszych napojów, które można samodzielnie przyrządzić w domu. W wypadku takich rozwiązań jak dieta sirtuinowa jadłospis zawiera także truskawki, daktyle, orzechy włoskie, soję i ryby.

Na czym polega dieta stir food?

Kiedy wybieramy takie rozwiązanie jak dieta stir, jadłospis przypomina powszechnie znane zasady zdrowego żywienia. Sirtuinowa dieta powinna być sposobem żywienia stosowanym na co dzień, ponieważ praktycznie stanowi klasyczną zdrową dietę, jaką specjaliści zalecają stosować. Produkty sirtuinowe są przede wszystkim pełne roślin, które zawierają sirtuiny, określa się je jako aktywatory struin. Warto zwrócić uwagę, że kiedy decydujemy się żyć według zasad, które posiada dieta stir, jadłospis powinien zawierać zdrowe produkty ekologiczne, które zawierają najwięcej cennych składników odżywczych.

Dieta sirtfood jadłospis przykładowy

Dieta ta ma dwie fazy – pierwsza trwa od 3 dni do 7 dni, wtedy dieta stirfood produkty przewiduje z niską energetycznością. W menu powinien się znaleźć koniecznie zielony koktajl z jarmużem. Druga faza obejmuje zwykle 2 tygodnie – co ciekawe, nie zawiera wytycznych, które dotyczą kaloryczności dań. Produkty sirtuinowe spożywa się w postaci 3 posiłków dziennie oraz jednego zielonego koktajlu. Dieta ta może być powtarzana raz w roku lub nieco częściej.

Dieta stir food a odchudzanie

Dieta sirtuinowa jest bardzo zdrowa, ale powstała nie tylko po to, aby nakłonić do prawidłowego żywienia. Stworzono ją z myślą, że będzie pomagać zredukować masę ciała. Zawiera ona artykuły spożywcze, które przyspieszają metabolizm, łagodzą stany zapalne, a także i opóźniają procesy starzenia.

Dieta sirtuinowa lista produktów zalecanych

Dobierając odpowiednie produkty do diety, powinno się pamiętać o tym, aby stawiać przede wszystkim na najwyższej jakości ekologiczne artykuły spożywcze. Warto wziąć to pod uwagę zwłaszcza kupując gorzką czekoladę (powyżej 85%), zieloną herbatę, soję czy jarmuż. Takie pożywienie można znaleźć w takich miejscach jak sklep ekologiczny Organic Market.

Avatar
Redaktor zewnętrzny

Dodaj komentarz