Kalkulator wyciskania sztangi na klatę

Chcesz w precyzyjny sposób oszacować maksymalny ciężar na jedno powtórzenie w trakcie wyciskania sztangi leżąc? Poszukujesz narzędzia, które w błyskawiczny sposób i niezwykle dokładnie określi Twój One-Rep Max? Skorzystaj z naszego kalkulatora wyciskania, który wyliczy jakie obciążenie możesz jednorazowo przyjąć na klatę! Co więcej, narzędzie umożliwia określenie Twoich postępów w wyciskaniu sztangi oraz pozwala ustalić plany w celu zwiększenia wytrzymałości, jak również siły mięśni!

Kalkulator wyciskania – sprawdź swój One Rep Max!

Co to jest kalkulator wyciskania sztangi?

Kalkulator wyciskania jest to internetowe narzędzie, które daje możliwość określenia maksymalnego ciężaru, jaki jesteś w stanie wycisnąć jednorazowo na ławeczce z użyciem sztangi. Jest to rozbudowane urządzenie, które dedykowane jest dla trenerów oraz sportowców trenujących sporty siłowe. Warto podkreślić, że narzędzie określa obciążenie tylko dla jednego powtórzenia w trakcie wyciskania sztangi na ławce. Poza tym udostępnia maksymalną wagę, jaką jesteś w stanie podnieść w przypadku kolejnych powtórzeń w tym samym czasie.

Na dodatek kalkulator wyciskania posiada dodatkowe opcje, m.in. określa %1RM, czyli procent maksymalnego ciężaru. Dzięki temu możesz w prosty sposób sprawdzić, jakie obciążenie przyjąć w trakcie wyciskania sztangi leżąc, aby zwiększyć swoją wytrzymałość. Na dodatek dzięki procentowi swojego maksymalnego ciężaru obliczysz, jakie obciążenie powinieneś przyjąć, aby zwiększyć siłę mięśni w trakcie wykonywania regularnych treningów w celu rozbudowania masy mięśniowej. Tym samym narzędzie ułatwia określenie treningowej progresji. Do uzyskania poprawnych wyników potrzebujesz takich danych jak:

 • ostatni ciężar podnoszony w trakcie wyciskania sztangi leżąc,
 • ilość powtórzeń.

Jak wykonać pomiar na kalkulatorze ciężaru maksymalnego?

Kalkulator ciężaru maksymalnego jest to świetne narzędzie, które daje szerokie możliwości do ustalenia krótko i długoterminowych celów treningowych. Jednak, aby wykonać prawidłowy pomiar na kalkulatorze wyciskania na klatkę piersiową, należy w pierwszej kolejności uzyskać dane z ostatniego treningu, w którym wykonywałeś serię powtórzeń z określonym ciężarem, zachowując przy tym poprawną technikę ćwiczeń. Zobacz poniżej, jak wykonać pomiar na kalkulatorze maksymalnego powtórzenia, tak aby uzyskać najdokładniejszy wynik!

Co potrzebujesz do uzyskania pomiaru?

Aby wykonać pomiar ciężaru maksymalnego z wykorzystaniem kalkulatora wyciskania, potrzebujesz takich danych jak:

 • ostatnie obciążenie wyciskane z użyciem sztangi leżąc na ławeczce,
 • liczbę wykonanych powtórzeń tego obciążenia.

Warto dodać, że do obliczenia swojego ciężaru maksymalnego powinieneś wykorzystać dane, które uzyskałeś w trakcie wykonywania poprawnie technicznie powtórzeń. Miej na uwadze, że wpisanie niewłaściwych parametrów może nieść ze sobą ryzyko kontuzji i urazów. Dlatego zobacz poniżej, jak wykonać powtórzenia, tak aby otrzymać poprawne parametry, do określenia 1RM w wyciskaniu sztangi leżąc.

Jak wykonać powtórzenia potrzebne do obliczenia maksymalnego ciężaru?

Warto pamiętać, że kalkulator wyciskania pozwoli określić Twój ciężar maksymalny, tylko w przypadku, gdy parametry, czyli ciężar i liczba powtórzeń w trakcie podnoszenia sztangi, uzyskane są z poprawnie wykonanych powtórzeń. Dlatego pamiętaj, aby w trakcie podnoszenia:

 • wykonywać powtórzenia na ławeczce płaskiej;
 • stopy powinny być mocno zaparte o podłogę w niedużym rozkroku;
 • gryf należy chwycić nachwytem;
 • kręgosłup powinien być w naturalnej pozycji – odcinek lędźwiowy delikatnie uniesiony;
 • pośladki powinny być na ławeczce;
 • łopatki należy ściągnąć, z kolei barki opuścić i mocno docisnąć do ławeczki.

Jak wykonać pomiar na kalkulatorze siły?

Jeśli posiadasz właściwe dane, czyli ilość powtórzeń oraz wartość obciążenia, z ostatniego treningu, które zostały wykonane z poprawną techniką, to w kolejnym kroku wpisz oba parametry do dedykowanych pól na kalkulatorze wyciskania. W tym celu w polu Ciężar podnoszony wpisz obciążenie, z kolei w polu Liczba powtórzeń wpisz, ile maksymalnie powtórzeń wykonałeś. Po czym uzyskasz wynik określający maksymalny ciężar na jedno powtórzenie, czyli One Rep Max!

Kalkulator wyciskania umożliwia wykonanie dokładnego pomiaru maksymalnego ciężaru

Jak działa kalkulator wyciskania na klatę?

Kalkulator wyciskania na klatkę piersiową to proste w obsłudze narzędzie, które daje możliwość ustalenia:

 • maksymalnego ciężaru (1RM),
 • procentowego obciążenia maksymalnego (%1RM),
 • ciężaru maksymalnego dla kolejnych powtórzeń w trakcie wyciskania w tym samym czasie.

Maksymalny ciężar wskazuje, jakie obciążenie maksymalne wyciśniesz na klatę przy jednym powtórzeniu. Jest to podstawowa wartość do obliczenia innych parametrów siłowych. Tymczasem ciężar maksymalny dla kolejnych powtórzeń, prezentuje obciążenie, które jesteś w stanie wycisnąć na klatę przy drugim, trzecim, czwartym i kolejnych powtórzeniach podczas tego samego treningu.

Z kolei procentowy ciężar maksymalny, czyli %1RM umożliwia określenie obciążenia w celu zwiększenia siły i masy mięśniowej, w tym celu należy przyjąć wartość 95% Twojego ciężaru maksymalnego. Oprócz tego dzięki %1RM możesz określić jakie obciążenie przyjąć do zwiększenia swojej wytrzymałości – w tym przypadku przyjmuje się zazwyczaj 60% maksymalnego obciążenia. Aby wyznaczyć te parametry, wystarczy wybrać jedną z dostępnych opcji tabeli z wynikami po wcześniejszym wpisaniu danych dotyczących ilości powtórzeń oraz obciążenia.

Kalkulator wyciskania sztangi umożliwia określenie procentu obciążenia maksymalnego, czyli %1RM

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora siły?

Na podstawie kalkulatora obliczysz swój ciężar maksymalny na jedno powtórzenie w wyciskaniu sztangi leżąc. Co za tym idzie? Dzięki tej wartości możesz lepiej planować swoje treningi. Warto podkreślić, że jest to podstawowa wartość do obliczenia, m.in. ciężaru w celu zwiększenia swojej siły maksymalnej, jak i wytrzymałości. Na dodatek używając kalkulatora, skontrolujesz swoje postępy i ustalisz kolejne cele krótkoterminowe, jak i długoterminowe. Warto dodać, że kalkulator wyciskania to narzędzie dedykowane dla sportowców, którzy chcą w umiejętny sposób planować każdy trening siłowy. Poza tym kalkulator pozwoli:

 • ustalić ciężar do zwiększenia swojej siły,
 • wyliczyć wagę w celu rozbudowy masy ciała,
 • określić wyniki dla poszczególnych progresji treningowych,
 • monitorować postępy w wyciskaniu sztangi leżąc,
 • przygotować plan treningowy, który będzie dopasowany do Twojego ciała oraz możliwości,
 • przygotować plan do pobijania własnych rekordów przy zachowaniu zdrowia i bezpieczeństwa w trakcie wyciskania.

Na dodatek to proste w obsłudze narzędzie świetnie sprawdzi się dla nauczycieli i trenerów. Pozwala on znacznie przyśpieszyć wyliczenia, planowanie, jak i określić postępy w trakcie realizacji i planowania treningów.