Step do ćwiczeń – jaki kupić?

Istnieje wiele sposób na odchudzanie, podobnie jak i na kształtowanie własnej sylwetki. Do wyboru jest mnóstwo przyrządów do ćwiczeń i różnego rodzaju urządzeń, z których możemy skorzystać nie tylko na siłowni. Większość z profesjonalnych sprzętów maści wszelakiej dostępnych jest dla każdego kto chce ćwiczyć przede wszystkim w domu. Siłownie i oblegane fitness wyposażone są w urządzenia przeważnie najbardziej profesjonalne i niekiedy najdroższe z dostępnych na rynku. Jednakże za przystępne ceny można zakupić wiele z tych urządzeń, usytuować je na wolnej domowej przestrzeni i pozostaje rozpocząć wdrażanie w życie swojego planu treningowego. Jednym z tych akcesoriów do ćwiczeń, które nie wiążą się z ogromnym wydatkiem są stepy.

Step Reebok Magneta z regulacją wysokości. Górna półka wśród stepów.
Step Reebok Magneta z regulacją wysokości. Górna półka wśród stepów.

Na co zwrócić uwagę?

 • Powierzchnia – powinna być pokryta antypoślizgowym materiałem.
 • Stabilność – step nie może przesuwać się pod wpływem ciężaru ciała. Grozi to kontuzjami.
 • Regulacja – najpopularniejsze obecnie są stepy dwu i trzy stopniowe. Jeśli step nie posiada regulacji będzie mniej uniwersalny.
 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie – należy dobrać odpowiednią wytrzymałość do masy swojego ciała.

Step umożliwia wykonywanie pokaźnej liczby ćwiczeń. Wykorzystywanie jest podczas różnego rodzaju zajęć, które kształtują sylwetkę oddziałując na wiele partii mięśniowych. Step ułatwia ćwiczenia różnego rodzaju, które pozwalają zredukować tkankę tłuszczową. Ponadto kształtują pośladki, uda, łydki, biodra oraz brzuch. To wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, ale zyskać można świetne efekty. Zapisując się na fitness, można skorzystać z zajęć typu step aerobik, który dają dość szybko znaczące efekty dla naszej sylwetki. Bardzo często spotykane są również zajęcia, które łączą ćwiczenia wykonywane na stepach z tańcem. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, bowiem kto nie lubi tańca? Ćwiczenia wykonywane na stepach to znaczne spalanie i duża efektywność. Zakupić je można również do domu i korzystając z dostępnych programów treningowych, ćwiczyć na własną rękę.

Jest nieodzownym sprzętem w klubach fitness, ale z powodzeniem może stać się elementem domowej siłowni.

Jaki step będzie najlepszy dla początkujących a jaki dla użytkowników zaawansowanych? Nie ma to znaczenia, bowiem każdy ma taką samą konstrukcję i spełnia te same funkcje. Można jedynie wybierać pomiędzy stepami w zależności od tego ile posiadają stopni regulacji wysokości. Kwestią bezsporną pozostaje jednak fakt, że pozwalają one bezpiecznie i komfortowo wykonywać wiele rodzajów ćwiczeń zarówno wzmacniających jak i kształtujących sylwetkę.

Step – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Stepy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • step efekty opinie
 • czy kupic step
 • najlepszy step do 100
 • step do cwiczen jaki wybrac

6 Komentarzy “Step do ćwiczeń – jaki kupić?

 • 6 stycznia 2018 at 14:22
  Permalink

  Bardzo fajny materiał 😉 Potrzebuje zasięgnąć waszej opinii. Chcę kupić step, budżet to około 150 złotych. Nie chodzi mi o rozmiar, a raczej o to by był stabilny i długo posłużył. Może mi ktoś coś polecić? Z góry dziękuje i pozdrawiam 😉

  Reply
  • 7 stycznia 2018 at 14:05
   Permalink

   Polecam stepy marki Insportline. W takiej kwocie spokojnie kupisz dobry produkt. Zwróć uwagę by był duży, co zwiększy zakres ćwiczeń. Ważne jest także by miał stopki antypoślizgowe, dzięki czemu stabilność będzie bardzo dobra 🙂 Warto iść do sklepu i zobaczyć taki step fizycznie i zobaczyć czy jest on na tyle wytrzymały, by wytrzymał nasze ćwiczenia 🙂

   Reply
 • 25 września 2017 at 10:04
  Permalink

  Jestem w trakcie kupowania sprzętu do mojej domowej salki do crossfitu 🙂 Taki step jest obowiązkowym przyrządem w takiej salce. Wolę zamówić wszystko z neta, bo gdybym miał jeździć po sklepach i to wszystko wozić i szukać to by trochę czasu minęło. Myślę, że wezmę sobie kilka stepów od reeboka, skoro tak polecacie 🙂 Wygląda solidnie.

  Reply
 • 6 września 2015 at 17:38
  Permalink

  Pamiętajcie, aby step był stabilny. Wykonywałam skipy przez step z dociążaniem nogi i skręciłam kostkę gdy step się przesunął.

  Reply
  • 28 października 2015 at 10:18
   Permalink

   jakiej firmy step?

   Reply
   • 28 października 2015 at 10:39
    Permalink

    Polecam Reebok (ze względu na jakość) albo Hop-Sport (ze względu na cenę).

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest