Piłka do ćwiczeń

Stretching przy użyciu piłki do ćwiczeń
Stretching przy użyciu piłki do ćwiczeń

Ci którzy nie dysponują wystarczającą gotówką aby korzystać regularnie z siłowni, a jednak pragną zadbać o swoją sylwetkę i nie tylko, mogą wybierać spośród wielu przyrządów do ćwiczeń, na które nie trzeba wydawać znacznych kwot, a przy użyciu których można się wzmacniać, kształtować i zyskać kondycję, której do tej było brak. Jednym z takich przyrządów są piłki do ćwiczeń.

Rodzaje piłek do ćwiczeń:

 • Piłka do fitnessu – Zrobiony z PVC albo z bardzo wytrzymałej gumy najbardziej popularny rodzaj piłki. Należy dostosować daną piłkę do swojego wzrostu i wagi.
 • Piłka do masażu – Pobudzające krążenie piłki ze specjalnymi wypustkami do masażu.
 • Małe piłki gimnastyczne – Piłki o niewielkich średnicach są wykorzystywane w pilatesie, w ćwiczeniach dla kobiet w ciąży, rozciągających, wzmacniających i korekcyjnych.
 • Piłka z uchwytami – Przydatne do kształtowania mięśni ramion. Posiadają po bokach specjalne gumy z uchwytami.

Średnica piłki a wzrost ćwiczącego

Średnica piłki Wzrost
55 cm 150 – 165 cm
65 cm 160 – 175 cm
75 cm 175 – 185 cm
85 cm 185 cm i więcej

Idealne do wykonywania rozmaitych ćwiczeń w domu, które są ogólnorozwojowe. Stosowane także do ćwiczeń korekcyjnych, w celach rehabilitacyjnych a nawet do niwelowania wad postawy. Świetnie sprawdzają się jeśli chcemy poprawić swoją kondycję bądź w ogóle ją wypracować. Także jeśli zależy nam na poprawie równowagi czy też zyskaniu lepszej sprawności ruchowej. Piłka fitness wpływa korzystnie na układ krążenia. Wykonywać można przy jej użyciu wiele różnego rodzaju ćwiczeń. Decydując się na skorzystanie z siłowni, z pewnością zetkniemy się z nią podczas zajęć pilates. Ćwiczenia wykonywane w domu z użyciem specjalnej piłki gwarantują znaczną poprawę koordynacji ruchowej oraz wzmocnienie własnej kondycji.

Jaką piłkę kupić?

Każdy, kto stawia przede wszystkim na poprawę kondycji i rehabilitację kręgosłupa zastanawia się jaką piłkę do ćwiczeń wybrać. Otóż do tego typu ćwiczeń nadaje się każda piłka fitness wyprodukowana w tym celu. Ceny są różnorakie, jednakże cena piłki fitness nie odstraszy nikogo. To wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Zysk w postaci poprawy zdrowia jednak jest bezcenny. Dodatkowo piłki można zakupić w różnych kolorach, co bardziej wymagającym pozwala wybrać swoją ulubioną. Z kolei nie tylko do gimnastyki korekcyjnej, ale i dla tych, którzy pragnąć poćwiczyć przed testem sprawnościowym do policji z pewnością przyda się piłka lekarska. Wytrzymała choć zdecydowanie cięższa od piłki fitnessowej. Do wyboru o różnej wadze w zależności do potrzeb. Posiadające certyfikat bezpieczeństwa, wykonane ze skóry naturalnej. Najczęściej ręcznie szyte, wypełnione pianką poliuretanową. Wydatek, który przyniesie znaczące korzyści.

Piłka idealnie sprawdza się podczas rozciągania oraz potreningowego stretchingu.

Piłka do ćwiczeń – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Piłki do ćwiczeń. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • piłka do ćwiczeń gdzie kupić
 • fitnes pilka mala miekka cena i gdzie kupic
 • wytrzymałe piłki gimnastyczne 75 cm
 • piłka do ćwiczeń
 • pilki do cwicze n
 • pilka do cwicWn
 • jaka piłka gimnastyczna
 • jaka pileczke do masazu kupic
 • jak dobrać wielkość piłki do wzrostu
 • gdzie kupić piłkę do ćwiczeń

9 Komentarzy “Piłka do ćwiczeń

 • 6 stycznia 2018 at 13:54
  Permalink

  Ciekawy artykuł a tabela jaką wybrać piłkę przy wzroście osoby to rewelacja! Mam problemy z kręgosłupem, dlatego piłka dla mnie to obowiązkowa pozycja. Wybrałem firmy Kettler, a przekonały mnie do tego dodatkowe wypustki jakie posiada część piłki. Cena co do jakości bardzo dobra. Polecam ćwiczenia na piłce, bo efekty są naprawdę świetne 🙂

  Reply
 • 6 listopada 2017 at 19:45
  Permalink

  Ja kupiłam piłké rehabilitacyjna 55 cm ABS za 53 zł w internecie!

  Reply
 • 4 września 2017 at 10:00
  Permalink

  Uwielbiam ćwiczenia z piłką, są świetne na brzuch i plecy. Swoją obecną piłkę rehabilitacyjną kupiłam dzięki waszemu rankingowi. Jest bardzo dobra jakościowo, a do nie kosztuje zbyt dużo. Naprawdę polecam.

  Reply
 • 24 czerwca 2017 at 21:10
  Permalink

  Ja mam piłkę Reeboka. Fakt, że jest ona dosyć droga, ale wykonana naprawdę bardzo solidnie. Ćwiczenie na niej to czysta przyjemność 🙂

  Reply
 • 21 lutego 2017 at 14:29
  Permalink

  Ja właśnie rozpoczynam ćwiczenia z piłką:) Wybrałam piłkę z abs i pompką ARmedical. Zauważyłam, że jest dość stabilna – nie ślizga się. Na pewno tego typu ćwiczenia należą do najprzyjemniejszych – dla mnie to czysty relaks. Wracając do domu nie mogę się doczekać ćwiczeń. Do tej pory moim największym problemem był brak motywacji – nie mogłam się zmusić do jakiejkolwiek aktywności. Cieszę się, że to ulega zmianie:)

  Reply
 • 30 marca 2016 at 12:43
  Permalink

  Ćwiczę tak od niecałego roku i widzę, że rzeczywiście ciało jest bardziej elastyczne. Mam piłkę ze sklepu medycznego, więc jakość jest porządna. Dużo ich na rynku, ale jakość różna z tego co słyszałam.

  Reply
 • 7 marca 2016 at 15:50
  Permalink

  Dzięki Waszej tabelce wiedziałam, jaką piłkę mam kupić. Zdecydowałam się na pilke rehabilitacyjna 55cm z abs i pompka bo znalazłam tu kilka rzeczy, które przydało mi się prócz piłki. Ćwiczenia z piłką podobają mi się i już czuję, że mój kręgosłup jest mi za to wdzięczny.

  Reply
 • 14 lutego 2016 at 18:56
  Permalink

  Na przykład piłka do ćwiczeń Fitspire jest naprawdę dobrej jakości i jest w dobrej cenie, myślę, że za 73 zł można mieć fajne urządzenie do ćwiczenia w domu 🙂

  Reply
 • 3 września 2015 at 20:36
  Permalink

  Ta tabelka mi bardzo pomogła, dziękuję!

  PS. Fajna strona 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest