Czy warto zakupić licznik rowerowy?

Rowerowe przejażdżki powinny być przyjemnością. Zdarza się jednak, że chcemy na bieżąco monitorować swoje postępy. Wówczas właśnie przyda się licznik rowerowy. Czym się kierować przy wyborze takiego? Jaki licznik rowerowy wybrać to pytanie często pojawiające się na forach internetowych. Okazuje się, że wybór wcale nie jest oczywisty, bo producenci oferują zarówno modele mierzące wyłącznie prędkość i pokonaną odległość, jak i urządzenia wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Pierwszym krokiem jest zatem określenie swoich potrzeb: czy chcesz po prostu wiedzieć, ile kilometrów pokonałeś danego dnia, czy może interesuje cię również większa pula informacji, np. średnia i maksymalna prędkość, z jaką się poruszałeś. Trudno odpowiedzieć na pytanie, jaki licznik rowerowy będzie najlepszy. Wiele zależy od twoich potrzeb. Jeżeli jednak zapoznasz się z poniższym artykułem, to będziesz miał wiedzę na temat tego, na które parametry zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego produktu.

Jaki licznik rowerowy kupić – przewodowy czy bezprzewodowy?

Dostępne w sklepach liczniki rowerowe można podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Każdy ma swoje zalety i wady. O ile licznik przewodowy nie jest podatny na zakłócenia, to jednak dodatkowy kabel może utrudniać jazdę na rowerze wówczas, gdy urządzenie zostanie nieprawidłowo zamontowane. Jeżeli chodzi o liczniki bezprzewodowe, to największym problemem jest ich niestabilność – są podatne na zakłócenia, gdy komunikacja przebiega bezprzewodowo. Jeżeli zdecydowałeś się nabyć licznik bezprzewodowy, to powinieneś zminimalizować sytuację, że zakupisz taki, który nie będzie prawidłowo działał. Sprawdź choćby ranking liczników rowerowych, by dowiedzieć się, które modele polecają rowerzyści.

Nowoczesny licznik rowerowy.
Nowoczesny licznik rowerowy.

Funkcjonalność ma znaczenie

Wybór odpowiedniego licznika rowerowego to więcej niż tylko podjęcie decyzji, czy będzie on bezprzewodowy czy przewodowy. Istotne jest również to, by sprawdzić funkcjonalność poszczególnych urządzeń. Te najprostsze są zaprojektowane tak, by dokonać pomiaru prędkości czy całkowitego przebiegu. Jeżeli oczekujesz takich funkcji, jak np. termometr, stan baterii czy pamięć dla dwóch rowerów, to musisz wiedzieć, że będziesz zmuszony zakupić bardziej rozbudowany, droższy model licznika rowerowego.

Licznik rowerowy – opinie i cena

Jeżeli zdecydowałeś się na konkretny model licznika rowerowego, to – jeszcze przed zakupem – pamiętaj, by sprawdzić opinie o nim. By opinia była wiarygodna, zwróć uwagę na to, gdzie została zamieszczona. Ile kosztuje licznik rowerowy? Najprostsze modele można zakupić już za ok. 30 zł. Bardziej rozbudowane, czyli wyposażone w liczne funkcje, kosztują od 100 do nawet 800 zł.

Licznik rowerowy – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Liczniki rowerowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
 • jaki licznik rowerowy
 • licznik bezprzewodowy wady zalety

4 Komentarzy “Czy warto zakupić licznik rowerowy?

 • 25 września 2017 at 10:33
  Permalink

  Ja natomiast preferuję liczniki z dużą ilością różnych funkcji. Interesują mnie różne statystyki, bardzo lubię śledzić takie rzeczy jak np. spalone kalorie 🙂 Szukałem licznika z funkcją, która przelicza przewidywany czas przybycia i pozostałą odległość i chyba zdecyduję się na Sigmę. Dużo ludzi też poleca tą firmę, więc chyba jeszcze dziś zamówię 🙂 Dzięki za ten ranking, dobra robota!

  Reply
 • 20 września 2017 at 10:21
  Permalink

  Po ostatnim wypadku stłukł mi się licznik, który już miał swoje lata i nie działał do końca tak jak powinien. Czas kupić coś nowego, co mi polecicie? Zależy mi przede wszystkim na czytelnym widoku, nie potrzebuję więcej niż 5-7 podstawowych opcji. Może coś z tego rankingu się nada? hmm? 🙂

  Reply
  • 22 września 2017 at 09:55
   Permalink

   Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest licznik przewodowy. Ja ostatnio kupiłem sobie bezprzewodowy i strasznie słabo mierzył odległość, co chwilę się wyłączał i ogólnie masakra z takim sprzętem. Szkoda nerwów… Skoro szukasz takiego licznika co ma tylko 5-7 opcji to powinieneś zmieścić się w 50zł. W rankingu jest kilka takich liczników, także zamawiaj śmiało 🙂

   Reply
 • 18 czerwca 2017 at 22:10
  Permalink

  Ja mam licznik Sigmy, kupiłem na promocji za 69zł. Ma mnóstwo opcji i jest bardzo czytelny. Nie wyobrażam sobie jazdy bez licznika, muszę wiedzieć ile przejechałem i w jakim tempie 😛

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest