Kije do nordic walking. Które wybrać, zaczynając przygodę z marszem?

Grupowe wyjście z kijami do Nordic Walking.
Grupowe wyjście z kijami do Nordic Walking.

W ostatnich latach na ulicach miast i miasteczek można spotkać ludzi, którzy zdecydowali się na treningi nordic walking. Do uprawiania tego sportu niezbędne są specjalne kije. Na co zwrócić uwagę, wybierając takie? Aby być aktywnym fizycznie, nie zawsze trzeba nabywać drogie sprzęty. Są jednak i takie sporty, do uprawy których niezbędne jest posiadanie konkretnych produktów. Przykład? Nordic walking, który w Polsce w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Jakie kije do nordic walking wybrać? Szczegółowe zapoznanie się z ofertą producentów i z poszczególnymi modelami dostępnymi w sklepach sportowych jest niezbędne, bo od tego, jakie kije zdecydujesz się zakupić zależy to, czy wypracujesz prawidłową technikę marszu.

Jakie kije do nordic walking kupić?

W sklepach znajdziesz dwa rodzaje kijów przeznaczonych do nordic walking. Pierwsze to kije o stałej długości. Są one polecane głównie osobom posiadającym już doświadczenie w marszu. Ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki, powinni wybrać regulowane kije do nordic walking.

W takiej sytuacji możliwe będzie dostosowanie wysokości kijów do własnych potrzeb. Jakie kije do nordic walking będą najlepsze? Powyższy podział to nie jedyny, który należy wziąć pod uwagę. Większość producentów tworzy własne podziały i sugeruje, które kije są przeznaczone dla osób początkujących, które zaś dla osób doświadczonych, chcących rozwijać swoje umiejętności. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy ranking kijów do nordic walking obejmuje wybrany model.

Materiał ma znaczenie

Producenci kijów do nordic walking stosują różne materiały. Jakie kije do nordic walking będą najlepsze? I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dobrze, byś – jako osoba zainteresowana zakupem – miał świadomość tego, że od rodzaju materiału, z którego twoje kije będą wykonane, zależy komfort w trakcie treningu. Najlżejszymi kijami są kije wykonane z włókien węglowych. Cięższe produkty powstają z aluminium i tytanu. By sprawdzić, które najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku, najlepiej, byś wypróbował w sklepie sportowym wybrane produkty.

Kije do nordic walking – opinie i cena

Wybór odpowiednich kijów do nordic walking nie jest sprawą prostą. Komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do wachlarza dostępnych produktów dodać zróżnicowane ceny. Te zależą od wielu czynników: producenta, materiału, z którego kije zostały wykonane i ewentualnie akcesoriów sprzedawanych wraz z kijami. Jak zakupić korzystnie? Jeżeli nie masz doświadczenia w marszu i nawet nie wiesz, czy ten sport rzeczywiście będzie dla ciebie odpowiedni, to nie powinieneś inwestować w sprzęt wielu pieniędzy. Kup kije tańsze – prawdopodobnie i tak nie będziesz z nich długo korzystał, bo już za kilka miesięcy będziesz chciał kolejne, które pomogą ci dalej rozwijać technikę marszu.

Kije do Nordic Walking – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Kije do Nordic Walking. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

3 Komentarzy “Kije do nordic walking. Które wybrać, zaczynając przygodę z marszem?

 • 20 września 2017 at 22:01
  Permalink

  Wiele moich koleżanek uprawia nordic walking i też mnie wkręciły 🙂 Tylko cały czas pożyczałam kijki… Stwierdziłam, że najwyższa pora kupić swój sprzęt. Zależy mi na solidnych kijkach, które wytrzymają wiele lat i są komfortowe. Najlepiej chyba wybrać te z włókien węglowych, ponieważ im lżejsze tym bardziej wygodne. Jaki model najbardziej polecacie?

  Reply
  • 22 września 2017 at 10:11
   Permalink

   Nordic walking to piękna sprawa 🙂 Dobrze, że koleżanki Cię wkręciły. Ja też zakochałam się w długich spacerach z kijkami. Wcześniej nie miałam takiej motywacji, ale dzięki kijkom chodzi się znacznie przyjemniej i szybciej. Co do rodzaju kijków to wybierz jakiekolwiek, byle z włókien węglowych. Ja za swoje dałam 300zł, ale są naprawdę genialne 🙂

   Reply
 • 25 maja 2017 at 22:07
  Permalink

  Właśnie przymierzam się do kupna takich kijków i mam pytanie: Czy one faktycznie się tak różnią miedzy sobą? Czy ma to znaczenie które wybiorę? Po przejrzeniu tego rankingu chyba zdecyduję się na te od Vikinga, ale jeszcze muszę się namyślić…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Pin It on Pinterest