Roller, czyli wałek piankowy. Jaki kupić?

Roller Reebok
Roller Reebok

Wałek piankowy, inaczej foam roller albo roller jest wielofunkcyjny, a jednocześnie niedrogi. Można go używać jako element treningu lub regeneracji. Z jego zalet może skorzystać zarówno amator, jak i profesjonalista. Rozmasowanie mięśni napiętych po treningu pomoże zachować zdrowie i dobrą formę, a także rozluźnić się i zrelaksować. Można go używać wszędzie i o każdym czasie – nawet w domu, przed telewizorem albo przed pójściem spać.

Foam roller – co to jest?

Jest to prosty przyrząd w formie wałka o gładkiej lub karbowanej powierzchni. Są bardzo lekkie i kompaktowe, dlatego z łatwością można je zabrać ze sobą. Jego użycie poprawia przepływ krwi, a tym samym szybko dostarczy odpowiednich wartości odżywczych, rozluźni mięśnie i przyspieszy regenerację. Za jego pomocą rozbijamy zgrubienia, które powstały na skutek przeciążeń w układzie mięśniowym. Można też wykorzystać go do ćwiczeń, które wzmocnią i ustabilizują sylwetkę oraz zmuszą mięśnie głębokie do większego wysiłku.

Kluczem do odkrycia zalet foam rollera jest nie tylko odpowiednie korzystanie, ale też dobór odpowiedniej twardości.

Jak wybrać odpowiedni roller?

Ilość rodzajów dostępnych wałków może przyprawić o zawrót głowy. Przy wyborze, na pierwszym miejscu powinniśmy postawić twardość rollera. Zasadniczo wyróżnia się rollery miękkie, średnie i twarde. Te pierwsze są idealne dla początkujących oraz osób odczuwających duże napięcie i ból mięśni. Średnie polecane są osobom, które regularnie uprawiają sport – zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Najtwardsze dedykowane są dla osób o dużej masie mięśniowej lub o niskim napięciu mięśniowym.

Drugą ważną kwestią jest kształt rollera. Dostępnych jest wiele kształtów. Najczęściej spotykane są podłużne, gładkie wałki. Za ich pomocą roluje się kończyny. Do masażu mięśni przykręgosłupowych lepiej użyć roller o kształcie ósemki. Zapobiega on uciskom kręgów. Podczas wyboru należy też wziąć pod uwagę wielkość, która powinna być adekwatna do rozmiaru masowanego mięśnia.

Ostatnią kwestią jest cena rollera. Średniej wielkości, dobrej jakościowo roller kosztuje co najmniej 70 złotych. Nie warto na nich oszczędzać – tańsze zazwyczaj są mniej wytrzymałe. Profesjonalne rollery dobrych firm są wysokiej jakości i nie zużyją się zbyt szybko.

Roller Tiguar
Roller Tiguar

Jak wykonać masaż rollerem?

Wałek możemy użyć do masażu wszystkich głównych grup mięśniowych. Jego użycie jest bardzo proste. Wystarczy umieścić wałek pod wybraną grupą mięśni i przetoczyć się po nim. Należy zacząć od mięśni, które najbardziej potrzebują masażu – zazwyczaj jako pierwsze najlepiej rolować dolne partie ciała. Masaż powinien przebiegać powoli i dokładnie. Jednak należy pamiętać, że wywierany przez wałek nacisk powinien być akceptowalny przez nasz organizm.

Masaż rollerem rozdziela sklejone ze sobą warstwy mięśni i tkanki ochronnej – powięzi – za pomocą głębokiego ucisku mięśni. Prosty wałek fitness pomoże uniknąć zrostów mięśni, które powodują kontuzje i obniżają naszą sprawność.

Masaż wałkiem nie tylko polepszy nasze zdrowie i sprawność. Dzięki niemu zdobędziemy wyprostowaną sylwetkę i większą świadomość prawidłowej postawy ciała. Masaż musi być wykonywany powoli i dokładnie.

Roller foam – dla amatorów i profesjonalistów

Roller foam to bardzo proste narzędzie, którego użycie dostarcza wiele korzyści. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie rolować stawów oraz kręgosłupa. Przy pierwszych próbach korzystania z wałka może dokuczać nam ból. Jednak z czasem ciało przyzwyczaja się do masażu i łatwiej się mu poddaje. Bolesność najczęściej świadczy też o natrafieniu na punkt spustowy, który należy rozluźnić. Trzeba też pamiętać, że rolować należy całe mięśnie – tylko kompleksowe podejście do masażu przyniesie odpowiednie efekty.

Masaż wałkiem fitness wzmacnia całe ciało, rozluźnia punkty spustowe i rozbija sklejone warstwy mięśni i powięzi dla uniknięcia zrostów. Ich użycie polepsza naszą sprawność i pomaga ją utrzymać jak najdłużej. Dzięki temu nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy mogą skorzystać z zalet masażu po treningu.

Roller – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Wałki piankowe. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Zainteresowania odwiedzających:
  • roller do masażu opinie
  • jaki roller kupic
  • foam roller jaki wybrać
  • jaki roller wybrać
  • jaki roller do masażu
  • wałek do masażu jaki wybrać
  • jaki roller
  • roller jaki wybrać
  • wałek do rolowania jak wybrac
  • Foam roller ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest