Glutaminy. Co to takiego i dlaczego sięgają po nie sportowcy?

glutaminyWśród suplementów diety czy odżywek, po które często i chętnie sięgają sportowcy, należy wskazać na glutaminy. Co to takiego? Dlaczego sportowcy decydują się przyjmować właśnie ten związek chemiczny?
Glutamina to jeden ze związków chemicznych, który występuje w organizmie w sposób naturalny. Człowiek zresztą niewiele glutaminy, bo tylko ok. 30%, dostarcza do organizmu z pokarmem. Mimo że naukowcy wciąż nie są pewni, czy glutamina rzeczywiście pomaga np. w rozbudowie mięśni czy poprawie wydolności, to jednak chętnie jest wybierana przez sportowców i osoby intensywnie trenujące. Dlaczego? Bo choć związek ten jest syntezowany przez organizm, to jednak udowodniono, że w trakcie długotrwałego wysiłku dochodzi do zmniejszenia się tego procesu.
Jakie glutaminy wybrać, by dostarczać do organizmu niezbędną ich ilość? Producenci oferują wiele suplementów zawierający w składzie właśnie ten związek. By wybór okazał się korzystny, należy zwrócić uwagę na to, co jeszcze znajduje się w tabletce lub w proszku.

Glutaminy – opinie i cena

Ponieważ suplementów zawierających w składzie glutaminy jest całkiem sporo, osoby zainteresowane zakupem, powinny zwrócić uwagę na opinie o poszczególnych produktach. By opinia była wartościowa, powinna zostać przygotowana przez specjalistę. Gdy aktywny sportowiec pyta, jakie glutaminy kupić, to najczęściej porównuje kilka dostępnych produktów na rynku. Efektem tego jest dokładna, rzetelna analiza.

Gdzie szukać opinii? Na stronach tematycznie związanych z odżywkami dla sportowców lub podejmujących tematykę sportu. Zawarte tam informacje powinny być najpełniejsze i – co istotne – sprawdzone. Korzystając z takich portali, nie trzeba też odwiedzać sklepów z suplementami, bo przygotowany przez specjalistę ranking glutamin najczęściej zawiera informacje o cenach poszczególnych produktów.

Jakie glutaminy będą najlepsze?

Wybór odpowiednich glutamin jest sprawą bardzo istotną. Choć działanie tych związków wciąż jest obiektem badań, to dziś wiadomo, że glutaminy wzmacniają mięśnie. To jeden z głównych powodów, dla których warto sobie zadać pytanie, jakie glutaminy wybrać. Bogata oferta producentów nie powinna być uważana za przeszkodę – przeciwnie, może pomóc w wyborze najlepszego produktu. Glutamina, choć może być pomocna w budowaniu sportowej sylwetki, może też niekorzystanie wpływać na organizm, jeżeli będzie jej w nim zbyt dużo. Specjaliści przypominają, że „przedawkowanie” może objawiać się problemami z układem pokarmowym czy zawrotami głowy. Z tego względu konieczne jest regularne monitorowanie przyjmowanej dawki tego związku chemicznego.

Glutaminy – Cena i Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking oraz Cena dziesięciu aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Glutaminy dla sportowców. Ranking jest aktualizowany każdego dnia.

Miejsce Produkt Producent Cena
1 Trec L-Glutamine Powder – 250g Trec Aktualna Cena
2 Olimp Glutamine Xplode Powder 500g Olimp Aktualna Cena
3 Myprotein L-Glutamine 1000 g Myprotein Aktualna Cena
4 Fitness Authority Xtreme Glutamine 500g Fitness Authority Aktualna Cena
5 Olimp L-Glutamine Mega Caps 300 kaps./1400mg Olimp Aktualna Cena
6 Olimp L-Glutamine Mega Caps 120 kaps. Olimp Aktualna Cena
7 Activita Glutamine Xtra 450g Activita Aktualna Cena
8 7Nutrition Glutamine – 500g 7Nutrition Aktualna Cena
9 Vitalmax L-glutamina 100% 400g Vitalmax Aktualna Cena
10 Olimp Glutamine Mega Caps 1400 30 kaps blistry Olimp Aktualna Cena
Zainteresowania odwiedzających:
  • Gdzie kupić naturalna glutamine
  • glutamina jaką wybrać
  • glutamina opinie 2017
  • jaka glutamina najlepsza 2016
  • jaka najlepsza glutamina 2017
  • ranking glutaminy

Jeden komentarz na temat “Glutaminy. Co to takiego i dlaczego sięgają po nie sportowcy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest